Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Контролер/Датчик СО2 і всього іншого

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

Недавно запустив вентиляцію в роботу і хотілося б контролювати показники. Вологість і температуру контролюю датчиками Xiaomi, в кожній кімнаті є. А от на рахунок СО2 та інших показників якості повітря, ніяких датчиків нема. Пошукав на AliExpress, почитав відгуки, неоднозначно, кожен показує по різному з великою похибкою і тд. Грубо кажучи напевно менше $70 нема на що дивитися. Але $70+ для монітора, яким від сили 2-3 тижні покористуєшся, а потім просто буде стояти, трохи багато.

Але є варіант зробити своїми руками. Паяльник є, руки і голова на місці, трохи часу можна виділити. Питання лише в тому, що довго розбиратися які запчастини потрібно купити, які кращі і взагалі що для цього потрібно. Бажано з невеликим екраном. Щоб можна було хоть приблизно оцінити чи варте воно того, чи купити якись недорогий за $35-40 і пофіг на точність, чисто для контролю як змінюються показники думаю вистачить. Але все ж таки цікава можливість зробити своїми руками, щось нове дізнатися можна.

Так от, питання до тих хто в темі, може хтось підказати які запчастини купити для такого девайсу? Часто замовляю на AliExpress, так що можу і там замовити все необхідне.

_-2.webp

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За $35-40 буде генератор випадкових чисел. Хоча на али є датчики по $20-25 і якщо вони оригінальні то прибор готовий теоретично може коштувати $35-40, але треба дивитись реальні огляди. Та й проблем з калібруванням тих датчиків багато. Якщо є бажання зробити то спочатку знайдіть датчик, почитай уважно на нього даташит (особливо про періодичність калібрування якщо треба) . Щоб зчитати та вивести показання тобі можна взяти будь що.

Все залежить від того бажаєш ти один раз спробувати та робити це далі чи забути та твоїх можливостей з програмування. Для такого пристрою можна взяти плату на stm32, esp32, rp2040 чи атмелах (різні arduino xxхх). Для старта якщо ніколи нічого такого не робив та програмував можна взяти плату одразу з екраном на esp32. Чисто теоретично воно виглядає простіше, хоча ардуіну як бібліотеку вже майже до всього причепили, не думаю що ти зі старта почнеш писати безбнеї 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, TaurosRMK сказав:

довго розбиратися які запчастини потрібно купити, які кращі і взагалі що для цього потрібно

Тут все розписано forum.arduino.ua/viewtopic.php?id=2642, (тут стара версія під TM1637), мінімальний набір це: arduino nano (185 грн), MH-Z19B (810 грн) та дісплей на TM1637 (40 грн), всього 1100 грн з доставкою і взавтра же можете починати збирати, навіщо той алі? Рекомендую ще додади маленьку кнопку для вмикання калібровки (щоб не бігати перезаливати прошивку для цього)

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, normal сказав:

arduino nano (185 грн)

До речі ці самі дешеві мені попадались глючні, три рази перезамовлял - не допомогало (чи така партія виявилась), з дорощою на 100грн nano і досі працює відмінно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, normal сказав:

До речі ці самі дешеві мені попадались глючні, три рази перезамовлял - не допомогало (чи така партія виявилась), з дорощою на 100грн nano і досі працює відмінно

Там може стояти китайський клон замість оригінала.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б на ESP8266 робив, ціна така ж, але з wi-fi все становиться краще. Навіть можна дисплей не покупати, з телефону дивитися.

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Enot123h сказал:

Я б на ESP8266 робив

Плюс до неї є прошивка esp easy, яка не вимагає жодного програмування. Прошив, налаштував через веб інтерфейс відправку даних куди треба і все. В мене так відправляє на iotplotter.com де потім можна графіки дивитись.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, Enot123h сказав:

можна дисплей не покупати, з телефону дивитися

А толку? От вийшли показники за межі норми у третій годині ночі, а ви спите і не дивитесь :) Про зміну треба швидко знати і якось відреагувати, взагалі я ще брав датчики газів, природного (MQ-4) та чадного (MQ-7), бо є газовий котел та камін, але щось глючна nano їх не потянула, тому вже лежить новий комплект на базі arduino uno та LCD 12864 (але ще руки не дійшли зібрати). Ну і робив не тільки для себе: раніше з дружиною змагались за вікно як у маршрутці, а тепер тикнув на дісплей і вона йому віре, а чи повіре андроїду, не факт :) Користь побачив тільки в опалювальний період (бо літом вікна більше відкриті і все гуд), взимку буває сигналізує, що треба додатково провітрить, а якщо забули закрити вікно, то одразу пищить про вихід вологості за межі. Збирати щоб просто подивитися показники два тижні немає сенсу, треба зразу підключати до управління вентиляцією

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так розумію має бути якась батарея, або блок живлення? Є батарея від павербанку, в якому сдох контролер, на 3.7В 10000мАг. Можна його прикрутити до цього всього? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо для nano там варіантів багато: можна просто до зарядки мобілки, але там треба старий шнур usb mini (а не miсro або type-С), можна напряму від БП 5в два проводи у GND та 5v, можна від БП 7-12в у GND та VIN. Від павербанку працює більш стабільно, але недовго, більше доби схема не протягне

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, normal сказал:

Якщо для nano там варіантів багато: можна просто до зарядки мобілки, але там треба старий шнур usb mini (а не miсro або type-С), можна напряму від БП 5в два проводи у GND та 5v, можна від БП 7-12в у GND та VIN. Від павербанку працює більш стабільно, але недовго, більше доби схема не протягне

Тобто провода будуть і получиться напівстаціонарний девайс, десь поруч має бути розетка для живлення. Як варіант, прикрутити батарею від павербанка, але щоб додатково було живлення від блоку, так можна чи має бути тільки якись один метод живлення? Так щоб можна було ставити в місцях де немає розетки.

Тут ще ідеї появилися, якраз для цього і потрібен wifi модуль. Є щит керування вентиляцією на базі Овен ПР200. Вже давно хотів щось зробити з smart реле і кнопками (самий простий метод), щоб віддалено можна було вкл/викл вентиляцію. Зараз думаю що це можна зробити на arduino, тобто не просто датчик СО2, а добавити керування вентиляцією і заодно вивід деяких даних на екран. В ПР200 є інтерфейс RS485, з ним можна звязати arduino? Для такого віддаленого керування має бути два окремих девайси, правильно? Один з якого будуть передватися команди, а інший у щиті, який буде надсилати команди по RS485 на контроллер?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, TaurosRMK сказав:

Так щоб можна було ставити в місцях де немає розетки

Треба звичайний usb mini кабель, з компа через нього заливається прошивка, потім хоч його втикай в зарядку, хоч в павербанк - все так само як прошивати телефон, можна і окрему батарею придумати в корпус, але не бачу ніякого сенсу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

normal а як на рахунок іншого питання про звязок між щитом вентиляції і цим девайсом з екраном? Потрібно дві окремих плати arduino, одну в щит іншу для девайсу, і звязок між ними по wifi?

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це вам самому треба розбиратись, в nano немає вбудованого wifi, але є безліч окремих радіомодулей, я з ними не стикався, якби собі робив примусову вентиляцію по датчику, то підключав би напряму (без радіо) nano до вентилятора через саме просте реле, прошив би наприклад вмикання при 1100ppm та вимикання при 900ppm і все (так як в мене термостат вмикає котел по температурі). Бігати з датчиком по кімнатам не бачу сенсу, бо в нас всі міжкімнатні двері відкриті і рівень CO2 практично однаковий (як і температури)

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, трохи не правильно розумієте, я про інше.

Вентиляція працює окремо з програмованим реле Овен ПР200. І думаю вона буде працювати постійно, тобто 24/7, а якщо ні, то сценарій можна змінити в самому ПР200, це інше питання. Але все обладнання знаходиться в боксі (фото), який закритий. Тримати його відкритим не варіант, все ж таки там напруга, а щоб подивитися яка зараз температура притоку чи витяжки, чи якісь інші параметри, потрібно відкривати бокс і дивитися на екрані ПР200. Це все не дуже зручно і знаходиться не під рукою.

Спочатку думав зробити тільки датчик СО2, щоб дивитися на показники. Але подумав що можна розширити функціонал і виводити на екран показники вентиляції, наприклад саме просте це температури, щоб кожного разу не відкривати бокс і не дивитися що там. Ще було б добре щоб можна було змінювати бажану температуру і наприклад відключати вентилятори, мінімальні бажання функціоналу.

Відповідно буде якись девайс з екраном і датчиком СО2, а також має бути ще один девайс в самому щиті щоб брати показники з контролера ПР200 по інтерфейсу RS485 (погуглив, є такі модулі, значить можна настроїти звязок з ПР200). Тобто одна плата arduino буде з екраном, а інша плата має бути в щиті вентиляції, і між ними якись безпровідний звязок. Я пишу "arduino", але це може бути якась інша плата, просто маю на увазі що два контролера.

Тобто сама схема можлива: з одного девайсу на arduino передаємо дані на інший девай arduino, який звязаний з контролером ПР200 по RS485, і в зворотньому порядку також передаємо якісь дані?

boks_montazhnyj_iek_shhmpp_600_400_200_ip65_mkp93-n-604020-65.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, TaurosRMK сказал:

В ПР200 є інтерфейс RS485, з ним можна звязати arduino?

Можна. Треба просто плату з вайфаєм типу esp8622 або eps32, навчити спілкуватися по RS485 та розмістити її біля вашого Овна. І тут вже без програмування не обійдетесь скоріш за все. А на наї вже відправляти дані від окремої збірки на esp8622 або eps32 з сенсором СО2.

Також зможете через RS485 читати параметри Овна, і відправляти їх на будь який сервіс візуалізації графіків. Тому екран тут як на мене не потрібний. Достатньо тільки функціоналу відправки куди вам треба.

 

2 часа назад, normal сказал:

Бігати з датчиком по кімнатам не бачу сенсу, бо в нас всі міжкімнатні двері відкриті і рівень CO2 практично однаковий (як і температури)

Теж так думав. Але коли зявився другий сенсор то виявилось що в кімнатах де нікого немає рівень на 150-200 ppm нижче ніж в кімнаті де є люди. Всі двері в будинку постійно відкриті. Ось приклад. 

 537642769_IoTPlotterBeta_HRV-GoogleChrome2023-03-3114.png.cf37e6c60d29ba3b19b9fdc89b648fa6.png

Тому щоб не бачити якісь "середні значення температури по лікарні", краще мати сенсор саме там де знаходяться люди. 

 

2 часа назад, normal сказал:

то підключав би напряму (без радіо) nano до вентилятора через саме просте реле,

Який зміст брати плату без радіо зараз, з огляду на те що плати зі звязком  типу esp8622 коштують кілька у.о. (для топікстартера пояснюю що це теж сімейство ардуіно), і буде завжди з нею звязок. Плати без звязку в домашній автоматизації мають зміст разом з додатковим модулем дротового ЛАН інтерфейсу.

 

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, Dmode сказал:

для топікстартера пояснюю що це теж сімейство ардуіно

Виникало таке питання... Тобто це просто плата з мікроконтролером, а всі інші модулі однаково підходять як до arduino так і до esp8622?

37 минут назад, Dmode сказал:

Також зможете через RS485 читати параметри Овна, і відправляти їх на будь який сервіс візуалізації графіків. Тому екран тут як на мене не потрібний. Достатньо тільки функціоналу відправки куди вам треба.

Графіки тоже класна штука, але з екрану здається простіше, подивився і вже бачиш яка температура і тут же можеш її змінити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

трохи не правильно розумієте, я про інше

Все я розумію, але в мене немає того ПР200 і я не знаю його можливостей, тому нічим допомогти не можу

34 хвилини тому, Dmode сказав:

Який зміст брати плату без радіо

Це порушення принципу Оккама, якщо його не дотримуватись, то система ставатиме все складніше і втрате надійність. Саме тому у мене немає в будинку LAN, а є тільки Wi-Fi (бо його не викинеш) і ніякої автоматизації чи розумних будинків, бо чесно кажучи за все життя так набридло по роботі розбиратися в чужих косяках, що вдома хочеться просто відпочивати мозгами і поробить щось фізично: вікно відкрити, дрова в камін закинути, а не щоб все робили роботи :) 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Виникало таке питання... Тобто це просто плата з мікроконтролером, а всі інші модулі однаково підходять як до arduino так і до esp8622?

Якщо ви збираєтесь розбиратись з цим, то для початку встановіть середовище розробки для ардуіно і гляньте там перелік плат які підтримуються. 

Спойлер

1910953619_ArduinoIDE2.0.3.thumb.jpg.89c6b39d02add6f46bfe1bd505305137.jpg

Чим відрізняються:

Спойлер

ESP8266 and ESP32 are Wi-Fi and IoT modules developed by Espressif Systems, while Arduino is a microcontroller platform. Here are some differences between them:

  1. CPU: The ESP8266 and ESP32 both have more powerful CPUs than most Arduino boards. The ESP8266 has a clock speed of up to 80MHz, while the ESP32 has a dual-core Tensilica LX6 CPU with a clock speed of up to 240MHz. In comparison, most Arduino boards use microcontrollers with clock speeds between 8-16MHz.
  2. Wi-Fi and Bluetooth: Both ESP8266 and ESP32 have built-in Wi-Fi, with the ESP32 also having built-in Bluetooth. In contrast, most Arduino boards do not have built-in Wi-Fi or Bluetooth, but they can be added using shields or modules.
  3. Memory: The ESP8266 has 80KB of RAM and 4MB of flash memory, while the ESP32 has 520KB of RAM and up to 16MB of flash memory. In contrast, most Arduino boards have between 2-256KB of flash memory and 0.5-16KB of RAM.
  4. Number of GPIOs: The ESP8266 has 17 GPIOs, while the ESP32 has 36 GPIOs. Arduino boards usually have between 6-54 digital I/O pins and a variable number of analog input pins.
  5. Programming: The ESP8266 and ESP32 can be programmed using the Arduino IDE, as well as other programming languages such as Python, Lua, and C++. In contrast, Arduino boards can only be programmed using the Arduino IDE, although it supports a wide range of libraries and shields.
  6. Price: The ESP8266 and ESP32 modules are generally more affordable than most Arduino boards, but this depends on the specific models and features.

Overall, ESP8266 and ESP32 are more powerful and offer built-in Wi-Fi and Bluetooth, while Arduino boards are simpler and more affordable. The choice between them depends on the specific requirements of your project, including processing power, memory, connectivity, and cost.

 

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Графіки тоже класна штука, але з екрану здається простіше, подивився і вже бачиш яка температура і тут же можеш її змінити.

Як на мене не простіше. Бо екран є тільки там де він є. А при відправці в хмару, ви заходите в хмару будь-коли і будь-де, і бачите що у вас відбувається в реальному часі і всю історію.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, TaurosRMK сказав:

Є щит керування вентиляцією на базі Овен ПР200

Глянув, до нього вже все є готове і навіть керування зі смартфону, але ціни...

  • ПР200. Програмоване реле  6396.00 грн
  • ПКГ100-CO2. Промисловий датчик 14682.00 грн
  • ПЕ210. Шлюз мережевий для доступу до сервісу OwenCloud 4002.00 грн

У вас точно звичайний будинок, чи птахоферма на кілька гектар? Там взагалі можуть бути закриті протоколи і тут рішення два: або дорого, або складно :) Але хоть убийте, не розумію навіщо обидва, коли в тій вентиляції окрім швидкості вентилятора немає більше чого і міняти - один раз прошити для нього ардуїну з датчиком та зміною обертів і нехай працює, для того автоматизація і робиться, щоб працювало без участі людини. Якщо потрібно контролювати вентиляцію, то збираєте таку саму ардуїну, тільки з дисплеем замість реле і перевіряєте - чи співпадає алгоритм з очікуванним і це буде правильне рішення, бо якщо у вас дачик CO2 один і він поплив у калібровці, то ви цього не взнаєте ні через дисплей, ні через смартфон. Віддати 1000грн на один комплект та 1000грн на другий, а той овен продати комусь на виробництво за 5000

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, normal сказав:

Глянув, до нього вже все є готове і навіть керування зі смартфону, але ціни...

та москальскі коріння

3 години тому, Dmode сказав:

Як на мене не простіше. Бо екран є тільки там де він є. А при відправці в хмару, ви заходите в хмару будь-коли і будь-де, і бачите що у вас відбувається в реальному часі і всю історію.

Хмара це можливість не мати нічого коли нема інтернету чи профроботи чи ще щось.

 

4 години тому, TaurosRMK сказав:

Виникало таке питання... Тобто це просто плата з мікроконтролером, а всі інші модулі однаково підходять як до arduino так і до esp8622?

Плат багато, різних, на різних процесорах. Я б рекомендував ESP32. Ардуіно це середовище розробки, де незалежно від плати та процесора можна мати однаковий код. І змінити плату теоретично можна просто вибрав іншу та перекомпілювати існуючий код. Практично воно працює, але через універсальність там є багато ньюансів, наприклад в есп32 2 ядра, а використовуватись буде одне, чи при наявності апаратного i2c використовуватись буде програмий, але для старта - ідеально, боькупа бібліотек майже під все що можна зустріти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 минуты назад, normal сказал:

Глянув, до нього вже все є готове і навіть керування зі смартфону, але ціни...

  • ПР200. Програмоване реле  6396.00 грн
  • ПКГ100-CO2. Промисловий датчик 14682.00 грн
  • ПЕ210. Шлюз мережевий для доступу до сервісу OwenCloud 4002.00 грн

Це теперішні ціни, а брав я його ще минулого літа на олх по гарній ціні, практично в максимальній модифікації (ціни відрізнаютсья на різні модифікації). А вже на початку осені ціни виросли, а після нового року ще раз.

Здається це трохи різні призначення, тим більше ПР200 це готовий продукт, який не потрібно самому паяти і тд, залишалося тільки запрограмувати і підключити все інше.

В тім то й справа, ціни на готові рішення іноді неадекватні.

1 час назад, normal сказал:

коли в тій вентиляції окрім швидкості вентилятора немає більше чого і міняти - один раз прошити для нього ардуїну з датчиком та зміною обертів і нехай працює

Та ні, там трохи більше :) Окрім вентиляторів є ще нагрівач, рекуператор, датчики температури рт1000 канальні, датчики перепаду тиску. І ніби то просто, і може на ардуіні також можна це все зробити, але чи не вийде по факту те саме ПР200, тільки з купою потраченого часу на створення цього? :)

Зараз я не хочу якось керувати вентиляцією через ардуіну, це робить ПР200, але от ті самі графіки температури, СО2 та ін, класна штука, можуть пригодитися щоб розуміти чи все працю нормально, чи може щось потрібно виправити. Також просто змінити температуру чи віддалено виключити вентиляцію (наприклад з вулиці). Такі прості речі, які ніби то не складно робити, але кожного разу ходити до щита і змінювати параметри інколи не зручно або немає часу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене контейнер з Node-RED є хабом, який збирає дані з зоопарку і зберігає в базу, відправляє нотіфікейшини і т.п. Там же можна наконфігурувати дашборд і зробити HMI. Той же Node-RED через пропріетарний протокол вичитує дані з Siemens S7-1200 PLC, який в мене керує вентустановкою та іншими низькорівневими задачами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Окрім вентиляторів є ще нагрівач, рекуператор, датчики температури рт1000 канальні, датчики перепаду тиску

Ну тоді ще температурою нагрівача можно керувати, а на інше подивитися перший тиждень та забути

18 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

щоб розуміти чи все працю нормально, чи може щось потрібно виправити

Коли все працює нормально, то показники постійно будуть приблизно 22°, 50%, 500ppm і мені здається той нагрівач не впливає на жоден з цих параметрів, тому все одно залишається виправляти тільки оберти вентилятора

47 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

кожного разу ходити до щита і змінювати параметри

Я би по датчику один раз настроїв три швидкості вентилятора: літня 500ppm, межсезонна 750ppm, зимня 1000ppm і перемикав би руками раз на квартал, або прошив динамічну зміну обертів від рівня CO2. Це я кожного разу бігаю до вікон, бо природня вентиляція сильно залежить від температури за вікном та швидкості вітру, а у вас же примусова дає стабільний повітрообмін, то і бігати взагалі неповинні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...