Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

А я подумав, що ви засумнівались за грушеву «грону».
Красуня довго «мовчала» не родила аж поки не прибрав барбарис, що ріс по сусідству і почалося! 
виявляється, що Тунберг її пригнічував, це добре, що випадково надибав на цю версію і пересвідчився особисто.

Тепер родить рясно щороку, не знаю, може треба було б частину обірвати, тоді б вони були більшого розміру,

але мене все влаштовує, не за рибою на рибалку їжджу, не на продаж фрукти ягоди вирощую. )

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мати питала і я питаю))Люди, як ви справляєтесь з плодовими мушками (дрозофілами) які зараз починають докучати в домі? Відкрито нічого не лежить, хоч дуже хо красиві овочі - фрукти покласти, сміттеві відро закрите, але всеодно вони є(( в тому році робила пастки, але вигляд ще той і це не доя місця прийому їжі( кухня)... подивилась в інеті є якісь паски, але щось я не дуже вірю...у мене є паски для теплиці, там шар клею, перевірила- вони не хочу липнути((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене їх нема, але в мене і таргани ніколи в квартирі не тримались, хоч в сусідів завжди повно їх було:grin:. Шукай, щось таке в тебе є. Звідки ж вони беруться, бо життя в них дуже коротке.

Ні, в мене є, в компостері. То страшне видовище. тому кришку компостера відчиняю на витягнуту руку, бо вони , наче темна хмара в пику летять одразу.

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, irina1969 сказал:

Мати питала і я питаю))Люди, як ви справляєтесь з плодовими мушками (дрозофілами) які зараз починають докучати в домі? Відкрито нічого не лежить, хоч дуже хо красиві овочі - фрукти покласти, сміттеві відро закрите, але всеодно вони є(( в тому році робила пастки, але вигляд ще той і це не доя місця прийому їжі( кухня)... подивилась в інеті є якісь паски, але щось я не дуже вірю...у мене є паски для теплиці, там шар клею, перевірила- вони не хочу липнути((

Та ви ж сама собі і відповіла! Це короткочасно! Я їх теж не люблю, але саме зараз такий час, коли вони плодяться. Що не роби.... З методів боротьби у мене під мойкою (ймовірно райський для них куточок) завжди стоїть діхлофос (чи щось таке), яким я користуюсь щорічно приблизно в цей час. Іду спати - пирскаю під мойку, або коли з дому уходимо. Допомагає? Здається - так, но не так шоб на 100%. Хоча ось саме зараз в нас їх ще немає,  але я їх вже чекаю )))

Не дай Б., щоб люди винайшли шось таке, шоб піля нього назавджи шось пропало/повиздихало! навіть мошки...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.09.2023 в 11:24, allanek сказал:

 Наташа, я розумію, що моє питання не коректне, але, якщо вам так не здасться, то розкажіть, куди ви пішли на навчання та чому. Питаю, бо цікаво, що зараз коїться з нашою системою освіти і дуже співчуваю батькам, чиї діти зараз вирішують де навчатись та обмежені в чомусь через війну. Це теж вкладається в тему саду, бо сад і є наше життя. Тож говоримо про все, що завгодно.

До речі, сьогодні 1 вересня...осінь прийшла...

Алло, якщо ви не проти, я відповім у особисті. Ніякої тайни у виборі професії нема, але не хочу мішате садове з освітнім)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, irina1969 сказал:

Мати питала і я питаю))Люди, як ви справляєтесь з плодовими мушками (дрозофілами) які зараз починають докучати в домі? Відкрито нічого не лежить, хоч дуже хо красиві овочі - фрукти покласти, сміттеві відро закрите, але всеодно вони є(( в тому році робила пастки, але вигляд ще той і це не доя місця прийому їжі( кухня)... подивилась в інеті є якісь паски, але щось я не дуже вірю...у мене є паски для теплиці, там шар клею, перевірила- вони не хочу липнути((

У мене їх нема, але раніше були. Допомагає лише маніакальне виключення овочево-плового з усіх відкритих поверхонь. Не повинно бути на столах, або інших відкритих місцях яблук, груш, винограду, помідорів, перцю....,навіть якщо ці плоди не пошкоджені і не підгнивші. Іто, іноді, пару штук примудряються залетіти через вхідні двері коли ми ходимо через них. Через вікна не залітають, бо там москитні сітки їх не пускають. Але якщо бачу оці 2 мошки, то обов'язково їх зловлю, бо через декілька днів з двох буде 20.

Тому у мене стиглі помідори, перці, груші....в домі не знаходяться. У мене нажаль нема літньої кухні, але є на городі "сарайчик" під інвентар, то там місце всім овочам і фруктам до переробки, або до зимового зберігання

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене також мушок немає зовсім. І фрукти завжди на столі бо інакше ніхто їх не їсть. Завжди думала що вони з вулиці налітають.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если на фруктах и овощах НЕповрежденная кожура - вероятность появления и размножения дрозофил почти нулевая. С кожуры им питаться нечем, а "проткнуть" кожуру и достать до питательных веществ они не в состоянии. 

  И второе правило: не оставляйте продукты сада и огорода в открытом доступе немытыми.

   

   P.S. Я всего лишь пересказываю пояснение специалиста по биологии... не помню как там правильно его специальность называется

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Більш за все дрозофіли люблять ... ацетон! чи то ацетон, чи то фарбу автомобільну! У цей період бідні майстри, шо фарбують авто...

  • Хаха 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, allanek сказав:

не завжди кількість учнів в класі є показником рівня знань

О, рівень знань то окрема тема. Там багато питань до підручників і до системи НУШ.  А по кількості учнів, то погодьтесь, вчитись дітям набагато комфортніше, коли дітей в класі менше і вчитель може приділити кожному більше уваги, особливо в молодших класах. А зараз дітей в класі 32, а розмір приміщення той самий. І я впевнений, що навіть санітарні норми порушуються. Особливо це стосується приміщення укриття, де діти знайомляться з усіма вірусами відразу. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, tayatlas сказав:

 
   

   P.S. Я всего лишь пересказываю пояснение специалиста по биологии... не помню как там правильно его специальность называется

ентомолог ))

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А у мене почалась друга хвиля, квітнуть яблуні

 

IMG_8829.thumb.jpeg.1b21212b100eaeac7e525a576906535a.jpeg

та груші ))

IMG_8825.thumb.jpeg.4d6a4d02b71a6d3b72ad763899918c13.jpeg

а за ними й виноград потягнувся

IMG_8834.thumb.jpeg.11cf6bd4159a0b6659348cd92d89d870.jpeg

і це попри те, що разом з стиглими гронами висять зелені 

IMG_8838.thumb.jpeg.6d815667c5d85790be2991e671813492.jpeg

Обірвав, всеодно не дозріють

доречі, памʼятаєте той «кактус», що виліз у мене на бруківці?

Не знаю як він пережив літню спеку, але й він сьогодні також додав приємних емоцій ))

IMG_8820.thumb.jpeg.0ea6f5aa40082a25b92f0b3572481f4b.jpeg

Потулак-Українець, виживе де завгодно! ))

IMG_8819.jpeg

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Портулак у цьому році дав щедрий урожай, на відміну від культурних растєній, …! ))

IMG_8874.thumb.jpeg.55c87c1fe04f281afaca54484174621a.jpeg
 

 

де тільки не виліз, і на грядках лізе і на доріжках і навіть по бетону як з чорнозему, то не пропадати ж йому.

IMG_8882.thumb.jpeg.a26ee0c28f386d1cf88e97058ec51863.jpeg

смажений їли, замаринували трохи, а це вирішили ікри чи аджики зробити

а як йому не лізти коли він навіть у миску висіятись вирішив, зараза! ))

IMG_8883.thumb.jpeg.3fe4464e4054e4e1008179fed5a6fe1f.jpeg

бачите скільки насіння з одного кущика? ((
Готова продукція 

IMG_8916.thumb.jpeg.e04fcae588bc800b0b4027d3c7ae3fd5.jpeg


Спробував учора, зараз скуштував, немає гостроти.

Сказав дружині, що це скоріше ікра, а не аджика, а вона каже, що поклала перцю навіть більше ніж у рецепті.

Ну, таке

А винограду в цьому році мало, зате сонця було багато тому солодкий, цей сорт якийсь дрібненький вийшов

IMG_8888.thumb.jpeg.0a78a6364123da00164d33367bd1a490.jpeg

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 3
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прочитал, шо красномясая Серена летнее яблоко

 

IMG_8953.thumb.jpeg.4722434aecfd1460fb402a0502030916.jpeg

вирішив скуштувати

IMG_8961.thumb.jpeg.8b8aa9fea27f9cfab8ba9b2855b6c3b7.jpeg

спочатку заміри, візуальний контакт

IMG_8962.thumb.jpeg.0e26ba0f9e87d621e24239aae97b70c9.jpeg

не вір написаному - вони ще не готові. (
інжиром похвалився і ось маю

IMG_8944.thumb.jpeg.1e4c71d19d05df51c9bc7a307fc5809d.jpeg

мушу обривати плоди бо всеодно не встигнуть дозріти (

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я, взагалі, дивуюсь, що в нас інжир росте, ще і до кондіції дозріває. 

А це тільки  в мене так, що помидори , майже, закінчились, парум кущів залишилось, а перців багато і спілих, і тих, що стигнуть, і вчора побачила, що квіти є, і нові збираються розпускатись? Це що таке?

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А інжир взагалі має шанс визріти не на півдні? Пам'ятаю у моїх родичів в Миколаєві був, і то не щорічно дозрівав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дозріває, але не весь.

Бо у нього  два врожаї, крім того це районований сорт, але весь час лізе «молодняк», він дуже плодовитий і треба контролювати чисельність завʼязі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

А це тільки  в мене так, що помидори , майже, закінчились, парум кущів залишилось, а перців багато і спілих, і тих, що стигнуть, і вчора побачила, що квіти є, і нові збираються розпускатись? Це що таке?

А як було раніше?

У мене завжди так, як ви написали. Перець взагалі-то багаторічна культура. Це ми вирощуємо його один сезон. Ніколи не було такого як з томатами: плоди дозріли, а бадилля висохло. Перець завжди іде в компост зеленими кущами

У мене в цьому році гіркий перчик сидить у горщиках. Хочу обірвати на ньому стиглі плоди, обрізати і поставити на підвіконня. Нехай зимує і нарощує нові пагони. А в наступному сезоні він знову буде плодоносити. Можна і не обрізати. Після зняття плодів він сам почне рости і квітнути

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Yull сказав:

Пам'ятаю у моїх родичів в Миколаєві був, і то не щорічно дозрівав.

В темі Саші Позитива є світлина, де в нього кавуни та дині в теплиці ростуть. Це Київщина і я так розумію, бо не пробувала це робити, якщо посадити кавуни з динями у відкритий грунт, то можна нічого і не отримати. Хоча добре пам'ятаю, що у бабусь, на Кировоградщині, на кожному городі росли і дині, і кавуни. Ніхто їх особливо не доглядав, прикривали листям від кабаків, щоб не згоріли на сонці. дині були дуже запашні та солодкі, а кавуни маленькі та не пойми що, солодкий через один і мало нагадували херсонські на смак.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це не зовсім так, у сусідів щороку кавуни здоровецькі і солодкі, більш того, імпортні сорти, вище вже писав.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

А як було раніше?

Раніше о цю пору я збирала перці, бо вони вже не стигли, а зараз стигнуть. Це світлини кілька років тому, збирала перець 29 вересня, бо такими і були на кущах довгий час. В цьому році дивлюсь, що всі достигнуть, якщо не буде різкого похолодання.

 

4 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

гіркий перчик сидить у горщиках. Хочу обірвати на ньому стиглі плоди, обрізати і поставити на підвіконня.

Завжди гіркий саджаю в горщики. Пробувала і таке. мені простіше посіяти навесні новий. Чому? Бо в гостьовому будиночку для нього холодно взимку. Там опалення працює тільки в ванній кімнаті, де всі труби проходять. В основному будинку мені не кошерно мати купу горщиків, що не додають декоративності. Так, пробула тримати в горщиках декоративний перець, що сам насіявся  влітку в горщики, в якіх ріс. Листя багато, зав'язі багато, самім перчинам не вистачає світла, бо до весни стоять кущі з купою бутонів та квітів і нема перчин. Чомусь квіти не давали зав'язі.

15 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Перець завжди іде в компост зеленими кущами

Та в мене і зараз кущі по пояс, зелені та на них висять тонкі довгі перчини, солодкі, жовтого та червоного кольорів, навіть не знаю, звідки він взявся в мене. та перець для грилю, та звичний, різних сортів. і все таке яскраве та свіже, наче це не город, а квітник:grin:

 

 

6 хвилин тому, Фрай сказав:

Це не зовсім так,

Може і  не зовсім. Написала лише про те, що бачила в темі Позитива та про те, що пам'ятаю з дитинства. Про себе казала - не вирощувала, тому досвіду не маю.

IMG_20170929_140714015.jpg

IMG_20170929_143403148.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теплий серпень і вже практично пів вересня посприяло перцю і помідорам. Минулого року у нас в цей час вже було холодно і дощ, пам'ятаю практично всі перці зірвала зеленими, цього року стигнуть на кущі. Але цього року і сорти у мене більш ранні. Перець вирощую другий рік але мені дуже подобається) Геморою з ним мінімум, нічого не підвязувала, один лише раз підживила, ніякі болячки ттт на нього не чіпляються - вирощувати сплошне задоволення! 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Про перці. Кілька років тому, коли висаджувала перці в грунт , ставила на них  отакий парник , колись купила за копійки в "Літо". Перцю дуже подобалось, бо зберігало тепло та вберігало від різких нічних перепадів температур. Коли встановлювалось стабільне тепло, то знімала його. Потім, коли перенесли  городні грядки в більш тихе місце та вкрили грунт агротканиною, в цьому не було потреби.

 

78d7b5f4-4c7f-4130-9cfa-e9754845ce1c.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго всім дня) Дуже хочу собі посадити якесь красиве листопадне дерево. Ціле літо сушила голову що ж посадити і так і не визначилася. Воно має бути не дуже велике, з красивим листям. Рости буде на відкритому сонечку. Спочатку хотіла сумах. Але коли в реалі бачиш який він агресивний то вже не хочу. Дуже подобається клен японський. Але відгуки щось не дуже. І обмерзає частенько, і на сонці обгорає, потребує притягнення і живе не довго. Щось типу сакури чи магнолії не дуже хочу, вони для мене декоративні лише під час цвітіння. Альбіція ще красива але думаю що зимуватиме погано, все ж це рослина півдня. Думала про клен на штамбі але навіть на штамбі там приріст величезний і форму кулі тримати не так просто.

Може хтось мені підкаже в яку сторону ще дивитися? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...