Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Соединения проводников в электропроводке

POLAA

Рекомендовані повідомлення

Пане Олександре!

Вже, напевно, слід нам з Вами завершувати, бо дискусії у нас не виходить. Ви весь час пропонуєте мені пошукати цифри, на яких базується Ваша впевненість у тому, що пайка, то погано.

З Вас вийшов би непоганий прокурор за часів пана Сталіна. Мов - ти шпіон японський, доведи, якщо зможешь, що ні.

Так і тут. Ви громкоголосно заявили, що пайка - ненадійне з'єднання провідників, не стабільна у часі, що через неї багато пожеж, але, як тільки на це Вас попросили навести ФАКТИЧНІ дані, Ви сказали - не буду шукати цифри (їх, швидше за все, і не існує) - доводь протилежне.

Ви мені неодноразово пропонували почитати різні теорії. Я Вам також хочу запропонувати почитати підручник з теорії аргументації. Але, якщо Ви спитаєте

 

Чего ради я должен вместо Вас открывать справочник или гугл и смотреть в данные

поясню Вам, що доводить свої аргументи той, хто щось заявляє. Ви заявили, що пайка - найгірше з'єднання з можливих, але жодної статистичної інформації у підтвердження не навели, запропонувавши мені доводити протилежне.

Наразі ж, вести діалог з дилетантом в області аргументації і витрачати на це свій час не маю можливості.

Теорію контактів і інші теорії, люб'язно запропоновані Вами мені для ознайомлення, обов'язково почитаю.

Бажаю Вам усього найкращого.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поясню Вам, що доводить свої аргументи той, хто щось заявляє.

Это я Вам ранее и неоднократно объяснял - опровергаете общепринятые положения стандарта МЭК, будьте добры с цифрами и фактами.

 

 

Ви заявили, що пайка - найгірше з'єднання з можливих, але жодної статистичної інформації у підтвердження не навели, запропонувавши мені доводити протилежне.
Приведён стандарт, на разных языках, в котором и говорится - пайку следует избегать. Ни одного аргумента с Вашей стороны не прозвучала:

 

[spoiler=Словеса]Вот Ваше первое заявление:

Для себе зробив висновок, що найкраще з'єднання - пропаяна скрутка.

Чем опровергаете мнения специалистов:

Адже при пайці ми маємо нероз'ємне з'єднання з великою площею контакту, а отже, з мінімальним опором на контактах, а отже, відсутністю нагрівання або іскріння.

Отсутствие нагрева и искрения недоказано.

зачищені проводи, залужені, скручені між собою, а потім пропаяні - як це відсутній прижим (контакт) між проводами?

Наличие прижима - недоказано

Спробуйте спаяти таким чином 2 проводи а потім розірвати їх. Не розірвете.

Не имеет отношения к электрическим свойствам.

Щодо електрохімічних потенціалів, то вони, по-перше, досить близькі у цих металів, тож говорити про електрокорозію, яка б мала якесь значення говорити не доводиться, особливо маючи на увазі наступне. Для роботи гальванічної пари потрібен розчин електроліту (згаданих Вами парів води у повітрі на парі мідь/олово) - а як, вибачте, у закриту розподільчу коробку під 3-4 шари ізоленти або термоусадочну плівку попадуть ці пари?

Невозможность электрокоррозии - недоказана

Щодо діючих в Україні нормативів, то у них прямо вказано, що для з'єднання провідників застосовуються пайка, сварка, обжим та з'єднання за допомогою клемників.

Цитирование устаревших советских нормативов.

В свій час працював нв аеродромі, і чомусь не пригадую, щоб у літаках були з'єднання проводки за допомогою клемничків, ковпачків або навіть обжиму. Або пайка, або болтове з'єднання.

Не имеет никакого отношения к электропроводке зданий

Радянська скрутка (навіть не пропаяна!!!) проти капіталістичного зажиму Ваго.

Ничего не доказывающий эксперимент.

 

Напевно, спеціалістам добре підмазали капіталістичні товарищі

Конспирология, недоказано.

Але електрики, які роблять для себе у більшості проводи паяють. Ну невже вони такі усі дурні і їм нема чим більше зайнятися? Просто розуміють, що більш надійного і монолітного контакту, з великою площею контакту, а отже і з низьким опором, ніж при пайці (можливо ще при зварці) досягти неможливо.

Ложь.

Тепер питання - 1 хвилина з Ваго проти 30 хвилин з пайкою. Замовник готовий платити у 30 разів більше? Ні.

Ложь - не может паяное соединение стоить в 30 раз выше.

Все пояснення зводиться до "исходя из требований стандартов". Жодної відповіді на питання "чому" у цифрах не містить. Це, вибачте, поясненням важко назвати.

Достаточное разъяснение простыми словами авторитетными в этой области специалистами, зачем цифры монтажникам и проектировщикам?

 

А таку високу різницю в пожежах слід шукати у якості кабельного-провідникової продукції на Заході та у СРСР\Україні, а також у нашому разгільдяйстві. Ні для кого ж не секрет, що у СРСР довгий час використовували алюміній замість міді у проводках з усіма наслідками. Про якість (занижений перетин) українського кабелю також всі знають. Про системи пожаротушіння не забувайте - те, що у них було задимленням та тушилось автоматьикою у нас приводило до пожеж.

Не доказано - выдумки.

Якість таємні бібліотеки, невідомі нікому профільні центри, японськомовні оригінали... Виглядає ця вся закритість інформації, м'яко кажучи, непереконливо, неначе ми тут про технологію виготовлення водородної бомби спілкуємось.

Ложь. Всё открыто.

Тож висновок напрошується простий - якщо жодних цифр, що підтверджують зростання перехідного опору в з'єднаннях Ви не навели, то його або просто не відбувається, або зростання опору настільке незначне, що їм можно зневажити. І використання паяних з'єднань у відповідальних констукціях та сферах це тільки підтверджує.

Не доказано.

паяні з'єднані на території нашої держави РЕКОМЕНДОВАНІ до застосування чинним законодавством.

Ложь и передёргивание.

Не діючий в Україні ГОСТ не є стандартом, і на нього Ви не маєте права спиратися у своїх твердженнях.

Не имеет объективного значения

 

И так далее.

 

 

Как можно что-то объяснять и приводить какие-то цифры человеку вообще не имеющему отношения к рассматриваемому вопросу и не желающему его рассматривать.

Наразі ж, вести діалог з дилетантом в області аргументації і витрачати на це свій час не маю можливості.

Так специалистов по красноречию сюда и не просили и обычно их отсюда гонят - дабы не замусоривали тему. Вы сожрали рабочее время с целью поупражняться в демагогии,и дали цирковое представление в специальной теме, к которой отношения не имеете.

 

Ваши цели были понятны с первых сообщений (уж слишком грубая и неумелая манипуляция ) - потому никакой аргументации для Вас и быть не могло. Я дал Вам в первом приближении параметры пайки и процессы, происходящие в этом соединении. Никакого ответного мессиджа о том, что Вы хоть что-то поняли или попытались самостоятельно разобраться я не увидел. Вот и вывод и отказ от дальнейшего разговора - бессмысленно.

 

Успехов Вам в изучении и применении Правил демагога

Кстати и теорию аргументации Вам следует изучить не поверхностно - при её умелом применении (а не просто козырянии умным словом) оппонент наизнанку вывернется, но добудет требуемую или объективную аргументацию, а не вообще откажется вести какой-либо сериозный разговор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пане Олександре!

Ви зробили стратегічну помилку, коли почали намагатися підвести аргументи під рішення МЕК про небажаність пайки. Статистичних даних немає по паяним з'єднанням, мотивація МЕК не афішується.

Тож більш правильною була б Ваша позиція - "МЕК відніше", а я можу лише ЗДОГАДУВАТИСЯ. Ви ж шукали у цій гілці різні причини, намагалися їх видавати за причину рішення МЕК, не маючи на те достатніх фактичніх данних.

Уявіть, як може постраждати Ваш професіоналізм на цьому форумі, якщо МЕК завтра прибере цей пункт щого пайки зі згадуваних Вами стандартів? Що Ви тоді будете писати? Що пайка найкраще з'єднання, і яку мотивацію під це будете підводити?

Не треба себе дурити, от що я Вам можу сказати. Ви електрик з великим стажем, самі казали, що ніяких претензій до паяних з'єднань ніколи не мали, самі їх практикували, і не раз (і теорію контактів на той момент добре знали, і теорію пайки, і її дефекти - але паяли), аж пожи МЕК з незрозумілих причин не поставив пайку в розряд "небажаних" з'єднань.

Ще раз підкреслю - пайка на території нашої країни рекомендований (дозволений, не заборонений, допустимий - як Ваша ласка) метод з'єднання провідників. Крапка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пане Олександре!

Ви зробили стратегічну помилку, коли почали намагатися підвести аргументи під рішення МЕК про небажаність пайки. Статистичних даних немає по паяним з'єднанням, мотивація МЕК не афішується.

Тож більш правильною була б Ваша позиція - "МЕК відніше", а я можу лише ЗДОГАДУВАТИСЯ. Ви ж шукали у цій гілці різні причини, намагалися їх видавати за причину рішення МЕК, не маючи на те достатніх фактичніх данних.

Это ложь и Ваши выдумки. Данные есть и они известны. Я не буду перелопачивать горы литературы, переводить и переписывать в поисках того, что когда-то читал, тем более не вижу смысла искать это Вам.

Уявіть, як може постраждати Ваш професіоналізм на цьому форумі, якщо МЕК завтра прибере цей пункт щого пайки зі згадуваних Вами стандартів? Що Ви тоді будете писати? Що пайка найкраще з'єднання, і яку мотивацію під це будете підводити?

И зачем эти фантастические выдумки? Единственная цель - неуклюжая попытка подрыва авторитета в качестве "доказательств" своей чепухи -"ложечки нашлись, но осадок остался".

 

Мне вот интересно, какие доводы Вы будете приводить когда Украина наконец примет ГОСТ 30331.15? "Я не знав, мені не казали, я не маю ніякого відношення до електротехніки та безпеки"?

 

Не треба себе дурити, от що я Вам можу сказати. Ви електрик з великим стажем, самі казали, що ніяких претензій до паяних з'єднань ніколи не мали, самі їх практикували, і не раз (і теорію контактів на той момент добре знали, і теорію пайки, і її дефекти - але паяли), аж пожи МЕК з незрозумілих причин не поставив пайку в розряд "небажаних" з'єднань.

Опять пустозвонство и ложь. Вы не понимаете о каких соединениях идёт речь и как они работают. Причины разъяснены, куда смотреть указано.

Ще раз підкреслю - пайка на території нашої країни рекомендований (дозволений, не заборонений, допустимий - як Ваша ласка) метод з'єднання провідників. Крапка.

 

Не Вам устанавливать правила. Правильно - необоснованная пайка в Украине пока ещё ненаказуема. Она во всём мире есть нерекомендованое соединение и её следует избегать, а не выполнять устаревшие советские нормы, до пересмотра которых ещё не добрались украинские вчоние. Для соединения проводников применяются другие способы. Точка.

 

Не вижу смысла отвечать на Ваше пустозвонство. Если у кого-то из специалистов возникнут непраздные вопросы - можно разговаривать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поставлю питання інакше - при якій температурі (у якому температурноми диапазоні, градусах С) відбувається відслоювання олова від міді без подальшої рекристалізації? Але щось підказує, що такими цифрами Ви не володієте.

При комнатной. Достаточно колебания нагрева проводника на несколько градусов.

Еще такой вопрос: Вы на сегодня можете гарантировать хим состав купленного припоя? В любом пособии по пайке подчеркивается важность состава для того или иного соединения.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При комнатной. Достаточно колебания нагрева проводника на несколько градусов.

Якби це було правдою, то не один літак би не взлетів ніколи, а взлетівши, відразу б падав. Те саме стосується військової техніки. Алевсе літає і працює ДЕСЯТИЛІТТЯМИ. І нічого не відслаюється. Тож не треба розповідати страшилки. Ви, до речі, на ПК зараз клацаєте, а там всі схеми на пайці тримаються. Нічого, можете переконатися самі по роботі свого ПК, там не відслоїлося.

Вы на сегодня можете гарантировать хим состав купленного припоя?

Відповім у стилі пана Олександра. Припой, придбаний у роздрібній мережі, має сертифікат, відповідає ГОСТу, а отже, якісний.

 

Добавлено через 1 минуту

Опять пустозвонство и ложь.

Ви ж самі казали у цій гілці, що паяли з'єднання. Знайти ваш пост?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якби це було правдою, то не один літак би не взлетів ніколи, а взлетівши, відразу б падав. Те саме стосується військової техніки. Алевсе літає і працює ДЕСЯТИЛІТТЯМИ. І нічого не відслаюється.

Ложь. Доказывайте.

Неужели самолёт и военная техника ни разу за десятилетия не проходят техническое обслуживание и выявленные недостатки не устраняются? Показывайте статистику выхода из строя паяных соединений в самолётах.

Ви, до речі, на ПК зараз клацаєте, а там всі схеми на пайці тримаються. Нічого, можете переконатися самі по роботі свого ПК, там не відслоїлося.

Манипуляция и подтасовка фактов. Неужели ни один из миллиона компьютеров в течение года (нормы пожарной безопасности) не выходит из строя по причине отказа паяных соединений? Хотя режимы работы (нагрев) там совершенно отличаются от режимов работы силовых соединений.

 

Добавлено через 1 минуту

 

Ви ж самі казали у цій гілці, що паяли з'єднання. Знайти ваш пост?

 

Ложь и манипуляция - показывайте, где я говорил, что паял соединения проводников в распределительных коробках в зданиях

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви, до речі, на ПК зараз клацаєте, а там всі схеми на пайці тримаються. Нічого, можете переконатися самі по роботі свого ПК, там не відслоїлося.

Могу ошибаться, но, на сколько мне известно, процесс пайки электронных плат значительно отличается от того процесса паяных соединений, которые здесь обсуждаются.

Как человек, более 20-ти лет обслуживавший в свое время советские ЭВМ серии ЕС (сделанные, как известно, на военных заводах), могу сказать, что случаев неработоспособности оборудования по причине некачественных контактов в местах паяных соединений было масса! Особенно это проявлялось при изменении температурного и влажностного режимов.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конструктор корабельной РЭА рассказывал - время наработки на отказ советской военной электроники - то ли десятки часов, то ли десятки дней.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якби це було правдою, то не один літак би не взлетів ніколи, а взлетівши, відразу б падав.

 

Ложь. Доказывайте.

Можети поїхати в аеропорт та переконатися - і взлітають, і сідають. І ніякі з'єднання паяні там не відвалюються.

Щодо технічного обслуговування. Ви дійсно впевнені, що при кожному ТО літака, або танка, або електровоза перепаюють усі контакти? Можу Вас запевнити, що в жодному ТО немає таких вимог.

Якби пайка була б такою несподівано ненадійною, от прям відлітають припої від контактів, вона б ніколи не застосовувалася б відповідальних контактах. Ніколи. Як Вам це ще довести, якщо досвід десятиліть для Вас - не аргумент.

Щодо обслуговування. У батька на дачі паяні з'єднаня працюють з 1984 року. Спеціально заради Вас, як небудь, перевірю опір цих з'єднань та порівняю з характеристикою свіжопаяних з'єднань. Хай я буду Кулібіном, принаймі буду оперувати цифрами. Викладу дані на цю гілку. Коли - сказати не можу, бо спеціально заради Вас туди не поїду, але буду там - перевірю.

 

Добавлено через 4 минуты

Конструктор корабельной РЭА рассказывал - время наработки на отказ советской военной электроники - то ли десятки часов, то ли десятки дней.

Швидше десятки років.

Ви уявляєте підводний човен, який виходить на бойове чергування на 9 місяців у відкритий океан з ядерною зброєю на борту з таким рівнем надійності?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо технічного обслуговування. Ви дійсно впевнені, що при кожному ТО літака, або танка, або електровоза перепаюють усі контакти?

Опять ложь и манипуляция. Где говорилось о перепайке? Показывайте регламент ТО, с какой периодичностью проверяются переходные сопротивления и сколько в среднем отказов.

У батька на дачі паяні з'єднаня працюють з 1984 року. Спеціально заради Вас, як небудь, перевірю опір цих з'єднань та порівняю з характеристикою свіжопаяних з'єднань. Хай я буду Кулібіном, принаймі буду оперувати цифрами.

В школе учились вообще? Какое статистическое значение имеет работа одного соединения при неизвестных режимах работы? Как оно поведёт себя при аварии? Кому нужны эти цифры? Противопоставлять одно соединение миллионам в течение века?

 

Читайте форум, всё уже давно расписано.

 

Добавлено через 3 минуты

Швидше десятки років.

Мне говорил конструктор. Как блоки там дублируются и как заменяются при отказе - не знаю. НАТОвская РЭА тогда работала до отказа в течении нескольких месяцев.

Статистики отказов РЭА - множество, даже в открытых источниках, ни о каких годах нет и речи.

Десятки лет - Ваша выдумка, а судя по Вашему безответственному отношению к своим словам ей верить и проверять не стоит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Какое статистическое значение имеет работа одного соединения при неизвестных режимах работы?

Чому ж не має? Судячи з Ваших міркувань, опір цих з'єднань має зашкалювати (адже за Вашою теорією паяні з'єднання з часом сильно непостійні в часі, припой відслоюється від міді при комнатній температурі тощо. А на дачі від -30 С до +40 С.).

Невже Вам дійсно не цікаво? Спеціально для Вас хочу випробувати, для підтвердження або спростування Ваших же постулатів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Судячи з Ваших міркувань, опір цих з'єднань має зашкалювати (адже за Вашою теорією паяні з'єднання з часом сильно непостійні в часі, припой відслоюється від міді при комнатній температурі тощо. А на дачі від -30 С до +40 С.).

Ложь и очередная манипуляция. Показывайте, где я говорил, что каждое паяное соединение обязательно выходит из строя.

Спеціально для Вас хочу випробувати, для підтвердження або спростування Ваших же постулатів.

Так можно проверить единственное соединение. Никакого отношения к работе и долговечности других соединений эти "испытания" не имеют, и представляют интерес только для Вас в разрезе конкретной распределительной коробки. Ничего подтвердить или опровергнуть они не могут, быть основанием для каких-либо общих выводов - учите статистику и методы анализа.

 

Хотите проводить испытания - вот Вам ГОСТ 17441-84 Соединения контактные электрические. Приемка и методы испытаний.

 

Как проводить выборку - ГОСТ 18321-73 Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции

 

Требования - ГОСТ 10434-82 Соединения контактные электрические. Классификация. Общие технические требования, ГОСТ 24715-81 Соединения паяные. Методы контроля качества

 

Вперёд!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Показывайте, где я говорил, что каждое паяное соединение обязательно выходит из строя.

Пане Олександре, але ж має бути якась логіка. Якщо на мільон паяних з'єднань діють одні і ті ж самі негативні для пайки фактори (кімнатна температура, мікротріщини, окислення, відслоювання тощо), то статистично з великою долею вірогідністі комплекс цих факторів має однаково впливати на характеристики усіх паяних з'єднань через певний проміжок часу. І динаміка опору нового паяного та 28-річного паяного з'єднання має це доводити. Якщо ж на дачі перевірити 10 паяних з' єднань, то статистично вони не повинні відрізнятися від усіх паяних з'єднань на усій планеті, виконаних у 1984 році. Принаймі, статистична похибка буде мізерною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І динаміка опору нового паяного та 28-річного паяного з'єднання має це доводити. Якщо ж на дачі перевірити 10 паяних з' єднань, то статистично вони не повинні відрізнятися від усіх паяних з'єднань на усій планеті, виконаних у 1984 році. Принаймі, статистична похибка буде мізерною.

Нет. Данные приведены выше, Вы их не читаете вообще и кроме себя никого не слышите.

Переменных в паяном соединении множество, в их режимах работы и авариях - также. Ничего десяток соединений, выполненных одним монтажником, по одной технологии и работающих в одной электроустановке в общем плане не покажет.

 

Вы сто раз ночью перейдите дорогу в деревне на красный свет, а затем попробуйте авторитетно и с доказательствами посоветовать другому человеку применить полученный опыт и статистику днём в мегаполисе на оживлённой дороге или в других условиях. Это точная модель того, чем Вы сейчас здесь занимаетесь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, а чи сертифіковані в Україні Ваго? І де можна побачити сертифікат на них?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, а чи сертифіковані в Україні Ваго? І де можна побачити сертифікат на них?

Не требуют обязательной сертификации. А Европейские, Американские, и пр. сертификаты есть в теме.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Статистику по ВАГО и аналогам в студию, думаю что она будет такой же как и для других соединений.

К сожалению брак может быть присущ в любых изделиях и при любых методах соединений.

Военную и космическую технику давайте сюда не приплетать, там совсем другой подход к контролю качества (по крайней мере был при союзе, у нас на предприятии даже камера специальная стояла для имитации различных условий эксплуатации плюс вибростенд, начиная от условий крайнего севера и заканчивая тропиками и перед тем как что-то отправить на байконур или на военку там это все проверялось, да и еще нехилый входной контроль на элементную базу, где из партии в 100 штук выбирали 7-10%, плюс монтажники не ниже 6 разряда)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

думаю что она будет такой же как и для других соединений.

Это вряд ли - человеческий фактор сведён к минимуму и технология монтажа проста.

 

В торцевых (винтовых) зажимах решающий фактор качества - нормированное усилие затяжки, мало кто затягивает динамометрическим инструментом.

 

В соединениях сваркой сложна технология и присущ ряд дефектов - непровар, посторонние включения, поры, газы, пережог и хрупкость, занижение сечения.

 

В пайке - длинный список возможных дефектов выше и она единственная из всех нерекомендована к использованию нормативами МЭК и национальными нормативами подавляющего большинства стран.

 

В опрессованных - неправильный выбор гильзы и инструмента.

 

В ВАГО - неполное введение проводника, изогнутый проводник (ухудшается теплоотдача).

 

В СИЗ - неправильный выбор зажима для суммарного сечения проводников.

 

3 последних соединения, на мой взгляд, наиболее надёжны в условиях выполнения монтажа малоквалифицированным персоналом и отсутствия периодических проверок.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прочитав последние страницы можно сделать вывод, что надежных сосединений не существует....:o

Соединение многожильных "мягких" проводов всякими ВАГАМИ считаю не надежным. Скрутка с последующей пропайкой более предпочтительнее.

Если же говорить о соединении одножильных проводников, то тут с пайкой действительно не все просто.... Под воздействием изменяющихся температурных факторов сужаясь и расширяясь "жесткие" одножильные проводники "рвут" находящийся между ними припой...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

многожильных "мягких" проводов всякими ВАГАМИ считаю не надежным. Скрутка с последующей пропайкой более предпочтительнее.

Многопроволочные тонкопроволочные жилы (5 -6 класс, 37 и более проволок) и ВАГО не особо рекомендует для своих соединителей (222 серии)- их надо оконцовывать.

 

А пропайка многопроволочных проводов в скрутке чревата образованием множества замкнутых пазух между проволоками, в которых скапливаются газы, шлак и флюс, изолирующие проволоки в жиле - это ещё хуже, чем пропайка однопроволочных жил.

 

Многопроволочные лучше всего опрессовывать в гильзах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пане Олександре, але ж має бути якась логіка. Якщо на мільон паяних з'єднань діють одні і ті ж самі негативні для пайки фактори (кімнатна температура, мікротріщини, окислення, відслоювання тощо), то статистично з великою долею вірогідністі комплекс цих факторів має однаково впливати на характеристики усіх паяних з'єднань через певний проміжок часу. І динаміка опору нового паяного та 28-річного паяного з'єднання має це доводити. Якщо ж на дачі перевірити 10 паяних з' єднань, то статистично вони не повинні відрізнятися від усіх паяних з'єднань на усій планеті, виконаних у 1984 році. Принаймі, статистична похибка буде мізерною.

 

Пане Володимире,

 

Хочу звернути Вашу увагу на кілька нюансів, які Ви чомусь пропускаєте

* термін служби - у електроніки він на порядок менший ніж у проводки в будинках, тож і терміну життєздатності пайки вистачає

* струм - навіть у електроніці при струмах більше 1 А пайку намагаються не використовувати

* наслідки відмови - електроніку можна просто викинути на смітник і купити нову, а от що робити із "соплями" під штукатуркою чи шпалерами?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут у дискусії апелюють до досвіду інших країн, мовляв у них не використовують спайку, так - не використовують, так само як і затискачі Ваго (в усякому разі в Англії). А ще не використовують ніяких металорукавів для прокладання електропроводки. Провода тягнуть прямо по деревяним конструкціям, прибиваючи кліпсами, і через них (просто сверлять дири), в усякому разі так роблять в США, Канаді і Великобританії (не скажу за контенинтальну Європу). При бажанні можна переконатись, запитавши в вітці "Як будуються українці в Канаді".
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так - не використовують, так само як і затискачі Ваго (в усякому разі в Англії).

Что, прям таки во всей Англии не используют?

 

Провода тягнуть прямо по деревяним конструкціям, прибиваючи кліпсами, і через них (просто сверлять дири), в усякому разі так роблять в США, Канаді і Великобританії (не скажу за контенинтальну Європу)

Провода другие по конструкции и ПВХ изоляции и оболочки, монтаж ведётся только лицензированными специалистами, инспектор контролирует соответствие монтажа нормам, есть паспорт дома, автоматика качественная, а не как у нас (не требующая вообще никакой сертификации), развито страхование гражданской ответственности.

 

В общем всё не так как у нас, потому и равнять не стоит.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Что, прям таки во всей Англии не используют?

 

У всякому разі, за 12 років роботи на обєктах в Англії, не бачива ні разу. Та й самі популярні інтернет магазини для будівельників нічого подібного не пропонують. Звичайно, при бажанні, можна знайти "большого оригинала", який використовує Ваго, але виражаючись Вашими ж словами, "единичный опыт" на статистику не впливає:D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...