Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор (три сценарії).

Ковал

Рекомендовані повідомлення

9 годин тому, Ковал сказав:

чи правильно я розумію, що розрахунок опору буде виглядати, як сума значень опору воздуховоду на відрізку від ПВУ до колектору + колектор + найнавантажений воздухопровід (сама труба+пленум+анемостат і т.і.)

Варто враховувати всю трасу від вулиці до приміщення тобто:

приточна/витяжна решітка => повітропровід до ПВУ зі всіма поворотами, фільтрами, переднагрівами, заслонками => ПВУ з теплообмінником => повітропровід до колектору зі всіма поворотами, постнагрівами => колектор => найбільш нагружений відвід від колектору (перевірити опір всіх, бо не обовязково це буде найдовший) => пленум та анемостат  

9 годин тому, Ковал сказав:

чи треба сумувати усі гілки з їх опором?

У колекторній не треба, бо опір колекторної системи буде дорівнювати опору на найбільш нагруженому відводі. Решта відводів будуть приводитись до опору найбільш нагруженого спеціальними кільцями.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, TaurosRMK сказав:

Для прикладу до такого адаптера заходить 2 труби, а буває і по 3, тому їх опір треба сумувати, а не рахувати тільки одну трубу.

image.png.01bfc5ba5fbc8c3d83eba0650843a035.png

Сумуються лише послідовні ділянки. Тут достатньо перевірити який опір буде у найбільш нагруженого відводу від колектору. Це і буде дорівнювати тиску який треба досягти в колекторі, для отримання потрібного потоку у цьому відводі.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, усім дуже, буду розбиратися...

Ще є питання, чи є сенс довитися у бік ентальпільних рекуператорів (хотілося б зберегти вологість)? Якщо я правильно розумію, то їх проблема у нижчих строках експлуатації теплообмінників, так? І якщо так, то наскільки це велика трагедія?

Взагалі, що можете сказати ось про цей mycond.ua/energozberigayuchi-ventylyaciyni-ustanovky-z-rekuperaciyeyu-seriyi-mvs-dw

Змінено користувачем Ковал
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, Ковал сказав:

чи є сенс довитися у бік ентальпільних рекуператорів (хотілося б зберегти вологість)?

оскільки бачу свої проблеми з вологістю, я напевно б, наступного разу взяв би ентальпійний. по ньому є питання (теоретичні) в плані переносу запахів, але реальних відгуків не зустрічав. і ще він суттєво дорожчий.

наведена установка виглядає привабливою, але:

1) ціни невідомі (принаймні мені), щоб було з чим порівняти

2) немає догріву, і предподогріву

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По цій ПВУ є в наявності лише варіант MVS700-DW з вартість 1750 евро

А, поясніть мені, будь ласка, длячого взагалі потрібен предпідігрів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 хвилин тому, shneider_vova сказав:

бачу свої проблеми з вологістю

Розкажи детальніше в чому проблеми.

48 хвилин тому, shneider_vova сказав:

2) немає догріву, і предподогріву

Ну постнагрів цим девайсам явно потрібний більше.

  • без переносу вологи
    image.png.74cfdb685d395e21d8439e348a2c9221.png
  • з переносом вологи.
    image.png.e1a141433b8d6b9f81fcbe953acf9d11.png
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Ковал сказав:

для чого взагалі потрібен предпідігрів?

Щоб не обмерзав теплообмінник. Заморозка теплообмінника може пошкодити його герметичність. Без переднагріву застосовуються алгоритми тимчасового  відключення притоку щоб розтанув сніг у витяжній частині теплообомінника. А це означає що приток в цей момент здійснюється через нещільності оболонки будинку, і не поступає саме туди куди він передбачений проектом. Тобто без переднагріву можна функціонувати за наявності робочого алгоритму відтаювання, але з переднагрівом рівень комфорту вищий, бо приток у морози не переривається на час відтаювання.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Dmode сказав:

найбільш нагруженого відводу від колектору

Якщо я правильно розібрався в цій табличці, то для прикладу найнавантаженіший відрізок довжиною 4м з двох труб буде мати опір 10.2Па, а самий довший хай буде з одної труби і в 2 рази менший розхід, а от опір в 2.5 рази вищий. Це при 10м, а якщо там до 15м буде дотягувати, то опір ще більший.

Звичайно може я щось не розмію в цій колекторній схемі, але виходить що все ж таки саму довшу гілку потрібно рахувати, або навіть саму довшу і саму навантажену, і між них вибирати вищий показник по опору.

 

image.thumb.png.b300dd08d0dfd9740f6cd504c320f039.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

але виходить що все ж таки саму довшу гілку потрібно рахувати, або навіть саму довшу і саму навантажену, і між них вибирати вищий показник по опору.

Під терміном найбільш навантажену малось на увазі з "найбільшим опором". Якщо у проекті прийнято однакові значення витрати/швидкості повітря як у таблиці, то найбільший опір буде мати найдовший повітропровід. Якщо планувати різну швидкість на різних каналах то можуть бути варіанти коли найбільший опір буде у каналі з найбільшою швидкістю і не обовязково щоб він був найдовшим. Але простіше і в розрахунках і потім в наладці використовувати уніфіковані значення швидкості. 

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Dmode сказав:

Розкажи детальніше в чому проблеми.

ну це не те що би проблеми, а просто необхідно тримати постійно працюючими 3 ультразвукових зволожувачі, витрачаючи від 15 літрів на добу води з осмосу.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, Ковал сказав:

По цій ПВУ є в наявності лише варіант MVS700-DW з вартість 1750 евро

А, поясніть мені, будь ласка, длячого взагалі потрібен предпідігрів?

в мене десь в темі були фотки з замерзлим обмінником. першу зиму я пройшов без предподогріву, і мені не сподобалося зовсім. там був в моїй установці ще якійсь конструктивний баг в тені післяподогріву, з неправильним розташуванням аварійного термостату, що він спрацьовував часто, коли установка уходило в разморозку (тен потім вентс замінив за свій рахунок)

 

з предподогрівом, окрім збільшеного рахунку за електроенергію, проблем не виникає, я взагалі не слідкую, яка температура на вулиці

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, shneider_vova сказав:

не те що би проблеми, а просто необхідно тримати постійно працюючими 3 ультразвукових зволожувачі, витрачаючи від 15 літрів на добу води з осмосу.

Я тим парився на початку, запускав зволожувачі. Потім спробував як воно є без них. В результаті зробив висновок що не отримую якихось відчутних переваг від більшого рівня вологості. І перестав звертати на неї увагу. Тримається вона зимою на рівні від 35% до 30%. Бонусом такого рівня вологості є нижча рівноважна вологість матеріалів оболонки будинку, капельку вищий опір теплопередачі. :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Dmode сказав:

Я тим парився на початку, запускав зволожувачі. Потім спробував як воно є без них. В результаті зробив висновок що не отримую якихось відчутних переваг від більшого рівня вологості. І перестав звертати на неї увагу. Тримається вона зимою на рівні від 35% до 30%. Бонусом такого рівня вологості є нижча рівноважна вологість матеріалів оболонки будинку, капельку вищий опір теплопередачі. :)

ні, в нас проблеми будуть із здоров'ям відразу, пересихають носи... нижче 35 намаюсь не тримати за можливістю.

ну і в мене ж немає налаштування якогось по обєму вентиляції, тож зазвичай вона більше, ніж потрібно, і це теж понижує вологість надмірно (але ми компенсуємо зволожувачами)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, shneider_vova сказал:

ні, в нас проблеми будуть із здоров'ям відразу, пересихають носи... нижче 35 намаюсь не тримати за можливістю.

оу... оце точно і про мене... зараз у квартирі просто капець як сухо... без зволоження не можу дихати, особисто зранку вся слизиста пересохша

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

окрім збільшеного рахунку за електроенергію

суттєво збільшується, як бачите? Воно працює постійно, чи тільки з якоїсь температури запускається?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Ковал сказав:

суттєво збільшується, як бачите? Воно працює постійно, чи тільки з якоїсь температури запускається?

Не суттєво. Бо запускається тільки тоді, коли температура притоку опускається нижче температури витяжки(зі знаком -), а це приблизно -2.5С в мене.

Ось статистика споживання ПВУ включно з переднагрівом. Як видно літом це 18-20кВт*год в місяць. Зимою у самий холодний місяць на 14кВт*год більше. А в не сильно холодний місяць може бути і меньше ніж літом.

image.png.2a1e22452ae8c32d421095bc34738bf9.png  

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, shneider_vova сказав:

3 ультразвукових зволожувачі, витрачаючи від 15 літрів на добу води з осмосу.

Прикинув скільки на це потрібно енергії. Близько 11кВт*год на добу, і 330кВтг в місяць.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, Ковал сказав:

суттєво збільшується, як бачите? Воно працює постійно, чи тільки з якоїсь температури запускається?

за цей сезон набігло  (якщо мій вумний будинок не обманює) 11 квт*годин. Починає працювати, так, десь при -3  -4 градуси назовні.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Dmode сказав:

Прикинув скільки на це потрібно енергії. Близько 11кВт*год на добу, і 330кВтг в місяць.

щось забагато, мені здається, якщо ти рахував по потужності зволожувача. якщо якісь ентальпії рахував, то можливо, але я в то не лізу :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, shneider_vova сказав:

щось забагато, мені здається, якщо ти рахував по потужності зволожувача

По ентальпії, бо на випаровування одного кілограма води потрібно приблизно 0.7 кВт•год енергії і ця енергія у випадку УЗ зволожувача береться із навколишнього середовища. Роль зволожувача тільки в тому, щоб роздробити воду на такі маленькі краплі, що вони можуть ефективно відбирати тепло від повітря.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні, а чи є тут люди, які можуть підказати, хоча б дуже орієнтовно (я розумію, що для точного розрахунку, потрібно мати проект), вартість робіт по проектуванню та облаштуванню такої системи? Буду дуже вдячний, бо, якщо орієнтовну вартість складових системи порахувати я ще якось зможу (ну, я, поки що так вважаю :) ), то вартість робіт для мене взагалі за гранью розуміння...

Також, порадьте, будь ласка, чи є сенс замовляти окремо проект такої системи, чи краще покладатися на того, хто буде її облаштовувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спробуйте зв'язатися із вентсом. Вони і проект можуть зробити під свої приводи, і рекомендувати монтажників.

Принаймні 5 років тому мені виділили інженера, який безкоштовно мене консультував по моєму проекту (проект замовляв на z500 в рамках проекту будинку).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, shneider_vova сказав:

Спробуйте зв'язатися із вентсом. Вони і проект можуть зробити під свої приводи, і рекомендувати монтажників.

Принаймні 5 років тому мені виділили інженера, який безкоштовно мене консультував по моєму проекту (проект замовляв на z500 в рамках проекту будинку).

До речі, у Вас модуль А21 ? Як він в роботі по СО2 ? Вбудований PID-регулятор як плавно працює ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, yur43 сказав:

До речі, у Вас модуль А21 ? Як він в роботі по СО2 ? Вбудований PID-регулятор як плавно працює ?

А21. Я їм дуже задоволений. Стосовно со2 не знаю, бо комплектний датчик ще до війни більше 10 коштував, та ще й провідний...

Але все інше мене з головою влаштовує. Нещодавно з'ясував, що вона може підтримувати температуру не тільки приточного, а ще й витяжного повітря - тобто фактично контролювати температуру в домі.

 

Під-регулятор працює, якість регулювання важко чимось виміряти, але в мене зауважень немає

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, shneider_vova сказав:

А21. Я їм дуже задоволений.

чи реалізовано підключення до розумного будинку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...