Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підключення генератора лише до частини споживачів будинку

AnMig

Рекомендовані повідомлення

Чаще всего так и делают - генератор подключают к городскому нулю, рвут только фазу.
Если предположить стечение обстоятельств - типа, отгорает ноль на ТП, от соседей по нулевому приходит фаза и т.п. - при исправных приборах это не несёт опасности. В розетках по-прежнему будет 220 от генератора или ИБП. Только если где-то ноль из-за плохой изоляции попадает на корпус и при этом обернётся фазой, могут быть проблемы. В этом случае как раз должна среагировать дифзащита. И вообще она срабатывает при попадании нуля на землю, не раз убеждался, когда менял розетки при отключенном автомате. 
Опаснее ситуация, когда отгорает ноль при штатной работе от города - тогда в розетках может появиться любое напряжение вплоть до фазных 380 В. Здесь выручают устройства с входным пороговым контролем - реле напряжения, стабилизаторы и ИБП. 
 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, AnMig сказал:

Перефразую: таке безпечно? Струми перетікання, потенціали на нулі і т.п. оскільки не розуміюся в цьому

опасности наверняка примерно как у электрического фена , у которого сломалась вилка , нарушился контакт с фазным проводом , только нейтраль подключилась к сети .

нейтраль переключателем не рвите , а УЗО поставьте после рубильника , 

или Вас смущает , что  через 4 полюсное УЗО можно одну фазу с нейтралью пустить при переключении ?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, igorrius сказав:

или Вас смущает , что  через 4 полюсное УЗО можно одну фазу с нейтралью пустить при переключении ?

Те що не хочу чіпати вхід (все те що поставили електрики з 3-ма фазами). Там стоїть 3 полюсний обмежувач перенапруги. Тому не хочу це все діло розбирати і самому перепідключати на 1 провід. Краще нехай стоїть так як по проекту електриків. А от все що виходить після узо (одна фаза й нуль - це я вже вважаю "внутрішньою" мережею, там якось спокійніше). По друге - чи не буде номінал 40А завеликий при роботі від генератора? Я розумію що узо це не автомат, якому важливий ампераж, але все ж? При роботі від генератора навантаження буде 1.5-2кВт. При роботі від мережі 11кВт макс. Одне узо на 40А працюватиме коректно в обох випадках?

Реле напруги - Дякую дійсно потрібна штука. Але 3-фазне дороге, та й 3 фази я не використовую. Отже думаю взяти однофазне.
Узо після рубильника - Хімічити з 3-фазним узо і обмежувачем перенапруги, які уже стоять не хочу (як описав в абзаці вище)
По грошах - якшо все зробити правильно, то назбирається на новий ДБЖ мабуть 🙂
Тому якщо купити однофазний рубильник I-0-II 40А і реле напруги на 63А. Номінали правильно підібрав?
І зробити так:
Вхід з 3-ма фазами, обмежувачем перенапруги і 3-фазним ПЗВ не чіпаю. Після ПЗВ ставлю реле напруги на 63А. Після нього однофазний рубильник I-0-II 40А який обриває лише нуль. Генератор заземляю на шину заземлення. Після генератора ставлю дифавтомат на 16А який маю в наявності. Від дифавтомата нуль підключаю до загального нуля (мабуть ДО реле напруги), фазу до рубильника. Така схема як на прикріпленому малюнку правильна буде?
 

Untitled-1.jpg

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.11.2023 в 10:47, AnMig сказал:

А це можна якось перевірити без підключення котла? Не охота його гробити. Та й не підключений він ще. Індикаторна викрутка світить лише в одному виході, якшо відключити вилку. Я так розумію це не показник? Тоді що заміряти, як, чим?

1. написати в супорт виробника, поверком мені свого часу відповів з усіма подробицями по алгоритму.
2. імітувати потрібні вам сценарії, поставити на живлення зарядженого дбж в фазу автомат і розірвати його, він перейде в автономний режим і ви зможете викріткою подивитися що на виході, ще додатково поміряти відносно землі під навантаженням (лампочку)

як перевірити форму сигналу без вмикання насосу чи осцилографа я не знаю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, AnMig сказал:

Те що не хочу чіпати вхід (все те що поставили електрики з 3-ма фазами). Там стоїть 3 полюсний обмежувач перенапруги. Тому не хочу це все діло розбирати і самому перепідключати на 1 провід. Краще нехай стоїть так як по проекту електриків. А от все що виходить після узо (одна фаза й нуль - це я вже вважаю "внутрішньою" мережею, там якось спокійніше). По друге - чи не буде номінал 40А завеликий при роботі від генератора? Я розумію що узо це не автомат, якому важливий ампераж, але все ж? При роботі від генератора навантаження буде 1.5-2кВт. При роботі від мережі 11кВт макс. Одне узо на 40А працюватиме коректно в обох випадках?

Реле напруги - Дякую дійсно потрібна штука. Але 3-фазне дороге, та й 3 фази я не використовую. Отже думаю взяти однофазне.
Узо після рубильника - Хімічити з 3-фазним узо і обмежувачем перенапруги, які уже стоять не хочу (як описав в абзаці вище)
По грошах - якшо все зробити правильно, то назбирається на новий ДБЖ мабуть 🙂
Тому якщо купити однофазний рубильник I-0-II 40А і реле напруги на 63А. Номінали правильно підібрав?
І зробити так:
Вхід з 3-ма фазами, обмежувачем перенапруги і 3-фазним ПЗВ не чіпаю. Після ПЗВ ставлю реле напруги на 63А. Після нього однофазний рубильник I-0-II 40А який обриває лише нуль. Генератор заземляю на шину заземлення. Після генератора ставлю дифавтомат на 16А який маю в наявності. Від дифавтомата нуль підключаю до загального нуля (мабуть ДО реле напруги), фазу до рубильника. Така схема як на прикріпленому малюнку правильна буде?
 

Untitled-1.jpg

Ви дсі 11 кВт будинку на одну фазу навантажили? Прикольно, але навіщо ці перекоси?

Поставте три чи чотирьох полюсний перекидний рубильник після трифазного ввідного УЗО і коммутуйте як бажаєте на одну чи три фази...

Від мережі може працювати на трьох фазах, а від генератора на одній (об'єднуєте на вводі генератора).

У мене старий поверком 5115 на 750Вт котел Баксі підтриму. вже років 10. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, AnMig сказал:

По друге - чи не буде номінал 40А завеликий при роботі від генератора?

нормально. 40ампер у УЗО - это максимальный ток, который оно способно пропустить через себя ,  с меньшим током тоже будет работать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

імітувати потрібні вам сценарії, поставити на живлення зарядженого дбж в фазу автомат і розірвати його, він перейде в автономний режим і ви зможете викріткою подивитися що на виході

Дякую, таке я ще не перевіряв. Перевіряв лише з включеним дбж в розетку і виключеним з розетки. В обох випадках індикатор світиться лише на одному виході.

2 години тому, standov сказав:

як перевірити форму сигналу без вмикання насосу чи осцилографа я не знаю

Циркуляційні насоси здаються працюють однаково - як дбж включений в розетку, так і виключений повністю з розетки (від акумулятора). Але це субєктивно - насоси дуже тихі. Але чому б їм працювати по різному - в мережі правильний сінус і ДБЖ видає правильний сінус. Чи Ви мабуть маєте на увазі форму сигналу якщо підключити дбж до генератора? Якщо б він видав сінус, тоді б це все зняло всі проблеми. Але по перше я сумніваюся що це так, а по друге: поки боюся підключати генератор до дбж.

1 годину тому, Leader9 сказав:

Ви дсі 11 кВт будинку на одну фазу навантажили? Прикольно, але навіщо ці перекоси?

Я трохи з запасом - звичайно що одночасно не буде включена духова шафа, мікрохвильовка, чайник, два водяних насоси, все освітлення будинку з холодильником, пральною машиною і т.д. Але думаю кіловат 5-7 може бути. Допустимо 16кВт у мене.
Інженер що проектував підключення до будинку і займався монтажем силового кабеля і ввідного щитка - переконав мене що ніякого перекосу не буде, мов це все вищі матерії на підстанціях, які до моєї хати і моїх 16кВт не мають відношення. Але фірма виявилася недобросовісною (були нюанси). От і тепер думаю... Ви вважаєте що треба розкинути всі три фази на весь будинок?
То що на рахунок схеми? Вона робоча? На випадок аварій, поломок в дбж/мережі/генераторі - прилади і люди захищені? Про порядок переключення поки мова не йде.

UPD: Пригадую що мова з інженером здається була така - буде підключено електрокотел в майбутньому десь на 12кВт. (Він навіть не сказав нам що 12кВт для будинку 250м.кв. це дуже мало). І на цей котел мало йти 3 фази. А якась одна із них задіяна на всі інші прилади в будинку. Тоді я спитав про перекос фаз, адже котла поки немає (уже й не буде), а на одну фазу нагружений весь будинок. Він сказав що не буде перекосу, перекоси це зовсім друге, глобальніше ніж моя проводка в хаті. Точно не процитую

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, AnMig сказал:

і виключеним з розетки. В обох випадках індикатор світиться лише на одному виході.

шось це дуже сумнівна історія, якщо на виході нічого не увімкнуто, бо він не може одну дірку підтянути до повітря, він має десь взяти або нуль або землю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, standov сказав:

шось це дуже сумнівна історія, якщо на виході нічого не увімкнуто, бо він не може одну дірку підтянути до повітря, він має десь взяти або нуль або землю.

Це дійсно так. Тут я описав. Але індикатор світиться чуть менш яскраво при роботі від акумулятора і витягнутій вилці дбж
 

12.11.2023 в 13:38, AnMig сказав:

А от при роботі ДБЖ від акумулятора, індикаторна викрутка світить менш яскраво на виході "1". На виході "2" не світить зовсім.
Якшо заміряти напругу між обома виходами - дає 230В
Якшо заміряти між виходом "1" і сталевим кутником забитим в землю - 006В 
Між виходом "2" і сталевим кутником забитим в землю - 001В

UPD: Але це я без навантаження тестив, може в цьому справа

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.11.2023 в 10:32, AnMig сказал:

Чомусь так розрахував що разом з котлом в середньому режимі десь ~200Вт, що на годин 6-7 має вистачити.

Чомусь трохи оптимістично виглядає. Навіть найвищої якості батарея за умови розряду постійним навантаженням, з врахуванням ККД інвертора, сумарно десь на рівні 220Вт це 220/6=36,6Вт на комірку 12В батареї. При такій потужності табличне значення часу розряду до 1,6В менше 5 годин.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

він перейде в автономний режим і ви зможете викріткою подивитися що на виході, ще додатково поміряти відносно землі під навантаженням (лампочку)

Одне тільки питання - Ви колись міряли індикатором-викруткою дроти навіть на відключеній на ТП повітряній лінії? Індикатор буде світитись на всіх без винятку дротах. Тому така рекомендація сенсу взагалі не має. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Vladdi сказав:

Чомусь трохи оптимістично виглядає. Навіть найвищої якості батарея за умови розряду постійним навантаженням, з врахуванням ККД інвертора, сумарно десь на рівні 220Вт це 220/6=36,6Вт на комірку 12В батареї. При такій потужності табличне значення часу розряду до 1,6В менше 5 годин.

Я не сильний в цьому, тому рахував по формулі з інтернету, вище є опис що і як рахував. Якщо так, то це печально

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vladdi сказал:

Індикатор буде світитись на всіх без винятку дротах. Тому така рекомендація сенсу взагалі не має. 

я-ж написав розімкнути тільки фазу автоматом ) а потім нижче написав що дуже сумнівно що в ТС про розімкнутому всьому є шось схоже на нуль

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не все так прикро. Наприклад, випрямлячі (не дуже складної конструкції зарядні пристрої) нечутливі до форми сигналу. Тому підключення його від генератора для підживлення батареї вже дасть певний ефект. Крім того, особисто я рекомендую нуль генератора на Вашій схемі приєднувати до мережі будинку за реле контролю напруги (на його виході). Теоретиків багато, але ситуації та схеми можливих ситуацій бувають різні. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, Vladdi сказал:

я рекомендую нуль генератора на Вашій схемі приєднувати до мережі будинку за реле контролю напруги (на його виході)

а чого? в умовних зубрах/рбузах і в 95% популярних РН нуль гарантовано-наскрізний жеж, а факт відгорання клем все-ж хай теоретично яле залишається.

мені особисто муляє два нуля після узо але шось лень думати чи може то бути проблемою

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

а чого? в умовних зубрах/рбузах і в 95% популярних РН нуль гарантовано-наскрізний жеж, а факт відгорання клем все-ж хай теоретично яле залишається.

мені особисто муляє два нуля після узо але шось лень думати чи може то бути проблемою

То, звичайно, так. Але, оскільки "0" для звичайного однофазного генератора то поняття майже умовне, і ніхто його в побутових умовах тимчасового  підключення пристрою не підключає до скважин заземлення, тощо, то потенційну небезпеку з боку зовнішньої мережі краще попередити, ніж мати шанс отримати потенціал на лініях, звідки ніхто неприємностей не чекає. З цієї ж причини і "другий" 0 то теж поняття умовне і в даному випадку роботі ПЗВ не повинен заважати. Проте, як на мене, підключення ліній однофазного (та й трифазного теж) генератора в будинку правильніше робити дво(чотири)полюсним перемикачем. Треба пам'ятати, що у випадку стаціонарного розміщення та підключення, якщо все зроблене наче "за правилами" - із заземленням, окремими шинами PE, PEN, можемо у певних умовах отримати неочікуваний витік струму на цю землю із зовнішньої мережі та накручування фіктивних кВт на лічильнику. Або всі підключення робити на вводах, що в більшості випадків проблематично. Тому я собі теж зробив перемикання всіх 4-х ліній на простому китайському АВР поряд із щитком всередині. Естетика трохи постраждала, проте голова не болить щодо можливих нюансів. Єдине що дістає, так це необхідність ручного відключення потужних споживачів. На таке нещастя ніхто ж не розраховував, а тепер вже просто так не виправити...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Vladdi сказал:

То, звичайно, так. Але, оскільки "0" для звичайного однофазного генератора то поняття майже умовне, і ніхто його в побутових умовах тимчасового  підключення пристрою не підключає до скважин заземлення, тощо, то потенційну небезпеку з боку зовнішньої мережі краще попередити, ніж мати шанс отримати потенціал на лініях, звідки ніхто неприємностей не чекає. З цієї ж причини і "другий" 0 то теж поняття умовне і в даному випадку роботі ПЗВ не повинен заважати. Проте, як на мене, підключення ліній однофазного (та й трифазного теж) генератора в будинку правильніше робити дво(чотири)полюсним перемикачем. Треба пам'ятати, що у випадку стаціонарного розміщення та підключення, якщо все зроблене наче "за правилами" - із заземленням, окремими шинами PE, PEN, можемо у певних умовах отримати неочікуваний витік струму на цю землю із зовнішньої мережі та накручування фіктивних кВт на лічильнику. Або всі підключення робити на вводах, що в більшості випадків проблематично. Тому я собі теж зробив перемикання всіх 4-х ліній на простому китайському АВР поряд із щитком всередині. Естетика трохи постраждала, проте голова не болить щодо можливих нюансів. Єдине що дістає, так це необхідність ручного відключення потужних споживачів. На таке нещастя ніхто ж не розраховував, а тепер вже просто так не виправити...

воно наче все але я так і не зрозумів стосовно N до/після РН ) але най буде

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

2 години тому, standov сказав:

в умовних зубрах/рбузах і в 95% популярних РН нуль гарантовано-наскрізний жеж

 

23 хвилини тому, Vladdi сказав:

краще попередити, ніж мати шанс отримати потенціал на лініях, звідки ніхто неприємностей не чекає

Тобто якшо від сусідів на нуль прийде фаза, реле напруги спрацює чи ні? Я так розумію для цього треба кидати нуль генератора після реле а на до?

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, AnMig сказал:

Тобто якшо від сусідів на нуль прийде фаза, реле напруги спрацює чи ні? Я так розумію для цього треба кидати нуль генератора після реле а на до?

ви задаєте питання яке не дуже зрозуміло нащо вам треба, якщо для загального розвитку то коротка відповідь на ваше питання "спрацює але фазу не розімкне", розгорнута відповідь:

прім "від сусідів" прилетіти фаза не має за умови шатного підключення, якщо у вас не ТТ, якщо в многоквартирці то може прилетіти, може прилетіти в чистій теорії якщо шось переплуnають після заземлення PEN (не тт). Якщо так чогось станеться що на умовному зубрі будуть переплутані не вході нейтраль та фаза (не так влючили або так "прилетіло") то при спрацюванні зубра фазна напруга не буде розірвана, але буде розірваний ноль то-ж струму не буду але якщо полізти в щиток то ї-не.

Шо куди кидать я не відповім бо я давно втратив ніть і маю стійке враження шо не лише я) Особисте раження, може помиляюся, - ви шось таке вигадуєте не до кінця розуміючи як воно працює і нащо вам то треба

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

ви задаєте питання яке не дуже зрозуміло нащо вам треба

Мені порадили підключити нуль генератора після реле, а не ДО. От і запитую чому. Хочу розуміти, хоч приблизно. Зовсім не розуміти, а сліпо робити те що радять в інтернеті це не добре, на мою думку.

12.11.2023 в 16:24, standov сказав:

ПС. Зверніться краще до кваліфікованого електрика, бо ви шось спалите ) (в кращому випадку)

Я звертався до не просто "кваліфікованих", а "сертифікованих" електриків коли збільшував допустиму потужність на вхід будинку. На необхідні питання відповіді не дали. Обманули на рахунок потужності і на рахунок того що мені не потрібен ніякий стабілізатор/реле і т.п. Взяли на мою думку, невиправдану суму за послуги (без чеків само собою). Нагадили на проїзній частині шматками дротів і відходів. Забули підключити заземлення на шину. Щиток не закріпили навіть на один дюбель - теліпався на самих дротах як тряпка ще півроку, поки в мене руки не дойшли до нього. Не переміряли заземлення як обіцяли мені (звичайно я готовий був за це заплатити). А вкінці вкрали з собою силовий кабель той що замінювали на новий (метрів так 30).
І всі вони дуже мудрі. Коли звернуся до них, впевнений що мені скажуть що я щось "вигадую", що в мене все якось "напрвильно", і найправильніше - це відвалити зараз 30-40 тисяч шоб все переробити "по людськи" і викинути все те що маю зараз.

Тому варіант - або йти в універстиет на 5 років і вивчати електротехніку, починаючи з постійного струму. Або знайти в інтернеті людей/спільноту, які підкажуть.

1 годину тому, standov сказав:

ви шось таке вигадуєте не до кінця розуміючи як воно працює і нащо вам то треба

Не зовсім розумію що такого дивного в моєму питанні. Суть проста: є бензогенератор з кривою синусоїдою, є дбж з правильною синусоїдою та АКБ, і котел. Задача - котел має працювати ідеально без кривих синусоїд, оскільки на гарантії. В будинку має бути світло і працювати водяний насос від генератора. Ось і все.
 

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, AnMig сказал:

Не зовсім розумію що такого дивного в моєму питанні. Суть проста: є бензогенератор з кривою синусоїдою, є дбж з правильною синусоїдою та АКБ, і котел. Задача - котел має працювати ідеально без кривих синусоїд, оскільки на гарантії. В будинку має бути світло і працювати водяний насос від генератора. Ось і все

Вам рішення цієї задачі запропонували майже одразу, від дбж живите котел та все що потрібно, дбж заряджаєте генератором. Всьо, так роблять всі, але ви шось намагаєтеся вигадати ще, викласти з кубиків слово щастя без наявності всіх буков

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, standov сказав:

Вам рішення цієї задачі запропонували майже одразу, від дбж живите котел та все що потрібно, дбж заряджаєте генератором. Всьо, так роблять всі, але ви шось намагаєтеся вигадати ще, викласти з кубиків слово щастя без наявності всіх буков

Ще раз: бензогенератор з кривою синусоїдою

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, AnMig сказал:

Ще раз: бензогенератор з кривою синусоїдою

я і кажу "букв нема а слово щастя треба"

в вас варіанта 2:
1) спробувати так як є 
2) міняти генератор

 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, AnMig сказав:

Ще раз: бензогенератор з кривою синусоїдою

З власного досвіду: дбж лоджік павер, заряджаю від генератора через ЗП. Схема така: до котла підведено дві розетки: одна лінія - мережа, вона ж може працювати від генератора, інша - ДБЖ. На кожній є позначка фази, бо котел фазозалежний. Якщо зникає світло, я міняю розетку котла і він працює від дбж. Якщо акб розряджається, я витягую вилку дбж із вхідної розетки і заряджаю акум зарядним пристроєм від генератора.  

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, IF_Builder сказав:

Схема така: до котла підведено дві розетки: одна лінія - мережа, вона ж може працювати від генератора, інша - ДБЖ. На кожній є позначка фази, бо котел фазозалежний. Якщо зникає світло, я міняю розетку котла і він працює від дбж. Якщо акб розряджається, я витягую вилку дбж із вхідної розетки і заряджаю акум зарядним пристроєм від генератора.  

А звідки на розетці від дбж береться позначка фази коли дбж працює від акумулятора? Звідки нуль? Можете поділитися як дбж підклічений до Вашої мережі?

2 години тому, standov сказав:

1) спробувати так як є 
2) міняти генератор

Пред тим як пробувати - треба перевірити/зрозуміти чи воно працюватиме/не зашкодить. А міняти генератор - це риторика трохи крайня, як на мене.
Користувач вище якраз доказ того що я не "вигадую", і є ще люди з подібними ситуаціями. Просто в мене питання - як це підключити?

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...