Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Приточно-витяжна вентиляція з рекуператором

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

4 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Та ніби так, але тоді в будь якому випадку будуть потенційні містки холоду

Містки холоду не є такими страшними, як гнучкий корпус, і, як ви сказали, можна обклеїти ППЕ чи вспіненим каучуком.

В мене корпус із сендвіча з мітсками холоду і я не бачу з ним проблем. Вся промислова вентиляція так зроблена і також добре працює.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Наче все,

Якщо правильно розумію то у такій компоновці для отримання протилежних напрямків у прямокутній частині теплообмінника, потоки можуть бути скеровані лише так як на схемі. Відповідно це або 4 90градусних коліна на кожному з каналів, або 2 повороти на 180градусів на двох з каналів. Чи усвідомлюєте це?

image.png.9bef4aa63fcd37887d2b9161e341e3b2.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, volomoto сказав:

Неможливо з поточними сенсорами, якщо не свелити передню кришку. Хоча я так дивлюся, що може дійсно є сенс всі сенсори вкрутити в передню панель і тоді покази будуть найточнішими і дротів менше треба тягнути.

Я тоже планую датчики ставити в средину корпусу, в мене є 2 шт, ще 2 докупити. Дивлячись як це зроблено в ПВУ, то можна вирізати якусь пластинку з металу, зробити згин і закріпити до бокової стінки в потрібному місці. І до цієї пластинки закріпити сам датчик. Я думав це робити через PG сальник, в пластині вирізати отвір під розмір сальника, а в нього вставити гільзу датчика, так ніби це провід ПВС ))) Тільки провід від датчика прийдеться виводити через стінку.

image.thumb.png.956b38cbbc2385697fca9196182d3635.png

image.png.e2e8980c114381f921e5a2f6ae5b6be5.png

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Весело з тим корпусом ))) Вже теплообмінник готовий, а корпус ще ні 🤣

Мені подобається корпус @Dmode і я вважаю, що це найоптимальніше для саморобки. Я б правда взяв ламіновану воологостійку фанеру, щоб не переживати за розбухання у випадку намокання.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Dmode сказав:

Якщо правильно розумію то у такій компоновці для отримання протилежних напрямків у прямокутній частині теплообмінника, потоки можуть бути скеровані лише так як на схемі. Відповідно це або 4 90градусних коліна на кожному з каналів, або 2 повороти на 180градусів на двох з каналів. Чи усвідомлюєте це?

Я писав раніше, коли показав такий варіант корпусу, замість направлених каналів вверх, як було раніше. Спочатку планувалося корпус в приміщенні і оптимально було підключення зверху, щоб не було відводів і тд. Але цей варіант буде на горищі і там взагалі можна обійтися без поворотів як таких. Тому і вибрана така конструкція, яка буде як "підлогова" на горищі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, TaurosRMK сказав:

Але цей варіант буде на горищі і там взагалі можна обійтися без поворотів як таких.

Або я туплю, або без поворотів ви з такою компоновкою не обідетесь (або 4 на 90, або 2 на 180). Як ви уявляєте собі без поворотів? 

Хоча можна і без поворотів якщо розвернути один з потоків, але тоді отримаєте однонаправлені потоки в прямокутній частині теплообмінника, замість зустрічних...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, volomoto сказав:

Мені подобається корпус @Dmode і я вважаю, що це найоптимальніше для саморобки. Я б правда взяв ламіновану воологостійку фанеру, щоб не переживати за розбухання у випадку намокання.

Така конструкція має свої нюанси, щоб направити канали вверх і при цьому все було добре, потрібно не жалітися в габаритах, а саме по ширині. А в мене немає місця для розширення по ширині. Саме тому вирішив що корпус буде розміщений на горищі, а там оптимально підключення з бокових сторін, так як канали розведені по перекриттю, а не на висоті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Така конструкція має свої нюанси, щоб направити канали вверх і при цьому все було добре, потрібно не жалітися в габаритах, а саме по ширині.

Я мав на увазі матераіли, а не конфігурацію потоків. Тобто використати фанеру як конструкційний метеріал, з якої зробити коробку, в яку вже вклеїти весь утеплювач. Виводи робіть так як вам зручно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, volomoto сказав:

Мені подобається корпус @Dmode і я вважаю, що це найоптимальніше для саморобки.

З досвіду експлутації такого корпусу: нахилив би трохи теплообмінник в сторону піддону, витяжний вентилятор розмістив би з "сухої" сторони. Бо умови його роботи просто жесть. Недавно відкрив корпус - вся витяжна зона у краплях конденсату. І цей вентилятор після двох років почав часом видавати дивні звуки. Вже замовив на всякий випадок йому заміну. Як приїде поставлю напевно фільтр ф5 або ф7 на витяжний канал, і тільки тоді змонтую новий вентилятор. А старий тоді буду препарувати і вивчати що з ним не так...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Dmode сказав:

(або 4 на 90, або 2 на 180)

Та для чого там повороти, що ви хочете повертати? )) На горищі в томі місце де буде цей корпус особливих перешкод немає, по обидві сторони від корпусу як мінімум 1-1.5м можна робити прямий кусок повітроводу. Канали розведені по "підлозі" горища.

Напрямки руху саме такі, я ж вчора про це писав чому такі напрямки потоків, а потім ще я сам картинку знайшов що так має бути.

image.thumb.png.3cdc8c24e6fe8ab6eefaa5ecb53599aa.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Dmode сказав:

Вже замовив на всякий випадок йому заміну.

Яка ціна питання і де замовляли? Бо я дивився на схожі вентилятори з ЕС мотором, ціни дуже "привабливі", два вентилятори може половину вартості готової ПВУ 😄

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, volomoto сказав:

Там 5 см місця, тому ніяк.

Варіант який я описав вище не підходить? 🙂

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Та для чого там повороти, що ви хочете повертати? ))

Я це бачу ось так. 2 повороти на 180 градусів. Ви бачите інакше?

image.thumb.png.d5d761696f6c048efc3d34ff9121a5e5.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, TaurosRMK сказав:

Варіант який я описав вище не підходить?

У мене цифрові канальні сенсори, які міряють температуру і вологість. Я не можу їх засунути всередину вентустановки, бо там крім сенсора є ще й плата з мікросхемами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, volomoto сказав:

Я не можу їх засунути всередину вентустановки, бо там крім сенсора є ще й плата з мікросхемами.

В мене подібні сенсори швидкості потоків, все не змонтую. Там всередині трубки просто дріт. якщо від тієї штатної трубки відмовитись, то достатньо розмістити частину з платою між стелею і корпусом, а дріт з сенсором просто пропустити через отвір у корпусі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, volomoto сказав:

Я не можу їх засунути всередину вентустановки, бо там крім сенсора є ще й плата з мікросхемами.

Без IP захисту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Яка ціна питання і де замовляли?

На ібей за близько 120у.о. Буцімто новий і робочий. Але то все лотерея, побачимо...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Dmode сказав:

Я це бачу ось так. 2 повороти на 180 градусів. Ви бачите інакше?

image.thumb.png.d5d761696f6c048efc3d34ff9121a5e5.png

Якщо дивитися зверху, то це буде приблизно так. Підключення гнучким повітроводом (так як він в наявнсоті, ним і розведена поточна система), тільки зі сторони вулиці оцинкований, тому що там буде нагрівач.

image.thumb.png.83f8277bbdae44896c8d814967ebc6da.png

В будь якому випадку все рівно повороти будуть, не бачу проблем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, TaurosRMK сказав:

В будь якому випадку все рівно повороти будуть, не бачу проблем.

Ок, я це і мав на увазі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Без IP захисту?

Захист є, якщо використовувати оригінальний корпус, але він великий і призначений для монтажу на повітропровід. Просверлити передню кришку мені шегше, ніж видумувати щось інше.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

07.01.2024 в 15:25, volomoto сказав:

Нічого такого в інструкції до моєї нема - vents-shop.com.ua/images/companies/1/Pasport/ustanovki/vut_g_es_pasport.pdf

Трошки мабуть запізно але от як раз переглядав ВУГ ГБ мануал
Це ж та сама ВУТ Г, так?

image.thumb.png.833130cd8b54d2e2c606f62eba75bbcc.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, ЯД сказав:

Трошки мабуть запізно але от як раз переглядав ВУГ ГБ мануал
Це ж та сама ВУТ Г, так?

Це різні вентустановки

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, volomoto сказав:

Це різні вентустановки

Так з вигляду у них однакова будова всередині, різниця тільки в наявності постангівального тену )) Це мабудь ті хто писав інструкцію забули картинку перемалювати 😄

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...