Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как сделать качественную стяжку?

мастерок

Рекомендовані повідомлення

Добрый день! Подскажите какой размер ячейки у сетки которую Вы используете, для армировки стяжки над трубами(просечно-вытяжная)?

И еще подскажите как меняется пропорция раствора если использовать цемент М-400 (просто осталось много). Фибру и адиум от Пропеллера уже купил))). Стяжка над теплым полом 7 см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С научнойточки зрения тут можно применить уравнение Клапейрона-Менделеева. Суть в том что если вода не может создать давление внутри бетона необходимое для увеличения своего обьема - это значит что температура замерзания воды (фазовый переход в лед) будет действительно при температуре намного ниже обычного нуля. Поэтому если бетон имеет большую плотность и как следствие марку - гранулы воды маленькие и ей нет возмоности создать нужного давления. Тоесть действительно прочность бетона прямо связана с водопоглощением и морозостойкостью..

 

Просто цитатка.

Там не совсем связано прочностью. Хотя прочность тоже влияет на морозостойкость.

247459429_-.thumb.jpg.6f599d2ad26f38231eaa72f5d02bcf7b.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Некоторые делают так, но по сути нет разницы гребенка или наносить миллиметровый слой шпателем. Стяжка по любому приклеится к клею.

 

 

Який клей порадите для цього? Чи не важливо? Можна любий використати, наприклад СМ117?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Який клей порадите для цього? Чи не важливо? Можна любий використати, наприклад СМ117?

 

Думаю, как минимум Мира 3000, но СМ 117 будет лучше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, как минимум Мира 3000, но СМ 117 будет лучше.

 

А какой получается в среднем расход клея в этом случае?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А какой получается в среднем расход клея в этом случае?

 

Мешок идет приблизительно на 10 - 15 м.кв. Не часто такое делаю, по этому все приблизительно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, как минимум Мира 3000, но СМ 117 будет лучше.

Там 15 квадратів, тому візьму 117.

І відносно різної товщини плитки. Знайомий прораб каже що лити в один рівень, а потім підрізати.

Старший в бригаді каже, що залити тільки під плиткою товщиною 10 мм, а там де клінкерна піде, то під час вкладання підлити рідку стяжку, маючи в руках плитку визначити яку саме товщину підлити. Каже що якщо пилити, то залишиться стяжки всього 20-30 мм і може відломатись.

Цікаво чи не буде там потім тріщин? Шов получиться на стінці фундамента тераси. Товщина стінки 30 см, ширина плитки 30 см, плюс 3-5 см утеплювача (під терасою підвал), плюс товщина фінішного оздоблення, дружина хоче закарпатський камінь, допустимо 3 см, значить шов буде 6-8 см від краю стіни.. Яка виходить середня товщина цього каменю з клеєм? хоча б приблизно.

87537565_.thumb.jpg.5fe51605e8d554237c88565e64687579.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А до чого там утеплювач???Викидайте нафіг,якщо зверху утеплювача немае,то сенсу 0,а плитка лопне 100 %.В мене дома саме такий варіант с закарпатськім каменем,до 2 см можете вписатися.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Добрий день!

Підкажіть, будь ласка,скільки залишати для чистової підлоги (все що над стяжкою) для плитки, паркетної дошки чи паркету? Чи дається під паркет або паркетну дошку дсп плита?

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так це Вам потрібно визначитись з конкретним видом покриття та запитати про весь пиріг у виробника.Бо розбіжність може досягти і 20 мм.

Також і по плитці-середня цифра 13 мм,але в залежності від товщини та розмірів плитки,рівності стяжки, може коливатися від 10 до 20 мм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.

Хочу спробувати залити стяжку користуючись Вашими рекомендаціями в цій та інших темах. Починати буду з другого поверху. На чистову підлогу планую залишити 22мм (14 мм паркетна дошка + 8 мм плита) та 13 мм в ванній кімнаті.

Маю деякі питання, буду вдячний за Ваші поради

1. Чи потрібно грунтувати чорнову підлогу (бетонні панелі)? Якщо так, то чим?

2. Цемент марки М500. Пропорція розчину повинна бути 1:3?

3. Скільки дається фібри на 1 м.куб. розчину? Фібра поліпропіленова, 12-14мм. На упаковках в Епіцентрі, якщо не помиляюсь, вказано 0,6 кг на 1 м.куб. розчину.

4. Чи потрібно додавати до розчину ще якісь добавки, крім фібри та добавки для теплої підлоги?

5. Якщо в розчині буде фібра, чи потрібно давати армувальну сітку в місцях де проходить проводка в гофрі та труби опалення в термоізоляції?

6. Вихід із содової клітки заливався окремо, тому в коридорі є перепад - панелі на 10 см. вищі від тої частини коридору, який заливався. Як мені бути? Вирівняти перепад пінопластом (зробити це буде проблематично, оскільки в цьому місці проходить багато комунікацій) чи залити 10 см. стяжки, дати кілька днів підсохнути і тоді залити чистову стяжку по всьому коридору?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.

Хочу спробувати залити стяжку користуючись Вашими рекомендаціями в цій та інших темах. Починати буду з другого поверху. На чистову підлогу планую залишити 22мм (14 мм паркетна дошка + 8 мм плита) та 13 мм в ванній кімнаті.

Маю деякі питання, буду вдячний за Ваші поради

1. Чи потрібно грунтувати чорнову підлогу (бетонні панелі)? Якщо так, то чим?-------Не потрібно

2. Цемент марки М500. Пропорція розчину повинна бути 1:3?-----1:4

3. Скільки дається фібри на 1 м.куб. розчину? Фібра поліпропіленова, 12-14мм. На упаковках в Епіцентрі, якщо не помиляюсь, вказано 0,6 кг на 1 м.куб. розчину.----Я по рекомендаціях фірми Ексо даю 0,9 кг на куб

4. Чи потрібно додавати до розчину ще якісь добавки, крім фібри та добавки для теплої підлоги?------Нічого не потрібно,хоча якщо маете зайвий мілкій щебень або гранвідсів,то вони покращать якість стяжки.

5. Якщо в розчині буде фібра, чи потрібно давати армувальну сітку в місцях де проходить проводка в гофрі та труби опалення в термоізоляції?-----Якщо слой розчину над гофрою буде меньше 2 см,а над термоізоляціею меньше 3 см,то армуйте додатково.

6. Вихід із содової клітки заливався окремо, тому в коридорі є перепад - панелі на 10 см. вищі від тої частини коридору, який заливався. Як мені бути? Вирівняти перепад пінопластом (зробити це буде проблематично, оскільки в цьому місці проходить багато комунікацій) чи залити 10 см. стяжки, дати кілька днів підсохнути і тоді залити чистову стяжку по всьому коридору?-----вирівнюйте пінопластом або ЄППС,на крайняк просипте керамзітом.Судя по фото у Вас там мізер труб,Ви ще не бачили які візерунки ріжуться коли багато труб.Вам треба класти туда 2 слоя 5 см утеплювача,перший підрізаеться під труби,а другій кладете всплошну.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю деякі питання, буду вдячний за Ваші поради

 

1. Чи потрібно грунтувати чорнову підлогу (бетонні панелі)? Якщо так, то чим?

-------Не потрібно

 

2. Цемент марки М500. Пропорція розчину повинна бути 1:3?

-----1:4

 

3. Скільки дається фібри на 1 м.куб. розчину? Фібра поліпропіленова, 12-14мм.

На упаковках в Епіцентрі, якщо не помиляюсь, вказано 0,6 кг на 1 м.куб. розчину.

----Я по рекомендаціях фірми Ексо даю 0,9 кг на куб

 

4. Чи потрібно додавати до розчину ще якісь добавки, крім фібри та добавки для теплої підлоги?

------Нічого не потрібно,хоча якщо маете зайвий мілкій щебень або гранвідсів,то вони покращать якість стяжки.

 

5. Якщо в розчині буде фібра, чи потрібно давати армувальну сітку в місцях,

де проходить проводка в гофрі та труби опалення в термоізоляції?

-----Якщо слой розчину над гофрою буде меньше 2 см,а над термоізоляціею меньше 3 см,то армуйте додатково.

 

6. Вихід із содової клітки заливався окремо, тому в коридорі є перепад - панелі на 10 см. вищі від тої частини коридору, який заливався.

Як мені бути? Вирівняти перепад пінопластом (зробити це буде проблематично, оскільки в цьому місці проходить багато комунікацій) чи залити 10 см.

стяжки, дати кілька днів підсохнути і тоді залити чистову стяжку по всьому коридору?

-----вирівнюйте пінопластом або ЄППС,на крайняк просипте керамзітом.Судя по фото у Вас там мізер труб,

Ви ще не бачили які візерунки ріжуться коли багато труб.Вам треба класти туда 2 слоя 5 см утеплювача,

перший підрізаеться під труби,а другій кладете всплошну.

 

с позволения Василия немножко отформатирую - тяжело читать.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дяую за відповіді. Щодо 6 пункту - буду класти ЕППС. Але є питання. ЕППС кладеться до самого краю площадки (після заливки видно весь пиріг - чорнова заливка бетону, ЕППС, чистова стяжка) чи ЕППС не дається на сам край, і тоді по краю товщина стяжки більша і лягає на бетонне перекриття. Ця сама історія на першому поверсі - сходи в підвал (на першій сходинці видно весь пиріг, чи ЕППС не кладеться на край, і стяжка лягає на сходинку?

На першому поверсі на підлогу даю ЕППС товщиною 4 см. та над гаражем - 3 см. Панелі не надто рівні, крім того між панелями заливався бетон. Пробував вирівняти піском, але плити ЕППС не всюди добре прилягають до підлоги. Чи можна їх закріпити дюбелями для пінопласту?

Змінено користувачем назар1305
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Утеплювач не кладеться до краю,я недокладаю 8-10 см.Також там треба кинути сітку.Грибками кріпити не просто можно,а нужно.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите пожалуйста, есть черновой ЖБ пол, не ровный, нужно ли перед укладкой ЕППС, выводить черновой пол самовыравнивающей смесью?

На ЕППС будет стяжка 4см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если деньги сильно жмут карман,то можете и самоналивайкой.А обычно вполне хватает подсыпать песочком и прижать грибками.Но 4 см стяжки по ЭППСу это очень мало,лично я бы в категорической форме отказался от такой работы.Мой минимум-5 см,причём с армировкой сеткой 50*50 мм.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если деньги сильно жмут карман,то можете и самоналивайкой.А обычно вполне хватает подсыпать песочком и прижать грибками.Но 4 см стяжки по ЭППСу это очень мало,лично я бы в категорической форме отказался от такой работы.Мой минимум-5 см,причём с армировкой сеткой 50*50 мм.

 

4см обусловлено тем что будет электронагревательный пол, и хотелось бы минимальную стяжку, чтобы оперативно реагировать на изменение температуры, с толстой стяжкой такое не получится :-(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4см обусловлено тем что будет электронагревательный пол, и хотелось бы минимальную стяжку, чтобы оперативно реагировать на изменение температуры, с толстой стяжкой такое не получится

Когда потрескается и начнет "бухтеть" вам будет уже не до скорости обогрева.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4см обусловлено тем что будет электронагревательный пол, и хотелось бы минимальную стяжку, чтобы оперативно реагировать на изменение температуры, с толстой стяжкой такое не получится :-(

 

Вы можете поступить по другому - вообще не использовать ЭППС, а выровнять пол и сделать теплоизоляцию под нагревающимися кабелями с помощью сухих строительных смесей, например Porit или аналогичных. Они прямо для этого и предназначены. Положите потом на пол из этой смеси сетку, хотя бы такую как описал Мастерок 50х50 мм, хоть из металла, хоть из композита, закрепите на сетке свой кабель и зальёте любой ССС прочностью не менее 35 МПа на сжатие, толщиной 4 см. В этом случае мы немного нарушаем ДБН по необходимой толщине стяжки над кабелями ТП, но компенсируем это большей прочностью стяжки. И будет Вам - счастье без теплопотерь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы можете поступить по другому - вообще не использовать ЭППС, а выровнять пол и сделать теплоизоляцию под нагревающимися кабелями с помощью сухих строительных смесей, например Porit или аналогичных. Они прямо для этого и предназначены. Положите потом на пол из этой смеси сетку, хотя бы такую как описал Мастерок 50х50 мм, хоть из металла, хоть из композита, закрепите на сетке свой кабель и зальёте любой ССС прочностью не менее 35 МПа на сжатие, толщиной 4 см. В этом случае мы немного нарушаем ДБН по необходимой толщине стяжки над кабелями ТП, но компенсируем это большей прочностью стяжки. И будет Вам - счастье без теплопотерь.

 

Прочность стяжки Porit на сжатие 25 кг на 1 м кв.

Прокомментируйте эту прочность в свете требований нормативных документов.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ось на ютубі побачив таке відео

 

 

 

Стяжка пола 100 м2 за 40 минут!!!

 

 

але нерівність 4 мм на 1 метр то вроді забагато?

 

 

тут ще варіант від наших

 

Стяжка пола с пластификатором С 3 и СНВ

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прочность стяжки Porit на сжатие 25 кг на 1 м кв.

Прокомментируйте эту прочность в свете требований нормативных документов.

 

Вы в циферках не ошиблись?... точно 25 кг на 1 м. кв?... может быть на 1 кв. см?...

 

Что собственно я должен комментировать? Вы вопрос как то более понятно сформулируйте. Что вас смущает в прочности 2,5 МПа у тепло-звукоизоляционного слоя?

Чувствуете разницу?

Я назвал эту смесь правильно - тепло-звукоизоляционный слой - именно применив название в свете нормативных документов.

Вы же "типа не заметил" назвали эту смесь СТЯЖКОЙ, типа - основание непосредственно под напольные покрытия :) , забыв упомянуть о реальном назначении смеси.

Вот я и спрашиваю - что Вас смущает?

Если брать его прочность - она примерно такая же как и у ЭППС, плотность - даже больше чем у ЭППС. ЭППС же под стяжкой вас не смущает..., "в свете нормативных документов" :) а грунт под стяжкой не смущает?... а минвата под стяжкой?...

Или Вы не понимаете что такое тепло-звукоизоляционный слой, как прослойка пирога пола ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Утеплювач не кладеться до краю,я недокладаю 8-10 см

чому? може я не так зрозумів, але у мене великий подив

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...