Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор (три сценарії).

Ковал

Рекомендовані повідомлення

16 хвилин тому, volomoto сказав:

але якщо заліти всередину вентустановки, то все сумно.

Якщо не лінь то зніміть відео де буде видно загальну будову корпусу а потім окремо деталі, з поясненням версій що куди тече. Бо по окремим фото важко зрозуміти цілісну картину.

16 хвилин тому, volomoto сказав:

Кондесат дійсно весь на приточній стороні, бо там дике розрідження було і назад він не міг стікати, бо отвори для перетоку забиті, мокро навіть за межами піддони прямо від приточним вентилятором:

Звучить дивно. Не розумію поки яким чином конденсат може потрапити в приточну частину. Піддон конденсату має якесь сполучення з приточною частиною? 

16 хвилин тому, volomoto сказав:

При цьому з витяжної сторони майже нама конденсату, бо його відсосало на приточну сторону:

Може бути справа у нахилі? Може підняти трохи приточну частину, щоб все гравітаційно стікало у витяжну...?

16 хвилин тому, volomoto сказав:

На боковій площині ТО є також конденсат, значить там шурувало витяжне повітря:

Значить треба робити кастомне доопрацювання герметичності. Бо видно є перетоки як повітря так і конденсату.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, yur43 сказав:

Статистика за кілька годин ефективності рекуператора. Потік повітря можна приблизно оцінити по споживаній потужності.

Ніби добра кардіограма, близька до кардіограми здорового HRV.

Цікаво чому споживання так скаче, автоматизація по якомусь алгоритму?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Місяць тому розбирав свою систему. Дренажі стікали, але в самому рекуператорі було між пластинами близько 0,5л води. Можливо він і обмерзав, бо розморозка стояла 1-3 С, поставив 3-5 як з заводу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, Dmode сказав:

Цікаво чому споживання так скаче, автоматизація по якомусь алгоритму?

Там ЦАП примітивний, наче 24 сходинки всього. Програмні режими "витяжка", "провітрювання" і адаптивний авто по СО2

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Dmode сказав:

тоді ясно.

Немає віри цим СО2, чудять як схочуть. Стоять поруч і змагаються хто з них більший брехун. Автоматика працює по вищому рівню.

Знімок екрана 2023-12-18 193542.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, yur43 сказав:

Немає віри цим СО2, чудять як схочуть. Стоять поруч і змагаються хто з них більший брехун. Автоматика працює по вищому рівню.

Знімок екрана 2023-12-18 193542.png

брешуть-брешуть. навіть при зміні температури мій qingoing показує зміну СО2. звісно, воно там не на 150 ppm змінюється, але ж...

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, yur43 сказав:

Немає віри цим СО2, чудять як схочуть

Напишіть на графіках моделі сенсорів які в них стоять. Якщо не помиляюсь точність у розповсюджений сенсорів +-50ppm, тому між двом цілком може бути різниця в 100ppm. Взагалі їх би одночасно винести на вулицю на пів години і після цього там примусово відкалібрувати. А потім спостерігати. Бо видно що у синього калібрування зміщене на вулиці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, yur43 сказав:

MH-Z19B синя лінія і S8 оранжева

Гляньте тут якщо цікаво. Там автор прийшов до висновку що сенсори Ок, але якщо вони правильно відкалібровані і виключена ABC. Тобто при одних і тих же сенсорах може бути так:

Прихований текст

image.thumb.png.d0aa2c27d31673f561e40cb68ac65d70.png

 

а може бути і так:

Прихований текст

image.thumb.png.27a9feb56f521d30bdbd13f6bad45bec.png

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, yur43 сказав:

Можливо він і обмерзав, бо розморозка стояла 1-3 С, поставив 3-5 як з заводу.

Що таке розморозка 1-3С?

6 годин тому, yur43 сказав:

Можливо він і обмерзав

Приток без переднагріву?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Dmode сказав:

Що таке розморозка 1-3С?

Приток без переднагріву?

захист від заморожування штатний - відключаю приточний вітряк по датчику температури випускної секції. З завода налаштування виключати при 3С, вмикати при 5С.

Приток без переднагріву.

Графік ефективності 

Знімок екрана 2023-12-19 091535.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Dmode сказав:

Якщо не лінь то зніміть відео де буде видно загальну будову корпусу а потім окремо деталі, з поясненням версій що куди тече. Бо по окремим фото важко зрозуміти цілісну картину.

Та трохи лінь, бо я вже все зібрав і не дуже охота знову розбирати, але в мене є фото загальної будови:

Прихований текст

image.thumb.png.9bbb13ad9c2a43bc09a597f34022c727.png

Як видно, піддон для конденсату простягається від дренажного отвору під витяжним вентилятором і аж до приточного вентилятора. Стрілками показані місця, де є маленькі отвори для перетоку конденсату, і якщо приточний вентлятор робить більше розрідження, ніж витяжний, то через ті отвори конденсат буде перетікати на приточну сторону. Чим більший дисбаланс тисків, тим вищий рівень в піддоні на приточній стороні і є можливість переливання за межі піддону, що в мене і сталось. А з цією конструкцією мусить бути дисбаланс тиску, бо на витяжці фільтр G4, а на притоці — F7, і падіння тиску на них відрізняється в рази. 

Вентилятори мають стабілізацію оборотів і при забиванні фільтрів додають газу. Звичайно, що F7 забивається в рази швидше навіть при тому, що перед ним стоїть великий кишеньковий G4, і приточний вентилятор починає крутити що дурний, від чого шум і ще більший дисбаланс тисків.

Тут хіба також поставити F7 у витяжний канал, тоді тиски мали б більш-менш вирівнятись. Теоретично F7 там не мав би швидки забруднюватись, але навіть якщо і буде забруднюватись, то за зміна в моєму випадку недорога, бо я купив фільтрувальну тканину і міняю тільки її.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, yur43 сказав:

Приток без переднагріву.

Графік ефективності 

На графіках не зрозуміло як тактує приток. А цікаво би було глянути при різних "мінусах"...

1 година тому, volomoto сказав:

є фото загальної будови:

Вентилятори "равлики", тому стоять за теплообмінником. Погоджуюсь з Вашими висновками щодо різниці тисків, на приточному буде більше розрідження, і при негерметичності буде переток конденсату. Але припускаю що це відносно легко вирішити. Я би витягнув теплообмінник та проклеїв би всі стики якісною алюмінієвою стрічкою (HPX,є в Епіцентрі). Місце під теплобмінником незручне, тому туди просто залив би  рідкої гідроізоляції. на всю висоту піддону.

Прихований текст

image.thumb.png.d3ebaf5b68ec1f5e286aa0c82d630a4d.png

Не зрозуміло як в цьому корпусі вирішене питання утеплення холодної частини. І як вирішене питання герметичності при закритій кришці. Наскільки ця кришка жорстка щоб притиснути ущільнювач та щоб при її вигині не утворювались щілини.

Варто би було провести ревізію як виконане ущільшення зазначене синім, і покращити його при необхідності. 

Прихований текст

image.png.75014af4b9eab397a64d0c1e605d02ca.png

 

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Блін, шановні... читаю я тут усе, що ви пишите, як той хлопчик з анекдоту "...батько, а ти зараз з ким оце розмовляв?" і ось щось сипляться всі мої піщані замки... я вважав, що ПВУ після налаштування (балансування) сама підтримує баланс при зміні, наприклад, обсягу подачи повітря... а тут бачу, що наче ніфіга вона не підтримує і при зміні будь яких вхідних вона разбалансовується... я правильно зрозумів? Тобто усі мої потуги з перекриттям подачі та розподілу цього повітря по інших приміщеннях просто призведуть до того, що уся система разбалансується і я не вгадаю куди скільки повітря буде подаватися і видалятися, це так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Ковал сказав:

сама підтримує баланс при зміні, наприклад, обсягу подачи повітря

Підтримує якщо Zehnder візьмете. Але то зовсім інший бюджет.

image.png.691704dd5c3adf905e2632bb4f077fe8.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Ковал сказав:

будь яких вхідних вона разбалансовується... я правильно зрозумів?

Баланс потоків в корпусі ПВУ для підтримки максимального ккд, та пропорційність подачі у окремі приміщення при зміні об'єму це різні речі. Якщо ви зміните опір одного з потоків (заслінка на частині приміщень, забруднення фільтру, тощо), то баланс всередині ПВУ порушиться, якщо вона не вміє його відслідковувати та підрулювати. Але пропорційнісь подачі у приміщення при колекторній розводці має зберегтись. Просто за відсутності балансу збільшиться доля неконтрольованої інфільтрації.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто, якщо в мене ПВУ налаштована на подачу та видалення 400 м.куб і збалансована на це, при зміні її потужності, наприклад, у два рази - 200 м.куб, баланс притоку та витяжки буде порушено і в витяжку піде, наприклад, більше 200 м.куб, а приток, наприклад, буде менше 200 м.куб… так? І це в принципі не смертельно, як я розумію, просто через нещільності будинку буде затягнута частина повітря, якої не вистачає для видалення… правильно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Це розбалансування буде тим більшим, чим більше буде різниця у потоках збалансованого варіанту і скоригованого варіанту, так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Ковал сказав:

Блін, шановні... читаю я тут усе, що ви пишите, як той хлопчик з анекдоту "...батько, а ти зараз з ким оце розмовляв?"

Та, ми тут трохи у вашій темі нафлудили, але загалом по темі і це практика, а не теорія.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Ковал сказав:

Тобто, якщо в мене ПВУ налаштована на подачу та видалення 400 м.куб і збалансована на це, при зміні її потужності, наприклад, у два рази - 200 м.куб, баланс притоку та витяжки буде порушено і в витяжку піде, наприклад, більше 200 м.куб, а приток, наприклад, буде менше 200 м.куб… так? І це в принципі не смертельно, як я розумію, просто через нещільності будинку буде затягнута частина повітря, якої не вистачає для видалення… правильно?

Так. Це ви описали варіант, коли пву було відбалансоване на певній потужності. І в подальшому ніхто не втручається в систему змінюючи її опір, за винятком природньої зміни опору фільтрів. Цей опір фільтрів по мірі забруднення буде зростати спотворюючи баланс навіть на тій потужності на якій ПВУ було попередньо відбалансоване.

Я ж вище згадував варіант коли ви цілеспрямовано змінюєте опір системи відсікаючи частину витяжки чи притоку заслінкою, чи закриваючи анемостати.

3 години тому, Ковал сказав:

Це розбалансування буде тим більшим, чим більше буде різниця у потоках збалансованого варіанту і скоригованого варіанту, так?

Так.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, volomoto сказав:

є фото загальної будови

А можна ще пару фото, зовнішного вигляду, особливо з бокових сторін, де під'єднюються повітроводи?

На скільки я зрозумів, там десь 20мм утеплювача (якого?), зроблено у вигляді сендвіч панелі - метал/утеплювач/метал? І яка товщина металу?

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 години тому, TaurosRMK сказав:

А можна ще пару фото, зовнішного вигляду, особливо з бокових сторін, де під'єднюються повітроводи?

На скільки я зрозумів, там десь 20мм утеплювача (якого?), зроблено у вигляді сендвіч панелі - метал/утеплювач/метал? І яка товщина металу?

Утеплювач у вентс зазвичай вспінений каучук. Ним кришка і впирається в ребра конструкції, одразу і ущільнюється. В мене на кришці саме так. І в кишеньковому фільтрі так. Викладу «рум тур» нутрощів моєї установки. Можливо буде корисно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...