Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Фундамент під одноповерховий дім 10*15

Makcshaposhnik

Рекомендовані повідомлення

Привіт всім. Буду будувати дім 10м*15м одноповерховий. Перекритя криши буде деревяне, буде будуватися з газоблока 200*300*600. Підскажіть будь-ласка який потрібно робити фундамент. ДЯКУЮ 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, Makcshaposhnik сказав:

Привіт всім. Буду будувати дім 10м*15м одноповерховий. Перекритя криши буде деревяне, буде будуватися з газоблока 200*300*600. Підскажіть будь-ласка який потрібно робити фундамент. ДЯКУЮ 

мабуть для початку який там грунт геологія , що на це скажуть конструктори.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 31.07.2023 в 23:35, Makcshaposhnik сказал:

Привіт всім. Буду будувати дім 10м*15м одноповерховий. Перекритя криши буде деревяне, буде будуватися з газоблока 200*300*600. Підскажіть будь-ласка який потрібно робити фундамент. ДЯКУЮ 

1. Перед ділянки - геодезія;

2. Який грунт - геологія;

3. Місце знаходження, якщо в Індії, там будут відрізнятися фундамент для такого будинку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 31.07.2023 в 23:35, Makcshaposhnik сказал:

Привіт всім. Буду будувати дім 10м*15м одноповерховий. Перекритя криши буде деревяне, буде будуватися з газоблока 200*300*600. Підскажіть будь-ласка який потрібно робити фундамент. ДЯКУЮ 

Якщо буде тепла підлога, то робіть пілогу по грунту(шведьска плита).

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теж планую дім 10х15 (по фундаменту) з мансардою і аналогічним розміром газоблоку. Підскажіть діапазон цін на нормальну УШП і на нормальний стрічковий фундамент. Бо в інтернеті можна і за 10к зробити, а можна і за 30к, не зрозуміло де адекватна ціна

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Alex Alex сказав:

Теж планую дім 10х15 (по фундаменту) з мансардою і аналогічним розміром газоблоку. Підскажіть діапазон цін на нормальну УШП і на нормальний стрічковий фундамент. Бо в інтернеті можна і за 10к зробити, а можна і за 30к, не зрозуміло де адекватна ціна

Розкладіть фундамент на окремі матеріали, пора***те обсяг кожної позиції, знайдіть ціни на матеріали, помножте та просумуйте. Потім знайдіть ціни за роботу - трактор, копка вручну, в'язання арматури, монтаж опалубки, прийомка бетону. Це ж не складно.

  • Лайк 3
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Alex Alex сказал:

Теж планую дім 10х15 (по фундаменту) з мансардою і аналогічним розміром газоблоку. Підскажіть діапазон цін на нормальну УШП і на нормальний стрічковий фундамент. Бо в інтернеті можна і за 10к зробити, а можна і за 30к, не зрозуміло де адекватна ціна

Головне для підлоги по грунту правильно вибрати, теплоізоюючі матеріали. Які повини відповідати ДСТУ EN 13164,  ДСТУ EN 13163 в ДБН В.2.6-31:2021, ДСТУ Б В.2.6-189:2013, ДСТУ ETAG та в EAD 040650-00-1201 «EXTRUDED POLYSTYRENE FOAM BOARDS AS LOAD BEARING LAYER AND / OR THERMAL INSULATION OUTSIDE THE WATERPROOFING».

Основні іх характеристики:

1. Термічний опір;

2. Характеристики довговічності: рівень повзучості при стиску СС(i1/i2/50)ζc та морозостійкість;

3. Водопоглинення: водопоглинання при довготривалому зануренні та довгострокове дифузійного водопоглинання.

4. Морозостікість.

Тому, що для  визначення значення λ U розраховуються за наступною формулою на основі стандарту EN 10456

λ U  = λ D  x  F T  x  F M  x  F a

λ D  = заявлена лямбда,  F T  = коефіцієнт перетворення температури,  F M  = коефіцієнт перетворення вологості,  F a  = коефіцієнт перетворення старіння.

А вилика різниця в ціні в основному характеристик коефіцієнт опору теплопередачі R ізоляційних матеріалів.

За звичай для УШП він становить не меньше 8 .

Залалізобені конструкції у відповідності до ДСТУ-Н Б EN 1992-1-1:2010.

Для прикладу по цінам на ізоляційні матеріали.image.thumb.png.2defba3a9d881ced03a1dd2e0ce715a3.png 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, BugS сказал:

Розкладіть фундамент на окремі матеріали, пора***те обсяг кожної позиції, знайдіть ціни на матеріали, помножте та просумуйте. Потім знайдіть ціни за роботу - трактор, копка вручну, в'язання арматури, монтаж опалубки, прийомка бетону. Це ж не складно.

Не складно для мене працювати з штучним інтелектом, а це складно. Коли не знаєш усього процесу, то і не знаєш що рахувати. Наприклад не знаєш яка ізоляція потрібна для нього, чи потрібен утеплювач чи ще купа всього іншого. А в інтернеті також є різні технології як робити той фундамент, тож отак з наскоку зрозуміти який правильний теж не бачиться можливим. Звісно можна витратити купу часу на прорахунок декількох варіантів і тд, але я думав це щось +- відоме всім і такою інфою можуть тут поділитись.

Загалом я розумію вашу думку, дякую, вона логічна, але не всі будівельники і знають гарно ті технології :)

Змінено користувачем Alex Alex
орфографія
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Alex Alex сказав:

Не складно для мене працювати з штучним інтелектом, а це складно. Коли не знаєш усього процесу, то і не знаєш що рахувати. Наприклад не знаєш яка ізоляція потрібна для нього, чи потрібен утеплювач чи ще купа всього іншого. А в інтернеті також є різні технології як робити той фундамент, тож отак з наскоку зрозуміти який правильний теж не бачиться можливим. Звісно можна витратити купу часу на прорахунок декількох варіантів і тд, але я думав це щось +- відоме всім і такою інфою можуть тут поділитись.

Загалом я розумію вашу думку, дякую, вона логічна, але не всі будівельники і знають гарно ті технології :)

Тоді вам краще замовити проект

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, BugS сказал:

Тоді вам краще замовити проект

НО проектировщики тоже ж строители!? Или нет? 🙂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Alex Alex сказал:

Не складно для мене працювати з штучним інтелектом, а це складно. Коли не знаєш усього процесу, то і не знаєш що рахувати. Наприклад не знаєш яка ізоляція потрібна для нього, чи потрібен утеплювач чи ще купа всього іншого. А в інтернеті також є різні технології як робити той фундамент, тож отак з наскоку зрозуміти який правильний теж не бачиться можливим. Звісно можна витратити купу часу на прорахунок декількох варіантів і тд, але я думав це щось +- відоме всім і такою інфою можуть тут поділитись.

Загалом я розумію вашу думку, дякую, вона логічна, але не всі будівельники і знають гарно ті технології :)

Каждый должен заниматься своим делом

а начитавшись,насмотревшись и наслушавшись=сложно стать Специалистов,нужна многолетняя практика в строительном ремесле...

 

насчет проекта=поддерживаю

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 10.08.2023 в 13:30, Alex Alex сказал:

Теж планую дім 10х15 (по фундаменту) з мансардою і аналогічним розміром газоблоку. Підскажіть діапазон цін на нормальну УШП і на нормальний стрічковий фундамент. Бо в інтернеті можна і за 10к зробити, а можна і за 30к, не зрозуміло де адекватна ціна

в мене УШП вийшла приблизно 100 дол за 1 квм (із двома різноробочими на 3 тижні), але все основне - самостійно і закуп матеріалів самостійно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, newbee2020 сказал:

в мене УШП вийшла приблизно 100 дол за 1 квм (із двома різноробочими на 3 тижні), але все основне - самостійно і закуп матеріалів самостійно.

Велике дякую. Це на зараз, по поточним цінам чи трошки раніше будувались? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, Alex Alex сказал:

Велике дякую. Це на зараз, по поточним цінам чи трошки раніше будувались? 

2020 рік друга половина. можу скинути кошторис, там десь 60 позицій з цінами в доларах по курсу на момент

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, newbee2020 сказал:

2020 рік друга половина. можу скинути кошторис, там десь 60 позицій з цінами в доларах по курсу на момент

Ого, буду дуже вдячний. Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Помножити на три і вийде 2023 (з власного досвіду, бо свою смету веду з 2016)

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну не в 3 раза) то уже сильно

У меня канеш не лента, и при этом не УШП, а просто плита 30см 10*12м. Обошлось в 7к зелёный по курсу, в 2022. Это все, песок, мембраны, бетон, насос, арматура, опалубка работа трактор и пр.

Но материалы заказывал сам

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 рік, стрічковий фундамент загальною висотою 145 см плюс зворотня засипка та чернова підлога - 74 дол за м2 по плямі забудови, чи 92 дол за м2 корисної площі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Помножити на три і вийде 2023 (з власного досвіду, бо свою смету веду з 2016)

Ви кажете УШП на 150 метрів буде коштувати 45к баксів? Навіть я, який у темі будівництва тиждень, розумію що ви кажете щось не дуже адекватне

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, ЯД сказав:

Ну не в 3 раза) то уже сильно

У 2020 курс був 27.5, каменець подільський цемент брав по 49грн, зараз курс 37.5 і цемент 154грн, у гривні приріст більше чим 3 рази, у доларах більше чим 2, арматуру 18мм брав по 23грн при курсі 25.5, вчора при 37.5 купляв по 83грн, теж приріст у 3.6 рази по гривні та 2.2 по долару (цемент і арматуру я брав на одній і тій же металобазі)

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я різну брав, а конкретно 18-ту перший раз вже не пам'ятаю, другий раз брав як закладу всередину бутового стовпчика на забор, вчора брав на полиці у підвал, доречі вийшли крепкі і дешевше стелажів з якогось епіцентру, зараз може запилю в окрему тему

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 10.08.2023 в 16:58, Сергей Шкляр сказал:

Головне для підлоги по грунту правильно вибрати, теплоізоюючі матеріали. Які повини відповідати ДСТУ EN 13164,  ДСТУ EN 13163 в ДБН В.2.6-31:2021, ДСТУ Б В.2.6-189:2013, ДСТУ ETAG та в EAD 040650-00-1201 «EXTRUDED POLYSTYRENE FOAM BOARDS AS LOAD BEARING LAYER AND / OR THERMAL INSULATION OUTSIDE THE WATERPROOFING».

Основні іх характеристики:

1. Термічний опір;

2. Характеристики довговічності: рівень повзучості при стиску СС(i1/i2/50)ζc та морозостійкість;

3. Водопоглинення: водопоглинання при довготривалому зануренні та довгострокове дифузійного водопоглинання.

4. Морозостікість.

Тому, що для  визначення значення λ U розраховуються за наступною формулою на основі стандарту EN 10456

λ U  = λ D  x  F T  x  F M  x  F a

λ D  = заявлена лямбда,  F T  = коефіцієнт перетворення температури,  F M  = коефіцієнт перетворення вологості,  F a  = коефіцієнт перетворення старіння.

А вилика різниця в ціні в основному характеристик коефіцієнт опору теплопередачі R ізоляційних матеріалів.

За звичай для УШП він становить не меньше 8 .

Залалізобені конструкції у відповідності до ДСТУ-Н Б EN 1992-1-1:2010.

Для прикладу по цінам на ізоляційні матеріали.image.thumb.png.2defba3a9d881ced03a1dd2e0ce715a3.png 

Моя відповідь , що різниця в ціні на будівництво підлоги по грунту або УШП відрізняється тільки від різниці по утеплювачу. Виходячи з того, що проектування залізобетонних конструкцій в Україні здійснюються у відповідності до ЕВРОКОДУ 2 ДСТУ-Н Б  EN 1992-1-1,і ми більш менш розуміємо яка сталь і який бетон потрібен. і як відповід BugS: "Розкладіть фундамент на окремі матеріали"  .А з приводу утеплювача у нас є великі проблеми бо норми по енергоефективності тільки починають працювати. Теплоізоляційний матеріал повинен:

збільшити довговічність залізобетонних конструкцій, не погіршувати повітряне середовище в середині будівлі та зберігати теплоізоляційні властивості. Утеплювач контактує з вологою і зовнішнім середовишем.

А як відомо вода дає життя так і має велику руйнівну силу при зміні свого агрегатного. Вологість під підлогою по грунту  завжди 95-100 %,  ці умови також сприятливі для розвитку мікробів, бактерій і грибів. Теплоізоляція несе на собі навантаження тому враховуйте параметри навантаження: рівень повзучості при стиску СС(i1/i2/50)ζc та показник довговічності у заглиблених конструкціях не менше 50 ефективної експлуатації умовних років.  Щодо товщини теплоізоляції.

Як відомо щоб визначити ізольована у вас підлога чині використовують формулу:

Візьмемо для прикладу будинок 10х15 м з товщиною стіни 0,4 м

якщо 𝑑𝑡 < 𝐵’ (неізольована або посередньо ізольованою підлога);

якщо 𝑑𝑡 > 𝐵′ (добре ізольована підлога)

image.png.912e52c4317964765bfde2640c63276a.pngimage.png.3e13af1192c0433c528735544adee0a4.png

де

P – периметр підлоги за внутрішніми обмірами зовнішніх стін, (46,8 м)

A – площа підлоги, (130,64 м2)

𝑤– загальна товщина зовнішньої стіни, включаючи всі шари, 0,4 м

𝜆 =  Вт/(м ∙ К) ;  який грунт під підлогою по грунту ДСТУ Б А.2.2-12:2015 (піщаний 𝜆 =2  Вт/(м ∙ К)  )

𝑅𝑠𝑖 = 0,17 (м2∙ К)/Вт;  ДСТУ Б А.2.2-12:2015

𝑅𝑠𝑒 = 0,043 (м2∙ К)/Вт: ДСТУ Б А.2.2-12:2015

𝑅𝑓 – термічний опір підлоги, включаючи всі шари.

І найбільш розповсюджену конструкцію і порахуємо.

 

image.png.c7481928949d4ce3339c6caa617c6a39.png

image.png.d0b8b4a69a7abe98f334daa87d91f018.pngimage.png.b6567d68429928cae3c42a06b1b10f9a.png

 

image.png.c9d425ce74007a214dfb1dad67b4bba9.png

Як бачимо 𝑑𝑡 < 𝐵’ (неізольована або посередньо ізольованою підлога).

Якщо буде тепла підлога то 𝑅𝑓 повинно бути не менше 4.

 Використовуйте матеріали які виготовлені по ДСТУ.

dstu-n-b-en-1992-1-1.pdf dstu-b-a-2-2-12-2015-M.pdf

Змінено користувачем Сергей Шкляр
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...
01.09.2023 в 13:09, Сергей Шкляр сказав:

Моя відповідь , що різниця в ціні на будівництво підлоги по грунту або УШП відрізняється тільки від різниці по утеплювачу. Виходячи з того, що проектування залізобетонних конструкцій в Україні здійснюються у відповідності до ЕВРОКОДУ 2 ДСТУ-Н Б  EN 1992-1-1,і ми більш менш розуміємо яка сталь і який бетон потрібен. і як відповід BugS: "Розкладіть фундамент на окремі матеріали"  .А з приводу утеплювача у нас є великі проблеми бо норми по енергоефективності тільки починають працювати. Теплоізоляційний матеріал повинен:

збільшити довговічність залізобетонних конструкцій, не погіршувати повітряне середовище в середині будівлі та зберігати теплоізоляційні властивості. Утеплювач контактує з вологою і зовнішнім середовишем.

А як відомо вода дає життя так і має велику руйнівну силу при зміні свого агрегатного. Вологість під підлогою по грунту  завжди 95-100 %,  ці умови також сприятливі для розвитку мікробів, бактерій і грибів. Теплоізоляція несе на собі навантаження тому враховуйте параметри навантаження: рівень повзучості при стиску СС(i1/i2/50)ζc та показник довговічності у заглиблених конструкціях не менше 50 ефективної експлуатації умовних років.  Щодо товщини теплоізоляції.

Як відомо щоб визначити ізольована у вас підлога чині використовують формулу:

Візьмемо для прикладу будинок 10х15 м з товщиною стіни 0,4 м

якщо 𝑑𝑡 < 𝐵’ (неізольована або посередньо ізольованою підлога);

якщо 𝑑𝑡 > 𝐵′ (добре ізольована підлога)

image.png.912e52c4317964765bfde2640c63276a.pngimage.png.3e13af1192c0433c528735544adee0a4.png

де

P – периметр підлоги за внутрішніми обмірами зовнішніх стін, (46,8 м)

A – площа підлоги, (130,64 м2)

𝑤– загальна товщина зовнішньої стіни, включаючи всі шари, 0,4 м

𝜆 =  Вт/(м ∙ К) ;  який грунт під підлогою по грунту ДСТУ Б А.2.2-12:2015 (піщаний 𝜆 =2  Вт/(м ∙ К)  )

𝑅𝑠𝑖 = 0,17 (м2∙ К)/Вт;  ДСТУ Б А.2.2-12:2015

𝑅𝑠𝑒 = 0,043 (м2∙ К)/Вт: ДСТУ Б А.2.2-12:2015

𝑅𝑓 – термічний опір підлоги, включаючи всі шари.

І найбільш розповсюджену конструкцію і порахуємо.

 

image.png.c7481928949d4ce3339c6caa617c6a39.png

image.png.d0b8b4a69a7abe98f334daa87d91f018.pngimage.png.b6567d68429928cae3c42a06b1b10f9a.png

 

image.png.c9d425ce74007a214dfb1dad67b4bba9.png

Як бачимо 𝑑𝑡 < 𝐵’ (неізольована або посередньо ізольованою підлога).

Якщо буде тепла підлога то 𝑅𝑓 повинно бути не менше 4.

 Використовуйте матеріали які виготовлені по ДСТУ.

dstu-n-b-en-1992-1-1.pdf 4 \u041c\u0411 · 8 завантажень dstu-b-a-2-2-12-2015-M.pdf 3 \u041c\u0411 · 7 завантажень

Для якого типу утеплювача ви взяли таке значення теплопровідності? image.png.5c5d2bc045e08885dc2391fcf217df55.png

Якщо для ЕППС, то я знаходжу це значення на рівні 0.026 - 0.03. Тоді підлога з утеплювачем 6 см проходить по розрахунку як ізольована.

Змінено користувачем BugS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, BugS сказав:

Якщо для ЕППС, то я знаходжу це значення на рівні 0.026 - 0.03.

цікаво, звідки ви взяли цю цифру. якщо не помиляюсь  𝜆 = 0,036 в умовах експлуатації, а 0.026-0.03 показний в лабораторних умовах 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...