Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

2 часа назад, Сарочка сказал:

Коли зовсім засмучена, або не знаю що робити, я мию. Богато мию, до коли , пока не задовбало , тоді, в час такой дурнуватий монотонною праці,я починаю розуміти , що я хочу.

Может неудачно, но пошучу :oops:

 

  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смішно буде зараз. Щоб щось змінити в житті після того, як "випхали" дітятко з дому, вирішили побудувати будинок, бо "книжкового клубу" мені виявилось замало. 

"Випхали", це так мені приятелька казала, що я мачеха та в мене серця нема, що єдине дитя  "випхала" на навчання в другу країну, коли в Києві купа універів.

Моє глибоке переконання- діти не повинні проводити студентськи роки на очах у батьків. Згадайте себе у віці дітей. Чи дуже ви хотіли, щоб ваше " доросле" життя починалось під наглядом батьків? До того ж, діти, що навчаються далеко від дома , скоріше адаптуються в новому середовищі та розуміють відповідальність за свої вчинки. 

І на моє глибоке переконання, хлопчики повинні дорослішати подалі від спідниць матусь та не сприймати кишені тата, як постійний фінансовий додаток до свого "самостійного" життя.

 Що сказати, "мачеха" і є...

  • Лайк 4
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дуже розумні висновки

7 часов назад, allanek сказал:

І на моє глибоке переконання, хлопчики повинні дорослішати подалі від спідниць матусь та не сприймати кишені тата, як постійний фінансовий додаток до свого "самостійного" життя.

Малий попросив зняти квартиру на Оболоні хоча у нього була власна кімната і ми не забороняли приводити дівчат додому.

Проти були мама та бабуся, але це краще ніж никатись по брудним сходам підʼїздів, одна моя умова - не шлюх і це були дівчата з якими зустрічався.

та от після закінчення універу захотів все сам, знайшов квартиру біля метро і оренду ми сплачували недовго, далі все сам.

я не дуже був за, бо і аренда вийшла по ціні майже у власну квартирку, під час рідких провідувань бачив безлад після «вчорашнього»… гуділи добряче. )

Так, мабуть там було все, що можуть дозволити собі хлопці у цьому віці, але як тоді говорити про смак чогось не скуштувавши самому?

Всі хто з ним ще з гімназії йшов по життю виросли і стали пристойними чоловіками, знайшли своє місце, дружба на все життя.

І кожен сам купив квартиру чи навіть побудувався. 

Доречі, дівчата з їх компашки також «непорядними» не стали, дехто навіть відомі особи, інші мають свою власну справу, хтось за кордоном і всіх дітей обʼєднує те, що батьки їм в свій час заклали в голови певний фундамент буття та дали право бути самостійними.

Тепер дивлячись на них я кажу так як кажуть все життя старпери і старперки - «ми такімі нє билі!»

Але вкладую в це зовсім інший зміст і навіть трохи заздрю, що ми такими не були.

 

 

P.S. Вчора допізна щось робив біля майстерні і раптом прилетіло це чудо

IMG_8575.thumb.jpeg.ab1a35fd3284f467a5f08ed9a9f95b1a.jpeg

Дуже довго позував, поговорили на релігійні теми.

А з ким же ще в такий пізній час поспілкуватись? ))

Всім гарного дня!

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 2
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, delic сказав:

А є рослини, стійкі до пожежі? Чи можливо зможуть запобігти поширенню вогню, якщо висадити по межі?

Яке цікаве питання. Досвіду не маю , але те що знайшла в мережі це виноградна лоза та каштан

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, irina1969 сказав:

Яке цікаве питання. Досвіду не маю , але те що знайшла в мережі це виноградна лоза та каштан

По вашій підказці знайшов ще наступне. Нажаль оливкові дерева і кактуси для нашого клімату не підійдуть... Про вишневий лавр та пітоспору японську не знаю, вони ростуть в Україні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, delic сказав:

і кактуси

Коли прочитала ваше питання, ледь стрималась, щоб не написати "кактуси та баобаби":classic_smile:, лише тому, що ці рослини накопичують в собі воду. 

А навіщо вам це? Думаєте, що рослини можуть якось допомогти стримати вогонь?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.08.2023 в 06:15, allanek сказал:

Моє глибоке переконання- діти не повинні проводити студентськи роки на очах у батьків. 

Зацитувала Allanek, Але моя відповідь для всіх, хто відізвався на мої поневіряння і поділився власним досвідом та порадами. Дуже Вам вдячна.

Не відповідала, бо саме була в універі у дитини, поселялися в гуртожиток, оформлювали документи. Дуже втомилися і фізично і морально. 

Так, треба зайнятися тим, що завжди хотілося. Це дуже чудова порада, бо на себе ми ніколи не маємо часу. "Умовний книжковий клуб" теж цікава пропозиція, надо подумати))

Ще раз дякую🌹

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, delic сказал:

А є рослини, стійкі до пожежі? Чи можливо зможуть запобігти поширенню вогню, якщо висадити по межі?

Дійсно, дуже цікаве питання. А з якою метою потрібні саме такі рослини? Цікаво їх практичне застосування з вашої точки зору?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, allanek сказав:

А навіщо вам це? Думаєте, що рослини можуть якось допомогти стримати вогонь?

Тема стала різко актуальною для мене. Ділянка в "дикому полі" -  селі. Вчора зрозумів, що зовсім пропустив тему пожежної безпеки. Поки є лише ідея покласти агротканину по периметру і присипати щебенем. Зробити протипожежну полосу. Але думка була і про рослини.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, delic сказав:

Поки є лише ідея покласти агротканину по периметру і присипати щебенем.

Агротканина щоби щебінь не "потонув" в грунті? Чи буде цей спосіб дешевший зараз, не знаю, але поділюсь. В мене ділянка нижче рівня дороги, щоби  збити потік води від дощу, прокапали траншею, поклали туди пластикові ящики в кілька рядів (висота), в яких банани чи якісь фрукти лежать в супермаркетах , вони тонкі та всі в "клітинку" або в дірочках. Чи схожі ящики для пляшок.  Кожен рядок ящиків засипався щебенем, потім ще зверху засипали ряд щебеню. Цей "політ інженерної думки" працює вже багато років.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, allanek сказав:

Агротканина щоби щебінь не "потонув" в грунті?

Дякую за пораду щодо ящиків.

Агротканина на мою думку повинна не дати прорости траві та бур'яну, а щебінь повинен дати захист агротканини від сонця та вітру. Таким чином планую створити полосу шириною в 1.2м без рослинності. А за нею вже можна буде розташувати шпалеру з виноградом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, delic сказав:

Агротканина на мою думку повинна не дати прорости траві та бур'яну,

Розчарую вас. Бур'яни насіваються зверху та чудово ростуть на щебені. Тож одразу купуйте  "Ураган", "Раундап" чи щось таке. Допомагає позбавитись бур'янів.

1 година тому, delic сказав:

захист агротканини від сонця та вітру.

Про сонце зрозуміло, а як вітер впливає на агротканину?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, allanek сказав:

Про сонце зрозуміло, а як вітер впливає на агротканину?

Мав на увазі, що щебень зафіксує агротканину і не дасть вітру її здувати, не потрібні будуть шпильки для кріплення.

31 хвилину тому, allanek сказав:

Бур'яни насіваються зверху та чудово ростуть на щебені.

А якщо тонким шаром, аби тільки прикрити? Для початку все одно буду робити тестову ділянку та адаптувати по результату.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, delic сказав:

не потрібні будуть шпильки для кріплення.

З цим добре справляються "парасольки" для кріплення , дешеве та дієве рішення.

 

17 хвилин тому, delic сказав:

А якщо тонким шаром, аби тільки прикрити?

Бур'янам нема різниці  тонко чи товсто. Якщо насіваються зверху ростуть де та як завгодно.

3977749518_w640_h640_3977749518.webp

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

delic, може вам якийсь мотокультиватор купити та перепахувати землю вздовж забора? ззовні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Nic-олаевна сказав:

бо саме була в універі у дитини, поселялися в гуртожиток, оформлювали документи. Дуже втомилися і фізично і морально. 

 Наташа, я розумію, що моє питання не коректне, але, якщо вам так не здасться, то розкажіть, куди ви пішли на навчання та чому. Питаю, бо цікаво, що зараз коїться з нашою системою освіти і дуже співчуваю батькам, чиї діти зараз вирішують де навчатись та обмежені в чомусь через війну. Це теж вкладається в тему саду, бо сад і є наше життя. Тож говоримо про все, що завгодно.

До речі, сьогодні 1 вересня...осінь прийшла...

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, voglya сказав:

delic, може вам якийсь мотокультиватор купити та перепахувати землю вздовж забора? ззовні.

Дякую за пораду.

В принципі теж підходящий варіант. Тільки ззовні лише з одної сторони можливо, бо там службовий проїзд між городами, а з двох інших сторін сусідні ділянки.

Бур'яни ростуть на ділянці ліворуч і на ділянках позаду від моєї. Згоріло 6-ть нещодавно посаджених дерев і ще саджанці з насіння... Трава була скошена і я тим сухим скошеним засипав пристовбурові кола. Це була помилка, вогонь дійшов по стерну і дерева згоріли.

Що цікаво, на город вогонь не пішов, тільки туди де росла трава. Взагалі повезло, що цього року встиг майже всю траву скосити, інакше б згоріло набагато більше.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, allanek сказав:

що зараз коїться з нашою системою освіти

Дистанційно в школах дозволили навчатись лише тим, хто за кордоном. Класи переформатували. Наш клас, наприклад, взагалі розформували а дітей перевели в інші класи. І тепер в класі 32 учня... а було 14, а до ковіда починали з 20-ти.

Кажуть що то не шкільні ініціативи, а міністерські...

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друг новий вірш прислав ))

 

Осінь, хмари, дощ і квіти,

Що несуть до школи діти.

Йдуть сумними по дорозі

Посмішки нема – лиш сльози.

 

Де ж у школі радість взяти?

І чому? В кого спитати?

Маєм замість знань чаклунства -

Некероване дикунство

 

Сотень диких дітлахів,

Що сьогодні – школярі.

Вчителів, що мов від грипу,

Втратять голос свій до хрипу.

 

Ну й батьків впрягають збори

В нескінченнії побори

З дня цього, що ми завзято

Називаємо всі Святом!

 

А ще Святом Знань, здається.

Це мені лиш видається?

Це мене лиш біс попутав –

Я з святами щось наплутав?

(с) Ovod

01.09.2023

 

 

 

Змінено користувачем Фрай
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, delic сказав:

І тепер в класі 32 учня... а було 14

З мого досвіду не завжди кількість учнів в класі є показником рівня знань. Багато залежить від вчителя і від самої школи, яку планку вона собі підняла.

Ми вже давно закінчили і школу, і універ. Зі спогадів. Коли син перейшов з одного ліцею до іншого, в який приймали після 8 -го класу і де починали навчання діти з різних шкіл, вчителя постійно питали сина з якої школи він прийшов, бо рівень його знань дуже відрізнявся від інших учнів. Не  пам'ятаю, щоби в класах ліцею, де він навчався було менше 30 учнів; куди перейшов було не більше 20 учнів( може і менше).

7 годин тому, Фрай сказав:

А ще Святом Знань, здається.

Схоже, роки минають, а в системі освіти мало що змінюється. Прикро...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, у друга старшій дитині біля 30, молодший у першому класі

але тема про сад

вчора нарешті побачив результат своїх дослідів по схрещенню груші з виноградом )

IMG_8643.thumb.jpeg.3c857d65745b3a95b4bf6143d778dceb.jpeg

Поки що не дуже красиві грона виходять, але я не здаюся ) 

 

Змінено користувачем Фрай
  • Дякую 1
  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Фрай сказав:

Поки що не дуже красиві грона виходять, але я не здаюся ) 

Ви сьогодні в гуморі). А що це таке, між грушею та яблуком?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Де ви бачите яблуко?

це все груша Талгарська красуня

Все росте саме, нічого не чіпляв, якщо ви про це

Може парі? )

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Фрай сказав:

Може парі? )

Навіщо? Я в грушах нічого не тямлю, бо не їм їх. А на фото оте, що в верхньому лівому кутку схоже мені на яблуко, чим нижче очі дивляться, тим більше схоже, що то груша. Все, що знаю про груші, що за літньою кухнею в бабусі росла велика груша, на яку казали "Бері", була смачна. То зі мною цікаво парі мати, завжди в виграші залишусь не я😂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...