Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Контролер/Датчик СО2 і всього іншого

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

2 часа назад, k-master сказал:

Хмара це можливість не мати нічого коли нема інтернету чи профроботи чи ще щось.

А навіщо робити протиставлення хмари локальному мережевому доступу? Вони не обовязково мають бути антагоністами, а скоріше мають доповнювати одне одне. Мова йшласа про офлайн екран без мережі і про мережевий доступ без екрану. З цих двох варіантів я вибираю мережу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я на WeMos D1 mini перешел, к нему куча модулей есть, которые как будерброд собираются www.wemos.cc/en/latest/d1_mini_shield/index.html удобненько

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.03.2023 в 20:32, TaurosRMK сказал:

Можна його прикрутити до цього всього? 

www.wemos.cc/en/latest/d1_mini_shield/battery.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Значить варіантів достатньо. А що простіше для початківця або для створення пристроїв для простої автоматизацію/контролю? Що універсальніше, оптимальніше для простих девайсів. Не планую робити якісь роботи чи ще щось, а значно простіші речі. В платах бувають різні виходи, у когось більше, у когось менше, є готові рішення, а інші пропонують конструктор.

Подивився одним оком, там програмувати можна на різних мовах. Сам не програміст, але частково з цим звязаний і якісь знання є. Думаю прості программи зможу робити, а далі буде видно. Хоча з початку думав просто датчик СО2, а вже зараз появилися нові ідеї, ще нічого не почав і не знаю як все це робиться, які нюанси будуть, а вже плани :) Не знаю на скільки мене вистачить, але спробувати хочу. Чи буде це далі розвиватися чи тільки одноразово, поки не знаю.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, TaurosRMK сказав:

з початку думав просто датчик СО2, а вже зараз появилися нові ідеї

От і робіть спочатку просто СО2 датчик, бо все тільки ідеями і закінчиться. Коли визначились який датчик потрібен - далі шукаєте готову до нього бібліотеку (щоб не робити лісапед) та після цього вирішуєте: писати на мові вже готової бібліотеки, чи писати весь проект на мові якою володієте, а коли таких датчиків чи бібліотек збирається десятки, то прийде розуміння, що життя не вистачить самому ото все з нуля написати і залишиться єдиний вибір: зібрати статистику мов з усіх потрібних бібліотек і на тій мові писати основний проект, а дірки вже закривати кусками інших мов чи власноручними лісапедами (і це цілком нормально)

Спочатку йде мета, потім залізо, потім бібліотеки, потім алгоритм, потім програмування, в кінці д-у-у-уже пощастить якщо вийде не лісапед :) Для заробітку воно не підійде, а для хоббі це офігітельно цікаво, я вже сину ящик зібрав з ардуінами і датчиками, а він бліна ще в ігри грає...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, normal сказал:

От і робіть спочатку просто СО2 датчик, бо все тільки ідеями і закінчиться.

Треба ставити більш серйозніші цілі, а не починати з малого :) Тому що якщо робити якісь малі проекти, то це буде займати багато часу і так можеш не дійти до того, що плануєш, або надоїсть швидше :) Звичайно якщо 10 раз будет робити аналізатор СО2, то на одинадцятому вже будет знати все на память. Но вже не ті роки, щоб тратити вільний час, якого і так нема, на всяке таке. Тому ціль одна, конкретно описаний функціонал і що в результаті хочу отримати, і погнав :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, TaurosRMK сказав:

Значить варіантів достатньо. А що простіше для початківця або для створення пристроїв для простої автоматизацію/контролю? .

Простіше мабуть ардуіно. Простота полягає у тому, що купа прикладів в інтернеті, де і програми написані та й не схеми дають, а малюнки куди якій дріт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще питання по темі, може хтось підкаже.

В наявності є датчики температури Xiaomi і деякі пристрої Tuya. Думаю ще буде якись пристрій на Arduino/ESP32 і звязок по RS485 з ПР200. Хотілося б це все якось звзязати між собою, якщо є така можливість. Саме просте щоб була взяємодія датчиків Xiaomi / Tuya з пристроями на Arduino/ESP32 і відповідно з реле ПР200. Контроль датчиків на графіках, створення сценаріїв і тд. Ніби є Home Assistant для всяких розумних пристроїв, але його потрібно на чомусь запускати. А це ще якісь нові пристрої і нові знання потрібні, що може розростися з простого бажання попробувати в цілий квест :) 

Є робочі варіанти це все в якусь одну систему звести? Чи все ж таки повноцінно це буде функціонувати окремо, Arduino/ESP32 і Xiaomi/Tuya як окремі системи?

Находив якесь відео чи статтю, де збирали модуль з RS485/Tuya/ESP32, але це був пристрій з нуля, своя печатна плата, пайка і все інше. Для початку то напевно дуже складно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, TaurosRMK сказав:

Ще питання по темі, може хтось підкаже.

В наявності є датчики температури Xiaomi і деякі пристрої Tuya. Думаю ще буде якись пристрій на Arduino/ESP32 і звязок по RS485 з ПР200. Хотілося б це все якось звзязати між собою, якщо є така можливість. Саме просте щоб була взяємодія датчиків Xiaomi / Tuya з пристроями на Arduino/ESP32 і відповідно з реле ПР200. Контроль датчиків на графіках, створення сценаріїв і тд. Ніби є Home Assistant для всяких розумних пристроїв, але його потрібно на чомусь запускати. А це ще якісь нові пристрої і нові знання потрібні, що може розростися з простого бажання попробувати в цілий квест :) 

Є робочі варіанти це все в якусь одну систему звести? Чи все ж таки повноцінно це буде функціонувати окремо, Arduino/ESP32 і Xiaomi/Tuya як окремі системи?

Находив якесь відео чи статтю, де збирали модуль з RS485/Tuya/ESP32, але це був пристрій з нуля, своя печатна плата, пайка і все інше. Для початку то напевно дуже складно.

Коли вже є зоопарк то просто не буде часу щоб писати щось своє щоб створити єдину систему. Та й взагалі - коли кількість датчиків та пристроїв котрими можна керувати стає такою що виникають питання як цим усім керувати, то простіше таки поставити HA чи OH щоб воно цим всім керувало. Щоб запускати достатньо одноплатного ПК, якщо є то можна навіть старий ноут поставити, на котрому вже працювати неможливо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, k-master сказал:

HA чи OH

OpenHab? Туда можна засунути щось на Arduino/ESP32? Ноут старий є, але хз що там взагалі запуститься )) Там вроді одноядерний семпрон + 512 озу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, TaurosRMK сказав:

OpenHab? Туда можна засунути щось на Arduino/ESP32? Ноут старий є, але хз що там взагалі запуститься )) Там вроді одноядерний семпрон + 512 озу

так, опенхаб. Комусь подобається хомасистанс, комусь опенхаб. Туди не можна засунути нічого на есп32 чи ардуіно, туді можна приєднати щось що працює по протоколу, для саморобних це буде mqtt швидше за всього. Я запускав опенхаб навіть на першій малині де 256 пам'яти. Тому якщо знайдеш нормальний лінукс де нема нічого зайвого повинен запуститись. Спробувати можна

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я думав якраз про схожу штуку, а виявляєтсья китайці вже зробили таке :) Весь набір - Tuya, RS485, ESP32, Wi-Fi, тільки бери і користуйся. Ціна питання $30 на AliExpress

Раніше думав що тут потрібно 2 пристрої, один який буде в щиті звязаний з ПР200, а інший як датчик СО2, а по факту можна одним пристроєм зробити, по RS485 можна передавати дані до 1000м по кабелю, що в межах будинку взагалі не проблема. Залишилося розібратися чи до цієї штуки можна датчик СО2 прикрутити.

www.kincony.com/esp32-tuya-iot-adapter.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Маю такі самі датчики Xiaomi, реле Tuya, купу інших різних реле/діммерів/датчиків присутності/протікання. Все заведено до Home Assistant на RPi4. HA може натівно спілкуватись з ESP пристроями: ESPHome native API.

Ваша штука за 30$ з AliExpress підключить вам датчик/пристрій до хмари Tuya, я би на китайські хмари нічого не завʼязував.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, ishehov сказал:

на китайські хмари нічого не завʼязував

Боїтеся китайців? :)
Завів на старому ноутбуці Debian і поставив НА, попробував, поклацав, для пари датчиків особливо нема сенсу тримати постіно включеним ноут. Нема ще такої кількості пристроїв, щоб можна було їх між собою звязувати в сценарії.

Та штука просто як варіант, знайшов випадково на AliExpress. Але подумав і зрозумів що не зовсім вона мені потрібна. Вирішив все ж таки зібрати самостійно, але знову виникають питання. Поки що датчик СО2 відкладу, хочу зробити управління вентиляцією трохи розумним.

Хочу мати ти якись пристрій, для звязку по шині RS485 з контролером ПР200, при цьому щоб був Wi-Fi, щоб мати доступ і управління з любого девайсу. До цього всього пару реле щоб додатково керувати деякими пристроями (вентилятори, заслонки). Тобто щось схоже на розумне Wi-Fi реле з RS485.

Вибрав такі штуки:
- ESP32 Wroom
- TTL to RS485 Converter
- 2-4 канальне реле
- понижуючий модуль XL4005

Питання наступні:
- Що тут потрібно ще, щоб звязати це між собою?
- Блок живлення чи понижуючий модуль, і який саме? Такі реле є на 5/12/24В, для вентиляції є блок живлення 24В, але все рівно для ESP32 потрібно 3.3/5В. Не дуже зрозумів як воно буде керуватися через ESP32, напевно треба подати відповідний сигнал на реле, але якщо для ESP32 треба 5В, то може і брати реле 5В? Тоді це все можна повісити на один блок або понижуючий модель 24В->5В
- Хтось знайомий з такими реле? По характеристиках ніби 10А, думаю використовувати для вентиляторів і заслонок, там від сили 0.5А на 1 реле, але з пусковими токами і планується постійна робота. Витримають чи краще таке на них не вішати?
- Чи потрібна окрема антена для ESP32 чи брати зі встроєною? Модуль буде в пластиковому боксі вентиляції, де знаходиться все обладнання - контактори, автомати і тд 220В/24В.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, TaurosRMK сказав:

Боїтеся китайців? :)
Завів на старому ноутбуці Debian і поставив НА, попробував, поклацав, для пари датчиків особливо нема сенсу тримати постіно включеним ноут. Нема ще такої кількості пристроїв, щоб можна було їх між собою звязувати в сценарії.

Та штука просто як варіант, знайшов випадково на AliExpress. Але подумав і зрозумів що не зовсім вона мені потрібна. Вирішив все ж таки зібрати самостійно, але знову виникають питання. Поки що датчик СО2 відкладу, хочу зробити управління вентиляцією трохи розумним.

Хочу мати ти якись пристрій, для звязку по шині RS485 з контролером ПР200, при цьому щоб був Wi-Fi, щоб мати доступ і управління з любого девайсу. До цього всього пару реле щоб додатково керувати деякими пристроями (вентилятори, заслонки). Тобто щось схоже на розумне Wi-Fi реле з RS485.

Вибрав такі штуки:
- ESP32 Wroom
- TTL to RS485 Converter
- 2-4 канальне реле
- понижуючий модуль XL4005

Питання наступні:
- Що тут потрібно ще, щоб звязати це між собою?
- Блок живлення чи понижуючий модуль, і який саме? Такі реле є на 5/12/24В, для вентиляції є блок живлення 24В, але все рівно для ESP32 потрібно 3.3/5В. Не дуже зрозумів як воно буде керуватися через ESP32, напевно треба подати відповідний сигнал на реле, але якщо для ESP32 треба 5В, то може і брати реле 5В? Тоді це все можна повісити на один блок або понижуючий модель 24В->5В
- Хтось знайомий з такими реле? По характеристиках ніби 10А, думаю використовувати для вентиляторів і заслонок, там від сили 0.5А на 1 реле, але з пусковими токами і планується постійна робота. Витримають чи краще таке на них не вішати?
- Чи потрібна окрема антена для ESP32 чи брати зі встроєною? Модуль буде в пластиковому боксі вентиляції, де знаходиться все обладнання - контактори, автомати і тд 220В/24В.

Проблема не у китайцях, а у хмарах. Не повинна автоматизація будинку залежати від наявності вдома інтернету чи хмари. Хмару у кращому випадку можуть зробити платною, у поганому - просто вимкнути.

А про реле - в цих модулях на вході щось стоїть, читайте документацію чи працюють вони від 3,3В. Навантаження - реле в принципі погано працюють з індуктивними навантаженнями. Реле на 10А легко залипає він навантаження до сотніт Вт Подивитесь на твердотільні реле для цього. Чи просто сімістори.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, k-master сказал:

А про реле - в цих модулях на вході щось стоїть, читайте документацію чи працюють вони від 3,3В. Навантаження - реле в принципі погано працюють з індуктивними навантаженнями. Реле на 10А легко залипає він навантаження до сотніт Вт Подивитесь на твердотільні реле для цього. Чи просто сімістори.

Зараз навантаження на контакторах і ТТР, але на контролері вже не лишилося вільних виходів, тому думав про свякий випадок добавити пару реле з ESP32. Може просто для інших цілій понадобиться, не для основних навантажень, а наприклад для индикації різної і тд.

До речі, є багато розумних розеток, які розміром трохи більше зарядного від телефона, думаю в них стоять такі самі реле, але на 16А. І теоретично через них можно підключати ті самі вентилятори чи щось інше, і все мало б працювати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, TaurosRMK сказав:

Зараз навантаження на контакторах і ТТР, але на контролері вже не лишилося вільних виходів, тому думав про свякий випадок добавити пару реле з ESP32. Може просто для інших цілій понадобиться, не для основних навантажень, а наприклад для индикації різної і тд.

До речі, є багато розумних розеток, які розміром трохи більше зарядного від телефона, думаю в них стоять такі самі реле, але на 16А. І теоретично через них можно підключати ті самі вентилятори чи щось інше, і все мало б працювати.

Теоретично, бо практично - реле на 6А залипає від блока живлення світлодіодної стрічки потужністю 20-30 Вт. Одне з таких синіх реле в мене теж перестало швидко комутувати, але не пам'ятаю що там було. Може виробники розеток беруть реле не на аліекспресі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Вітаю. Завжди з захопленням читаю і вражений коли люди своїми навичками та не великим коштом роблять електронне обладнання. На жаль такого не вмію у цій сфері. В свій час придбав датчик для регулювання вентиляцією Siemens QPA2062D, так як система не запущена але змонтована, була можливість протестувати. Зручно, швидкість обертів змінювалась. Не професійно але експериментував з випарами розчинника. Ціна приладу з доставкою стала 47 дол. на ebay (знаю, що вдало). Така сама модель але без літери D  в кінці буде без дисплею

Змінено користувачем Vstar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Vstar сказал:

Siemens QPA2062D

Цікаво який сенсор там стоїть. Зробіть якщо не важко фото нутрощів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, normal сказал:

В гуглі фото є, але схоже сенсор десь під пластиком

Так, но цьому фото самого сенсора не видно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dmode сказав:

Так, но цьому фото самого сенсора не видно.

праворуч внизу на платі 2 щілини, здається то він

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dmode сказав:

Цікаво який сенсор там стоїть. Зробіть якщо не важко фото нутрощів.

20230427_181200.thumb.jpg.13a486a4b1c90b4297e3717e311912ef.jpg

20230427_181426.thumb.jpg.632cc51862f1e811d71104186db70443.jpg

 

20230427_181359.thumb.jpg.25404588161e287f07e8f02e825408bd.jpg

 

20230427_181404.thumb.jpg.59f7359facbd8fe44cf32b5905ca3502.jpg

Передня панель щільно сидить, і через отвори видно,  що там ще одна плата  (бутерброд), боюсь пошкодити якщо силувати

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Там повинна бути така плата з сенсором, ніякої інфи по ньому більше немає окрім таких характеристик:

Measuring range 0...2000 ppm
Long-time drift < + 20 ppm per year
Recalibration free 8 years

 

sensor.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Глибше не можу влізти. Дуже щільно сидить

20230427_185609.thumb.jpg.24486b24eaaf4b691c78caf4bb207d34.jpg

20230427_190058.thumb.jpg.59dac0f80661aa9aec1b5ea881c5052e.jpg

Сам сенсор припаяний до плати з обох сторін,  протилежну сторону щоб побачити,  треба відпаювати

 

Змінено користувачем Vstar
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...