Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Інтернет в будинку

Oce@n

Рекомендовані повідомлення

Привіт! Треба б зробити інтернет в будинку. Зокрема, треба маршрутизатор бажано в стійку, і від нього кілька точок доступу. Дроти і підключення потиці є. Задача: інтернет для чотирьох мешканців, можливість налаштувати батьківський контроль, відеонагляд, інтернет тв, централізоване зберігання фото та відео, друк. Знайомі порадили DreamMachine/Dream Machine від Unifi. Але ціна кусається. Хто що використовує?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, Oce@n сказав:

Привіт! Треба б зробити інтернет в будинку. Зокрема, треба маршрутизатор бажано в стійку, і від нього кілька точок доступу. Дроти і підключення потиці є. Задача: інтернет для чотирьох мешканців, можливість налаштувати батьківський контроль, відеонагляд, інтернет тв, централізоване зберігання фото та відео, друк. Знайомі порадили DreamMachine/Dream Machine від Unifi. Але ціна кусається. Хто що використовує?

Тут щось багато вимог, котрі вирішуються різним обладнанням. 

Інтернет:

роутер - pfSense, зараз тимчасово використовується макмині, але підходить будь що на х86

свіч - L3 циска вживана з олx з poe на усіх портах. Щоб не було шуму викинув вентилятори, зробив акваріум з нержавійки та засунув її туди. Якщо нема задачі розділяти наприклад відеонагляд та звичайний інтернет по різним вланам чи роутити трафік від камер до стораджа без роутера (ну в мене в роутері ожин порт і роутити трафік будинку через нього може вплинути на швидкість інтернету) то можна брати звичайний рое свіч, на алі повно по $35-40 за 8 портів.

точка доступу - mikrotik hap ac. Правда поки одна, але здається вони можуть роумінг зробити

В принципі роутер можна на щось від мікротіка поставити

Зберігання фото та відео:

Truenas з двома вінтами, дзеркало.

Відеонагляд:

технічно можна запустити на Truenas, але залежить від того що треба - просто писати вистачить, розпізнавати людей, машини та інше - треба відеокарта чи tpu модуль. Поки питання не вирешено, у планах після війни взяти tpu модуль та спробувати додати його в truenas

Централізований друк: принтер з езернет портом

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дуже дякую! Прочитав в темі про опен хаб ідею з розділенням мереж - одна для своїх пристроїв персональних (ноути, телефони), інша для пристроїв розумного будинку (я не маю досвіду, лише пробував кілька датчиків і хаб китайський, і всі вони дивляться в якісь свої китайські хмари, що стрьомно), і гостьовий доступ до інтернету. Але моїх знань не вистачає це правильно організувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Довольно долго использую продукцию Keenetic. Все что вам нужно там есть, разве что не в стойку. Mesh бесшовный у него есть, хоть по кабелю, хоть без. В качестве точек - можно использовать младшие модели, многосегментнось и родительский контроль - есть. Настраивается наглядно из мобильного приложения и браузера, база данных статей по настройке изрядная, написано очень внятно с расчетом на юзера а не админа. Возможности широкие. Есть модели с юсб, куда можно подключить накопитель - у меня так торренты гоняет, но задумайтесь о NAS - для ваших задач будет лучше именно он. Еще плюс - в почти годовой автономке все живет (мой парк из 4-х роутеров)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подивіться в бік mikrotik. В стійку MikroTik RB3011UiAS-RM, в залежності від потеб 2,4 чи 5 ГГц точки доступу (як хатні так і за потреби вуличні) за допомогою яких робиться "безшовний" вайфай. Якщо проводних точок більше чотирьох, то розгляньте прості dlink комутатори в залежності від потреби за кількітю каналів. В стійку є від 8 до 48 портів некеровані комутатори. Організація відеонагляду - тут є великі можливості та розбіжності в обладнанні в залежності від обраного заліза та концепції організації, але розглядати аналог наразі нема сенсу. Краще брати IP камери з роздільною здатністю від 5МП (краще - більше). Відеонагляд краще не встроювати в внутрішню адресацію, а зробити окрему, та всі камери, також через окремий комутатор звести в реєстратор на потрібну кількість каналів, який вже буде з"єднаний з роутером. Стосовно NAS, то можна знайти бу стойочного сервера за невеликі гроші, а в подальшому на ньому підняти власний домашній сервер для розумного будинку.

Я надав опис своєї системи, яка має резервування (дісталося майже на шару) на кілька діб. Також для зменшення кількості дротів живлення вставив потужний керований блок живлення з якого живиться більшість пристроїв що мають 12 вольтові входи, а також всі камери через POE.

Лише NAS не міняв. Стоїть звичайний чотиридисковий на 12 тер

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спрошу здесь, если не против автор.

Есть роутер, на нем 4 гнезда для проводного соединения, все заняты.

Добавился еще один комп, гнезд больше нет.

Как реализовать проводное соединение, что докупить/поменять!?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, DimaF сказав:

Как реализовать проводное соединение, что докупить/поменять!?

Докупити звичайний світч. Будь-який, але не повільніший, ніж порт роутера, до якого світч буде підключеним.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, volomoto сказал:

Докупити звичайний світч

Ткните носом пожалуйста)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене вся мережа на мікротіку, а також є невеличний сервер, на якому бігає OpenMediaVault NAS, на якому в контейнерах запущені всякі штуки, в чому числі PiHole для батьківського контролю і не тільки. Для відеонагляду є рекордер від Hikvision із своїм вбудованим PoE свічом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, volomoto сказал:

Вибиратйе: rozetka.com.ua/ua/switches/c80194/

Спасибо)

8 минут назад, volomoto сказал:

але не повільніший, ніж порт роутера, до якого світч буде підключеним

Это в характеристиках написано должно быть?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, DimaF сказав:

Это в характеристиках написано должно быть?

Так. Якщо у вас гігабітні порти на роутері, то світч також треба брати гігабітним.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наче в тему

www.ionline.by/proektirovanie-i-integraciya/proekt-domashnej-seti/proekt-seti-dlya-chastnogo-doma-na-baze-oborudovaniya-mikrotik-27-03-2019/

По обладнанню наче трохи перебор, але основну концепцію пояснює

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всім дуже дякую! Подивлюся на кінетік та мікротік. А як на рахунок налаштування. Я не айтішнік, хоча трохи поклпатися можу. Що порадите? І я так зрозумів, що відконагляд треба тримати окремо від іншого зоопарку. Але доступ в інтернет один. Виходить треба буде керувати сегментом мережі для відеонагляду, правильно?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Oce@n сказав:

А як на рахунок налаштування

через наявність можливості налаштувань купи параметрів і функцій MikroTik може трохи вводити в ступор, але гугл вам у допомогу і все вийде

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

При всем уважении к Микротикам - для неопытного админа Кинетик будет почти так же функционален, но гораздо дружественней.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ставил многое, в т.ч. то, что здесь указывают, поэтому для информации.

1.Бесшовный роуминг только у очень дорогих девайсов, где есть кэширование ключей. Унифвай от УБНТ (Zero Handoff вспоминать не будем), Капсман от Микротика это всё НЕ бесшовный роуминг, там будет отвал от точки и переподключение к следующей, но ребята ПЫТАЮСЯ минимизировать время этого переподключения, часто это происходит незаметно, НО не редко может быть обрыв. Например при интернет звонке. Тут важно учитывать даже расположение точек и не всегда оно простое и логичное на первый взгляд. Поэтому если это КРИТИЧЕСКИ важно - имейте в виду.

2.Мэш аналогично, это не панацея, кроме того всегда при МЭШ часть ресурсов будет уходить на поддержание служебного туннеля, да и вообще лучше проводного соединения пока ничего надёжнее нет. Я имею в виду, что точка доступа-кабель-свич (маршрутизатор) всегда надёжнее чем точка доступа - радиоканал - точка доступа/маршрутизатор. Это "удобно" стильно модно молодёжно, но мэш придуман для военных, разворачивание системы на поле боя из ряда независимых сот, там другие условия.

3.Из всех указанных вариантов ДЛЯ ДОМА больше всего доверяю Унифай. Дрим Машин хорошая штука, та что дешевле 3 в 1 - роутер, точка доступа и контроллер - всё по отдельности будет дороже, с учётом того, что самый первый и недорогой клауд кей (контроллер) наверное уже никогда не перевыпустят. 
Другое дело - нужен ли этот контроллер, можно обойтись без него (сразу скажу С НИМ очень удобно информативно и быстро.
Микротик значительно богаче по возможностям, особенно для офиса, НО дома наверняка вы не будете это использовать. К тому же он в РАЗЫ сложнее в настройке, мобильное приложение СООВСЕМ не такое, как для Унифай в плане юзабилити.  Кроме того, радиомосты я делаю на Микроииках, но в качестве точке доступа для обычного клиентского вайфай - уж пусть простят - мне он НЕ нравится. Исторически у них была проблема с низкой скоростью на 2,4, относительно последние точки стали лучше, но всё равно - посмотрите на чувствительность их антенны, сравните с Унифай... ВНешний вид и многообразие также за Унифай.
Что плохого в Унифай - учитывая опыт можно ожидать через Х лет с очередным обновление прошивки отключение из контроллера старых точек доступа и/или невозможность добавить новые в старый. И ещё их РОЕ свичи не редко ну очень греются.

4.Есть ещё "роуминоговая" серия у ТП Линк. Я ставил как то такую точку правда в сингл режиме, работает. Для меня ТП Линк это уровень проще, но уж если хочется экономии и есть желание попробовать - поинтересуйтесь, может кто из ребят у нас на форуме сталкивался.

5.Насёт б/у Циско с ОЛХ. Конечно можно пробовать и у многих (наверное) всё ок, но так, для информации внизу будет пара ссылок.

6. Вообще если не хочется свой домашний видеоконтент увидеть на Ютуб, нужно соблюдать ряд мер, в том числе относительно защиты своей сети и сети видеонаблюдения. В т.ч. это включает возможность иметь постоянные апдейты ПО системы и важно как долго компания будет выпускать эти апдейты для своего оборудования, но это отдельный разговор. Сетевая безопасность она, к сожалению, должна стать таким же правилом, как мыть руки перед едой. 

https://www.google.com/search?q=поддельная+cisco&oq=поддельная+CISC&aqs=chrome.1.69i57j33i160l3.9226j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8

cisoclub.ru/poddelnye-kommutatory-cisco-uhudshayut-uroven-kiberbezopasnosti-kompanij/

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, uafisher сказав:

5.Насёт б/у Циско с ОЛХ. Конечно можно пробовать и у многих (наверное) всё ок, но так, для информации внизу будет пара ссылок.

Цікаво, але ж можна перевірити на справжність. Та й камери без оновлень чи роутери без оновлень це набагато більша проблема.

10.01.2023 в 09:18, Oce@n сказав:

Всім дуже дякую! Подивлюся на кінетік та мікротік. А як на рахунок налаштування. Я не айтішнік, хоча трохи поклпатися можу. Що порадите? І я так зрозумів, що відконагляд треба тримати окремо від іншого зоопарку. Але доступ в інтернет один. Виходить треба буде керувати сегментом мережі для відеонагляду, правильно?

Для базових налаштувань у мікротіка все робиться на першій сторінці. Там все просто

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

давно використувую всюди unifi екосистему, моє особисте - в це втикатися має сенс якщо планується шось більше ніж просто роутер, за одну окрему залізку виходить перебор як по грошам так і по функціоналу.

тобто в моїй хворій уяві то має виглядати приблизно так:

1. дріммешин SE
2. в нього втикаються в пое 6 inwall точок вайфай по кімінатам
3. далі 10гбс втикається свіч (в них є недорогий рековий) під 10 мідь
4. світч 24 під все інше
5. світч пое 8-150 під камери (заведений через оптику для більшої ізоляції від разрядів)
6. камери убікутевські на фасаді
7. в той самий пое світч втикнуто кей+ як чистий рекордер

якшо в вас передбачається шось схоже то unifi має сенс як на мене, а на одну залізку є варіанти цікавіше

Змінено користувачем standov
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, standov сказал:

давно використувую всюди unifi екосистему, моє особисте - в це втикатися має сенс якщо планується шось більше ніж просто роутер, за одну окрему залізку виходить перебор як по грошам так і по функціоналу.

тобто в моїй хворій уяві то має виглядати приблизно так:

1. дріммешин SE
2. в нього втикаються в пое 6 inwall точок вайфай по кімінатам
3. далі 10гбс втикається свіч (в них є недорогий рековий) під 10 мідь
4. світч 24 під все інше
5. світч пое 8-150 під камери (заведений через оптику для більшої ізоляції від разрядів)
6. камери убікутевські на фасаді

якшо в вас передбачається шось схоже то unifi має сенс як на мене, а на одну залізку є варіанти цікавіше

Є питання відносно п.п. 2, 3, 5, але НАЙБІЛЬШЕ - п.6.
Ну от що такого у ціх камерах?)))) ЩО їх можно кинуту на ДМ і рулити з одного застосунку.. Да ну...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, uafisher сказал:

Ну от що такого у ціх камерах?

нормальний софт для людей з коробки ) в мене дружина з першого разу розібралася з усіма таймлапсами, пошуками, метками і тп. Це недосяжний рівень для дахуї та інших хіквіженів ) це як батл єпл/андроїд зручність/характеристики, мені зручність важливіша

а шо не так з 2 3 5?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.01.2023 в 19:32, k-master сказал:

Цікаво, але ж можна перевірити на справжність. Та й камери без оновлень чи роутери без оновлень це набагато більша проблема.

 

Ви уважно читали?) Часом неможливо перевірити до моменту спроби апдейту як мінімум та/або розібрати корпус.
-ало, це ОЛХ, ви продаєте ціско каталіст, я хочу купити але спочатку можно я його розберу і подивлюсь на плату, правда я не знаю як вона має виглядати в оригіналі, або я пробую оновити, але я теж це не вмію, ви мені покажете?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Юзаю микротик, если нормально настроить уровень сигнала отключения и подключения, то что-то похожее на роуминг получается, даже скайп не рвется. CAPSMAN помогает рулить всеми точками не настраивая каждую. 450 мб/с во дворе есть. Не дорого, а полноценный роуминг мне не нужен.

Юнифай без контроллера коряво работают, а держать комп включенным или покупать клауд кей не охота. С контроллером старшие модели весьма неплохо работают и до 30 активных клиентов держат без проблем, роуминг тоже неплох. Но бывают фризы при большой нагрузке, но это уже в сценариях корпоративного использования. По моему мнению оптимальны по цена/качество для малого бизнеса.

Понравились Ruckus но 1000 долларов за точку это уже не для дома...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

нормальний софт для людей з коробки ) в мене дружина з першого разу розібралася з усіма таймлапсами, пошуками, метками і тп. Це недосяжний рівень для дахуї та інших хіквіженів ) це як батл єпл/андроїд зручність/характеристики, мені зручність важливіша

а шо не так з 2 3 5?)

Я вже давно на єпл, так це зручно, але можу ну точно сказати, що є дещо, чого єпл не вміє, на відміну від андроїд) І це не про а як фотки по блютуз передать)) Але це оффтоп, вибачте що випадково спровокував, тема не за камери, є що сказати але не треба)


По пунктах 2,3, 5 - не зрозуміло про 10 гбітс, незрозуміло що таке рое 8-150, про оптіку і захист від статіки мабуть вже зрозумів, але це "полумера", інвол мабуть по естетіці підходять, але їх характеристики особисто мені не подобаються, окрім однієї моделі + технічно часто не вірно таке розташування (чи не ефективне), але треба "глядеть" по місцю та що у нас зі стелею) І взагалі впевнені що все ок- добре, мені не цікаво, можете не пояснювати мені.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...