Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

Іра, це те, що залишилось після 8-го березня? Шутка, звісно. 

Змінено користувачем allanek
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

Хіба тюльпани вже квітнуть? Бачила в себе крокуси і мускарі розквітли, але тюльпанам наче ще рано?

у мене все квітне ))

 Це   друга спроба зробити вигонку, перша була в 2022 році, але там все пішло по найгіршому плану ((

 так от, це мій варіант вигонки, за вигонку дуже багато пишуть в інеті, але бігати з термометром це не моє бо я лінива, а краси як на фото з інету хо

Тюльпани

 1. Восени треба дочекатись коли всі інет магазини почнуть продавити цибульки по  самим маленькім цінам, це може бути і в листопаді-непринципово. Дочекались і купили на що око впало...я беру гіацинти, тюльпани і всяку дрібноту (крокуси, мускарі )

2. На 2 місяці кладу все це у відділення для овочів і забуваємо...класти не в целофані !!!! а в папарових пакетах, там де я купую вони зразу в таких пакетах і надсилають

3. через 2 місяця витігнули, якшо побачили цвіль замочили в  " Максимі" фунгіцид такий...я беру звичайні технічні горщики ,грунт звичайний який є, можна навіть з балконних ящиків, на дно ОБОВ"ЯЗКОГО дренаж ( я беру пісок), посадили цибульки,досить щильно і поставили в холодне, але непроверзаюче місце ( у мене гараж)...полив тільки коли грунт буде сухий і це десь 1 раз на місяць і то крапельку !!!

4. коли з землі протикнуться носики то можна виносити, а от тут дивіться по погоді, т.к було холодно то я іх винесла в світле прохолодне  місце, але в домі...якщо тепло то можна винести на вулицю і чекати на красу

 Гіацинти

 робимо так само як в пунктах 1-2, потім дістали та поставили в домі...можна посадити, а можна просто поставити в воду, але в воді має моти тільки донце з корінцями

Дрібноцибулькові, так само як тюльпани

 ПС. доки тюльпани в великих ящиках, але це щоб зручно було носити, а так там по 3 горщики

 ну а зараз слайди гіацинтів, вони квітнули в лютому

  коли вся ця краса відквітне, залишаємо в грунті, а восени висадити в сад, але квітнути вони будуть через рік...я наприкад не люблю гіацинти в саду і я спробую ці зберегти ( сорти гарні) і вигнати на наступний рік 

 

20230210_123127.jpg

20230212_115628.jpg

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, irina1969 сказав:

бо я лінива, а краси як на фото з інету хо

Читаю і розумію, що поняття "лінива" ми сприймаємо по-різному. І оце все, про що  ти казала, це "лінива"? Для мене це "піпець" і катастрофа😲.

Вчора, вперше за всі роки існування саду, натикала в торф'яні таблетки насіння настурції, зазвичай я його сію в землю, ближче до кінця травня, коли вже земля тепла. так я в своїх очах виросла не знаю до яких висот, бо вирішила настурцію розсадою висадити. Оце я називаю "лінива", а ти ні, бо я не здатна на таке:pardon:.

До тюльпанів я ніяк не відношусь, інакше вже давно б викопала ті, що ростуть за парканом, в лісі. Звідки вони там взялись, не знаю. А ось гіацинти дуже гарного кольору.

До речі. Якщо тему буде читати Аня (Сарочка), то в мене нема плісняви на торф'яних таблетках, в які я сіяла насіння перцю і томатів. Перець сидить в таблетках вже більше місяця, плісняви нема. Хоча таблетки прийшли з відчутним запахом затхлості і чекала, що пліснява з'явиться, але ні, поки нема.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, allanek сказав:

Читаю і розумію, що поняття "лінива" ми сприймаємо по-різному. І оце все, про що  ти казала, це "лінива"? Для мене це "піпець" і катастрофа😲.

Вчора, вперше за всі роки існування саду, натикала в торф'яні таблетки насіння настурції, зазвичай я його сію в землю, ближче до кінця травня, коли вже земля тепла. так я в своїх очах виросла не знаю до яких висот, бо вирішила настурцію розсадою висадити. Оце я називаю "лінива", а ти ні, бо я не здатна на таке:pardon:.

До тюльпанів я ніяк не відношусь, інакше вже давно б викопала ті, що ростуть за парканом, в лісі. Звідки вони там взялись, не знаю. А ось гіацинти дуже гарного кольору.

До речі. Якщо тему буде читати Аня (Сарочка), то в мене нема плісняви на торф'яних таблетках, в які я сіяла насіння перцю і томатів. Перець сидить в таблетках вже більше місяця, плісняви нема. Хоча таблетки прийшли з відчутним запахом затхлості і чекала, що пліснява з'явиться, але ні, поки нема.

💟

а ти таблетки кип"ятком заливала ? Бо якщо кип"ятком то плісняви може і не бути.

Я тюльпани люблю, але якщо на дачі у мене вони росли без бубнів то тут не хочуть (( вони квітнуть, але так погано...я не знаю що ім треба і не хочу знати...нарциси дуже гарно в грунті ( цього року насадила по повній)...я нормально переношу жовтий колір весною та восени

познаходила дачні фото...я  люблю всі віддтінки бузкового, пурпурного і т.і і жовті..пару дачних фото з минулого ( зупиніть мене хтось🤣)

image.thumb.png.12979ce79a5373c2a4b41087ab9dc176.pngimage.thumb.png.fe91e0bb01b788f0aaa245cce8ede0b8.png

15492290_1193882507363259_4204423618703638894_n.jpg

15578878_1193887370696106_1439704194830108096_n.jpg

15578563_1193883737363136_5140288915577672625_n.jpg

15622597_1193882834029893_7036642766729475205_n.jpg

23847184_1538736432877863_5681909558115795397_o.jpg

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, irina1969 сказав:

а ти таблетки кип"ятком заливала ? Бо якщо кип"ятком то плісняви може і не бути.

Ні, але гарячою водою, 60-70 град. Їх і рекомендують такою водою заливати.

2 хвилини тому, irina1969 сказав:

я нормально переношу жовтий колір весною та восени

Жовті дуже гарні, схожі на півонії. І білі, та всі гарні.

Про жовтий... він не мій колір в саду, але з часом зрозуміла, що хочу, трохи, його мати. І троянда була, і лілейники Стелла де Оро по всьому саду натикано, бо квітне без зупину і має гарну розетку листя, а від Sister Spider і зовсім в захваті. І це нормальна річ, коли міняються вподобання, тому що сад дає можливість побачити якісь речі по-іншому. Але форзиція мене дратує :grin:

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я й не знала що таблетки гарячою водою треба заливати, заливала холодною. Але плісняви у мене немає. Вперше в них саджу. 

Посіяла на розсаду обрієтту і арабіс. Обрієтта зійшла гарно, але таке дрібнесеньке, а арабіс жодної насінини з 10. Мабуть куплю саджанці, бо щось з тим насінням і розсадою забагато клопоту. Але ціни зараз на цю всю дрібноту непомірні. Хочу поекспериментувати з різними грунтопокривнимм квіточками, подивлюся що приживеться. Маю лише флокс шиловидний, але якось він повільно ріс минулого року 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, Yull сказав:

Я й не знала що таблетки гарячою водою треба заливати, заливала холодною. Але плісняви у мене немає. Вперше в них саджу. 

Так, гарячою краще і це рекомендація виробника. Я в них постійно розсаду вирощую. Завжди купую в "Літо".

 

43 хвилини тому, Yull сказав:

Мабуть куплю саджанці, бо щось з тим насінням і розсадою забагато клопоту.

Для мене це покарання:grin:, кожного року кажу, що куплю розсаду в наших місцевих "відьом", а потім згадую, що з тої розсади виростає не те, що вони кажуть і сію своє.

43 хвилини тому, Yull сказав:

Маю лише флокс шиловидний, але якось він повільно ріс минулого року 

Йому треба трохи часу. Крім того, є сорти, що повільно ростуть або може грунт не підходити. Коли саджала спочатку, то добавляла вапно, бо в мене пісок кислий. Поки приживаються, то примхливі бувають, а потім ростуть де завгодно і швидко, ще і насіваються по всьому квітнику. В мене ростуть на голому піску, поверх агроволокна. Мені подобається шилоподібний флокс. Місяць цвіте, такий квітучий килим маю вже на першому тижні травня, а потім вічнозелений килим яркого зеленого кольору. В кінці літа є друге цвітіння, але воно таке собі, квіточки розкидані там-сям. Такого килима, як на весні і початку літа, вже нема.

IMG_4259.JPG

IMG_4261.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім доброго дня!)💐 Іра ,пише про лінивість. А потім ,яяяк видала ,на пів сторінки танців з бубном))) ..хтіла відповісти,що то точно не лінивість) але Алла,вже все написала))так,лінивість ,це тоді,коли тикнув то все у землю і воно собі само росте.Весною само прокинулось,само виросло,а ти тіко радієш,як то все ,в тебе гарно цвіте) оце лінивість по мойому ))) 

а ще про лілейники - не розумію що з ними не так?!(( купила була ,ще колись в сільському віснику. І наче все ок,от тіко не квітнув ,а лише листя((...цього лілейника, вже нема. Потім,якось теж давненько,на іншому форумі ,замовляли дівчата на гурт ,теж вирішила взяти участь і замовила. І що ви собі думаєте, та сама картина(((тіко один раз,був розцвів .То хоч побачила ,який він. А зараз ,тіко листя є і все.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, allanek сказав:

Ні, але гарячою водою, 60-70 град. Їх і рекомендують такою водою заливати.

Жовті дуже гарні, схожі на півонії. І білі, та всі гарні.

Про жовтий... він не мій колір в саду, але з часом зрозуміла, що хочу, трохи, його мати. І троянда була, і лілейники Стелла де Оро по всьому саду натикано, бо квітне без зупину і має гарну розетку листя, а від Sister Spider і зовсім в захваті. І це нормальна річ, коли міняються вподобання, тому що сад дає можливість побачити якісь речі по-іншому. Але форзиція мене дратує :grin:

 

я щодо уподобань, це як з ароматами...  мені колись чоловік подарував ( дуже давно, бо не знав що парфуми незнайомі не дарують) великий флакон Lancome Hypnose і це при тому, що я завжди любила аромати іншого направлення...куди я його не тикала вже і як освіжувач повітря також)) бо воно стійке неймовірно... коли забирали в Дім речі з квартири хотіла викинути, але пожлобілась )) цією зимою я його для себе відкрила по-новому, ну прям хочеться на собі носити завжди, а минуло всього років 15-20 ))

 так і з кольорами та рослинами, якісь рослини та кольори ми переростаємо, а якісь відкриваємо по новому...

щодо лілейників))дуже класна рослина, невибаглива, структурна, вдячна...зараз у мене тільки один на новому місці, без сорту, але щось спайдервидне, майже чорного кольору з зеленим горлом, високий -гарна людина подарувала...єдине що напрягає, те що квітка живе один день, але коли їх багато це не відчувається

 Алла  вже сказала за спайдери, я поки до них приглядаюсь, але  дуже мені подобаються вони своєї природньою формою...до війни з чоловіком подорожували по країнах Балтії і заїхали у Литві до колекціонера флоксів, а його жінка була селекціонером саме спайдерів...я дуже прониклась коли побачила їх в природніх умовах...дуже приємні люди, відкриті, не жадібні .... флокси від них поїхали в валізі в Київ контрабандою:classic_tongue:...ось іх сайт, саме вигляд ділянки біля домуде розплідник, селекційне поле та майданчик для продажу

daylily-phlox.eu/our-nursery/

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, irina1969 сказав:

Алла, вже сказала за спайдери, я поки до них приглядаюсь, але  дуже мені подобаються вони своєї природньою формою...

Що я чую)))? Пам'ятаю, ти колись казала про лілейники "фу-фу". Але я розумію , тому що спайдери і UFO... в них є щось таке...неземне. В мене їх є трохи, я їх відкрила для себе пару років тому. Там бувають таки форми, що не можна повірити, що то люди вивели. Якщо в саду їх висадити групами, то квіти будуть, не скажу, що все літо, але розтягнуті, майже, на все літо. Спайдери це зовсім інший світ, але знаю людей, що не сприймають цю групу лілейників. 

Стосовно флокса. Довго до них приглядалась, достатньо бачила в чужих садах. Але відчуття, що то квітка, яка існує сама по собі і не створює ланцюг з іншими квітами, нікуди не зникло. Тому , єдиний флокс, що росте в саду, то шилоподібний.

 

IMG_7350.JPG

20210712_151726.jpg

IMG_7377.JPG

IMG_7392.JPG

IMG_7389.JPG

20210712_151918 (2).jpg

20210712_151823 (2).jpg

IMG_7383.JPG

 

IMG_7384.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, allanek сказав:

І троянда була, і лілейники Стелла де Оро по всьому саду натикано, бо квітне без зупину і має гарну розетку листя, а від Sister Spider і зовсім в захваті.

 

1 годину тому, irina1969 сказав:

щодо лілейників))дуже класна рослина, невибаглива, структурна

..Щось я нічого не розумію(( то чого лілейник не квітне ,раз така проста і не вибаглива рослина:unknown:а ще,це я його купувала десь мо в 2013 чи 2014 (точно не пам"ятаю навіть. Але ,головне те ,що мало того що не квітне досі . То ще й знаходиться ,майже в такому стані ,як на фото. А саме ,досі такий кущик малий і не розростається .

..чи то так потрібно ,бо сорт такий ...а те що ,другий лілейник і другий отак сидить і не цвіте..нонсенс прям

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Harmonia сказав:

..Щось я нічого не розумію

Причина може бути в тому, що корневище посадили глибоко. В мене є один такий. Кілька років і тільки кілька листочків, квітів ще не бачила. Збираюсь, нарешті, його копнути і пересадити.

Лілейники, дійсно, дуже невибагливі рослини. будуть квітнити і в тому випадку, якщо не кормити зовсім.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, ну от який тобі смайлик поставити ? в "захваті" чи "хі-хі" ? Хі-хі це тому, що зі спайдерами  чує моє серденько буде як з тим Гіпнозом, у мене просто ще руки не дійшли...а в "захваті" тому які твої гарні :hlop:і саме спайдери...бо коли дивлюсь на традиційні оті з рюшами аж око сіпається😵

 за флокси, я дуже люблю іх і зовнішній вигляд, і аромат, і "трішки" маю,  але у мене біля Дому вони також не ростуть як годиться...сіються, що дурні  на відмостку, на площадку яка засипана річковою галькою аж бігом, а в нормальних умовах рости не хочуть (( я в цьому році ще погуляюсь, а потім буду щось думати:cry:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, irina1969 сказав:

о коли дивлюсь на традиційні оті з рюшами аж око сіпається😵

Від рюшиків мене теж сіпає, до сказу=@. Я і  звичайні теж полюбляю, але простої форми, зовсім простої.

IMG_7416.JPG

IMG_6887.JPG

IMG_6866.JPG

IMG_6870.JPG

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, allanek сказав:

Причина може бути в тому, що корневище посадили глибоко. В мене є один такий. Кілька років і тільки кілька листочків, квітів ще не бачила. Збираюсь, нарешті, його копнути і пересадити.

Лілейники, дійсно, дуже невибагливі рослини. будуть квітнити і в тому випадку, якщо не кормити зовсім.

...да наче не зарила на той світ)) і нічим не кормлю! В цьому плані (добрива) взагалі не використовую( 

Алла,ще тоді знову запитаю про дерен білий! Певно я вже замучила Вас ,своїми питаннями) вибачте як що шо) Як правильно садити той дерен ,чи мо є які особливості. Бо як я вже писала,вдруге його садила і вдруге не принявся(( А рослина наче є з невибагливих!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Harmonia сказав:

Алла,ще тоді знову запитаю про дерен білий!

Він не любить пісок і любить багато води. Буде рости і на сонці, і в тіні. Вважається тіньовою рослиною, в тіні не тіряє своєї варієгатності. В мене росте на піску. Посуху витримує теж. Коли зовсім сухий пісок, то в'яне листя. точнісенько, як в гортензії, коли забуваю полити. В природі дерен росте по берегам водойм. Купувала ЗКС ( в горщику). Саджала, як зазвичай,  пісок +трохи компосту+ вапно+добриво. все, більш ніколи не кормила нічим.  Ніяких обробок, бо його нічого не ість. Щоб взимку були завжди гілки вішневого коліру, треба вирізати старі,ті, яким більше 2-х років.

Більше не знаю, що вам сказати. Він в мене давно росте, не турбує, тому, що пам'ятала про нього, те і розповіла.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, irina1969 сказав:

сіються, що дурні  на відмостку, на площадку яка засипана річковою галькою аж бігом, а в нормальних умовах рости не хочуть (( я в цьому році ще погуляюсь, а потім буду щось думати:cry:

На Садибі є велика тема про флокси. Я там і начиталась, і надивилась. І добре затямила, що виростити флокс, то не проста справа. Гарні флокси на Галичині. Там їм клімат подобається, там вони ростуть дуже пишні та гарні, очей не відвести від  тої краси. Але, знов таки, якщо він росте там в саду, то сад окремо, а флокс окремо:grin:

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім затишного вечора!💐Алла,мона у Вашій темці,поділюся дуже гарним відео😍 Люблю такі відео,бо вони і надихаючі і приємно-заспокійливі.А ще,як раз буде актуальним,до Свята Великодня!

А ще,не забудьте поставити вподобайку !) це допоможе ,розвивати наш Україномовний ютуб!:friends:

..як що шо,то це не реклама)) в мене багато подібних блогерів і я просто люблю їх дивитися) Просто захотілось поділитися з Вами)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вовсю цветет жимолость плодовая

6D6656EE-89A8-4486-B8A5-A3FF5A50F744.thumb.jpeg.c1bdad76cef2a8004abe8b541f35f418.jpeg

за ней тянется смородина, якась декоративна

C9773110-2D81-41D6-9CD8-2BC038D53223.thumb.jpeg.d4d46f6824afb4b3aa8e48b26d918345.jpeg

а поряд на задвірках ткнув торік у землю обрізок дерези і ось маю ))


702A6F60-8A19-4B04-BAA3-A47B0E56E4F7.thumb.jpeg.9902c5143afa7673551083e88b892e92.jpeg

 

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене звичний всім барвінок, ще по холодам зацвів. Вперше бачу таку смородину з рожевими квітами. І самі квіти незвичні. А ягоди в неї їстівні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купувалась як Скарлет, але більш схожа на криваво-червону.

ягідкі дрібненькі, чорні, на смак не пам‘ятаю чи я їх пробував коли, я й таку не дуже їм. )

Подобається саме незвичними квіточками.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Фрай сказав:

я й таку не дуже їм.

З усіх різних смородин ( червона, чорна) більш за всіх подобається біла Сніжана. Доволі великий розмір ягоди і солодка. Смачна

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

З усіх різних смородин ( червона, чорна) більш за всіх подобається біла Сніжана. Доволі великий розмір ягоди і солодка. Смачна

А мені за усі подобається золотиста - порічки золотисті. З порічок тільки вона мені смакує без цукру. Перший раз я її спробувала коли купила на базарі півлітрову баночку на компот - чоловік навіть назви не знав: "єто смородіна такая, тетка из Днепра куст подарила". До компоту черга не дійшла - ідеальна для мене ягода! А два великих куща випадково купили собі коли поїхали в Мерефу купувати вже плодоносні йошти, а скупили у хазяйки все - йошти, порічки, ялинку, форзицію, дерен, самшити, ромашки і багато чого іншого. Тоді щойно купили будинок,  хотілось скоріше все чимось засадити, щоб воно бистріше вкоренилось і росло. І моє щастя не знало меж, коли дозріли ягоди і я впізнала той смак!

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Йошта росте у моєї знайомої. Якось я не перейнялась особливо смаком, можливо багато залежить від сорту. Але я і два кущі агруса віддала знайомій, тому що ми стільки його не їмо, а збирати з куща ягоду, коли гілок не видно, то нема бажання особливого.

В мене стоїть задача, якщо буду знов саджати плодовий сад, посадити тільки те, що їсть вся родина. Бо, наприклад, чорну смородину їм тільки я, а червону(поричку) швидко збирає чоловік, тому що я варю з неї швидке желе чи варення, яке він їсть всю зиму. А білу смородину з'їдаємо з куща, бо солодка та смачна.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...