Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор (три сценарії).

Ковал

Рекомендовані повідомлення

Щоб перевірити свою теорію вирішив збільшити швидкість вентиляторів, що мало б привести до кращого теплообміну, почекав десь півгодинки і вуаля:

Прихований текст

image.thumb.png.970329d529441d6206d52a53541941aa.png

Нижній графік показує споживану потужність, яка корелює із потоком повітря. Коли дойдуть руки, то буду ще вичитувати швидкість вентиляторів, але то не найближчим часом. ККД тут рахується по температурі витяжного повітря, бо тільки в такий спосіб можна побачити вплив конденсації.

Отже, температура витяжного повітря впала з 10 до 9.3º, відносна вологість витяжного повітря трохи піднялась, але найцікавіше, що графік став рівнішим, тобто теплообмін став більш стабільним в часі. Ну і ККД піднялось з 61 до 65%, що зовсім не інтуітивно, бо здавалось що збільшення швидкості мало б погіршити ККД.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дані цікаві, але здивувався песимістичності висновків. Не зрозуміло для чого орієнтуватись саме зовнішнє ККД. В нас є потреба в повітрообміні. Подаючи холодне повітря з вулиці його треба підігріти. В любому випадку витяжне повітря буде викинуте на вулицю незалежно від ккд. Так от для нас важливо щоб витяжне повітря віддало максимум енергії приточному, максимально піднявши його температуру. З ваших даних, і з розрахунків теж, добре видно що температура притоку з конденсацією зростає. Так це ж те, що нам і треба.

Зовнішнє ККД потрібне проектантам для точних розрахунків енергобалансу. Для нас же користувачів, достатньо оптимістичних даних по внутрнішньому ККД, та щоб при однакових потоках внутрішня дельта була якомога меньшою. І найменьшою вона є якраз з конденсацією. Тому я очікував більш життєрадісних висновків. :)

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, МакДо сказав:

Дякую за інструкцію.

Нічого не вийшло) там взагалі важко знайти щось спільне з коліном на вулицю))) Я імпровізував. Так, трішки відходів, але вийшло. В морози полізу шукати конденсат. Але здається, таких проблем, як в мене були при установці ПВУ на холодному горищі, тут вже не буде. Але ніколи не кажи ніколи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Знову доброго здоров'я усім... Проясніть мені, будь ласка, питання, щодо підігріву повітря… Чи правильно я розумію, що при, наприклад, -5 надворі та +23 у будинку, рекуператор догріє приточне повітря десь до +10, а отже, щоб не вихолодити будинок, мені потрібно буде ще догріти приток на 10 градусів… тобто без догрівача рекуператор в тій схемі, яку я намалював, просто немає сенсу, оскільки, при постійній подачі в будинок навіть 180 м.куб повітря з температурою +10, система опалення просто не будет встигати його нагрівати до потрібних 23? Чи я щось не правильно розумію глобально?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Ковал сказав:

Знову доброго здоров'я усім... Проясніть мені, будь ласка, питання, щодо підігріву повітря… Чи правильно я розумію, що при, наприклад, -5 надворі та +23 у будинку, рекуператор догріє приточне повітря десь до +10, а отже, щоб не вихолодити будинок, мені потрібно буде ще догріти приток на 10 градусів… тобто без догрівача рекуператор в тій схемі, яку я намалював, просто немає сенсу, оскільки, при постійній подачі в будинок навіть 180 м.куб повітря з температурою +10, система опалення просто не будет встигати його нагрівати до потрібних 23? Чи я щось не правильно розумію глобально?

Згадую себе півтора року назад 🤣

По якій це формулі ви порахували що на виході при таких показниках буде лише +10С? Яка установка і теплообмінник? Бо по теплообмінниках Zern на виході може бути майже +20С, в такому випадку догрівати нічого не потрібно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Ковал сказал:

система опалення просто не будет встигати його нагрівати до потрібних 23? Чи я щось не правильно розумію глобально?

догрів 180 кубов повітря на 10 градусів потребує 600вт тепла, опалення будинку при -5 це в кращому випадку 3+квт, тобто просто збільшиться на 20% рахунок за опалення АЛЕ буде неприємний ефект протягу холодного повітря з вентиляції, тому ці 20% переміщають в канал повітря і мінімізують дискомфорт.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, TaurosRMK сказал:

по теплообмінниках Zern на виході може бути майже +20С

це якась дуже крута установка, яка вміє з 23 плюса вичавити 25... я таке не потягну... розраховую на щось такого типу ovk.ua/shop/product/vents-vut-350-pb-es-a11 + нагрівачі попереду та позаду ))) тому про +10 написав звісно орієнтовно... дуже добре було б, якщо б вона гріла до 20, але є в мене сумніви...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Ковал сказав:

Чи правильно я розумію, що при, наприклад, -5 надворі та +23 у будинку, рекуператор догріє приточне повітря десь до +10

Якщо розглянути мій приклад, з розводкою повітроводів у не ідеальних для них умовах при -2 на вулиці і +21,5 у хаті я маю на подачі +15. І у вашому варіанті ПВУ з полістирольним ТО навряд у вас вийде подавати в ПВУ повітря з -5, він (ТО) з великою вірогідністю обмерзне.
Якщо роздивитися тепловтрати, то при іншому варіанті вентиляції (природня канальна з приточними клапанами, чи просто відкритими вікнами) у вас взагалі в будинок поступатиме повітря з вуличною температурою. І вже тут потрібно рахувати затрати на підігрів, бо де -5, а де навіть +10… 

Тому все відносно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Ковал сказал:

це якась дуже крута установка, яка вміє з 23 плюса вичавити 25... я таке не потягну... розраховую на щось такого типу ovk.ua/shop/product/vents-vut-350-pb-es-a11 + нагрівачі попереду та позаду ))) тому про +10 написав звісно орієнтовно... дуже добре було б, якщо б вона гріла до 20, але є в мене сумніви...

не буде звісно до 20ти, в мене схожа, реальна ефективність десь 50% тобто +10 і буде

ПС. ціна якась неразумна як на мене

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, standov сказав:

ПС. ціна якась неразумна як на мене

моторчики ЕС + контролер А21.

Як на мене, ціна клас.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yur43 сказал:

моторчики ЕС

ну може, все одно якось дорогувато ) скоріш за все я просто не в курсі ринку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, standov сказав:

не буде звісно до 20ти, в мене схожа, реальна ефективність десь 50% тобто +10 і буде

А який теплообмінник у вас? Бо по словах @Dmode на подачі спокійно є +20С і вище, при схожих вхідних показниках. І ефективність там білизька до заявлених, а ви кажете про 50% лише. В мене саморобний рекуператор має ефективність 50-60% 🤣

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Ковал сказав:

це якась дуже крута установка, яка вміє з 23 плюса вичавити 25

Вам приводили приклад розрахунку не установки а конкретного теплообмінника. Бо ефективність установки залежить від того який теплообмінник там встановлений. @yur43 приводив реальні дані, що свідчать, що вони цілком можуть видавати наближені до розрахункових показники на практиці.

Ось ціна окремого теплообмінника. І його розрахункова ефективність при -3.

Прихований текст

image.thumb.png.a87ec3426b02edcf7340270d6b201df8.png

Тому при виборі ПВУ звертайте увагу на те який саме там теплобмінник і вивчайте його розрахункові характеристики.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, TaurosRMK сказал:

А який теплообмінник у вас? Бо по словах @Dmode на подачі спокійно є +20С і вище, при схожих вхідних показниках. І ефективність там білизька до заявлених, а ви кажете про 50% лише. В мене саморобний рекуператор має ефективність 50-60% 🤣

в мене 2 ентальпійних(целюлозних чи хз з чого воно) ТО як мабуть в більшості популярних рекуператорах народжених на китайщіні. По паспорту ефективність (але не пам'ятаю яка саме) по пам'яті 60 але фактично 60 не бачив, 50 бачу дуже стабільно - тобто в мене до завлених теж дуже близько ) просто заявлено не 90, від співвідношень продуктивності вентиляторів майже не залежить.

ПС але шо характерно - конденсату в мене не було ніколи і ні в якому вигляді, скоріш за все бонус за низьку ефективність ентальпійного 

image.png.622e2f5009d713567ef3b1f995acee6a.png

Змінено користувачем standov
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, standov сказав:

2 ентальпійних(целюлозних чи хз з чого воно) ТО як мабуть в більшості популярних рекуператорах народжених на китайщіні

Ну тоді питань немає, у вас ентальпійні, а у тій установці звичайний полістирольний, і там ефективність точно не 50-60%. Так що теоретично при +23С на витяжці показники притоку мають бути близькі до +20С, але точно не +10-12С.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Dmode сказал:

а конкретного теплообмінника. Бо ефективність установки залежить від того який теплообмінник там встановлений

ну да, в вас наведено приклад полістірольного, в мене ентальпійний, ефективність вище але конденсат і підсушування

image.thumb.png.b1fca91b047027340b75275b23fc7ec5.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.12.2023 в 20:43, Dmode сказав:

Дані цікаві, але здивувався песимістичності висновків.

Та то я не дав собі часу на хороше викладання думок :)

Мене дістав сам факт наявності конденсату, бо в конктретно моєму випадку є проблеми з його відводом. Мало того, з однієї сторони треб відводити конденсат, а з іншої зволожувати повітря в хаті, що вимагає стабільно раз в день тягнути великий бутль води від осмоса до зволожувачів. Якщо того не зробити, то жінка буде скаржитись на сухість очей, шкіри і в носі. Я б замінив ТО на ентальпійний, щоб категорія проблем зникла як така, навіть якщо за це треба платити трохи нижчою ефективністю рекуперації.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Блін, а мене тут усі відговорюють від ентальпійного... кажуть, що довго не проживе... що максимум три роки... а я теж дуже відчуваю сухість... 

standov, скажіть, будь ласка, він у вас скільки вже служить? І він дійсно гарно повертає влагу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

Я б замінив ТО на ентальпійний, щоб категорія проблем зникла як така, навіть якщо за це треба платити трохи нижчою ефективністю рекуперації.

У Вас стандартні розміри теплообмінника, і в цих розмірах є і ентальпійні. Якщо в нас продають окремо звичайні теплообмінники, то можливо і ентальпійні можна придбати в цих же продавців. Але з ними з високою вірогідністю знадобиться постнагрів, бо з них вже не йде настільки тепле повітря як зі звичайних.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 минуты назад, Ковал сказал:

Блін, а мене тут усі відговорюють від ентальпійного... кажуть, що довго не проживе... що максимум три роки... а я теж дуже відчуваю сухість... 

standov, скажіть, будь ласка, він у вас скільки вже служить? І він дійсно гарно повертає влагу?

в мене служить не довго - близько року, але в мене на вході додатковий f7 фільтр ще. Влітку виймав - виглядають як новенькі. 

Стосовно гарно чи не повертають влагу мені важко то оцінювати бо нема прямого порівняння, дельта вхід-вихід завжди 1 і відсутність будь яких отворів в корпусі чи піддонів вказує на те що конденсата там не буває, то-ж волога як мінімум повертається обратно (бо інакше куди). Вологість в найбільшому приміщені виглядає отак
Screenshot_20231226-165406.thumb.png.91903a4273bb7f3ede0d1801d7f4be5a.png

Зволожувачі в спальнях ставимо лише коли малі хворіють, так наче сухості фатальної не відчуваємо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, standov сказав:

Вологість в найбільшому приміщені виглядає отак

По синьому графіку чи по помаранчевому?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Dmode сказал:

По синьому графіку чи по помаранчевому?

між. це мінімум/максимум в інтервалі часу (схоже тиждень в даному випадку). прямо зараз 43% але на вулиці 6 градусів і 94%

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скажіть мені будь ласка ще ось що... я зара почам шукати фахівців, які б мені зробили таку систему... і вже пара людей мене запевняють, що неможна робити витяжку з санвузлів... причина - велика влажність, яка буде впливати на стан ПВУ (автоматики та двигунів)... схиляють мене робити витяжку з санвузлів окремо від ПВУ... З ПВУ радять приток робити з кімнат, а витяжку тут хто як... хтось і з кімнат, і з допоміжних приміщень... хтось тільки з допоміжних приміщень... отже я якось почав вагатися... чи не роблю я дурницю? 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Ковал сказав:

почам шукати фахівців, які б мені зробили таку систему... і вже пара людей мене запевняють, що неможна робити витяжку з санвузлів... 

Нехай це буде для вас критерієм як відсіяти "фахівців" яким не варто довіряти ні проектування ні монтаж. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...