Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Пристрій плавного пуску для насоса

oam

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, Dmode сказал:

Це той максимум який UT139C може зафіксувати в міру своєї часової роздільчої здатності. Стартовий струм це пік за перші 20-100 мілісекунд, UT139C немає такого режиму вимірювання. При ваших 3 амперах в нормі реальний стартовий може бути 15А-30А. 

Так, потрібен пристрій з функцією Inrush Current. Бо розетка показала стартовий близько до номінального, мультиметр *2 показав, а стартовий для двигуна не менше *3 повинен бути. 20-100 мілісекунд, це всього 1-5 періодів.

Думаю щодо осцил+шунт чи трансформатор струму...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

За власним досвідом, 40м водолей (це 700вт здається) з вирогідністю 100% уводить 1800вт гарний(в тому плані що справжній) упс в захист при запуску

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

ПП походу прислали с симистором пробитым в одну сторону. Проверяйте лампочкой накаливания перед установкой.

То гудение при выключенном ПП оказалось не спроста. Переделал щиток, вынес насос на отдельный автомат и увидел, что он жрет 1,5 А в выключенном состоянии. Из скважины погнал пылеватый песок, насос как вибрационник всё время работал. Снял ПП прокачал скважину песок прекратился. До ПП пока недобрался, скоро покажу вам его внутренний мир.

По пусковым токам водолей 800 Вт: Гена Edon PT-3000 запускает без проблем. Инвертор лонг*** 2200макс/1100ном уходит в защиту

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вирішив додати ПП в холодильник та морозилку, бо мій інверторний генератор в економ режимі інколи не встигає розігнатися і спрацьовує зубр через наднизьку напругу. А залишати генератор на тривалий час з вимкненим еко-режимом то є не по пацанськи.

ПП вішав в розрив дрота до загального контакту пускової та робочої обмоток, час пуску налаштував в декілька секунд (десь 4-5), пусковий момент десь посередині. Нуль в цьому ПП наскрізний, тож просто подав його на ПП для його живлення.

Задня поверхня ПП після тривалої роботи кімнатної температури, радіатор не додавав.

На Алі зараз дешевше ніж на олх, посилка дійшла за два тижні.

Поспостерігаю як компресор буде себе відчувати, поки все добре.

 

 

20230816_120828.jpg

  • Лайк 3
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, blacktigra сказал:

мій інверторний генератор в економ режимі інколи не встигає розігнатися і спрацьовує зубр через наднизьку напругу

І як тепер генератор в економному витягує?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, blacktigra сказал:

бо мій інверторний генератор

Это шо у вас за генератор такой!?:shock:

Холодильник на старте потребляет 100, потом 40-50 ватт.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, blacktigra сказав:

бо мій інверторний генератор

А він нормально переновисть велике нелінійне навантаження, яке створює ПП?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Dmode сказал:

як тепер генератор в економному витягує?

Поки не було можливості перевірити, тільки сьогодні поставив. Хочу ввечері подивитися.

Дтек обіцяв що цілий день не буде світла, але знову надурив і світла не було лише годину, тож я поїхав по своїх справах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, volomoto сказал:

А він нормально переновисть велике нелінійне навантаження, яке створює ПП?

Дізнаємось з часом :)

Свердловинний насос норм витягує навіть в економ режимі, вже з півсотні пусків на ньому було точно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, DimaF сказал:

Это шо у вас за генератор такой!?:shock:

Холодильник на старте потребляет 100, потом 40-50 ватт.

Хонда еу22

У холодоса пусковий струм великий 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, blacktigra сказал:

Хонда еу22

У холодоса пусковий струм великий 

Странно, 2.2 квт это не мало..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, DimaF сказал:

Странно, 2.2 квт это не мало..

ви неуважно читаєте:

"бо мій інверторний генератор в економ режимі інколи не встигає розігнатися і спрацьовує зубр через наднизьку напругу.

А залишати генератор на тривалий час з вимкненим еко-режимом то є не по-пацанськи."

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, blacktigra сказал:

в економ режимі

Что за эконом режим, как он реализован?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, DimaF сказал:

Что за эконом режим, как он реализован?

Кнопа на генераторі, трохи зменшує холості оберти двигуна.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

почитал. ....

Я НЕ ПРОБОВАЛ ,делать как вы ,но изучал этот вопрос .

Ну во первых на старте холодильник берет очень значительный ток .Это точно. 

 компрессор надо резко крутануть в начале  .ПРИ МАЛОМ НАЧАЛЬНОМ НАПРЯЖЕНИИ он может вообще не стартануть . есть инверторные холодильники ( точнее холодильники с инверторными компрессорами ) .ВОТ ТАМ БОЛЬШИХ ПУСКОВЫХ ТОКОВ НЕТ.

----------------

 сейчас покупаю плавные пуски большой мощности для своих нужд.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Made in USSR сказал:

он может вообще не стартануть

Залежить від налаштувань ПП. Якщо поставити малий момент та тривалий час пуску то чутно гудіння.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Made in USSR сказал:

холодильники с инверторными компрессорами

То трохи інші гроші. ПП обійшовся в 1000 грн умовно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это хорошо ,что вы проверили. Но я вам скажу ,что так вообще нельзя делать. Сам принцип работы и его устройство ( компрессора )  говорит о том ,что там не должно  его быть ( плавного пуска ) .я где ролик на ютуб смотрел ,там человек разрезал компрессор и все показывал.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Made in USSR сказал:

Но я вам скажу ,что так вообще нельзя делать.

Не кажіть дурниць.

Пристрої плавного пуску або ПЧ для компресорів та насосів на промисловому обладнанні розповсюджена річ, особливо там де проблеми з живленням.

На побутовому холодильнику принцип дії компресора від промислових нічим не відрізняється окрім двигуна - звичайний поршневий компресор. Тільки що масштаби інші, а так все те саме - потужний споживач при старті це холодильник, слабка мережа це маленький генератор, або в когось інвертор. Модернізувати "мережу" вийшло б дорожче.

Тому казати що так робити взагалі_неможна трохи невірно. Інше питання що доцільність встановлення ПП в холодильник в звичайному житті нульова, але де воно зараз те звичайне життя. Єдина мета яку я переслідую - полегшити роботу генератора взимку, якщо доведеться ним часто користуватися. Став би я такою єбатньою в нормальних умовах займатися, звісно що ні.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это не штатный режим работы  компрессора. 

 холодильник ваш ,делайте что хотите. 

Змінено користувачем Made in USSR
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.08.2023 в 12:46, Dmode сказал:

І як тепер генератор в економному витягує?

Тільки зараз руки дійшли.

Все чудово, ледь не прогавив момент пуску компресора бо генератор майже не змвнив обертів.

Напруга впала лише на 10В.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.08.2023 в 22:21, Made in USSR сказал:

это не штатный режим работы  компрессора. 

Так він короткочасний цей режим, лише декілька секунд, потім на компресор транслюється (байпасується) мережева напруга.

Перед пуском компресора у холодильника є затримка у 10 хвилин, тож тиск встигає вирівнятися.

До речі, помітив що в більш дешевій морозильній камері такої затримки немає, треба буде щось з цим робити.

Змінено користувачем blacktigra
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Холодильник на старте много жрет, от 800 Вт водолея 3 кВт китайский гена даже не кашляет, а вот от холодильника подпрыгивает

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.08.2023 в 12:13, Enot123h сказал:

а вот от холодильника подпрыгивает

У звичайних, не інверторних, компресорах є пускова обмотка з низьким опором, вона достатньо потужна, створює чималий імпульс, штатно відключається при нормальному старті двигуна або через кілька секунд відключається тепловим запобіжним реле при невдалому старті (наприклад, коли ротор заблокований великим тиском в системі при швидкому повторному старті після вимкнення, або коли напруга мережі недостатня для розгону ротора).  Робоча обмотка має малу потужність, не створює достатньо крутного моменту на старті, тому без пускової холодильник не працює. Оскільки схема пуску звичайного компресора досить проста, пристрій плавного пуску може допомогти.

В 16.08.2023 в 12:25, blacktigra сказал:

мій інверторний генератор в економ режимі інколи не встигає розігнатися і спрацьовує зубр через наднизьку напругу

Живлення від генератора потребує більш розширених меж спрацювання систем захисту, ніж при живленні від мережі. У будь-якого генератора, крім потужних промислових, вихідна напруга досить нестабільна при змінному навантаженні, плюс додаються можливі спотворення форми, і т.ін. Це не є несправністю, просто всі малопотужні генератори та двигуни чутливі до раптових змін навантаження. Тому, якщо є необхідність або бажання мати додатковий захист резервованої мережі, доцільніше використовувати інший пристрій захисту, спеціально налаштований під конкретні умови.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  

В 09.08.2023 в 11:27, Enot123h сказал:

ПП походу прислали с симистором пробитым в одну сторону. Проверяйте лампочкой накаливания перед установкой.

То гудение при выключенном ПП оказалось не спроста. Переделал щиток, вынес насос на отдельный автомат и увидел, что он жрет 1,5 А в выключенном состоянии. Из скважины погнал пылеватый песок, насос как вибрационник всё время работал. Снял ПП прокачал скважину песок прекратился. До ПП пока недобрался, скоро покажу вам его внутренний мир.

Підключив ПП на резистивну нагрузку все працює нормально.

Чи то з індуктивною нагрузкою він на насос струм пропускає, чи то 2 метри для управляючих дротів багато і наводки на них не дають повністью вимкнутись.

Підключу ПП після реле тиску, а управляючи контакти замкну. Мінус не буде плавної зупинки, але краще без плавної зупинки ніж коли насос перетворюється у вібратор і пісок зі скважини гонить.

Розборки не буде, бо пристрій працює.

Зняв осцилограмму на резистивній нагрузці, классичний фазоімпульсный симісторний регулятор потужності

 

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...