Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

9 хвилин тому, voglya сказав:

Ех, мені б порічку зі смаком манго...

Це щось нове  в течіях садівництва😆

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все забуваю запитати в поважного товариства. В мене росте бадан. А в кого його нема? Рослина , що росте чи не в кожному садку. Десь була мова за чаї, що готують з того, що росте в садку. Час від часу читаю про те, що бадан смачний, якщо його листя заварювати, як чай. Спочатку вирішила, що листя бадану сушать, як листя смородини чи м'яти. Доки не побачила ролик, де господиня розповідала про те, як треба сушити те листя. там ціла катавасія з тим листям. треба брати не зелені, а ті, що пожухлі і далі , вже не пам'ятаю, було щось про ферментацію.  Хто таке робив і пив чай з листя бадану.  Цікаво послухати. Може воно мені, все таки, треба?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не пожухлі, а сушити тільки ті, що перезимували.

Після морозів в них немає тих отруйних речовин, що є в свіжих.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, voglya сказав:

Ех, мені б порічку зі смаком манго...

Доброго вечора!Це вже щось цікаве))я підтримую))мона і просто манго,аби ж воно в нас могло рости)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Фрай сказав:

Не пожухлі, а сушити тільки ті, що перезимували.

Ні, та панянка показувала , що бере  листя знизу, що вже таке, наче вмерло. Тому і питаю.

24 хвилини тому, Фрай сказав:

а сушити тільки ті

Як сушити? Бо для мене сушити листя, це тримати їх в темному місці і щоб був легкий рух повітря. Я так пелюстки троянди сушу.  А вона, вже не пам'ятаю, щось довго розповідала. Якщо я не стала сушити, то в її розповіді було щось заморочливе. А я не люблю себе обтяжувати такими "дрібницями":oops:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я одного разу заморочився, нарвав весною листя, насушив у приміщенні, дружина заварила, трохи сьорбнув і більше не просив.

не моє. :grin:

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всіх дописувачів цієї теми вітаю зі святом, а атеїстам просто квіти))

20230409_102634.jpg

  • Лайк 3
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть що воно таке? Спочатку думав що то наслідок влучення уламків. Може це якась болячка?

Спойлер

 

Абрикос 1.jpg

 

Абрикос 2.jpg

 

Змінено користувачем Gitan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені схоже на морозобоїну, але вже могла туди і якась хвороба доєднатися. Я б такі гілки видаля/переводила на здорові. А якщо не видаляти, то треба гарно зачистити край рани до здорової деревини, обробити дерево препаратом міді і забілити (вапном, або садовою фарбою із вмістом мідного купоросу). І так забілювати, поновлювати треба кілька разів за сезон. Як тільки бачите, що рана мокне - одразу забілюєте. Садовий вар не рекомендую, бо з ним погано загоюється, а навпаки створює умови для розмноження патогенів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Wolfchen сказав:

Як тільки бачите, що рана мокне - одразу забілюєте. Садовий вар не рекомендую, бо з ним погано загоюється, а навпаки створює умови для розмноження патогенів.

Я мала таке з абрикосом. Закінчилось все тим, що відпиляли вражені частини гілок.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Згодна, теж надаю перевагу вирішувати проблему кардинально, якщо є можливість. На фото деревце не старе, обросте швидко і не буде зайвих "дверей", через які будуть потрапляти хвороби. Всі спили зафарбувати.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

08.04.2023 в 19:37, allanek сказав:

Все забуваю запитати в поважного товариства. В мене росте бадан. А в кого його нема? Рослина , що росте чи не в кожному садку. Десь була мова за чаї, що готують з того, що росте в садку. Час від часу читаю про те, що бадан смачний, якщо його листя заварювати, як чай. Спочатку вирішила, що листя бадану сушать, як листя смородини чи м'яти. Доки не побачила ролик, де господиня розповідала про те, як треба сушити те листя. там ціла катавасія з тим листям. треба брати не зелені, а ті, що пожухлі і далі , вже не пам'ятаю, було щось про ферментацію.  Хто таке робив і пив чай з листя бадану.  Цікаво послухати. Може воно мені, все таки, треба?

Алла,спитала в Мами,за цей бадан. Та нажаль ,Мама ,не знає про цю рослину( можливо ,є інша ,більш типу народна назва?

А взагалі,як що Ви полюбляєте чаї з трав,то можу Вам вислати почтою,вже сушений ,готовий чай! Просто моя Мама,знається на такому і теж полюбляє такі чаї з трав. Ми теж беремо часто,дуже смачні) Там в основному,дуже знайомі трави,такі як : меліса,м"ята ,ромашка,навіть чорнобривці,морозник,шипшина,звіробій,багно. і іще багато інших,просто всіх не знаю) все сушиться і зберігається окремо,а потім можна зробити мікс на смак)чи вже більш,за потреби,лікувальний

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, що відгукнутися. Ні, чаї не потрібні,  я сама сушу , крім того ми птємо зелений чай, що замовляємо в спеціалізованому магазині  вже багато років. Цікавило про бадан , відповідь Фрая мене влаштувала. Дякую  ще раз)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ого яку шикарну тему я прогавила🙃 Підпишуся, щоб більше не відставати від колективу. Пішла читати тему починаючи з 1 сторінки))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Цікавило про бадан , відповідь Фрая мене влаштувала. Дякую  ще раз)))

Нема за що, це всього лиш мій досвід.

на всяк випадок ось він пару років назад у цей час

46989E05-F1D7-4549-B750-1DBD96960B22.thumb.jpeg.f32b011f9574051e3627545c54c6a49d.jpeg

і пізніше

EF6ED0F7-5E8A-4AF4-B15F-9B89C43905B2.thumb.jpeg.90ddfc7736df40d326eb9f1f215622e4.jpeg

саджав заради чаю, залишив за квітки

43AB15F7-0029-4E1C-A5C2-458AFDE5E649.thumb.jpeg.6c3548c8e7162ea9a8ad649d2223c5fc.jpeg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

От і персик гарний зараз довелось викорчувати, заважав винограду рости,


Поки шукав фото бадана побачив викинутий персик

F300A188-BA48-464F-A67F-D23B4E9FF778.thumb.png.fcec4f5fd61b728b0388caf9f6892b94.png

і виноград, що він пригнічував

F9625A95-9A6D-4E98-A7AF-395759EBC172.thumb.png.ccd65c6bd5fff984784e02d4456bd4e1.png

:cry:

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І як в вас рука піднялась персика позбутись? Виноград хоч залишили, садюга)?

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так заради винограду й викорчував.
Крім того там ще одна причина - кидав тінь на панелі. 

Ех, такий класний був на смак, а які цукати з нього солоденькі та ніжні виходили! :cry:

  • Сумно 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Фрай сказав:

Так заради винограду й викорчував.

Доброго дня! Ого, просто прибрали. А чому не пересадили ,просто в інше місце? чи з плодовими так не виходить

Персик,красень на фото:good:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Пишуть, що бруслина форчуна - сланкий кущ, стелиться по землі. Але ж є і фото живоплоту з бруслин з таким декоративним листям."

Оля, я ніколи в нас не бачила жівоплоту з бересклету з варієгатним листям. Можете фото викласти, де ви його бачили?

В мене росте кілька сортів Форчуна. Наприклад Блонді скоріше невеличкий кущ, ніж сланка грунтопокривна рослина, але не уявляю собі жівоплота з цього сорту. Ємеральд Гаєті або Голд можна тримати кущем, якщо постійно стригти, але все одно в нього не буде сталої форми, бо гілки гнучки.

Стосовно дерена. Згадала, що в самому селі, біля дороги, є будинок і біля паркану росте не те, що жівопліт, але такі прямокутники з кущів з біло-зеленим листям. Дуже схоже, що то дерен. Але не  Елегантисіма, як в мене, а Сібіріка Варієгата, там теж біло-зелене листя, але кущ має менший розмір і, наче, не такий розлогий.

1,2 - Емеральд Гаєті

3,4 - Емеральд Голд

5 - Сільвер Квін

6- Блонді

Є ще Арлекін, але він дуже спіцифічний, росте повільно, зовсім розпластаний і міняє колір листя з зеленого на різнобарвний зелений. Я його не зрозуміла, мені він ніякий

IMG_20190512_192335881.jpg

IMG_7228.JPG

IMG_20190512_192419186.jpg

IMG_7234.JPG

IMG_7231.JPG

IMG_20190512_192822501.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, allanek сказал:

"Пишуть, що бруслина форчуна - сланкий кущ, стелиться по землі. Але ж є і фото живоплоту з бруслин з таким декоративним листям."

Оля, я ніколи в нас не бачила жівоплоту з бересклету з варієгатним листям. Можете фото викласти, де ви його бачили?

В мене росте кілька сортів Форчуна. Наприклад Блонді скоріше невеличкий кущ, ніж сланка грунтопокривна рослина, але не уявляю собі жівоплота з цього сорту. Ємеральд Гаєті або Голд можна тримати кущем, якщо постійно стригти, але все одно в нього не буде сталої форми, бо гілки гнучки.

Стосовно дерена. Згадала, що в самому селі, біля дороги, є будинок і біля паркану росте не те, що жівопліт, але такі прямокутники з кущів з біло-зеленим листям. Дуже схоже, що то дерен. Але не  Елегантисіма, як в мене, а Сібіріка Варієгата, там теж біло-зелене листя, але кущ має менший розмір і, наче, не такий розлогий.

1,2 - Емеральд Гаєті

3,4 - Емеральд Голд

5 - Сільвер Квін

6- Блонді

Є ще Арлекін, але він дуже спіцифічний, росте повільно, зовсім розпластаний і міняє колір листя з зеленого на різнобарвний зелений. Я його не зрозуміла, мені він ніякий

Наприклад

proxima.net.ua/ua/beresklet-forchuna-emeraldn-gold.html

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чесно, не знаю звідки Проксіма наскубла це фото,  та, при всій моій любові до них, іноді вони можуть щось упнути. Якби в мене не росло  цього сорту багато ( і по землі, і по паркану), я б ще могла повірити в це фото. Даже при тому, щоб цей Емеральд стригти без зупину, не буде він тримати таку форму самостійно. Може там зроблено каркас і вже по ньому росте бруслина. Не знаю, що вам і сказати, хіба зателефонувати в Проксиму і запитати. Я серйозно- запитати в них, вони чуйні, завжди лагідно спілкуються. Зайшла ще на сайт Куровських, передивилась там всі фото з Голдом. Теж саме, або сланкий, або по опорі, як на їх фото.

Подивилась уважно на Блонді і Емеральд Гаєті.  На Блонді, тому що сорт росте кущем і має доволі жорсткі гілки. Мені подобається  ця бруслина. Але не бачу з нього живоплоту, все одно росте так, щоб на всі боки розповстись. Емеральд Гаєті тримаю кущем,  гілки довжиною до метра. Постійно строгу  Але гілки,  в такому розмірі, хочуть більш лежати, ніж стояти. Кущ наростає вгору лише тому, що нині гілки тримають верхні.

Може хтось має другий досвід, але в мене так, як розповіла.  

840._big.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...