Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

21 хвилину тому, allanek сказав:

Наче ти казала, що втілюєш в життя ідею малодоглядного саду? І як це збігається з газоном?

В мене нема газону і я ніколи не хотіла його. Є галявина перед парканом, колись засіяна газоною травою, але з часом, все більшу площу займає вероніка нитковидна , яка подобається набагато більше трави і не просить нічого, крім води. Частину галявини зайняли сосни, кущі та лілейніки.  І з зими в голові цвяхом застрягла думка понатикати там живців кизильника горизонтального, бо це така агресивна рослина, що буде рости в будь яких умовах, виглядати гарно і не потребувати догляду.

 

дуже добре поєднується саме тому що його так мало )) ...кормити, косити та поливати його часу не занімає, а сад він прикрашає

Ти щось наплутала, у мене не малоуходний сад, він не може бути малоуходним з такою кількісттю багаторічнинів, троянд та листянних дерев )) скоріж за все це намагання зробити щось віддаленно нагадуюче нову хвилю, у Олени Бальжик( світлина від 12 лютого) є приклад як це має бути...я почала раніше, так що це не плагіат,просто з моїм схилом ідея така ж сама ))

https://www.facebook.com/lbalzhyk

Малоуходний у тебе, а я поки гуляюсь )) ось така мешанка і робоче фото,це я для себе як воно виглядає,щоб знати кудт що посадити згодом.... під листом газон ))

20221018_174152.jpg

20221018_173911.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, irina1969 сказав:

Ти щось наплутала, у мене не малоуходний сад, він не може бути малоуходним з такою кількісттю багаторічнинів, троянд та листянних дерев ))

Може і так, може і наплутала. Може зробила такий висновок з твоїх слів про те, що в саду є міста. де нічого не прибирається- торічний листяний опад і тому подібне.

 

18 хвилин тому, irina1969 сказав:

дуже добре поєднується саме тому що його так мало )) ...кормити, косити та поливати його часу не занімає, а сад він прикрашає

Про косити...при тому, що я на галявині за парканом не годую траву і росте вона на чистому піску, чоловік косить її кожні два тижня. Тож час вона  забирає. І вичісувати її треба, і хвою прибирати. Хоч там і нема того традиційного газону, як мають сусіди поряд. Але, мабуть так, моє намагання зробити сад, який би міг мати привабливий вигляд, не  маючи надмірної уваги до нього, це в мене пунктик:grin:

26 хвилин тому, irina1969 сказав:

ось така мешанка і робоче фото

Гарна галявинка))) Бачу, наче, війники, до яких в мене руки так і не дійшли. Якщо вони тримають форму весь сезон, то дуже добре. Трави, як на мене, роблять сад легким і завжди привертають увагу до себе.

33 хвилини тому, irina1969 сказав:

нову хвилю, у Олени Бальжик( світлина від 12 лютого) є приклад як це має бути...я почала раніше, так що це не плагіат,просто з моїм схилом ідея така ж сама ))

Про нову хвилю не дуже зрозуміла, бо зайшла на її сторінку і перші фото, безперечно, навіяні садами Удольфа. Мабуть всі початківці підпадають під магію його садів, які здаються легкими в повторі. Але це дуже оманливі думки. Любий сад, для мене, якщо це не галявина газону і Смарагдами вздовж паркану, це творчість, особливо, якщо за ідею обрати сади, перевірені часом.

Що до Удольфа, то в нього є дуже урбаністичні сади, з чіткою геометрією прямокутників і прямих ліній, в яких нічого не видає руку Пітера Удольфа.

Я тут розважалась циклом англійських садів, від великих до котеджних. Котеджні мені більше подобаються, але  не покидала думка про те, що всі ці сади потребують постійної праці, щоб все те виглядало так, як виглядає. І навіть загущені посадки рослин, які не дають шансів бурьяну, потребують сил і уваги до самих рослин.

Що до малодоглянутого саду. Мабуть, в мене він такий і є, бо мовчки читаю тему про компостери і те, що об'єму замало. А в мене один, пластиковий, на 400 літрів. І коли повернулись з Польщі, виловили його з річки, то до цього часу він в мене не заповнився ще і на половину. Тож проблеми  великої кількості бур'яну або скошеної  трави, в мене нема. Але є проблема гілок після обрізки чи стрижки. Якби моя ділянка була розташована десь посеред вулиці в селі, то актуальною була б потреба у садовому подрібнювачі.

1 година тому, irina1969 сказав:

троянд

Троянди теж різні бувають і не всі потребують надмірної уваги. В себе залишила кілька...

 

46 хвилин тому, irina1969 сказав:

Малоуходний у тебе, а я поки гуляюсь ))

Ну, в мене є пару місць, де я, теж, "гуляюсь"))), коли маю натхнення...

IMG_7285.JPG

IMG_7291.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я от також не хочу газон, але поки не дуже розумію чим його замінити, хоча б в "парадній зоні"... Щось треба засівати бо бур'ян страшний росте. Рослин ще мало, а ті які є ще дуже маленькі. Надіюся що цією весною нарешті висаджу щось типу рокарію, а навколо нього якась трава проситься. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А от щодо троянд, є у мене ідея посадити декілька кущів одного сорту, щоб масивом цвіли, були не хворобливі і радували цвітом як омога довше. З того що бачила на ютубі, сподобалася Ангела. Можливо хтось має? Як вона вам?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене є декілька міркувань, щодо трав🧡 викладу ввечірі після " гульні" з лопатою та граблями))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Yull сказав:

але поки не дуже розумію чим його замінити, хоча б в "парадній зоні"

 

14 хвилин тому, Yull сказав:

З того що бачила на ютубі, сподобалася Ангела. Можливо хтось має? Як вона вам?

Сад, де рослини ростуть масивом, завжди виглядає привабливо. Іноді мені здається, що то звичка наших людей накупити різних рослинок по одній і висадити в одному квітнику. Мені подобається "печворк", але в саду він виглядає "марді гра", м'яко кажучи.

В мене нема Ангели, але в темах було обговорення цієї рози. Задайте пошук по форуму і вам видасть все з "троянда Ангела".

Коли в саду почалось виселення троянд, то зник  біло-червоний масив  з грунтопокривних троянд і на їх місці з'явилась галявина з ялівця Вілтоні. Світлини, як було і як стало. І взагалі, сад, яким я його бачила  на початку і яким він є зараз, це зовсім різні сади. Є помилки, які легко виправлялись, а є і ті, що досі залишаються в саду і виправити їх потребує доволі багато рухів.

 

IMG_6109.JPG

IMG_6119.JPG

IMG_6117.JPG

IMG_7651.JPG

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому прибрали троянди? 

Я восени також звільнив один квітник, не розумію, що то за грунтоукрівні які вгору тягнуться і заважають рости іншим рослинам.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Фрай сказав:

А чому прибрали троянди? 

  Я монохромна і швидко втомлююсь від великої кількості квітучих рослин :grin:. До того ж, більшість  троянд потребують багато уваги до себе, до цього я теж не готова. Залишила кілька троянд, стійких до хвороб і з мінімальною увагою в догляді. Розумієте, коли читаєш в описі, що роза буде 1,20м, а вона займає місце 4 метрі в діаметрі, та ще і колюча до біса, ще і агресор страшний , то я не готова витрачати своє життя на догляд. Мені це не приносить задоволення. На днях взяла секатор і пішла робити корегувальну стрижку ялинкам. Це було в радість. А троянди, ні, не хочу.

13 хвилин тому, Фрай сказав:

не розумію, що то за грунтоукрівні які вгору тягнуться і заважають рости іншим рослинам.

Як на мене, то поняття грунтопокривна троянда доволі умовне. Треба бути дуже уважним при виборі цієї групи троянд.

Але троянди, це завжди гарно.

IMG_4559.JPG

IMG_5298.JPG

IMG_6062.JPG

IMG_4652.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, allanek сказав:

Троянди теж різні бувають і не всі потребують надмірної уваги. В себе залишила кілька...

Доброго дня!💐А поділіться будь-ласка,сортами/назвами,таких троянд.

..в мене залишились ,тіко три. Це "принц монако","іден роуз", і "барок" . Барок, тре буде, комусь подарувати.Бо вона на сонці весь день,їй не дуже добре в мене(( А ось ті дві ,певно мона рекомендувати всім))ну раз в мене вони вижили))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Harmonia сказал:

Доброго дня!💐А поділіться будь-ласка,сортами/назвами,таких троянд.

..в мене залишились ,тіко три. Це "принц монако","іден роуз", і "барок" . Барок, тре буде, комусь подарувати.Бо вона на сонці весь день,їй не дуже добре в мене(( А ось ті дві ,певно мона рекомендувати всім))ну раз в мене вони вижили))

Якщо на то буде Ваша ласка, можу бути обдарованою )))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, voglya сказав:

Якщо на то буде Ваша ласка, можу бути обдарованою )))

Доброго дня!) З радістю !!!💐

..напишіть в особисті і про все домовимось)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Harmonia сказал:

Доброго дня!) З радістю !!!💐

..напишіть в особисті і про все домовимось)

Ви дійсно мені подаруєте троянду?!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Як на мене, то поняття грунтопокривна троянда доволі умовне. Треба бути дуже уважним при виборі цієї групи троянд.

Але троянди, це завжди гарно.

Не заперечую, у нас їх вистачає, бо дружина кожного року виписує все нові сорти, а тихенько "вибраковую" те, що приїлось чи захворіло.

Грунтопокривну чим більше ріжеш тим більше вона розростається.

От не знаю що робити з ялівцем, посадив колись не задумуючись, а тепер йому мало місця. (

Раджу всім перед посадкою уважно до цього відноситись.

От і персик гарний зараз довелось викорчувати, заважав винограду рости, ще приберу аличу, дуже солодка і родить рясно, але сильно хвороблива.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, voglya сказал:

Якщо на то буде Ваша ласка, можу бути обдарованою )))

А я вже голову зламав! :grin:

 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, voglya сказав:

Ви дійсно мені подаруєте троянду?!

не розумію..а чому ні?! НП ,можна переслати все))

Змінено користувачем Harmonia
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

трави

Раніше у мене не було можливості садити трави на ділянці, бо вона була дуже маленька а трави вимагають простору, щоб мати гарний вигляд і не душити сусідів...на перше місце по декору я ставлю молінії, вони просинаються самі перші, декоративні весь сезон, сортові молінії чудово тримають форму і взимку, не повзуть на сусідів...у мене 4 молінії  очеретяні ( Transparent, Karl Foerster, Cordoba,Black Arrow) всі  декоративні окрім Karl Foerster,так ось вона доволі агресивна, повзе і взимку страшна бо розвалюється, восени красуня

Просо тут без нарікань взагалі без розбивки по сортах... просинається пізніше моліній, але декоративне весь сезон правда більш агресивне

 Куничник ( вейник) маю 2 сорти гостроквіткових Karl Foerster та Overdam без нарікань чудова рослина коли є місце, взимку тримає вертикаль на раз , Карл краше...також є куничник коротковолосистий його ще називають діамантовим і не дарма, бо дуже красивий💟

 Міскантуси-найбільше розчарування (( маю достаньо але більше покупати не буду, просинаються піздно, взимку ломаються, краси ніякої...той жовто-черноний колір діяких восени не вразив абсолютно...виключення міскантус Ballerina💟під всіма снігами/дощами стоїть рівневенько не ломається, а білі  волості то казка, правда дуже повільно наростає

 маю ще малі трави, але щоб такого "вах" нема-ну ростуть і ростуть...єдина мала трава, яка буде в моєму саду завжди це осока Морроу Variegata...вона зимовозелена, чудово наростає і завжди притягує око

по трояндах-всі живуть в дуже спартанських умовах, нічого не вкриваю вже дуже давно...мені не треба водоспада квітів, троянди як перше кохання та акценти в саду ))

своїх фоток не буде, тому писала все з назвами сортів🙃

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Harmonia сказал:

не розумію..а чому ні?! 

То я від несподіваності! Дуже дякую! А Вам зручно буде відправити поштою? Якщо так, то якою?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, voglya сказав:

То я від несподіваності! Дуже дякую! А Вам зручно буде відправити поштою? Якщо так, то якою?

Я з Київської обл. Можу відправити Новою Поштою! Головне підкажіть ,як то все правильно зробити,що би Вам дійшла здорова( не ушкоджена) квітка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Harmonia сказал:

Тіко порадьте,як правильно це зробити!!! Як запакувати і тд

Ніколи не запаковувала, але отримувала. Викопати з комом землі, земля мокра, кілька целофанових пакетів на грунт, гілки скрутити (це ж можна), покласти в картонну коробку.

Може, якщо Саша POZITIFF побаче це повідомлення, щось порадить...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Троянда при посадці завжди обрізається, тобто підземна частина завжди повинна дорівнювати надземній...викопали, обрізали десь на 20-30 см, стянули гілки, зробили бовтушку з глини та води ( як сметана) обмакнули корені , їх також можна стягнути, дали просохнути, все у сміттевий пакет і в коробку

 сьогодні отримала троянди, можу сфоткати якщо незрозуміло ))

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, voglya сказав:

Ніколи не запаковувала, але отримувала. Викопати з комом землі, земля мокра, кілька целофанових пакетів на грунт, гілки скрутити (це ж можна), покласти в картонну коробку.

Може, якщо Саша POZITIFF побаче це повідомлення, щось порадить...

Ну от і домовились) я теж , (поштою )рослини не відправляла ще.Ждем Позитива ,з порадами. І відправлю Вам на тижні. Ну або,як що все швидко організуеться,то навіть завтра

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, irina1969 сказав:

Троянда при посадці завжди обрізається, тобто підземна частина завжди повинна дорівнювати надземній...викопали, обрізали десь на 20-30 см, стянули гілки, зробили бовтушку з глини та води ( як сметана) обмакнули корені , їх також можна стягнути, дали просохнути, все у сміттевий пакет і в коробку

 сьогодні отримала троянди, можу сфоткати якщо незрозуміло ))

Поки все ,наче зрозуміло))але як що шо,то я напишу!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, voglya сказав:

 але отримувала. 

Оля,Ви не пишете в особисті п. тому запитаю тут -забули узгодити ще ось це питання - Послуги НП-за Ваш рахунок! Вас влаштовує?

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, Harmonia сказав:

А поділіться будь-ласка,сортами/назвами,таких троянд.

Louise Odier, Alden Biesen, Robe Fleurie, Guirlande d'Amour, Hansestadt Rostock і ще якась англійська,назви не пам'ятаю, але вона залишилась в саду лише тому, що нікому не заважає. 

Рози залишала ті, що не потребують укриття ( в мене не було інших), не хворіють і вписуються в канву саду. Тому для когось мій вибір може здатись дивним:pardon:

1 година тому, Фрай сказав:

От не знаю що робити з ялівцем, посадив колись не задумуючись, а тепер йому мало місця. (

Що за ялівець? Більшість з них можна тримати стрижкою в  розмірі, який буде влаштовувати.

56 хвилин тому, irina1969 сказав:

Міскантуси-найбільше розчарування (( маю достаньо але більше покупанти не буду, просинаються піздно, взимку ломаються, краси ніякої...той жовто-черноний колір діяких восени не вразив абсолютно...виключення міскантус Ballerina💟під всіма снігами/дощами стоїть рівневенько не ломається, а білі  волості то казка, правда дуже повільно наростає

Читала з подивом, бо в мене міскантуси, то краса і взимку. Єдиний, що не витримує снігу, то Граціела, всі інші стояли снопами всю зиму, ле перестали залишати злаки зимувати, бо вітром носить пасми по всім квітникам, навесні маю роботу. Спочатку зв'язувала, потім набридло і восени зрізала. Просинаються пізно, але в моєму саду це не помітно.

IMG_7488.JPG

IMG_7338.JPG

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...