Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

14 хвилин тому, Dmode сказав:

Проходи зроблено добре. 👍

Але якщо це флексівент, то я би робив між стелею і цільною пароізоляцією, бо висота флексівенту невелика.

Це був мій орієнтир, але вийшло не гірше.

Нажаль зайвого місця не було (це ж мінімум 80мм на труби + на гіпс з каркасом 65мм).

А, і ще є один нюанс при прокладці повітропроводів по стелі - зі старою моделлю пленумів опуск чистової стелі має бути десь 20 см, бо інакше труба пленума закоротка і анемостат не стає належним чином. Також є підозра, що функціонал пленума погіршується через зменшення об‘єму камери до анемостату (але це не точно).

В новій моделі пленуму цього наче не буде, але вживу його не бачив.

Змінено користувачем outdoor24
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, МакДо сказал:

Щоб зрозуміти, яи це дорого, мені потрібно зрозуміти конструктив системи. Якщо траса йшла ф125, то чи замінить її по пропускній можливості 2*63 чи 2*75. Чи можна сумувати «січення» діаметрів?

Пропускна здатність каналів, та їх опір при різній швидкості повітря, вказані у файлі приведеному вище. Грубо принцип такий, в кожну кімнати прокладається по 1 каналу на кожну людину. Наприклад спальня для двох дорослих 2 канали, і т.д.  63 трубу не розглядав би, вона скоріше для випадків коли треба економити на висоті. На сайті теж з'явився 90мм канал (в каталозі по ньому параметрів не вказано).

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 минуты назад, outdoor24 сказал:

ви взагалі слідкуєте за діалогом? Питання було про заміну каналу 125 мм на 2х63 мм. 

є стандартні рішення, які прораховані і мають належно працювати. А можна ліпити із гімна і палок, як ви полюбляєте, судячи з ваших коментарів по темам.

Звичайно слідкую. Пояснюю вам, якщо не зрозуміли варіанти (хоча ви зрозуміли). Берете зумовлюєте 3Д друг того, що потрібно (як приклад), або берете ваше стандартне рішення (якщо це гімно і палки, хай буде з гімна і палок, вам відніше, з чого саме воно :), повірмо вам на слово :)), яке прораховано на 3 з'єднання і ставити заглушку (майже з будь-якого матеріалу) на один із отворів, все це елементарно (але я розумію, чому ви не розумієте :), тому, що звикли, що за вас думає виробник).

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, МакДо сказал:

- поясніть делітанту: об’єм повітря з однаковою швидкістю заходить в трубу і в колектор. В колекторі, для регулювання подачі крутимо анесостат(?), в інші анемостати піде більший напор. Так? Аналогічно з трійниковою системою? Тобто в трійниковй системі колектор заміняє основна траса?

В колекторній системі зберігається пропорційнсть на всьому діапазоні роботи ПВУ, тобто умовно уявімо що в кожну кімнату заплановано подати 30м3, на 1 швидкості і 40 на 2 швидкості і 50 на 3 швидкості.  Раз на початку відбалансували систему (спеціальними кільцями в колекторі) і все. У всіх приміщеннях буде працювати пропорційно на усіх швидкостіх ПВУ.

Трійникову систему балансуєте анемостатами, і тільки в одному положенні ПВУ. Як тільки змінюється продуктивність все балансування роз'їзджається. 

1 час назад, МакДо сказал:

- Легко чистити лише колектор? Чи і в двічі більше повітроводів звуженого діаметру?

Легко і елементарно чистити як колектор так і підключені до нього повітропроводи.

Трійникову теж можна прочистити, але для цього знадобиться спеціалізоване обладнання. Практично цього в трійниковій системі ніхто не робить.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трошки почитав. Сумно, що дві труби 75 зможуть подати 50м3 в одну кімнату при комфортному рівні шуму. В спальню і залу потрібно додавати анемостати. Така собі ідея.

Змінено користувачем МакДо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, МакДо сказал:

Трошки почитав. Сумно, що дві труби 75 зможуть подати 50м3 в одну кімнату при комфортному рівні шуму. В спальню і залу потрібно додавати анемостати. Така собі ідея.

Там можна їх привести в одну точку. @razzil здається робив, можно його попитати

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@JohnnyD теж таку розводку робив. Мав навіть досвід її балансування.

1 час назад, МакДо сказал:

Сумно, що дві труби 75 зможуть подати 50м3

Там ще є 90мм труба, з кращими характеристиками 

vents.ua/product/flexivent-01905000-dn90#description

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, МакДо сказал:

В спальню і залу потрібно додавати анемостати.

Не зрозумів. А при яких умовах вони не потрібні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Dmode сказав:

Не зрозумів. А при яких умовах вони не потрібні?

Маю на увазі - там вже є по одному. По два на приміщення не дуже хтів

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, МакДо сказал:

По два на приміщення не дуже хтів

Та і не треба. Труби мають прийти в камеру в яку вставлений ваш анемостат або решітка. У вентса передбачені так звані пленуми на дві труби. Але якщо потрібно можна самому зробити камеру і на стільки труб на скільки потрібно (в межах параметрів анемостату або решітки), фланці продаються окремо. І до речі при колекторній розводці використання регульованих анемостатів не обовязкове. Бо балансування відбувається на колекторі. Достатньо просто решіток.

v_flexivent.jpg

v_flexivent2.jpg

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По-трошки починаю розуміти. Вся каша через 60м3 на людину. Хоча стара вентиляція працювала максимум на 30-40 на анемостаті і дихати було комфортно. Буде ок ф75 при схемі: в спальню 2 людини 2 канали, в дитячу 1 дитина 1 канал, в кабінет 1 канал в залу 2 канали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Dmode сказав:

А це звідки?

 

Десь підципив цю заразу на форумі. Ніби оте Іпсо. Потім подумав, а як же в мене на алювенті так працювало і прийшло якесь полегшення. Зараз намалюю схемку. Закидаєте капцями?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 минут назад, МакДо сказал:

Хоча стара вентиляція працювала максимум на 30-40 на анемостаті і дихати було комфортно.

З моїх спостережень при 30м3/год/людину близько 800 - 900 ppm CO2, при 40м3/год/людину близько 700-650 ppm. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, МакДо сказал:

30-40 на анемостаті і дихати було комфортно.

Звісно при 60 буде ще комфортніше, але і вологість буде нижчою в морози. Якщо подобається такий рівень повітрообміну, то його можна використовувати в міжсезоння та літом. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Dmode сказав:

Звісно при 60 буде ще комфортніше, але і вологість буде нижчою в морози. Якщо подобається такий рівень повітрообміну, то його можна використовувати в міжсезоння та літом. 

Ще ні разу за 5 років вологість не падала нижче 47 (і то при провітрюванні вікнами, бо вікна плачуть). А що мається на увазі під «використовувати в міжсезон та літом»?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене двоє людей в хаті, повітрообмін десь 150 кубів в годину, працюють два зволожувачі по 0.3 л/год і вологість рідко піднімається вище 35%, якщо надворі температура біля нуля або нижче.

Понижувати повітрообмін не хочу, бо ми з дружиною любимо багато готувати (зокрема на воку) і навіть при працюючій кухонній витяжчі багато запахів просочується в хату, бо кухня не ізольована.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Намалювати не можу. Не вмію. Не знаю як)))

На подачу:

2 труби ф75 в спальню, 1 в дитячу, 1 в кабінет, 2 в залу.

На витяжку:

2 труби ф75 з кухні, 1 з коридору при вході, 1 з гостьового сан вузла, 2 з ванної кімнати.

всього в будинку 4 людини (в т.ч. 1 немовля)

планував буденну роботу установки на 150-180м3/год

чи Ок з кількістю і діаметром повітроводів? Допоможіть(

ПВУ стоїть, сумує, хоче вже працювати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, МакДо сказал:

А що мається на увазі під «використовувати в міжсезон та літом»?

Піднімаєш рівень повітрообміну до потрібного без побічного зниження вологості. Після встановлення ПВУ відпала потреба відкривати вікна літом. Так і тихіше і пилюки меньше, і приміщення не перегрівається так, як з відкритими вікнами. Літом навпаки вологість росте і повстає питання її зниження, для чого використовую кондиціонери (але ці періоди короткі, може тиждень-два в сумі за все літо).

1 час назад, МакДо сказал:

Ще ні разу за 5 років вологість не падала нижче 47 (і то при провітрюванні вікнами, бо вікна плачуть)

Це свідчення про дуже низький рівень повітрообміну. Знаю, проходив. Після досвіду з ПВУ повернусь до такого режиму хіба що з примусу.

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, МакДо сказал:

Намалювати не можу. Не вмію. Не знаю як)))

Покажіть план з екплікацією приміщень і де на ньому має стояти ПВУ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, Dmode сказав:

Покажіть план з екплікацією приміщень і де на ньому має стояти ПВУ.

Стеля висить на нижньому плечі ферми на підвісах. Від гіпсокартону до «балок» приблизно 20см. Вата лежить відразу на гіпсокартоні. Єдині перешкоди для руху труб помічено жовтим. То люк на горище і димар каміну. 
вибачаюсь за paint 🎨 

FD7AB754-81FC-495E-973A-5B39E0A82FE6.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Dmode сказав:

Почав би з балансу. Цифри показують скільки подаємо і скільки забираємо. 

image.png.ff2a09716cb8798a7a41ed4b5f0162df.png

 

Дякую! В коридорчику, між санвузлами також витяжний анемостат хочу втулити, бо там собака ночує. Напевно і там -30. З кухні ці 30 забрати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну наприклад. Або і там і там по трохи забрати (робиться при балансуванні на колекторі). Це вже не міняє загальну картину.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дурню спитав)

ф75 не справиться в стандартному виконанні з 120м3/год. Роздивляюсь ф90.

Але чи є сенс роздивлятися ф90 через 2 точки? Всі інші задавляться дефлектором?

 

 

503C0B44-3680-48D9-8407-14802813618D.jpeg

Змінено користувачем МакДо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...