Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Инвертор для солнечных батарей

Seluk

Рекомендовані повідомлення

8 минут назад, InSAn сказал:

Напевно в мене якийсь не правильний БМС - бо він не лише виключає батарею, а й регулює, кому скільки:

16 минут назад, Enot123h сказал:

Как дополнительные функции может быть пассивная балансировка

Загуглил, в jk ещё активная балансировка есть, но ток заряда всей батареи она не регулирует, только перекачивает от более заряженных ячеек к менее заряженным

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, mib сказал:

У вас jk bms, я заказал такую же с током балансировки до 2х ампер

Так, Jikong. І у цього виробника є БМС зі струмом балансування і на 5А, і на 10А (тут точно не впевнений, чи саме в нього, чи в іншого - бо передивився я їх багато). Впевнений, що є і БМСи із током балансування десятків і сотень Ампер. Але то по вартості буде як космічний корабль :)

17 минут назад, mib сказал:

Но по тексту выше я почему то подумал что речь идет про батареи пилонтеч и их паралельное соединение

В тексті питання тип батареї не згадується. Та й яка різниця, який протокол спілкування? :)

  

10 минут назад, Enot123h сказал:

Загуглил, в jk ещё активная балансировка есть, но ток заряда всей батареи она не регулирует, только перекачивает от более заряженных ячеек к менее заряженным

БМС регулює ток заряда між елементами.

Якщо замість елементів будуть батареї - то БМС буде регулювати між батареями (мова не саме про JK, а взагалі - про тип пристрою).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю на увазі рівномірни поділ струму між збірками.

Acc.jpg

Змінено користувачем Слободарий
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, Слободарий сказав:

Маю на увазі рівномірни поділ струму між збірками.

Вн.опори різні і конструкції і хімія збірок можуть бути різні. Сильніші збірки з меншим вн.опором і свіжими елементами будуть активніше приймати і віддавати енергію. Від цього знос їх буде більш інтенсивним і вони природним способом підрівняються зі слабшими збірками, бо деградація ячейок приведе до збільшення вн.опору і т.д.. Так що не переймайтеся.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго вечора. Може хтось підкаже принципову різницю між мережевим інвертором Deye SUN-5K-G та гібридним мережевим інвертором Deye SUN-5K-SG03LP1-EU Wi-Fi з точки зору компенсації власного споживання. При наявності сонця, і той і інший будуть видавати в мережу 220 В і живити навантаження? В чому різниця, якщо не брати до уваги те, що гібридний вміє заряджати акумулятори?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, InSAn сказав:

Напевно в мене якийсь не правильний БМС - бо він не лише виключає батарею, а й регулює, кому скільки:

БМС не регулює кому скільки, бо при послідовному з'єднання в режимі заряду чи розряду через всі комірки однаковий струм йде. На картинці йде активне балансування в статичному режимі, тобто просто DC-DC перетворювач підключається до двох банок, коли струм заряду або дуже малий, або відсутній. При розряді балансування відключене завжди.

Балансування (пофіг активне чи пасивне) не є регулюванням струму зяряду окремих комірок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Roman_T сказав:

Доброго вечора. Може хтось підкаже принципову різницю між мережевим інвертором Deye SUN-5K-G та гібридним мережевим інвертором Deye SUN-5K-SG03LP1-EU Wi-Fi з точки зору компенсації власного споживання. При наявності сонця, і той і інший будуть видавати в мережу 220 В і живити навантаження? В чому різниця, якщо не брати до уваги те, що гібридний вміє заряджати акумулятори?

Перший може працювати тільки, якщо є мережа, а другий може працювати автономно. Якщо у вас мережевеий, то при відсутності мережі ви не зможете використовувати сонце для власних потреб.

При наявності мережі обидва компенсовують власне споживання однаково.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, volomoto сказал:

При розряді балансування відключене завжди.

а тут балансує
image.png.b758b366170de02ae4efa641f917bf4c.png

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я чув що в смарт бмс це налаштовується - коли балансувати, коли засинати. Для корпусного акумулятора це потрібно.

В мене балансир балансує завжди коли напруга ячейки більше 3в. Мені так більше подобається, бо вважаю балансування постійною роботою а не разовою акцією.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, volomoto сказал:

Перший може працювати тільки, якщо є мережа, а другий може працювати автономно. Якщо у вас мережевеий, то при відсутності мережі ви не зможете використовувати сонце для власних потреб.

При наявності мережі обидва компенсовують власне споживання однаково.

Наявність мережі можна забезпечити вже навним інвертором, який під'єднаний до акумулятора?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, volomoto сказал:

БМС не регулює кому скільки, бо при послідовному з'єднання в режимі заряду чи розряду через всі комірки однаковий струм йде.

Там не послідовне з'єднання. БМС утворює паралельно-послідовне. Чи послідовно-паралельне (як більше подобається 😎)

PS: Якщо не вірите скріну @Dalet - можу зняти показники токовими кліщами (я вже знімав заради власної цікавості).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, InSAn сказал:

Так, Jikong. І у цього виробника є БМС зі струмом балансування і на 5А, і на 10А (тут точно не впевнений, чи саме в нього

Таки в нього - JK-B10A24S. Із підтримкою каскадування. Струм балансування 10А.

Вартість - близько $400 в Китаї.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

На картинці йде активне балансування в статичному режимі

Я Вам покажу трошки іншу картинку, де видно, як іде балансування при заряді:

206750582_.png.aa6a277379d82b29c13193be83c28767.png

А ось при розряді:

1380257197_.png.19c121fae8b704aa48e697dd2131934f.png

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dalet сказав:

а тут балансує

Добре, йду курити мануал, бо не дуже зрозуміло що воно дасть на розряді.

2 години тому, InSAn сказав:

Я Вам покажу трошки іншу картинку, де видно, як іде балансування при заряді:

При заряді будь-яке балансування можливе і я цього ніде на заперечував. І саме при зяряді балансування найважливіше, щоб БМС не вирубила батарею через перевищення напруги однією коміркою. 

3 години тому, InSAn сказав:

Там не послідовне з'єднання. БМС утворює паралельно-послідовне. Чи послідовно-паралельне (як більше подобається 😎)

Мені більше подобається шунтування посвідовно з'єднаних комірок :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, volomoto сказал:

Добре, йду курити мануал, бо не дуже зрозуміло що воно дасть на розряді

Так. Авжеж. Я вас розумію. 

В 25.01.2023 в 15:55, volomoto сказал:

Цитата

Якщо писати з впевненістю про речі, в яких не розбираєшся, то рано чи пізно знайдеться той, хто розбирається і задасть незручне питання. А відповідати за свої слова вам дуже важко дається і починається всяке бекання-мекання.

 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

не дуже зрозуміло що воно дасть на розряді

Не дасть просісти одному елементу занадто сильно, щоб БМС не вирубила батарею через undervoltage.

UPD: Або, як на моєму другому графіку - не дасть просісти іншим коміркам відносно однієї, яка "зажала" віддати свій заряд 😃

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, InSAn сказал:

Не дасть просісти одному елементу занадто сильно, щоб БМС не вирубила батарею через undervoltage.

UPD: Або, як на моєму другому графіку - не дасть просісти іншим коміркам відносно однієї, яка "зажала" віддати свій заряд 😃

ну насправді толку в процесі самого розряду не багато, але в цілому дає можливість тримати батарею більш робочою, і соріше відновлюватися після заряду.

Але є ще одна фішка, і от та фішка перевершує всі інші чи то мінуси чи то плюси. Не вдаваючись в деталі - рестарт батареї у випадку вимкнення по провалу ячейки. От ця тема мені бодобається більше всього. І головне працює.....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть будь ласка,чи можна в Україні віддавати надлишки від сонця в мережу без заміни лічильника (не отримуючи за це оплати). Чи це дозволено? І чи це працює при відсутності мережі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Roman_T сказав:

Підкажіть будь ласка,чи можна в Україні віддавати надлишки від сонця в мережу без заміни лічильника (не отримуючи за це оплати). Чи це дозволено? І чи це працює при відсутності мережі?

При відсутності мережі жоден інвертор не буде ніколи нічого віддавати. В нього не вистачить потужності, та й може вимкнули томущо електрики щось будуть робити. Віддавати в мережу без заміни лічильника можна, але не треба бо ви будете платити за все що віддали. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Roman_T сказал:

чи можна в Україні віддавати надлишки від сонця в мережу без заміни лічильника (не отримуючи за це оплати)

Вам потрібен ватроутер - він не дає надлишковому струму йти назовні.
В мене такий працює разом з мережевим інвертором.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не совсем по теме, но вроде как вопрос смежный

А что у кого стоит по входу панелей?

У меня сейчас перед мппт контроллером только автомат на 63 ампер

Хочу собрать что то типа этого ящика

866,48 грн. | Фотоэлектрическая система, 2 входа, 2 выхода, 500 в, 600 В
a.aliexpress.com/_mqPmVx8

Единственно купить все по отдельности что бы не платить за доставку самого ящика

Вот собственно вопрос что каких номиналов нужно, ну и какую по вашему мнению мне лучше выбрать схему подключения

Всего 4 панели по 595 ват, характеристики на фото

IMG_5898.thumb.jpg.8a5fee5dc56e07eb23b91b857118ac4c.jpg

Две из них буду подключать на mppt контроллер srne ml2440 по характеристикам 30-100 вольт 40 ампер, собственно что лучше 2p или 2s

Мануал

MPPT-Solar-Charge-Controller-ML2430-40-Instructions.pdf

Две другие на комбайн srne по входу 40 ампер и 30-95 рабочий тот же вопрос 2p или 2s

Мануал

All-in-one-solar-charger-inverter-HF2430S60-100-Instructions.pdf

Из плюсов 2s вижу что могу подключить одним проводом, для 2p уже получается каждой панеле нужен свой

Две панели до 9 утра затенены на одну ячейку но по всей длине панели

Ориентация юг 190 градусов, тоесть на 10 градусов запад, наклрн 30 градусов

От идеи подключить все 4 панели, на инвертор все же отказался, превышение по мощности получается 50%

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, mib сказав:

комбайн srne по входу 40 ампер и 30-95 рабочий

Підключайте на нього 2p2s - максимум буде 37А та 83в.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, sanyas15 сказал:

Підключайте на нього 2p2s - максимум буде 37А та 83в.

Ну вот если бы не прибавка про 1600 ват, максимальное поле я бы подключил, ну и 37 ампер это уже перебор и для кабеля 6 квадратов и для мс конекторов, в любом случае нужно две линии тянуть и в коробке уже объединять в 2p

Что у вас стоит между панелями и инвертором?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене до інвертора 5кВт були підключені панелі 24 шт по 280Вт (2p12s), це більше 6.5кВт. Хоча в інструкції рекомендовано підключати 4кВт панелей. Все працювало більше двох років.  Головне не перевищити рекомендовані струм та напругу на трекер!

Між панелями та інвертором встановлені автомати постійного струму 25А-1000в. Просто зараз у мене інвертор 8кВт на два трекери.

 

Змінено користувачем sanyas15
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sanyas15 сказал:

Між панелями та інвертором встановлені автомати постійного струму 25А-1000в. Просто зараз у мене інвертор 8кВт на два трекери.

Только автоматы?

Плавких предохранителей и разрядников нет?

1 час назад, sanyas15 сказал:

У мене до інвертора 5кВт були підключені панелі 24 шт по 280Вт (2p12s), це більше 6.5кВт. Хоча в інструкції рекомендовано підключати 4кВт панелей. Все працювало більше двох років.  Головне не перевищити рекомендовані струм та напругу на трекер

Ну вот я согласен, просто не могу понять откуда в мануале взялись эти 1600 чуть выше в теме пытались разобраться, мнения разошлись

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...