Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

як обрати акумулятори до інвертору

Vikctor

Рекомендовані повідомлення

Обрав автономний інвертор на 3кВт (MUST PV18-3024 VPK) і вже хотів придбати разом до нього два акумулятори яки продають в наборі багато продавців (2*12В 100А-год). Але під час консультації продавець порадив переплатити за вдвічи більш ємнісні акумулятори (2*12В 200А-год), бо саме такий набор більш відповідний для 3кВт інвертору. З його слів для 100А-год акумуляторів струм заряду від інвертору буде завеликий й відповідно тривалость їх експлуатації зменьшиться, а 200А-год якраз чудово підходять. Він має рацію?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, Vikctor сказал:

порадив переплатити за вдвічи більш ємнісні акумулятори

если бюджет Вас устраивает- почему не согласиться ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Їдить краще за молоко та цукор хвилюйтесь в свою тему. Поради загального толку я не замовляв.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не купуйте кислотні акумулятори . Причин багато, просто забудьте про цей тип . Тільки літієві, бажано заводського виконання. Система побутова має бути 50в, не 25! 

Ціни за останній місяць підскочили дуже. 

Інвертор Deye або LuxPower. Однофазний, 5-6 кВт потужності.

На крайній випадок можна взяти комплект Must інвертор і батарея, але цей бренд не настільки якісний і сумісний з іншими виробниками. 

Вартість інвертор+батарея місяць тому була від 75кгрн, зараз просять вже 90.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, yur43 сказал:

Не купуйте кислотні акумулятори . Причин багато, просто забудьте про цей тип . Тільки літієві, бажано заводського виконання. Система побутова має бути 50в, не 25! 

Ціни за останній місяць підскочили дуже. 

Інвертор Deye або LuxPower. Однофазний, 5-6 кВт потужності.

На крайній випадок можна взяти комплект Must інвертор і батарея, але цей бренд не настільки якісний і сумісний з іншими виробниками. 

Я розумію що таке преміальні рішення, бо лишень 2 дні тому встановлював LuxPower топовий замовнику за 1200 баксів+ акумуляторну зборку того самого виробника за приблизно таку саму ціну. В мене немає бажання зараз так полихнути. В інших замовників гелєві акумулятори цілком нормально працюють вже 2-3 роки й чудово пережили блекаути. Інвертор теж обрав за порадою реального користувача. Все рішення 27000+ дроти й перемикач у щит.

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки писав свою пораду вже читаю відповідь:

8 минут назад, Vikctor сказал:

Все рішення 27000+ дроти й перемикач у щит.


тобто основне питання у вартості обладння?

 

13 минут назад, Vikctor сказал:

Їдить краще за молоко та цукор хвилюйтесь в свою тему.

:shock: 
майстер клас як в одному слові поєднати посилання в тему опонента про їжу, фактично накyй) :grin:

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Фрай сказал:

Поки писав свою пораду вже читаю відповідь:


тобто основне питання у вартості обладння?

 

:shock: 
майстер клас як в одному слові поєднати посилання в тему опонента про їжу, фактично накyй) :grin:

 

Вартість безумовно має значення, особливо під час війни, коли й так є куди витрачати. Але є й інши моменти. Описане вище топове рішення при налагодженні дає помітне блимання на LED-лампах під час відключення електрики, а ось це незрозуміле не дає. У замовника такий комплект за 27000 дозволяє 12-13 годин користуватись всім світлом у будинку, роутером, холодильником і іноді ТВ. Мене цілком влаштовує. Хіба що насос додам (в мене не скважиний).

 

Цей опонент того вартий)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Vikctor сказав:

Я розумію що таке преміальні рішення

Преміум це Victron, Solax і літій тітанат у виконанні HV. Я ж пропонував найбільш раціональні варіанти. Економити можна зібравши самому акумулятор, але з того ж літія , і відсоток економії буде дуже незначний.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yur43 сказал:

Преміум це Victron, Solax і літій тітанат у виконанні HV. Я ж пропонував найбільш раціональні варіанти. Економити можна зібравши самому акумулятор, але з того ж літія , і відсоток економії буде дуже незначний.

Ще раз - розумію, що рішення з літієвим акумулятором крутіше, хоча дехто побоюється літій у будинок пхати... Тут планшети/смартфони вибухають травмуючи людей, а тут цілий будинок... Ну це я так взагалі. По суті гелєві рішення користуються неаби яким попитом на ринку й мене влаштовує. Озирниться навколо - на форумі багато користовачив юзають автомобільні свінцеві в ДБЖ. Я особисто двох таких форумчан знаю - в сенсі читав про їх системи.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Vikctor сказал:

хоча дехто побоюється літій у будинок пхати... Тут планшети/смартфони вибухають травмуючи людей, а тут цілий будинок

Видны глубокие познания в химии литиевых аккумуляторов. Как вы могли вообще кому-то что-то устанавливать? И зачем тогда задавать вопросы, если вы уже инсталлятор? Если прочитать даташиты на акумы и MUST PV18-3024 VPK (ток заряда до 80А), то это много даже для LiFePO4, не говоря про свинец. Детский сад какой-то.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Chatter сказал:

Видны глубокие познания в химии литиевых аккумуляторов. Как вы могли вообще кому-то что-то устанавливать? И зачем тогда задавать вопросы, если вы уже инсталлятор? Если прочитать даташиты на акумы и MUST PV18-3024 VPK (ток заряда до 80А), то это много даже для LiFePO4, не говоря про свинец. Детский сад какой-то.

Я ж не написав що в мене таки фобії, а лишень що вони існують. І не безпідставно. Встановлювати не важко - моя задача була комутація в тому числі у щиті, бо щити теж я збирав. А налаштовував все вже сам замовник, бо він айтивець і для нього це не важко. Я не інсталятор ДБЖ, бо зазвичай це робиться значно пізніше закінчення моєй праці і я обмежуюсь виводом потрібних дротів до місця передбачуваного розтошування інвертора у майбутньому, тому не вивчав питання. В даташитах на MUST PV18-3024 VPK хіба не вказано, що ток заряду змінюється програмно з кроком 5А?

Загалом я сьогодні почав читати одну тему, де подібні продавці одразу налитіли навалювати ТС, так само не відповідаючи на поставлені питання.  Ладно я може не дуже приємна людина, але там ТС навпаки досить чемний, а у підсумку одне й те саме)))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Vikctor сказал:

ток заряду змінюється програмно з кроком 5А

Тогда о чем дискуссия? Выставить ток заряда по даташиту акума и все.

 

11 минут назад, Vikctor сказал:

в мене таки фобії

LiFePO4 не опаснее свинцового

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Vikctor сказав:

З його слів для 100А-год акумуляторів струм заряду від інвертору буде завеликий й відповідно тривалость їх експлуатації зменьшиться, а 200А-год якраз чудово підходять. Він має рацію?

Струм заряду виставляється в налаштуваннях.

100 А•год свинцю — це ніщо, бо реальна ємність, які можна витягнути з такої батареї десь до 1.5 кВт•год і то на малих розрядних струмах. 2х200 А•год — це мінімум, який би я брав для такого інвертора.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Chatter сказал:

Тогда о чем дискуссия? Выставить ток заряда по даташиту акума и все.

 

 

 

Саме задля такой відповіді я сюди й зайшов швиденько. Коли зрозумів, що швидкой відповіді не буде, то знайшов телефон дістрібутора MUST  й дізнався це в консультанта. Це як виявилося саме вони запропонували набір зі свого інвертора з двома акумами 12В 100А-год для продавців.

5 минут назад, Chatter сказал:

...LiFePO4 не опаснее свинцового

да я з цім не сперичався, а лишень вказав що існує така розповсюджена фобія.

 

Може ще одне питання колективний розум зможе сьогодні вирішити? Чи це я вже забагато зажадав...

Чи є якась різниця в китайських гелєвих акумах в залежності від бренду, бо для мене вони всі нонейм. Я обрав Kijo JDG 12V 100Ah GEL, але їхбагато інших. Якись дорожче, а якись дешевше...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Vikctor сказал:

китайських гелєвих акумах

для почату квест - спробуйте знайти там гель

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Струм заряду виставляється в налаштуваннях.

100 А•год свинцю — це ніщо, бо реальна ємність, які можна витягнути з такої батареї десь до 1.5 кВт•год і то на малих розрядних струмах. 2х200 А•год — це мінімум, який би я брав для такого інвертора.

Нарешті підійшли користувачи з корисними порадами.:good:

Ще раз напишу, бо могли не побачити. Такий само набір з двох 100А-год акумів вже 2-3 рокі працює в мого замовника (точніше в двох, але з цього приводу я спілкувався з одним). Світло в усьому будинку, холодильник  (в нього правда немає окремо морозилки а в мене є), роутер, іноді ТВ працюють 12-13 годин. Брехати йому немає сенсу - він мені це не продає, а лишень ділиться досвідом. Мене б подібне влаштувало. Якщо потрібно придбати 2 акума 12В 200А-год, то зараз ще не піздно. Різниця в цині не критична, але розміщення в котельні більших акумуляторів буде складніше для мене, бо 100А-год вміщуються в один закуток й не заважатимуть. Вважаєте слід таки придбати більш ємнісні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Dalet сказал:

для почату квест - спробуйте знайти там гель

Вони ж зачинені. Розбирати не планував. Невже це тотальне на@балово й гелєві акуми то фантастика?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Vikctor сказал:

Вони ж зачинені. Розбирати не планував. Невже це тотальне на@балово й гелєві акуми то фантастика?

 

та я просто питав. а то всі на кожному кутку волають - гелевий....

цікаво просто. Ну добре, то таке. 

А чим він має бути краще за AGM?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, Dalet сказал:

та я просто питав. а то всі на кожному кутку волають - гелевий....

цікаво просто. Ну добре, то таке. 

А чим він має бути краще за AGM?

 

Вас у гуглі забанили?

 

Основна відмінність гелевої батареї від звичайної олив'яно-кислотної стартерної батареї в складі екектроліту. Електроліт гелевої батареї — це тиксотропний гель, який складається із суміші сірчаної кислоти, колоїдного діоксиду кремнію, води та фосфорної кислоти. Гелева батарея має триваліший термін експлуатації, порівнюючи зі стартерними батареями, особливо у разі циклічних розрядів.

Гелеві олив'яно-кислотні акумулятори виготовлені за технологією з внутрішньою рекомбінацією води, тому не вимагають обслуговування впродовж усього терміну експлуатації. Як електроліт використовується загущена сірчана кислота як гель, що забезпечує стійкість акумуляторів до глибоких розрядів і високу температурну стабільність.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, Vikctor сказав:

Вважаєте слід таки придбати більш ємнісні?

Якщо ж гроші, то чим більша ємність — тим краще. Я не знаю яке у вас споживання, але якщо десь таке ж, як у вашого замовника, то і 100 Агод вичтачило б, просто ви не зможете витягнути повну потужність інвертора і не зможете достатньо зарядити, якщо відключення будуть частими. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, volomoto сказал:

Якщо ж гроші, то чим більша ємність — тим краще. Я не знаю яке у вас споживання, але якщо десь таке ж, як у вашого замовника, то і 100 Агод вичтачило б, просто ви не зможете витягнути повну потужність інвертора і не зможете достатньо зарядити, якщо відключення будуть частими. 

Я вірно зрозумів що 200А-год я зможу помітно швидче заряджати за рахунок більшого струму ніж 100А-год? Якщо так, то це аргумент в принципі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Vikctor сказав:

Я вірно зрозумів що 200А-год я зможу помітно швидче заряджати за рахунок більшого струму ніж 100А-год?

Так, зарядний струм пропорційний ємності, відповідно за той самий час ви зможете в 200 Агод більше енергії, ніж в 100 Агод

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ще неочикуване питання - продавець пропонує запобіжник на плюсову клему акумулятора від короткого замикання... Має рацію?

 

1420369859_.png.b77c534faff1b3effcfe8f3a448924cb.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vikctor сказал:

Вважаєте слід таки придбати більш ємнісні?

Перш за все, треба виходити з реального споживання. Другий чинник, це розумна потужність самого інвертора, бо, наприклад, для споживання помітно менше 2кВт зайва потужність буде тільки жерти дорогоцінну енергію акумулятора (будь-якого). Якщо, скажімо, реальної потужності у 2кВт достатньо, то навіть для 100АГ звичайної батареї це не зовсім нормальний режим. Адже приблизно 170А розрядного струму (для 2000Вт + втрати інвертора) це занадто для 12В батарей. Для таких потужностей зазвичай використовують батареї на 48В, які дозволяють зменшити струм до значень в межах 1С. До того ж враховуємо, що при струмах в режимі розряду до 1,60В/чарунок за 1 годину ємність якісної батареї складе десь 60%, тобто, це не 1,2-1,3 кВт, а десь 750Вт. 

Змінено користувачем Vladdi
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Vikctor сказав:

Ще неочикуване питання - продавець пропонує запобіжник на плюсову клему акумулятора від короткого замикання... Має рацію?

Не обов'язково саме на плюсову, але загалом треба. Вартість запобіжника копійчана, але він може врятувати від пожежі, тому нема змісту не ставити.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...