Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Рекуператор (три сценарії).

Ковал

Рекомендовані повідомлення

У вентса наче таке саме автокалібрування, тільки після 20 хвилин на вулиці можна зрозуміти, чи ті всі датчики не показують погоду на Марсі

Цитата

подавайте безперебійне електроживлення до датчика СО2 впродовж мінімум 2 днів, щоб забезпечити належну роботу системи самокалібрування. Якщо через два дні після проведення самокалібрування показники рівня СО2 все ще виходять за межі референтного значення, необхідно продовжити процедуру самокалібрування. Типовий приклад 14-денного самокалібрування: впродовж 14 днів двічі встановіть датчик у зовнішньому середовищі або в нежитловому приміщенні з концентрацією вуглекислого газу близько 400 млн-1 на 4 години. Потім перевірте показник рівня СО2 через аналоговий вихід. Якщо рівень вимірювання СО2 знаходиться у межах референтних значень, це означає, що датчик працює нормально

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

чи реалізовано підключення до розумного будинку?

в принципі - так. В А21 є модбас, в моєму НА також, тож я читаю стан установки:

image.png.3bcda1050b3adedaf6a169231d5b8dd9.png

 

та навіть можу міняти встановлену швидкість. далі цього не пішов - ліньки, хоча можливо було б. зараз взагалі налаштував температурний сценарій в самій установці (22-00 - 07-00  - +15, 7-00-10-00 +22, 10-00-22-00  +21), і забив на зменьшення вентиляції вдень...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, yur43 сказав:

чи реалізовано підключення до розумного будинку?

в принципі - так. В А21 є модбас, в моєму НА також, тож я читаю стан установки:

image.png.3bcda1050b3adedaf6a169231d5b8dd9.png

 

та навіть можу міняти встановлену швидкість. далі цього не пішов - ліньки, хоча можливо було б. зараз взагалі налаштував температурний сценарій в самій установці (22-00 - 07-00  - +15, 7-00-10-00 +22, 10-00-22-00  +21), і забив на зменьшення вентиляції вдень...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, shneider_vova сказав:

тож я читаю стан установки:

це при якому об'ємі повітря?

Нагадай що за модель теплообмінника в твоєму девайсі?

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Dmode сказав:

це при якому обємі повітря?

Нагадай що за модель теплообмінника в твоєму девайсі?

+-250 м3

НС-EX6 366/500-2

за бортом зараз десь -4, вологість в будинку +-35%

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, shneider_vova сказав:

НС-EX6 366/500-2

Якось сильно відрізняються реальні дані від розрахункових. Припускаю що причиною може бути фактичний дисбаланс по об'ємам в каналах. Чи маєш можливість керувати вентиляторами по кожному окремо?

image.thumb.png.79bb124134842d815218cf34e7c0ae4c.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так, може бути дісбаланс, але я взимку ніколи паспортного кпд не бачив. восени-навесні  - бачив.

 

я балансував систему анемометром на подачу/витяжку сумарну. але звісно, що від пори року/стану фільтрів воно все пливе...

Змінено користувачем shneider_vova
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо є можливість (через HA наприклад) керувати швидкістю кожного вентилятора окремо, цей дисбаланс можна виправляти в режимі онлайн. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Dmode сказав:

якщо є можливість (через HA наприклад) керувати швидкістю кожного вентилятора окремо, цей дисбаланс можна виправляти в режимі онлайн. 

А як зрозуміти, що є небаланс?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, shneider_vova сказав:

А як зрозуміти, що є небаланс?

Δ приміщення / Δ вулиця ~= 0.3~0.5. В тебе вони рівні на скріншоті. Щоб такого досягти я на своїй системі мав би придавити витяжку. Якщо за цим співвідношенням слідкувати онлайн, то при будь-якій швидкості притоку і конфігурації заслонок, витяжка підкоригується сама.

Щодо твоєї моделі навіть 0.3~0.4

image.png.d9c2082d77d4db4d0ff3ed70589b2d9d.png

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По моєму теплообміннику можна розраховувати дисбалансні варіанти. Так от щоб отримати співвідношення близьке до 1, як в тебе, то витяжку треба "задавити" на >20%.

image.png.30c4c09d4d3fa5ea71132088861cdf9c.png

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене і так витяжка задрана на 20%. Бо в мене, наскільки я зрозумів, по дурацькому зроблений ітоговий сегмент витяжки на вулицю - через шахту на кровлю. Шахта зроблена керамзитовими блоками, з перегородками, плюс в неї тупо горизонтально заходить труба, тож повітря ще повернути на 90 градусів повинно....

Плюс фільтри забиваються скоріше на вхід, чим на вихід.

Сьогодні, як буде час, спробую заміряти потоки та відписатися

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, yur43 сказав:

А не краще буде порівнювати тиск зовні-всередині і балансувати?

Він же постійно не в балансі буде, плюс як вітер від нього відсікти, плюс якої точності він повинен бути?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, yur43 сказав:

А не краще буде порівнювати тиск зовні-всередині і балансувати?

Ні, бо по перше, у Вови немає цифрових сенсорів перепаду тиску, щоб моніторити їх постійно. По друге, вони би нічого не дали. Бо вони не знають які заслонки закриті, які відкриті, як зроблена система, і який зараз її опір. Єдине що краще ніж моніторинг дельт, це канальні сенсори швидкості. Але їх у Вови теж немає для автоматичного моніторингу. Та й їх встановлення для отримання достовірних значень вимагає довгих прямих ділянок повотропроводів, які не завжди є у реальній розводці. А сенсори температури навколо теплообміника у Вови є - і цього достатньо, якщо є можливість керувати кожним вентилятором окремо.

2 години тому, shneider_vova сказав:

Сьогодні, як буде час, спробую заміряти потоки та відписатися

Краще спробуй автоматизувати постійне підрулювання витяжного вентилятора. Бо ті ручні заміри в окремий момент часу теж можуть мати значну похибку.

2 години тому, shneider_vova сказав:

В мене і так витяжка задрана на 20%.

Але твоя температурна картина навколо теплообмінника свідчить, що цього для твоєї системи не достатньо, саме в цьому режимі, в якому вона вчора працювала.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dmode сказав:

 А сенсори температури навколо теплообміника у Вови є - і цього достатньо

а я, а мені, а в мене теж є сенсори 20,25 і 19,25 і 9,5 і 3,5

це сильно неправильно?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, yur43 сказав:

а мені

Яка модель теплообмінника і який об'єм для в той момент був? Оскільки ваше співвідношення близько 0.17, то можна зробити попередній висновок що можливо витяжку варто придушити трохи, бо значення досить низьке. Більш обргунтовано можна розмірковувати маючи розрахункові дані по вашому теплообміннику для заданих температурних умов та об'єму.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Dmode сказав:

Яка модель теплообмінника і який об'єм для в той момент був? Оскільки ваше співвідношення близько 0.17, то можна зробити попередній висновок що можливо витяжку варто придушити трохи, бо значення досить низьке. Більш обргунтовано можна розмірковувати маючи розрахункові дані по вашому теплообміннику для заданих температурних умов та об'єму.

У Юрія така ж ПВУ як і в мене.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Dmode сказав:

Яка модель теплообмінника і який об'єм для в той момент був? 

от немає таких даних. 

Через це хочу спробувати балансування on-line за допомогою датчика тиску. Про зовнішній тиск є інформація в погоді, а в приміщенні міряти BME280, попередньо відкаліброваним. Задача - вирівняти тиск, щоб не піддувало через пороги. А ефективність рекуператора другорядна на цьому фоні.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, МакДо сказав:

У Юрія така ж ПВУ як і в мене.

Давайте економити час один одного, якщо можна привести назву моделі приведіть. Шукання її в посиланнях займає час.

18 хвилин тому, yur43 сказав:

от немає таких даних. 

Тоді ось дані для різних обємів, якщо у вас такий самий теплообмінник як у МакДо. Ваші ж показники є меньшими ніж співвідношення навіть для 100м3/год. Ситуація діаметрально протилежна до Вовиної.

image.png.dc0e0ee4062facd9ef397d1490d82ddf.png

21 хвилину тому, yur43 сказав:

Через це хочу спробувати балансування on-line за допомогою датчика тиску. Про зовнішній тиск є інформація в погоді, а в приміщенні міряти BME280, попередньо відкаліброваним

Це марна трата часу (accuracy of +-1hPa). Особливо коли 1 сенсор. Я колись бавився у два таких сенсори всередині і ззовні, і порівнював з дифманометром з роздільчою 0.1 Pa, і можу сказати що два таких сенсори для цього абосолютно не підходять, хоча графік ви з них побудуєте і щось там вони покажуть. Лише диференційний сенсор з точністю до 1Па міг би дати якісь правдопопдібні заміри. І навіть його наявність не внесла би ясність, бо будинок знаходиться в динамічних умовах по тиску. З кожної його сторони умови по тиску постійно змінюються, на наприклад не одній стіні підпір на іншій розрідження, через якийсь час все змінилось на протилежні значення.

Якщо дуже грубо то для компенсації різниці тисків причиною яких є температурна різниця між середовищами, вам достатньо зробити в приміщенні підпір на 5-20Па, в залежності від дельтри температур. Але окрім дисбалансу по теплообміннику, це призводить до підсилення руху повітря назовні через нещільності оболонки, і відповідно до накопичення вологи у оболонці. Більш здоровим сценарієм для конструкцій будинку є баланс, або невелике розрідження (яке судячи з показників у вас присутнє). Але оскільки в динамічному середовищі постійно відбувається зміна знаку величини тиску (підпір з вітряної сторони, розрідження з протилежної сторони) то такі навантаження ви не зможете динамічно обробити. Можна звісно дати такий підпір який статистично покриє більшу частину динамічних змін, але то мав би бути підпір десь на 20-50Па напевно, тут вже двері будут відкриватись з зусиллям, і про енергоєфективність такого дисбалансу взагалі мовчу...

32 хвилини тому, yur43 сказав:

щоб не піддувало через пороги

А ущільнити не простіше?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене зазвичай подача 45%, відсос 65% (від максимального). Не дома, тож швидкості не поміряю, але при зміні відсосу з 65% до 85% відношення дельта внутрішня/дельту зовнішню змінюється з 0.93 до 0.73, тобто непринципово.

При 45%/100% відношення буде 0.5.

Але при такому режимі в мене експлуатація некомфортно, бо моє робоче місце під рекуператором, тож буде 70% роботи вентилятора для мене вже суттєве

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, Dmode сказав:

Давайте

Вибачаюсь, але за посиланням ваше повідомлення відразу з двома файлами характеристик та назвою.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, shneider_vova сказав:

В мене зазвичай подача 45%, відсос 65% (від максимального)

А хіба не має бути приток трохи більше за витяжку, щоб "підпирати" витяжні приміщення? 🤔

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, shneider_vova сказав:

але при зміні відсосу з 65% до 85% відношення дельта внутрішня/дельту зовнішню змінюється з 0.93 до 0.73, тобто непринципово.

При 45%/100% відношення буде 0.5.

Це не нормальні показники. Теплообмінник в тебе нормальний. І по даним @yur73, а в нього подібний, все може бути не так сумно.

Як ти робиш заміри, скільки чекаєш на стабілізацію результатів? Зроби експеримент. Постав приток на мінімум який використовуєш, наприклад на 30%, і підбери потужність витяжки добившись співвідношення близького до 0.4 Але після того, як ти виставив нові параметри, чекай хвилин 40, і тоді знімай показники. І так кожен раз. Поміняти і через 3 хв знімати показники, то не діло. По результатах експерименту можна буде зробити припущення чи то проблема скоріше у надмірному опорі витяжної частини, чи то скоріше переток десь присутній у девайсі повз теплообмінник.

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

А хіба не має бути приток трохи більше за витяжку, щоб "підпирати" витяжні приміщення?

За такою ж (хибною) логікою можна припустити, що варто зробити розрідження, щоб притоку було легше потрапляти в приточні приміщення... Насправді, якщо досягнути балансу в якомусь окремому моменті, в якомусь окремому режимі, то далі все гарантовано роз'їдеться. Тому краще, якщо є можливість, слідкувати за показниками в реальному часі і автоматично вносити коригування.

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...