Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моя вентиляция с рекуперацией Chandelle C 2-200

МакДо

Рекомендовані повідомлення

Далі приблизно так. Треба підібрати оптимальне місце для колекторів іх конфігурацію і кількість (я розмістив на схемі приблизно де попало), і подати до них магістралі від ПВУ. Якщо не має досвіду якихось креслень, беріть папір в клітинку наносьте на нього план в масштабі, вирізайте з паперу різні розміри колекторів і магістралей і переміщуйте туди-сюди поки не визначитесь з оптимальною локацією.

image.png.351427715a4fc850828a104d6bae99cf.png

 

22 минуты назад, МакДо сказал:

Як перевести метри в секунду у м3/годину?

Для чого? Там жеж є в таблиці дані по м3/г для кожної швидкості.

Змінено користувачем Dmode
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, Dmode сказав:

Далі приблизно так. Треба підібрати оптимальне місце для колекторів іх конфігурацію і кількість (я розмістив на схемі приблизно де попало), і подати до них магістралі від ПВУ. Якщо не має досвіду якихось креслень, беріть папір в клітинку наносьте на нього план в масштабі, вирізайте з паперу різні розміри колекторів і магістралей і переміщуйте туди-сюди поки не визначитесь з оптимальною локацією.

image.png.351427715a4fc850828a104d6bae99cf.png

 

Для чого? Там жеж є в таблиці дані по м3/г для кожної швидкості.

Я виправив попередній пост.

А питання, чи правильно я розумію з таблиці, що на 2ій швидкості з двох повітроводів з одного анемостату можна мати 56м3/год?

Змінено користувачем МакДо
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, МакДо сказал:

чи правильно я розумію з таблиці, що на 2ій швидкості з двох повітроводів з одного анемостату можна мати 56м3/год?

В таблиці немає першої чи другої, чи іншої швидкості вашого ПВУ. Там є швидкість у м/с та об'єм повітрообміну у м3/г.

При швидкості 2.5м/с дві паралельні труби дадуть на виході з пленуму 56м3/год.

Далі припустимо що найдовший та найнагруженіший канал у вас 10м, тоді опір каналу при вищезазначених параметрах буде 17Па.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Dmode сказав:

В таблиці немає першої чи другої, чи іншої швидкості вашого ПВУ. Там є швидкість у м/с та об'єм повітрообміну у м3/г.

Через те я і хотів запитати як швидкість перевести в об’єм за годину, щоб дізнатися яку швидкість потоку видає установка на тій чи іншій швидкості. Щоб зрозуміти, на яку цифру в таблиці дивитися. Бо стало цікаво, чи 4 повітроводи в залу і в кухню не видадуть 224м3/год. І цікаво, чи ф90 повітровод не зменшить кількість промінчиків, бо я спочатку злякався тих павуків)

я вам дуже вдячний за схему балансування. Я б вже й звернувся в компанію за проектом, але не раз чув, що їхні послуги дуже цінуються. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, МакДо сказал:

яку швидкість потоку видає установка на тій чи іншій швидкості.

Щоб приблизно прикинути якою буде продуктивність треба враховувати опір системи. Для цього треба порахувати опір повітропроводів від решітки на фасаді до анемостату/решітки на пленумі. Потім знаючи цей опір, дивитись на напорну характеристику вашого девайсу. І тільки після цього ви зможете прикинути об'єм та швидкість руху повітря.

Покажіть напорний графік девайсу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Dmode сказав:

Щоб приблизно прикинути якою буде продуктивність треба враховувати опір системи. Для цього треба порахувати опір повітропроводів від решітки на фасаді до анемостату/решітки на пленумі. Потім знаючи цей опір, дивитись на напорну характеристику вашого девайсу. І тільки після цього ви зможете прикинути об'єм та швидкість руху повітря.

Покажіть напорний графік девайсу.

Ще раз дякую за пояснення. З кожною вашою відповіддю все більше визнаю той факт, що я повний нуб у цьому, і взагалі хз як працював Чанделе в мене…😂

8C94B265-DB07-46F7-989D-CF22AB1D0664.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну якщо це характеристика девайсу в цілому (а не самих вентиляторів), то близько 240 кубів вона дасть якщо опір системи будо до 200Па. Думаю ваш опір системи буде меньшим. І можливо є шанс вийти на показники близькі до кривої з цифрами 7-4-1. Тобто десь 100, 180, 260м3/г на кожній швидкості ПВУ. Якщо ж це тільки х-ки вентиляторів, то фільтри та сам теплообмінник можуть дати понад 100Па, плюс ще опір системи і будемо ближче до кривої 8-5-2. Але це все не точно. Краще порахувати опір ваших каналів, і запитати виробника чи характеристики напору дані для вентилятора чи для девайсу в цілому.

Змінено користувачем Dmode
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Dmode сказав:

і запитати виробника чи характеристики напору дані для вентилятора чи для девайсу в цілому.

Запит виробнику подав.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо виявиться що тільки вентилятори, то доведеться додавати опір теплообмінника а він на 250м3 близько 100Па, плюс на фільтрах буде 5-20Па

image.png.009d4e7a3ecb246e9b61a2ae7776a89b.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, МакДо сказал:

Запит виробнику подав.

Думаю, там для девайсу в цілому.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, МакДо сказал:

Запит виробнику подав.

На сайті вентсу в розділі "графік продуктивності" можна вказати значення та отримати дані :)

1486249262_.thumb.png.6680f69dba91486d54a0adc892703065.png

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

споживання вентиляції, дві людини, 100м.кв.

2023-02-13.png

Screenshot_20230213-105844_Home Assistant.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, yur43 сказав:

Screenshot_20230213-105844_Home Assistant.png

Скільки треба додаткового зволоження, щоб при такому рівні CO2 була така вологість?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, shneider_vova сказал:

Думаю, там для девайсу в цілому.

Теж запитав в постачальника, підтвердили що для девайсу в цілому, коли до патрубків нічого не підключено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, volomoto сказав:

Скільки треба додаткового зволоження, щоб при такому рівні CO2 була така вологість?

Конструкція будинку - бетон. Волога завжди лишня. Літом сушиться кондиціонером, в холодну пору - вентиляція. 

Задача автоматизацій - підтримання рівня вологості менше 70%.

Змінено користувачем yur43
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, yur43 сказал:

Конструкція будинку - бетон. Волога завжди лишня.

Виглядає аномально дивно. Одразу приходить на думку перевірити як сенсор вологості, так і сенсор СО2. Де саме вони встановлені і який їх тип, чи їх дані підтверджувались іншими повіреними чи гідними довіри девайсами? Далі якщо дійсно відбувається такого рівня емісія вологи з конструктиву, то що є його джерелом?

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Dmode сказав:

Виглядає аномально дивно. Одразу приходить на думку перевірити як сенсор вологості, так і сенсор СО2. Де саме вони встановлені і який їх тип, чи їх дані підтверджувались іншими повіреними чи гідними довіри девайсами? Далі якщо дійсно відбувається такого рівня емісія вологи з конструктиву, то що є його джерелом?

Температура і вологість Xiaomi, CO2 якийсь китайський NDIR сенсор. Суб'єктивно клімат всім подобається, особливо відсутність запахів. При активності в санвузлі вентиляція активується разом з полотенцесушаркою. В планах датчик руху санвузла змінити на мікрохвильовий, для аналізу зони активності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, yur43 сказал:

Температура і вологість Xiaomi

Де саме встановлений сенсор що показаний на скріні з вологістю?

11 минут назад, yur43 сказал:

CO2 якийсь китайський NDIR сенсор

Який саме? Чи є там опція калібрування і коли вона проводилась?   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, Dmode сказав:

Теж запитав в постачальника, підтвердили що для девайсу в цілому, коли до патрубків нічого не підключено.

+1

 

872DD60F-0D6B-45F3-9726-04A6FA9E0630.jpeg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Dmode сказав:

Де саме встановлений сенсор що показаний на скріні з вологістю?

Який саме? Чи є там опція калібрування і коли вона проводилась?   

Сенсор вологості в центрі вітальні,  на тумбочці лежить.

СО2 наче з автокалібровкою, лежить під стелею, біля решітки вентиляції , вхід з приміщення в рекуператор.

Вологість у веранді іншим датчиком визначилась 38%, двері напіввідкриті у вітальню. Поміняю їх місцями, для перевірки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Міряти СО2 на виході з будинку не зовсім вірно, особливо коли мало людей. Наприклад, коли дружина вкладає дітей спати, в кімнаті може бути 1000 ppm, у кабінеті, де я сиджу - 500, в середньому по будинку буде 450 (я так думаю, спробую якось заміряти). 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, yur43 сказав:

Поміняю їх місцями, для перевірки

Ще датчик CO2 винесіть на вулицю на пів години, перевірте щоб перекалібрувався приблизно до 415ppm

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, yur43 сказал:

СО2 наче з автокалібровкою

Якщо він ніколи не калібрувався то немає підстав йому довіряти. Автокалібрування вимагають щоб хочаби раз за період в кілька днів (в залежності скільки виставлено в алгоритмі сенсора) він потрапив в середовище 400ppm. В приміщенні ж де проживають люди це неможливо, і автокалібрування починає відштовхуватись від найнижчих показників в приміщенні, і в результаті показують нереально оптимістичні показники. Наприклад швейцарські сенсори сенсіріон так себе ведуть вже десь після місяця-півтора перебування в приміщенні з людьми.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Ще датчик CO2 винесіть на вулицю на пів години, перевірте щоб перекалібрувався приблийзно до 415ppm

Не достатньо просто 1 раз винести. В деякий девайсах в прошивці є обмеження щоб він меньше 400 не показував, тобто буде показувати 400, навіть коли визначає 200 (через зміщення базового значення алгоритмом автокалібрування).

Тому якщо є опція ручного калібруваня, то треба вручну відкалібрувати після пів години перебування на вулиці. Якщо такої опції немає, то вірогідніше за все, через тиждень базова лінія зміститься на 30-50ppm, тому щоб вийти на вірогідну базову лінію, потрібно буде виносити його на вулицю 3-4-5... раз з частотою в Х днів, які визначені в алгоритмі автокалібрування.

Ну і це все гадання на кавовій гущі. Без визначення моделі сенсору та його алгоритму автокалібрування нічого точного сказати не можна. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...