Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

як обрати акумулятори до інвертору

Vikctor

Рекомендовані повідомлення

22 минуты назад, Vikctor сказал:

Я вірно зрозумів що 200А-год я зможу помітно швидче заряджати за рахунок більшого струму ніж 100А-год?

По-перше, максимальний зарядний струм для AGM це десь 1/4 від ємності. Тобто, для 100Аг це 25А, для 200Аг це 50А. Виглядає так, що заряд в батарею буде заливатись більший, але процес цей нелінійний, і далеко не всі батареї розраховані на такі режими.

Наприклад, я приводив в сусідніх гілках дані щодо нових типів свинцевих батарей, т.н. Tubular Type, спеціально створених для накопичення енергії сонячних та вітрових джерел. Такі батареї лише у півтора рази дорожчі за звичайні гелеві, але кількість циклів у них така ж, як і у ліферів. Зрозуміло, що налаштування ВЗУ та безпека залишаються на рівні звичайних AGM/GEL.

Даташит додається.

CSPower Tubular Deep Cycle Battery TDC12-100 R.pdf

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, volomoto сказал:

Не обов'язково саме на плюсову, але загалом треба. Вартість запобіжника копійчана, але він може врятувати від пожежі, тому нема змісту не ставити.

Та я не збірався економити - просто не знав чи не розводять мене)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Vikctor сказал:

Мене цілком влаштовує. Хіба що насос додам (в мене не скважиний).

Для відносно нетривалого резервування систем водопостачання краще витратитись на гідроакумулятор потрібної ємності. Так, діжка на 300л трохи має об'єм, але навіть тих 150л, які вона накопичить, як мінімум вистачає на цілком комфортне споживання протягом тривалого часу без додаткових і великих витрат енергії. До того ж пуск електродвигуна потребує відповідного резерву інвертора, а це теж гроші.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Vikctor сказав:

Ще неочикуване питання - продавець пропонує запобіжник на плюсову клему акумулятора від короткого замикання... Має рацію?

 

1420369859_.png.b77c534faff1b3effcfe8f3a448924cb.png

В мене працювало всю зиму без запобіжників, але ставити їх треба. Весною поставив отакі на плюс від інвертора і зарядного, сподобались тим що дуже компактні, і стоять максимально близько до батареї.
www.aliexpress.com/item/1005004304912285.html?
image.thumb.png.a947a37dfa5911797ecff0da6f5a85cf.png
 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Vikctor сказав:

Та я не збірався економити - просто не знав чи не розводять мене)

В мене є дві літієві батареї підключені паралельно. На кожні з батарей на клемах є плавкі забобіжники, від яких дроти йдуть за шини (+ і -), а з шин через двополючний DC автомат підключаються до інвертора. Ну і в кожній батареї є БМС, яка також виконує захисну функцію. 

Отак я "розвів" себе :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vladdi сказал:

Для відносно нетривалого резервування систем водопостачання краще витратитись на гідроакумулятор потрібної ємності. Так, діжка на 300л трохи має об'єм, але навіть тих 150л, які вона накопичить, як мінімум вистачає на цілком комфортне споживання протягом тривалого часу без додаткових і великих витрат енергії. До того ж пуск електродвигуна потребує відповідного резерву інвертора, а це теж гроші.

А ось в область сантехники вам поки не слід заходити, бо тут вже я маю відчутну перевагу).

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Vikctor сказал:

хоча дехто побоюється літій у будинок пхати

Між іншім, на це мало хто звертає увагу. Але варто пам'ятати, що будь-яка літієва батарея це пожежонебезпечний прилад не тільки в сенсі загорянь підключених приладів та проводів, а й сам акумулятор. Якщо, не дай Боже, вогонь добереться до літію, буде біда, а свинцю байдуже, ну, розплавиться корпус, та й годі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vikctor сказал:

А ось в область сантехники вам поки не слід заходити

А що, гідроакумулятор нє? :) Я їх навіть у системах для живлення зволожувачів у прецизійних кондиціонерів використовую, дуже сприяє нормалізації роботи водопідготовки...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

В мене є дві літієві батареї підключені паралельно. На кожні з батарей на клемах є плавкі забобіжники, від яких дроти йдуть за шини (+ і -), а з шин через двополючний DC автомат підключаються до інвертора. Ну і в кожній батареї є БМС, яка також виконує захисну функцію. 

Отак я "розвів" себе :)

Просто ці дрибниці само те, на чому продавці добирають))) Я просто зараз за рахунок запобіжника з тримачем та набору заглушок на клеми збільшив загальну ціну комплекту десь на 1200грн)))

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Vikctor сказал:
16 минут назад, Vladdi сказал:

…До того ж пуск електродвигуна потребує відповідного резерву інвертора, а це теж гроші.

А ось в область сантехники вам поки не слід заходити, бо тут вже я маю відчутну перевагу).

Можливо, але ось це

10 минут назад, Vikctor сказал:

…Хіба що насос додам (в мене не скважиний).

Станція має пусковий струм у 3-5 разів більше вказаного на шильдику.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vladdi сказал:

А що, гідроакумулятор нє? :) Я їх навіть у системах для живлення зволожувачів у прецизійних кондиціонерів використовую, дуже сприяє нормалізації роботи водопідготовки...

Вони по-перше не додають надійності системі в цілому, бо груша іноді чи не іноді виходить з ладу й іноді створює потоп. По-друге в порівнянні з користуванням водопроводом без груши з гідроакумулятором буде меньш комфортно, бо напор у точках водоразбору залежатиме від ступеня наповненості акумулятора. Ну або додавати редуктор після нього. І нарешті вони так само як електричні акумулятори вміщують відчутно меньше води за паспортні показники. І загалом вструмити грушу на 300л не в кожну топкову вийде...

В мене насос з вбудованим частотником й мінімальним тиском біля 1,5бар. Не думаю що багато споживає...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Фрай сказал:

Можливо, але ось це

Станція має пусковий струм у 3-5 разів більше вказаного на шильдику.

 

І що? Інвертор 3кВт розрахований на пускові струми до 6кВт до 2сек. Насос потягне аж бігом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, Vikctor сказал:

Ще неочикуване питання - продавець пропонує запобіжник на плюсову клему акумулятора від короткого замикання... Має рацію?

 

1420369859_.png.b77c534faff1b3effcfe8f3a448924cb.png

а яка його ціль? (запобіжника) Що він має зробити по розумінню продавця.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Vikctor сказал:

Інвертор 3кВт розрахований на пускові струми до 6кВт до 2сек.

авжеж, так воно і є, ага

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dalet сказал:

а яка його ціль? (запобіжника) Що він має зробити по розумінню продавця.

На думку продавця без нього акуми не ставяться на гарантію. Мені достатньо цього пункту.

1 минуту назад, Dalet сказал:

авжеж, так воно і є, ага

У вас ніколи не виникало бажання змінити нікнейм на Д'артаньян? Бо ви завжди якби зверху над потребами запитувачив майже на білому коні.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Vikctor сказал:

На думку продавця без нього акуми не ставяться на гарантію. Мені достатньо цього пункту.

гарна думка, але яка ж його ціль, цікаво взнати, бо в кого не питаю - а ХЗ, навіть монтажники вірять в те що він спасе їх

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vikctor сказал:

У вас ніколи не виникало бажання змінити нікнейм на Д'артаньян? Бо ви завжди якби зверху над потребами запитувачив майже на білому коні.

ні, бо мені начхати на думку, а дартаньяну наче навпаки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Vikctor сказал:

І що? Інвертор 3кВт розрахований на пускові струми до 6кВт до 2сек.

А де він має взяти оті самі 6квт?
бо до прикладу, у мене інвертор 5,6, а чомусь не дає стільки від сонця.

хз чому? Часом не тому, що поле може дати максимум всього у 3.2? )

(більше на дах не вмістилось)

Тому добирає або з мережі або з аккумів

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Vikctor сказал:

бо напор у точках водоразбору залежатиме від ступеня наповненості акумулятора.

Напор в точках, якщо він перевищує 2Атм, є комфортним, і для користувача що 2,1Атм, що 3Атм, майже не відчутні. Те, що Ви кажете, справедливе для тих іграшок на 10-20л, якими оснащують дешеві побутові станції. Великий акум, починаючи із хоча б літрів на 100, це зовсім інше. До того ж, я недарма писав про 150л в баку на 300, це нормальна його ємність. Зрозуміло, від прийняття ванн доведеться на час блекауту відмовитись, а от душ прийняти в економ режимі цілком можливо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dalet сказал:

гарна думка, але яка ж його ціль, цікаво взнати, бо в кого не питаю - а ХЗ, навіть монтажники вірять в те що він спасе їх

Продавець навів скрін з інструкції інвертора:

 

1519432622_.png.399b8b5c9fa31ee5958af38ef8472bf5.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Vikctor сказал:

На думку продавця без нього акуми не ставяться на гарантію.

Думки продавця далеко не завжди збігаються з суворими реаліями життя... :) 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Фрай сказал:

А де він має взяти оті самі 6квт?
бо до прикладу, у мене інвертор 5,6, а чомусь не дає стільки від сонця.

хз чому? Часом не тому, що поле може дати максимум всього у 3.2? )

Я не знаю про яке поле ви пишите, а мав на увазі лишень про паспортні дані свого інвертору. На том що монтував пару діб тому до речі теж щось подібне було написано. Це всесвітній заговор виробників і всі разом брешуть? Ну хай так. Вставлю сюди відео як працює мій насос від інвертору. Немає в мене сумнівів з цього приводу.

 

Змінено користувачем Vikctor
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Vladdi сказал:

Думки продавця далеко не завжди збігаються з суворими реаліями життя... :) 

Напевно так і є, але ж цей конкретний продавець дає конкретну гарантію на акуми, яки я в нього придбав

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Vikctor сказал:
21 минуту назад, Фрай сказал:

А де він має взяти оті самі 6квт? … у мене інвертор 5,6, а чомусь не дає стільки від сонця.

Я не знаю про яке поле ви пишите

Це всього лише паралель про паспортні дані інвертора та можливості їх реалізації, мої панелі/поле менше чим потрібно
Як для сантехніка приклад того чи ваш насос зможе прокачати 5 кубів/год при дебеті скважини у 2,5 куби?

Звідки взяти 6квт, навіть якщо і може?

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Фрай сказал:

Це всього лише паралель про паспортні дані інвертора та можливості їх реалізації, мої панелі/поле менше чим потрібно
Як для сантехніка приклад того чи ваш насос зможе прокачати 5 кубів/год при дебеті скважини у 2,5 куби?

Звідки взяти 6квт, навіть якщо і може?

2 акума 12В 200А-год теоритично віддають 4,8кВт. Мені стільки не потрібно, бо насос стільки не потребує навіть на старті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...