Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор (три сценарії).

Ковал

Рекомендовані повідомлення

2 години тому, Ковал сказав:

у вас глушники стоять

Попадаються такі фото, щось я не бачу тут глушників. Не знаю з чим це зв'язано, хіба що у виробників цих ПВУ супер тихі вентилятори.

image.png.055512b315ed4d48da07ee6341d56a81.png

image.png.e51c26c48c88eec158732389fb7b633b.png

image.png.8551f3a0726a4564a8aab0e7ef53a2cb.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене немає глушників, трійникова розводка оцинковкою. І шуму немає ніякого. При бажанні можна почути якийсь відголос якщо включити вентилятори на максимум, але шумом я би це не назвав. Чим ближче приміщення до ПВУ тим більша вірогідність що вентилятори будуть прослуховуватись на максимальних обертах. В мене до спалень понад 10м, тому напевно в них не чути нічого.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Dmode сказав:

А як далеко від ПВУ до спальні? Бо вже не памятаю як план виглядає...

ну там трасса точно більше 10 метрів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

В мене і глушник, і шум чутно (несильно) - вночі   😀

а шум чутно від вентиляторів чи від проходження повітря крізь повітропроводи та анемостати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Ковал сказав:

а шум чутно від вентиляторів чи від проходження повітря крізь повітропроводи та анемостати?

Якщо глянути в мануал до глушників вентс, то вказано ставити одразу після ПВУ. Тобто логічно уявити, що глушниками знижують шум від вентилятора. Імхо, шум від проходження повітря залежить від повітроводу і анемостату.

В моїй минулій ПВУ не було глушників. Було чути легкий навіть не шум у приміщеннях з витяжними анемостатами, бо вентиляційний блок був ближчим до них.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, Ковал сказав:

volomoto, скажіть, а у вас глушники стоять? 

Стоять, бо в мене високонапірні вентилятори, які автоматично піднімають оберти, коли забиваються фільтри. В мене майже пряма траса у вітальню і там чути гул, а в спальнях на 2-му поверсі ледве щось чути вночі, але нічого не чути вдень. Це на типовій швидкості, на максимумі відчутно гудить, але тоді зазвичай багато людей в хаті, або йде велика жарка на кухні і там і так працює витяжка.

17 годин тому, shneider_vova сказав:

В мене і глушник, і шум чутно (несильно) - вночі   😀

У вас така ж ПВУ, як і в мене, тому швидше за все такі ж вентилятори і такий же шум.

18 годин тому, TaurosRMK сказав:

Не знаю з чим це зв'язано, хіба що у виробників цих ПВУ супер тихі вентилятори.

Там комплексний підхід і система від одного виробника, тому можна досягнути низького рівня шуму. Наприклад, ті поліпропіленові повітропроводи самі по собі трохи глушать. Також при колекторній розводці колектори гул затухає більше, бо діаметр гнучких повітропроводів малий.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня… це знову я зі своїми малюнками-розрахункам ))

Перемалював систему на колекторну. Принцип залишився той самий, але з’явилися ще два сценарії в межах яких працюватимуть ті, що вже були презентовані… ці два сценарії: “Зима” та “Весна-осінь”. Тобто, систему я розраховував під сценарій “Зима” і змінив загальну стартову потужність на повній потужності з 360 м.куб. на 250 м.куб. Сценарій “Весна-осінь” тепер має загальну стартову потужність 330 м.куб. і підсценарії “ПОВНА ПОТУЖНІСТЬ”, “НІЧ” та “ДЕНЬ” розраховані вже виходячи з цих даних. Задумка така, що у відповідні періоди буде зменшуватися/збільшуватися стартова потужність, від якої вже і пляшуть інші підсценарії.

По позначкам, додалися обсяги повітря у дужках, виглядає це, наприклад, так: “50 (66) м.куб” у даному випадку 50 - це обсяг повітря в сезон “Весна-осінь”, а 66 - “Зима”.

Прошу вас, шановні фахівці, глянути на те, що получилося та висловити свою думку, чи буде в такому варіанті вірним припущення про пропорційний розподіл повітря, що залишиться після перекриття заслінки, а також порадити на які моделі рекуператора дивитися та ак до цього усього прикрутити автоматику… інші зауваження та поради, звісно, вітаються…

Наперед дякую…

Вентиляція ДЕНЬ колекторна.pdf Вентиляція НІЧ колекторна.pdf Вентиляція ПОВНА ПОТУЖНІСТЬ колекторна.pdf Розрахунок колекторна система.xlsx

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

кабінет хіба не повинен би бути в зоні що може відсікатись?

1 година тому, Ковал сказав:

“50 (66) м.куб” у даному випадку 50 - це обсяг повітря в сезон “Весна-осінь”, а 66 - “Зима”.

це з розрахунку на що? трубу, приміщення, людину, дифузор? І чому зимою максимальна потужність а не навпаки?

1 година тому, Ковал сказав:

сценарії

Сценарії не мають зараз значення. Коли ви приблизно визначились яким буде ваш максимум, та якою буде схема розводки, підбирайте ПВУ та перевіряйте яким буде падіння тиску в системі, та як це співвідноситься з можливостями ПВУ. Якщо бачите що опір системи завеликий для того, щоб ПВУ видало потрібний максимальний об'єм, то збільшуєте діаметр повітропроводів, та/або їх к-сть.

Щодо перекриття якоїсь зони, можна зробити так як зараз у вас намальовано, це простіше. Але колекторна система цікава тим що в самому колекторі або за ним можна організувати заслінки на кожному з відводів, і таким чином мати контроль над будь-яким приміщенням. Якби я зараз робив собі систему, то думав би саме в цьому напрямку. 

Я дивлюсь зараз на ваші старання щодо сценаріїв, і припускаю як мені здається з 99.99% вірогідністю, що змонтувавши систему, всі ці сценарії значно спростятся до 2 (якщо залишиться відсікання 1 зони): зона відключена, зона включена. Все. Решта буде працювати автоматично в межах заданих вами параметрів, підбираючи потрібну продуктивність по к-ті людей, та по рівню СО2 в приміщеннях.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, Dmode сказал:

кабінет хіба не повинен би бути в зоні що може відсікатись?

ні, ми з супругою удень працюємо вдома... хтось у кабінеті, хтось у майстерспальні (сценарій ДЕНЬ)

26 минут назад, Dmode сказал:

це з розрахунку на що? трубу, приміщення, людину, дифузор?

на людину у відповідному приміщені 

26 минут назад, Dmode сказал:

І чому зимою максимальна потужність а не навпаки?

сорі, переплутав коли писав повідомлення... звісно, що у дужках то (весна-осінь)

26 минут назад, Dmode сказал:

Щодо перекриття якоїсь зони, можна зробити так як зараз у вас намальовано, це простіше. Але колекторна система цікава тим що в самому колекторі або за ним можна організувати заслінки на кожному з відводів, і таким чином мати контроль над будь-яким приміщенням. Якби я зараз робив собі систему, то думав би саме в цьому напрямку.

я намагаюся якось спростити керування цією системою до рівня перекрив одну заслінку та скоригував потужність... звісно можливо поставити заслінки на усі повітрепроводи, що йдуть у кухню-вітальню, але їх кількість тоді просто зросте.

26 минут назад, Dmode сказал:

Я дивлюсь зараз на ваші старання щодо сценаріїв, і припускаю як мені здається з 99.99% вірогідністю, що змонтувавши систему, всі ці сценарії значно спростятся до 2 (якщо залишиться відсікання 1 зони): зона відключена, зона включена. Все. Решта буде працювати автоматично в межах заданих вами параметрів, підбираючи потрібну продуктивність по к-ті людей, та по рівню СО2 в приміщеннях.

так я до цього й стремлюся... в мене принципово лише два сценарії: заслінка включена та заслінка вимкнута... усі інші варіанти, це просто регулювання потужності, яким я намагаюся зробити так, щоб забезпечити три базові сценарії перебування у будинку:

1. Повна потужність. Передбачається, що цей сценарій працюватиме у часи, коли всі вдома та активні 

2. День.В будинку залишаються лише двоє дорослих, які найбільше часу проводять у кабінеті та майстерспальні (окремо), де облаштовані робочі місця.

3. Ніч. Усі знаходяться у спальних кімнатах та відпочивают

І зміною потужності та розподілом подачи в окремі приміщення, я намагаюся добитися того, щоб у певний час у потрібному приміщені був достатній обсяг повітря для людини

Змінено користувачем Ковал
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачаюсь, повідомлення відправилося два рази, відредактував, але видалити не можу... прошу модераторів вдалити цей пост

Змінено користувачем Ковал
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Ковал сказав:

звісно можливо поставити заслінки на усі повітрепроводи, що йдуть у кухню-вітальню, але їх кількість тоді просто зросте.

Система з заслінкою на кожному відводі, а не тільки на відводах вітальні, це зовсім інша ступінь свободи творчості в плані управління. Бо може перерозподіляти автоматично потік саме в те приміщення де він потрібний, і не треба жодних сценаріїв, достатньо сенсор СО2 у кожному приміщенні. Це мав на увазі.

2 години тому, Ковал сказав:

ні, ми з супругою удень працюємо вдома... хтось у кабінеті, хтось у майстерспальні (сценарій ДЕНЬ)

Не розумію тоді за яких умов планується відсікати вітальню. Навіщо в кабінеті вночі подача, коли у вітальні вона відсутня.

На схемі відсутнє згадування про літо. Не плануєте використовувати літом?

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Dmode сказал:

Система з заслінкою на кожному відводі, а не тільки на відводах вітальні, це зовсім інша ступінь свободи творчості в плані управління. Бо може перерозподіляти автоматично потік саме в те приміщення де він потрібний, і не треба жодних сценаріїв, достатньо сенсор СО2 у кожному приміщенні. Це мав на увазі.

я розмірковував про такий варіант, але, по-перше, це, як я розумію, вже зовсім інший рівень автоматизації, по-друге, датчики СО2, виходячи з того, що я при них читав, не такі вже й дешеві, а ті, що не коштують всіх грошей світу, потребують регулярного калібрування… Але було б цікаво послухати Ваш варіант автоматизації... якщо готові поділитися, буду вдячний...

2 часа назад, Dmode сказал:

Не розумію тоді за яких умов планується відсікати вітальню. 

я це бачу так... кухня-вітальня відсікається коли всі сплять (НІЧ) та коли вдома залишаємося я та супруга, які працюють - один у кабінеті, інший - у майстерспальні (ДЕНЬ). У цих варіантах вітальня практично не використовується... при цьому у ДЕНЬ біля 25 м.куб, що подаються у дитячі (чисте повітря), пройде через витяжку кухні-вітальні, тобто буде трошки її провітрювати...

2 часа назад, Dmode сказал:

Навіщо в кабінеті вночі подача, коли у вітальні вона відсутня.

Уночі повітря подається у кабінет, щоб хоча б якось провітрювати гостьову частину будинку (кабінет, кухня-вітальня, кладова, прихожа)... тобто, у кабінет подаємо 36.1 м.куб (див. сценарій НІЧ, зима), які через переток потрапляють у кухню-вітальню та витягуються частково витяжкою у кладової-топочної через переток, і частково через витяжку у самій кухні-вітальні. Також через ці витяжки пройде частка повітря (біля 35 м.куб), поданого у спальну зону будинку (це вже буде забруднене повітря, але я не знайшов іншого варіанту з урахуванням потреб у провітрювані кухні-вітальні у сценарії ДЕНЬ).

2 часа назад, Dmode сказал:

На схемі відсутнє згадування про літо. Не плануєте використовувати літом?

“Весна-осінь” - це малось на увазі “Весна-літо-осінь”

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10.12.2023 в 12:22, Dmode сказав:

Але колекторна система цікава тим що в самому колекторі або за ним можна організувати заслінки на кожному з відводів, і таким чином мати контроль над будь-яким приміщенням. Якби я зараз робив собі систему, то думав би саме в цьому напрямку. 

Цікава Ваша думка, чому виробники не використовують одразу 110мм або навіть 125мм двушарову пластикову трубу замість 75мм і 90мм. Навіщо ті подвійні труби, пленуми? Навіть колектору на 110 чи 125 трубу не знайшов, хоча труби такі існують

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, anabioz сказав:

110мм або навіть 125мм двушарову пластикову трубу замість 75мм і 90мм

Я думаю це для економії місця, коли під натяжною/гкл стелею висота всього 100мм, то туда не всунеш 125мм, а от 2-3 по 75мм запросто.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, anabioz сказав:

чому виробники не використовують одразу 110мм або навіть 125мм двушарову пластикову трубу замість 75мм і 90мм.

Чим більший діамент труби, тим більший в неї радіус вигину і при великих діаметрах труба стає вже не такою гнучкою, тому зникають всі її переваги.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

Чим більший діамент труби, тим більший в неї радіус вигину і при великих діаметрах труба стає вже не такою гнучкою, тому зникають всі її переваги.

Монтував Ф90мм. Гнулася важко. Іноді за допомогою ніг. Не уявляю як би воно було з Ф125.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.12.2023 в 12:22, Dmode сказал:

Коли ви приблизно визначились яким буде ваш максимум, та якою буде схема розводки, підбирайте ПВУ та перевіряйте яким буде падіння тиску в системі, та як це співвідноситься з можливостями ПВУ. Якщо бачите що опір системи завеликий для того, щоб ПВУ видало потрібний максимальний об'єм, то збільшуєте діаметр повітропроводів, та/або їх к-сть.

Доброго дня, скажіть будь ласка, чи правильно я розумію, що розрахунок опору буде виглядати, як сума значень опору воздуховоду на відрізку від ПВУ до колектору + колектор + найнавантажений воздухопровід (сама труба+пленум+анемостат і т.і.), чи треба сумувати усі гілки з їх опором?

Змінено користувачем Ковал
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, Ковал сказав:

Доброго дня, скажіть будь ласка, чи правильно я розумію, що розрахунок опору буде виглядати, як сума значень опору воздуховоду на відрізку від ПВУ до колектору + колектор + найнавантажений воздухопровід (сама труба+пленум+анемостат і т.і.), чи треба сумувати усі гілки з їх опором?

Якщо не помиляюся, то саму довшу гілку потрібно рахувати. Всі елементи до ПВУ + все що після ПВУ на найдовшій гілці (відводи, глушники, колектори, решітки, анемостати. Але напевно це треба робити і на притоці і на витяжці, і вибирати більше або середнє значення (якщо розрахунки дуже близькі). Якщо на притоці чи витяжці є дві плюс-мінус однакові по довжині лінії, то краще обидві порахувати. Якщо після колектора буде йти 2-3 труби до одного анемостату, то логічно що їх потрібно сумувати. Якщо не порахуєте опір до ПВУ, а поставити там наприклад фільтр НЕРА+нагрів, то ПВУ не видасть потрібного об'єму. Напевно так.

Змінено користувачем TaurosRMK
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Ковал сказав:

розрахунок опору буде виглядати, як сума значень опору воздуховоду на відрізку від ПВУ до колектору + колектор + найнавантажений воздухопровід (сама труба+пленум+анемостат і т.і.)

Це буде опір тої гілки і статичний тиск на вентиляторі. Тиск різних гілок не сумується, бо тиск аналогічний напрузі: ви ж не сумуєте напругу окремих розеток, щоб знати яка напруга буде в щитку.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, шановні... я в цьому не “копенгаген” )) ... в підсумку планую звертатися до спеціалістів, але хочу для себе розуміти концептуальні моменти…

Ще раз, беремо те, що до та після ПВУ, рахуємо найдовшу (все ж мабуть най навантажену) гілку (на притоці чи на витяжці) з усіма причандалами, що сидять на цій гілці, та якщо до анемостату підходять дві гілки, то їх сумуємо (це я не зовсім зрозумів, але ок) і по усьому цьому підбираємо потужність ПВУ, так?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Ковал сказав:

Дякую, шановні... я в цьому не “копенгаген” )) ... в підсумку планую звертатися до спеціалістів, але хочу для себе розуміти концептуальні моменти…

Ще раз, беремо те, що до та після ПВУ, рахуємо найдовшу (все ж мабуть най навантажену) гілку (на притоці чи на витяжці) з усіма причандалами, що сидять на цій гілці, та якщо до анемостату підходять дві гілки, то їх сумуємо (це я не зовсім зрозумів, але ок) і по усьому цьому підбираємо потужність ПВУ, так?

Наприклад якщо до самої ближчої кімнати/анемостата від колектора буде 3 м і туди подача 150 кубів, то це хай буде 40Па опір (цифри умовні). Нехай це сама навантажена гілка. А до самої дальної кімнати подача всього 75 кубів, але довжина 12 м, а от опір цієї гілки буде значно вище, хоча подача в 2 рази менше. 

Якщо до обраної кімнати (а точніше анемостату) від колектора йде одна труба, то рахуєте опір одної, якщо 2-3, то сумуєте їх опір. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для прикладу до такого адаптера заходить 2 труби, а буває і по 3, тому їх опір треба сумувати, а не рахувати тільки одну трубу.

image.png.01bfc5ba5fbc8c3d83eba0650843a035.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...