Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Приточно-витяжна вентиляція з рекуператором

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

1 годину тому, shneider_vova сказав:

тож сказати, як воно буде ПІСЛЯ - неможливо. наскільки я можу зараз побачити - в вас не вистачить місця в техприміщенні, щоб це все розвести

Для прикладу ось так, це все що буде в тех приміщенні, інше на горищі.

image.png.a631d40c884b1c70d8f88cd1b1ce45ce.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось прямо так, як на фото, не получиться, бо зараз в вас розгалудження притоку йде ДО техприміщення.

 

тож бажано б мати фінальний план

 

image.png.ac3093b1d337c8d2b4b6b493c9a62b73.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, shneider_vova сказав:

бо зараз в вас розгалудження притоку йде ДО техприміщення

Та ні, то просто так виглядає на схемі (на скільки я освоїв ПО щоб це намалювати 🤣), канал прокладено від трійника зразу до анемостату. Перше розгалуження на притоці просто буде поверх інших каналів, або якось там втиснеться, я писав що це для того, щоб повітроводи по можливості були компактно прокладені, щоб потім це все добряче утеплити, тому і згрупував їх. В даному випадку перша вітка притоку прокладена паралельно витяжній магістралі щоб засунути їх в один короб, чи що там буде придумано для утеплення. Тим більше я не привязаний до розташування цих чотирьох повітроводів, які будуть виходити від теплообмінника. На схемі вони розташовані прямокутником, як це стандартно є в більшості ПВУ, а можна розмістити в один ряд, це позволить по інакшому зробити розв'язку. Але це тільки розв'язка, яка мало вплине на схему в цілому.

Наприклад можна ось так впихнути, поміж повітроводів, тим більше що це гнучкий канал.

image.png.e256f374aef974f60737f5aae9a6d851.png

 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таке питання, де краще монтувати вентилятори, до чи після теплообмінника?

Планую теплобмінник розмістити таким чином як на скріншоті, відповідно зверху буде напір (приток і витяжка), а знизу буде витягувати. На першій схемі я розмістив витяжний вентилятор "до" теплообмінника, а приточний "після". Є якась різниця де будуть вентилятори і як краще? З точки зору опору начебто нічого не зміниться, чи буде вентилятор дути "до" теплообмінника, чи "після", опір буде однаковий. Треба розібратися з цим, тому що частково це вплине на схему.

image.thumb.png.adb673cf1ce1a34dd3db12de0468a697.png

Наприклад по фото варіанти різні, "до", "після", навіть один "до", один "після".

Прихований текст

image.png.23c802f60374a5ad1344b2df8a7df788.png

image.png.96bda67b98c30976aa34e2b099801bd9.png

image.png.bea07419d07da9f699b268e9322c74a3.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виробник Чанделе казав, що вентилятору буде легше дути в теплообмінник. Типу більший напір у вентилятора в ту сторону, куди він дує. Але там був секрет у фільтрі. Типу щоб пилюка не потрапляла у вентилятор, фільтр там стояв позаду вентилятора. Напевно та теорія базувалася на конструктивних особливостях вентиляторів.

В моїй новій установці фільтри обіймають теплообмінник. І якщо я правильно зрозумів, тут навпаки - вентилятори витягують повітря з теплообмінника. Якщо я не правий - прошу хлопців, що мають легкий доступ до нутрощів установки виправити мене.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, TaurosRMK сказав:

Таке питання, де краще монтувати вентилятори, до чи після теплообмінника?

Головне, щоб вентилятори були після фільтрів і не затягували конденсат, а все інше — як легше конструктивно. Також бажано щоб вентилятори були зі сторони вулиці, тоді шуму буде трохи менше, але тут треба дивитись на температурний режим вентиляторів, бо той що на приточці буде працювати при вуличній температурі.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Попалися такі фото, приточна установка з нагрівом. Виникло питання, чому в характеристиках звичайного канального нагрівача вказано що "до" та "після" нагрівача на певній відстані не має бути інших елементів окрім повітроводу, а тут все в купі так щей в одному корпусі? Чи це перестраховка, а у випадку приточної установки виробник застосовує автоматику/захист і бере на себе відповідальність?

image.png.abc6721b5ef4d3443d342ad74cf3f11c.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14.12.2023 в 22:55, TaurosRMK сказав:

На першій схемі я розмістив витяжний вентилятор "до" теплообмінника, а приточний "після".

Де ця перша схема?

14.12.2023 в 22:55, TaurosRMK сказав:

Є якась різниця де будуть вентилятори і як краще? 

image.thumb.png.adb673cf1ce1a34dd3db12de0468a697.png

 

На приведеній вами картинці вже вказано як має бути розташований теплообмінник, після слова IMPORTANT.

10 годин тому, volomoto сказав:

Також бажано щоб вентилятори були зі сторони вулиці, тоді шуму буде трохи менше

Теж керуючись подібними міркуваннями розташував вентилятори зі сторони вулиці. Але вони виявились зовсім не шумними на тих режимах в яких використовуються, тому зараз би робив інакше.

1471991097502.jpgr05.jpg

Розташування зі сторони вулиці має свої мінуси:

  • витяжний вентилятор в морози змушений працювати в умовах 100% вологості повітря. І хоча це ніби штатний режим роботи, та довговічності таке середовище йому напевно не додає.
  • у теплообміннику виникає дизбаланс по тиску, бо по витяжці між ламелями розрідження, а по притоку підпір. В залежності від конструкції теплообмінника це може призводити до розширення між ламелями приточного напрямку і відповідно звуження у витяжному, що буде трохи спотворювати напірні характеристики теплообмінника, а також ускладнить видалення конденсату.

Тому найбільш оптимальним розташуванням на мою думку є приточний вентилятор зі сторони вулиці, а витяжний вентилятор зі сторони приміщення, і обидва створюють підпір в сторону теплообмінника. На моїй схемі прийшлося би змістити витяжний вентилятор як в казано стрілкою.

image.png.bedb5fae9c1d79dbd5c3882acf215638.png

 

Ну і з точки зору видалення конденсату мій спосіб розміщення теплообмінника не є правильним. Більш ефективно було би розмістити його вертикально, щоб більшість конденсату видалялось гравітаційно. Тому приведені вами приклади, можна класифікувати наступним чином:

  1. Теплообмінник: компромісне розміщення. Горизонтальна частина теплообмінника розташована під кутом, що трохи більше включає гравітаційне видалення конденсату в порівнянні з горизонтальним розміщенням.
    Вентилятори, оптимальне розміщення. З кожної сторони теплообмінника, та створюють підпір в сторону теплообмінника. Витяжний вентилятор працює постійно в нормальних вологісних умовах.image.png.ecf4d9da945882d654bfce848c916224.png 
  2. Теплообмінник: неоптимальне розміщення для звичайного теплообмінника. Горизонтальне розміщення як в мене, конденсат який стікає вниз на горизонтальну площину низу теплообмінника буде видалятись в основному за допомогою потоку повітря. Так можна розміщувати ентальпійні теплообмінники.
    image.png
     
  3.  Теплообмінник: оптимальне розміщення. Гравітаційна складова у видаленні конденсату задіяна по максимуму.
    Вентилятори: не оптимальне розміщення. Хоч і з обох боків "витягують" з теплообмінника, але витяжний вентилятор як і в мене, змушений зимою працювати в умовах 100% вологості.
    image.png.b37bd10b44b8c7a3c5cd20470a724b5b.png
Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Dmode сказав:

Де ця перша схема?

На попередній сторінці було повідомлення, там тексту багато, а внизу прикріплена пдф-ка зі схемою. Пізніше я відписав що ніхто нічого не прокоментував, бо напевно тексту багато 🤣

Прикріплю ще раз тут.

Але коли по цій схемі зробив розрахунки опору, то вийшла трохи різниця між притоком і витяжкою. Я про це писав, мені оптимально було б щоб на притоці і витяжці були приблизно рівні показники опору. Тому зараз трохи переробляю схему, якраз врахую розміщення вентиляторів і ще деякі конструктивні нюанси. Заодно думаю який би корпус придумати, бо фактично там буде лише сам теплообмінник, ну може ще байпас, але треба розібратися ще з тим всім, може його зробити прямо на повітроводах, а не в корпусі теплообмінника. З теплообмінником вже оприділився, чекати тільки треба.

17 хвилин тому, Dmode сказав:

На приведеній вами картинці вже вказано як має бути розташований теплообмінник, після слова IMPORTANT.

Питання було не про теплообмінник, а про вентилятори. А от теплообмінник буду саме таким способом розташовувати, тому і показав картинку.

Я ще про датчики питав, щось скажете про них?

image.thumb.png.4ba9a902b068700643fbe11d75fa685c.png

plan-01.pdf

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я тут що подумав, може розміщення як в першому варіанті не дуже популярне, бо в такому випадку дуже мала точка опори, тільки на ребро. Можливо це якось вплине на срок експлуатації... В другому варіанті площа опори в рази більша, опирається на цілу площину. Хоча може без різниці і обидва варіанти ніяк не вплинуть на сам теплообмінник.

image.png.178c364fb585a88ebdf76130861bc495.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14.12.2023 в 14:09, TaurosRMK сказав:

і логічно щоб для цього опір був приблизно однаковий,

Не буде він приблизно одинаковий, бо стан фільтрів буде змінюватись у часі. Конденсат та часткове його обмерзання теж підвищує опір у витяжном напрямку. Заслонки, закриті/відкриті анемостати, все це буде мати вплив.

14.12.2023 в 14:09, TaurosRMK сказав:

в мене вентилятори АС і регулятори до них трансформаторні, а там фіксовані значення, тобто плавно і точно не вийде

Якщо вже плануєте зробити добре і берете якісний теплообмінник, то розгляньте відповідні DC вентилятори з точним керуванням та тахометрами. А свої продайте разом зі старим теплообмінником.

14.12.2023 в 14:09, TaurosRMK сказав:

До речі по датчиках, я так розумію у вас вони є з кожної сторони теплообмінника, які використовуєте?

Так, 4шт, на вході у кожен канал корпусу ПВУ. В мене DS18B20. Але для вас важливо розуміти що за автоматика буде, і які вона підтримує сенсори. Такі і підбирати. Якщо самі будете робити автоматику на базі якогось ESP чи інших ардуіноподібних плат, то і DS18B20 теж підійде.

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, TaurosRMK сказав:

Питання було не про теплообмінник, а про вентилятори

Про вентилятори я вище відповів на ваших прикладах. Щодо вашої схеми, якщо я правильно зрозумів,  вони обидва розміщені зі сторони приміщення. Приточний вентилятор я би переніс на вуличну сторону.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немає проблем з опиранням теплообмінника. Він утримається в підставці відповідної форми, та й все

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Dmode сказав:

розгляньте відповідні DC вентилятори з точним керуванням та тахометрами. А свої продайте разом зі старим теплообмінником.

Це вже добряче розширення бюджету, вентилятори не дешеві, а свої з вірогідністю 98% будуть валятися без роботи, бо наврядче хтось купить, хіба що за копійки. Подивлюся що з того може вийти, думаю якось можна вирулити, я ж не роблю якись еталонний виріб. В будь якому випадку замінити вентилятори можна пізніше - одні зняв, інши поставив.

8 годин тому, Dmode сказав:

DS18B20. Але для вас важливо розуміти що за автоматика буде, і які вона підтримує сенсори. Такі і підбирати. Якщо самі будете робити автоматику на базі якогось ESP чи інших ардуіноподібних плат, то і DS18B20 теж підійде.

Контролер підтримує датчики РТ1000 і 4-20мА, два РТ1000 можна сказати що вже є, хіба що ще два докупити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, TaurosRMK сказав:

В будь якому випадку замінити вентилятори можна пізніше - одні зняв, інши поставив.

Можна і так. Але розробити "відносно розумну" автоматику, що буде підтримувати оптимальні оберти для компенсації зміни опору системи для підтримки максимального ККД та відповідного повітрообміну, ви зможете лише після заміни вентиляторів на регульовані. З грубим керуванням ефективність теплообміну буде плаваючою, в залежності від змін опору і кроку з яким ви зможете керувати обертами.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще таке питання, якщо вибирати між такими двома форм-факторами, який з них практичніший/оптимальніший?

HU-EX6 366/350-2 та HU-EX6 232/400-2

image.png.1adbdddd926cb708a1f332a8a746c587.pngimage.png.fc21f517fe819b6735ba379f465df4ef.png

В даному випадку для порівняння дві моделі, але розміри глибини різні. При таких розмірах ці два теплообмінники показують практично однакові результати і коштують також практично однаково, навіть HU-EX6 232 дешевше на 15 EUR. 

HU-EX6 366/350-2 зовсім трохи ефективніше на ~1%, але на виході температура буквально на 0.2-0.3С вища, всі інші показники дуже близькі.

image.thumb.png.57b7baa4d2c3906958a35565ba4ffde2.png

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І ще, якщо якимось невеликим насосом перекачувати конденсат з витяжного піддона в сторону приточного, а там встановити таку штуку, воно буде працювати? Тобто це вплине на зволоження приточного повітря? 🤔 Робоча чи трохи дурна ідея? 😄

www.aliexpress.com/item/1005004131707387.html

www.aliexpress.com/item/1005004513182457.html

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

І ще, якщо якимось невеликим насосом перекачувати конденсат з витяжного піддона в сторону приточного, а там встановити таку штуку, воно буде працювати? Тобто це вплине на зволоження приточного повітря? 🤔 Робоча чи трохи дурна ідея? 😄

А звідки брати енергію на випаровування води?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, volomoto сказав:

А звідки брати енергію на випаровування води?

Не зрозумів про що ви... По ссилках (чи ви принципово не переходите? 🙂) показаний ультразвуковий зволожувач (живлення DC 3-12В, 1.5Вт), судячи по фото/відео з води робить туман/пару, яка, як я думаю, мала б змішуватися з приточним повітрям після рекуперації, і вже по каналах подаватися в кімнати. Не сильний в цих всіх термінах і принципах, але думаю що на виході мало б бути повітря з вищою вологістю, ніж воно виходить просто після рекуперації (а там буде десь 20-25%, судячи по калькулятору).

Думаю не проблема підключити цей зволожувач до блоку живлення і включати коли потрібно. Або навіть знайти міні генератор, який буде від потоку приточного повітря давати якусь енергію, думаю на 1.5Вт щось можна придумати. Але чи воно буде так працювати, тобто робити свою функцію, додатково зволожувати приточне повітря.

image.png.016f39d2540c5579daaea92a6f608c87.png

Для прикладу канальний зволожувач, з вигляду наче те саме робить 😄

image.png.077cf4d7d2fde75a7be3978305eed31b.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, TaurosRMK сказав:

І ще, якщо якимось невеликим насосом перекачувати конденсат з витяжного піддона в сторону приточного, а там встановити таку штуку, воно буде працювати? Тобто це вплине на зволоження приточного повітря? 🤔 Робоча чи трохи дурна ідея? 😄

Була така ідея. Вона робоча але є нюанси. І навіть насос не потрібний. Достатньо піддон конденсату розмістити трохи вище ніж піддон випаровування і зробити між ними сполученя через капілярну трубку з великим опором. І я так пробував робити.

А нюанси слідуючі:

  • вентиляційний конденсат, це не лаболаторний дистилят. Вентиляційний конденсат специфічно неприємно пахне, і не кожен погодиться таке собі випаровувати у приток. По цій причині відмовився від цієї ідеї.
  • можна його замінити на звичайну воду, і випаровувати природнім способом. Тоді швидкість випаровування дорівнює приблизно 5л на кілька днів. Тобто суттєво меньше ніж треба би було.
  • можна воду випаровувати ультразвуковим розпилювачем, як за вашими посиланнями. Але з ним теж не все просто. Бо потрібно або абсолютно демінералізована вода, або ви отримаєте в будинку аерозоль з твердого залишку після випаровування, і дихати тим не зовсім здорово. Колись про це була вже дискусія.
  • випаровування буде знижувати температуру у приточному каналі на кілька градусів. Автор статті посиланням нижче стверджує що досить суттєво...

А як згадував @shneider_vova, 15л/добу це десь 0.6л в годину, такі маленькі атомайзери як на посиланнях з таким об'ємом не справляться. Тому якщо є демінералізована вода і бажання робити канальне зволоження, то дивитись треба в сторону більш потужних атомайзерів.

Також у такій системі лякає ризик що частина водяного аерозолю який не встиг випаруватись буде осідати десь в системі, і капати десь зі стелі зі стиків. Автор статті з останнього посилання якраз описує цей процес на власному досвіді.

 

Ось приклад чужого досвіду:

habr.com/ru/articles/395691/ і продовження після двох років експлуатації habr.com/ru/articles/413315/

Що цікаво, автор пише що зимою в нього зі зволожувачем вологість 28%. В мене без зволожувача вологість вища... Напевно такий собі в нього вийшов зволожувач. Але автор задоволений. :)

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, TaurosRMK сказав:

якщо вибираби між такими двома форм-факторами, який з них практичніший/оптимальніший?

Залежить від розмірів куди вам треба вмістити корпус, і від конфігурацїї цього корпусу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Dmode сказав:

Залежить від розмірів куди вам треба вмістити корпус, і від конфігурацїї цього корпусу.

Ну тобто тільки формою і розмірами тут вибирати, бо все інше на одному рівні. В моєму випадку корпусу немає, це не під якусь конкретну модель ПВУ, а корпус якраз під форму теплообмінника буде робитися. Думаю форма як в 232 моделі більше підходить для ПВУ які монтуються під стелю, тобто в горизонтальній площині. В мене по плану монтаж корпусу на стіну і від нього 4 повітроводи вертикально вверх, тому напевно форма як в моделі 366 більш підходяща. Якраз на цій формі я і зупинився.

43 хвилини тому, Dmode сказав:

Була така ідея. Вона робоча але є нюанси.

Зрозумів, тоді напевно буду дивитися по ситуації, на крайній випадок будуть використовуватися звичайні зволожувачі. Дякую за відповіді.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

коли до війни я думав над зволожувачем, то прийшов до висновку, що для мене єдиний варіант - це паровий канальний зволожувач. і навіть знайшов установку, та місце в себе, де встановлювати. але там прайс був за штуку євро, тож це до якихось кращих часів (чи наступного життя) відкладено

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...