Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Пристрій плавного пуску для насоса

oam

Рекомендовані повідомлення

22 часа назад, Vikingua сказал:

1.6
может и потянет 1.1 но это очень на грани, тут пространства для стартового тока нет совсем
попробуйте выключить все кроме насоса и плавный пуск поставьте на крайнее положение, чтоб максимально долго было
и еще неплохо померять напряжение на аккумах в этот момент - может банально проседают при таком токе

Если UPS номиналом 1,6кВт, то пусковая мощность у Педролло(1,1) будет около2,5 кВт вместе со смягчителем.

Без смягчителя пусковая мощность Педро(1,1) около 5кВт.

Поэтому и не стартонул с UPSом

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну да... надо будет рассказать моему инвертору (реальные 2,4 кВт), что он не должен был без пп запускать насос 1,2 кВт.

А то ведь запускает, а это неправильно, оказывается. Не положено.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Malchish сказал:

Отключил от УПСа все лишнее, выкрутил ПП на максимум плавности, батареи полностью заряжены. Тест с чайником завален - чайник так-же не взлетел. Правда по потреблению на чайнике хитро написано: 1620-2380 Вт... Поспробовал снова подключить насос - он даже не стартонул (в прошлый раз хоть 0.3 бара качнул..). Вывод: надо мощнее инвертор и батарей поболе желательно..

Боюсь оказаться капитаном очевидностью, но все же. У меня Pedrollo 0.7, такой же ПП и интвертор на 1кВт. Когда запускается насос, он медленно набирает обороты, это отчетливо слышно, в течение около 20 сек. Время регулируется винтом на ПП. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, sly сказав:

ну да... надо будет рассказать моему инвертору (реальные 2,4 кВт), что он не должен был без пп запускать насос 1,2 кВт.

В різних інверторах по-різному реалізований захист від перевантаження і деякі мають вбудований "плавний старт": під великим навантаженяям в них струм тримається на максимумі, а напруга сильно просідає (це відбувається за рахунок "відрізання" частини синусоїди) і якщо через певний час струм не зменшиться, то інвертор переходить в перевантаження, якщо ж струм падає, то інвертор піднімає напругу. 

Отут детально описано - medium.com/@TimDolidze/everything-you-need-to-know-about-inverter-instability-bfd1ce0471a5

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, volomoto сказал:

В різних інверторах по-різному реалізований захист від перевантаження і деякі мають вбудований "плавний старт": під великим навантаженяям в них струм тримається на максимумі, а напруга сильно просідає (це відбувається за рахунок "відрізання" частини синусоїди) і якщо через певний час струм не зменшиться, то інвертор переходить в перевантаження, якщо ж струм падає, то інвертор піднімає напругу. 

Отут детально описано - medium.com/@TimDolidze/everything-you-need-to-know-about-inverter-instability-bfd1ce0471a5

У мене на інверторі написано, що він може видати 2х від номіналу ватт, але тільки 5 сек. - далі захист по перевантаженню.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доречі, може для проби спробувати поставити на ПП 50% потужності для старту, а час виставити мінімальний - 5-10 сек.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, sly сказал:

ну да... надо будет рассказать моему инвертору (реальные 2,4 кВт), что он не должен был без пп запускать насос 1,2 кВт.

А то ведь запускает, а это неправильно, оказывается. Не положено.

Так вы еще и инверторами разговариваете. 

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
30.01.2023 в 14:31, Sinoptik сказав:

Доброго дня шановне панство.

Тут на форумі відповіді не знайшов, тому якщо таке є - просто покажіть де, і не кричіть про лінивих юзерів. Отже:

Маю інверторний генератор, 3.7 номінал, 4.0 - мах. Маю насосну станцію Vitals, потужністю 1.1 кВт (згідно відповіді продавця, коеф. потужності станції - 1). Маю на вході,  після лічильника, реле захисту Zubr D25t. При старті насосної станції напруга просідає і Зубр зпрацьовує, як йому і належить, тобто вимикає будинок (режим "Pro" у Зубра вимкнено), ну і станція , звісно, вимикається. Увімкнув насосну станцію напряму у другу розетку генератора. Те саме, при старті Зубр вимикає будинок, але хоч продовжує працювати насосна станція. ОК. Не вистачає потужності генератора. Але...

При черговому відключені, сусід попросив "позичити" електрики. Добре. У сусіда глибинний насос 1.8 кВт. І тут найцікавіше: при старті насоса у сусіда, генератор навіть не "давиться". Тобто, взагалі не відчуває додаткове навантаження 1.8 кВт.

Ну і, власне, питання: ЯКОГО ДІДЬКА це все відбувається?

Можливо хтось щось порадить, бо вже зламав голову повністю. :(

Дякую.

Раптом комусь це буде цікаво: 

OLX. Пристрій плавного пуску (автомат). Ціна питання - 600 грн ($16) . Питання закрите. Генератор навіть не помічає сумісну роботу бойлера та насосної станції.

Всім дякую і мирного неба.

Слава Україні.

Змінено користувачем Sinoptik
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

вот так всегда...

китайцы старались, размеры выкладывали как корпуса, так и монтажные, чертеж в двух проекциях... а все равно "неожиданные размеры"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
В 12.02.2023 в 23:57, Sinoptik сказал:

Раптом комусь це буде цікаво: 

OLX. Пристрій плавного пуску (автомат). Ціна питання - 600 грн ($16) . Питання закрите. Генератор навіть не помічає сумісну роботу бойлера та насосної станції.

Всім дякую і мирного неба.

Слава Україні.

А що саме за пристрій плавного пуску було куплено  на ОЛХ за 600 грн?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...
10.04.2023 в 18:42, beetle сказав:

А що саме за пристрій плавного пуску було куплено  на ОЛХ за 600 грн?

Перепрошую, не заглядав.

А отак і називається, як я написав. "Пристрій плавного пуску (автомат)". Виконаний в форм-факторі перехідника. Втикається в розетку, а в нього втикається вилка Насосної станції.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Sinoptik сказал:

Перепрошую, не заглядав.

А отак і називається, як я написав. "Пристрій плавного пуску (автомат)". Виконаний в форм-факторі перехідника. Втикається в розетку, а в нього втикається вилка Насосної станції.

Чи є фото цього пристрою чи якісь деталі, щоб знайти таке?  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Переделал трубы в приямке, поставил фильтры большей производительности и поставил ПП. Начал ранним вечером, закончил утром, почувствовал себя супер Марио столько раз в люк залазить.

Плавный пуск/останов с али, у меня при старте/остановке насоса все трубы в приямке дёргались и громкий удар обратного клапана при остановке был слышен.

Установил старт с 30% мощности, время 5 сек. При останове на 50% удар в ОК был слышен, на 30% всё плавненько. Без гидроаккумулятора проверил - при включении напор воды с насоса плавно нарастает.

Из недостатков: при насосе остановленном сигнальными контактами, если засунуть голову в люк и прислушаться, слышен шум, как будто насос медленно крутится или гудят обмотки. Мультиметр с TrueRMS скачет от 0 до 4 В. Тыкнусь осцилом, посмотрю, может откажусь от плавного останова, подключив реле перед ПП, а не на его управляющие контакты.

  • Плавный пуск SSR60WA-R2 2kW 220V
  • Насос Водолей БЦПЭ 0,5-40У 720 Вт 220 В
  • Скважина 12 м, до зеркала 2-3 м от земли, насос примерно в метре от дна скважины
  • Реле механическое

В планах:

  • Переделать щиток
  • Тест с измерителем мощности
  • Снять осциллограммы
  • Протестить на гене и инверторе
  • Установить второе аварийное реле давления, если симистор в ПП прошьет, чтоб насос отключился, а не работал сутки, пока я не замечу что напор подозрительно большой. Да и защита от сухого хода не помешает.

IMG_20230703_142240.thumb.jpg.5c80a472762a6afe57fddf82854dd094.jpgIMG_20230703_141557.thumb.jpg.736b85ee6363c785c7dc40523494abbe.jpgIMG_20230703_120626.thumb.jpg.dd7bbb4c5334fa07c1bd438974c69573.jpg

А вот так было

IMG_20230628_105541.thumb.jpg.872db44317e71140decf9b60f0387417.jpg

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На днях замінив свій 2кВт Водолій 1.2 63У, який фактично споживав 2.5кВт, зі стартовим струмом близько 35А, на Педролло 550Вт 4BLOCKm 2/9.

Купився на 550Вт. На шильдику в нього виявилось два значення 550Вт і макс 900Вт. По факту споживає десь 930Вт. З плавним пуском з 30% дає стартовий струм 6.5А (1.5кВт). Маю надію що його вже потягне і малий 2кВт гена, і інвертор.  

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Dmode сказав:

На днях замінив свій 2кВт Водолій 1.2 63У, який фактично споживав 2.5кВт, зі стартовим струмом близько 35А, на Педролло 550Вт 4BLOCKm 2/9.

Купився на 550Вт. На шильдику в нього виявилось два значення 550Вт і макс 900Вт. По факту споживає десь 930Вт. З плавним пуском з 30% дає стартовий струм 6.5А (1.5кВт). Маю надію що його вже потягне і малий 2кВт гена, і інвертор.  

А реальна віддача по потоку води така сама? Бо у мене схожа проблема Водолій споживає 3квт і рахунки на полив майже такі як на опалення зимою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, vladimir_vro сказал:

А реальна віддача по потоку води така сама? Бо у мене схожа проблема Водолій споживає 3квт і рахунки на полив майже такі як на опалення зимою.

В мене стояв насос який міг видати 4м3/годину, і мені ніколи стільки не було потрібно. Мій максимум це 1м3/годину для колони фільтрації. Новий насос якраз стільки може видати. Окремого поливу в мене немає тому по його споживанню нічого сказати не можу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.07.2023 в 20:44, Dmode сказал:

З плавним пуском з 30% дає стартовий струм 6.5А

А чим виміровали? В мене є розетка-ваттметер та мультіметр з функцією мін/макс

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Enot123h сказал:

А чим виміровали?

Струмовимірювальні кліщі ZT-QB9 (BSIDE або ZOYI) мають режим Inrush Current.

image.png.3bb2ae4fd337fdae499f5976c86bdfb7.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чого ніхто не йде шляхом встановлення 3-фазного погружного насоса + частотник з датчиком тиску?

В мене два роки працює поверхнева Оптима з вбудованим частотником, висить в криниці на мотузку. Мені подобається. Скачки відсутні що по тиску, що по споживанню. Працює тихо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, yur43 сказал:

а чого ніхто не йде шляхом встановлення 3-фазного погружного насоса + частотник з датчиком тиску?

Мабуть бюджет, частотник коштуе дорожче мого насосу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Enot123h сказав:

Мабуть бюджет, частотник коштуе дорожче мого насосу.

трифазні насоси теж недешеві, а правильні трифазні з постійними магнітами - ще дорожчі. А фірмові погружні з частотним керуванням - ще дорожчі.

Але така схема правильніша.

У ваших пристроїв плавного пуску можливе настання ситуацій коли насос не запустився, а напруга плавно піднялася до номінальної і обмотки двигуна тоді перегріються.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проверил на розетке - ваттметре, она пусковой ток не успевает зафиксировать.

Паспортная мощность насоса 720 Вт. Розетка показала максимум Hi W 798, с пустого ГА до полного, мощность плавно снижалась с 750 до 650 Вт.

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Enot123h сказал:

UT139C отловил максимум

Це той максимум який UT139C може зафіксувати в міру своєї часової роздільчої здатності. Стартовий струм це пік за перші 20-100 мілісекунд, UT139C немає такого режиму вимірювання. При ваших 3 амперах в нормі реальний стартовий може бути 15А-30А. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...