Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, riselost сказал:

Что-то я ищу, ничего не нахожу

distar.ua/product/sverdlo-almazne-dds-w-82x65xm16-t-beton-sds

або ось

distar.ua/product/sverdlo-almazne-dds-w-82x65xm16-krone-pro

хвостовик та центруюче свердло можна окремо пошукати

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, riselost сказал:

Что-то я ищу, ничего не нахожу. Есть коронка на 85 дешманская за 400 грн, кирпич наверное возьмет, бетон вряд ли, но и она без направляющего сверла что ли...

epicentrk.ua/shop/koronka-po-betonu-granite-85-mm-10-zubtsiv-2-08-085.html

Сами подрозетники просторные, вопрос где брать коронки, чтобы их встроить... По бетону нормального алмазного вообще не вижу ничего. :(

Вроде бы копосы эти 72мм? 82мм коронки даже с запасиком получается? Это сантиметровый люфт...

3760372092_w640_h640_korobka--73.webp

Беріть Adtns 82mm, якщо що, то трохи перфом зайве заберете і все.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щось шукав і попалися на очі картинки с схемами заземлення і те як підключають лічильник в будинках (одна із них прикріплена). В моєму випадку одна фаза, СІП заведений зразу на лічильник, після нього двохполюсний автомат для фази і нуля, і після автоматів 3х4 заведений в будинок до розподільчого щитка. Поруч з лічильником виведено своє заземлення, яке просто скручено с PE проводом який йде на ввід. Це робили спеціально навчені люди, коли виносили лічильник з будинку на вулицю. Але є така думка що тут щось не правильно, хоча може помиляюся...

По перше чи є різниця де стоять автомати, до чи після лічильника? Бачу по схемах в основному "до", а після лічильника УЗО, або просто кабель до щитка. Також по схемах PEN провідник заводять на PE шину, до якої підключається додаткове заземлення і звідти береться нуль. В мене виходить що PEN з PE ніяк не зєднаний, значить "робоче" лише моє заземлення? Я так розумію що така схема розрахована на будинки, де немає окремого заземлення, чи просто халтурять так, бо їм так простіше робити.

Хочу зрозуміти чи це нормально, чи потрібно щось змінити. Зараз лічильник "висить" на фасаді, йде утеплення і потім його будуть вже поверх утепленого фасаду прикріплювати, тому можна заодно і сказати щоб щось змінили, якщо це потрібно. Бо з місцевими електриками немає сенсу щось говорити, виясняти, у них прості відповіді "так має бути", "а нащо вам то" і тд, просто щоб зробити швидше.

image.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.10.2023 в 22:37, TaurosRMK сказал:

По перше чи є різниця де стоять автомати, до чи після лічильника?

різниця є але то скоріш за все від вас не залежить

В 13.10.2023 в 22:37, TaurosRMK сказал:

Також по схемах PEN провідник заводять на PE шину, до якої підключається додаткове заземлення і звідти береться нуль. В мене виходить що PEN з PE ніяк не зєднаний, значить "робоче" лише моє заземлення? Я так розумію що така схема розрахована на будинки, де немає окремого заземлення, чи просто халтурять так, бо їм так простіше робити

це означає що в вас схема ТТ, вона використовується коли якість лінії сумнівна (умовно повітряна лінія в садових товариствах АС дротом) і є компромісною (не дивлячись на то що її тут ліплять без розбору всім кому шось здалося). Схема робоча АЛЕ вимагає якісного заземлення ТА наявності ПЗВ на всьому до чого може дотягнутися людина

Змінено користувачем standov
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.10.2023 в 22:37, TaurosRMK сказал:

і сказати щоб щось змінили, якщо це потрібно

якщо у вас нормальні лінії по селищу то схема TNC-S на картинці більш безпечна

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, standov сказав:

Схема робоча АЛЕ вимагає якісного заземлення

Якісного значить окремого, не від лінії електропередач? На скільки якісне заземлення в мене навіть не знаю, колись мені його зробили, але думаю що воно саме просте, хоча може й так має бути. Здається трикутник зі сторонами 1.5м закопаний на глибину 1.5м, чи щось типу того. Навіть не знаю чи є можливість якось його перевірити в домашніх умовах. Тим не менше якесь заземлення є.

7 годин тому, standov сказав:

якщо у вас нормальні лінії

Без поняття які там лінії, здається минулого року міняли цілу чи майже цілу лінію до якої підключений, біля мене також. І заземлення також чи міняли, чи добавляли, бо не на кожному стовпі було. Щось там робили, але яка якість важко говорити.

7 годин тому, standov сказав:

схема TNC-S

Бачу по картинці там пломбуються шини заземлення і нуля, які від PEN провода. Для цього потрібно міняти ящик під лічильник і переробляти. Зараз є КДЕ-2 з лічильником і там навіть не розраховано під шини, тільки лічильник і 2х полюсний автомат. Чи можна це зробити в окремому щитку самостійно, мається на увазі без виклику електриків і заміни ящика під лічильник? Виходить якщо провід PEN заведено в лічильник, після нього на автомат, то на виході той самий PEN, який можна розділити на PE і N щоб зробити схему TNC-S? Якщо б не було окремого заземлення, то фактично від лінії отримую ли ше L+N.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, TaurosRMK сказал:

Бачу по картинці там пломбуються шини заземлення і нуля, які від PEN провода. Для цього потрібно міняти ящик під лічильник і переробляти.

може десь і пломбується ) це схема с серії як має бути, а в реальності розділення пен роблять після пломби, тобто в автомат входить під пломбою фаза, далі під пломбою пен йде на лічильник, а вже після лічильника його роздвоюють з перемичкою без пломби коли роблять підлючення до будинку, це типу не правильно але таке життя і реальність.

 

25 минут назад, TaurosRMK сказал:

то на виході той самий PEN, який можна розділити на PE і N щоб зробити схему TNC-S

ну казати що так *можна* робити то буде не зовсім правильно, але див. п1 ) Але все-ж є сенс дізнатися чого вам робили тт, бо може то було зроблено спеціально через проблеми вашої лінії

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Навіть не знаю чи є можливість якось його перевірити в домашніх умовах. Тим не менше якесь заземлення є.

Перевірити можна, є спеціальний прилад для цього, шукайте фахівця.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, BugS сказал:

Перевірити можна, є спеціальний прилад для цього, шукайте фахівця.

на олкс багато є кого і не дорого зазвичай

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Які є варіанти підключення багатожильного провода на клемник, якщо немає наконечника?  Наконечника і інструменту немає в наявності, в магазині продається пачками по 100шт, а підключити провід ПВ3 якось треба. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Які є варіанти підключення багатожильного провода на клемник, якщо немає наконечника?

який перетин? на базарі зазвичай можна купити поштучно. обжати можна пасатижами. 

теоретично можна залудити, але то не надійно (2gusia.livejournal.com/580523.html) і більш геморно ніж обжати, навіть без інструменту.

Змінено користувачем outdoor24
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, outdoor24 сказав:

який перетин? на базарі зазвичай можна купити поштучно. обжати можна пасатижами. 

теоретично можна залудити, але то не надійно (2gusia.livejournal.com/580523.html) і більш геморно ніж обжати, навіть без інструменту.

У нас на базарі немає нічого зв'язаного з електрикою... Тоже думав залудити, 6мм не такий грубий провід. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, TaurosRMK сказал:

У нас на базарі немає нічого зв'язаного з електрикою... Тоже думав залудити, 6мм не такий грубий провід. 

Залудити!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, TaurosRMK сказав:

Тоже думав залудити, 6мм

виходячи з перетину, навантаження має бути немаленьке. робіть як треба, бо може вийти дорого.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 16.10.2023 в 21:50, standov сказал:

а в реальності розділення пен роблять після пломби, тобто в автомат входить під пломбою фаза, далі під пломбою пен йде на лічильник, а вже після лічильника його роздвоюють з перемичкою без пломби коли роблять підлючення до будинку, це типу не правильно але таке життя і реальність.

Це зазвичай роблять з метою вирівнювання потенціалу N до та після приладу обліку, бо в іншому випадку, якщо опір N відносно землі після лічильника стане меншим, ніж на вході, то може виникнути нерівність струмів в прямому та зворотному напрямках через прилад обліку, і, відповідно, реакція лічильника. Хоч технічно багатьом сучасним електронним лічильникам це (облік струму в зворотному напрямку) не заважає щодо вимірювання споживання, але в сусідніх гілках є чітке роз'яснення з посиланням на діючи нормативні документи.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, outdoor24 сказав:

виходячи з перетину, навантаження має бути немаленьке. робіть як треба, бо може вийти дорого.

То від заземлення такий провід виведено, а так то 4мм ввідний кабель і 25А автомати на вході. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

То від заземлення такий провід виведено

тоді лудіть, але я б переробив за першої можливості.

12 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

а так то 4мм ввідний кабель і 25А автомати на вході

теж багатожильні і без обжиму?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vladdi сказал:

Це зазвичай роблять з метою вирівнювання потенціалу N до та після приладу обліку, бо в іншому випадку, якщо опір N відносно землі після лічильника стане меншим, ніж на вході, то може виникнути нерівність струмів в прямому та зворотному напрямках через прилад обліку

це може десь так і роблять ) "в нашому селі" то робиться *лише* після лічильника, і просто тому що ледачі розпіздяї. Але заради справедливості в нас ставлять лічильники з перемичкою в самому лічильнику на n тож формально то можна дотягнути до чого завгодно за бажанням

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

То від заземлення такий провід виведено, а так то 4мм ввідний кабель і 25А автомати на вході. 

Якщо це у вас лінія заземлення - тільки окінціювання. Якщо електроприймач - дозволяється лудити.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вже не перший раз натикаюсь на доводи "в нас того нема, сього нема" ) ... олкс, розетка, аксиома, новапошта, 2023 рік. як так то?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, standov сказав:

як так то?

ну як як? як, як як. тут пояснення просте - гроші, потрібно 3 накінечника, їм ціна - 3 гривні максимум, а от нова-пошта, та навіть уркпошта, це вже мінімум 25 грн зверху. виходить, що по селам, ти переплачуєш 1000%, тому й жаба давить і починається кроїлово.

тут навіть не жлоб зайвий раз подумає, чи потрібно то йому з такою переплатою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, outdoor24 сказал:

тут навіть не жлоб зайвий раз подумає, чи потрібно то йому з такою переплатою.

слаба відмазка, в умовах будівництва постійно щось потрібно, набрати раз в місяц на закупку барахла в умовній аксіомі, замість того щоб купувати у місцевих перекупів - це чиста економія навіть з доставкою НП

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, standov сказав:

в умовах будівництва постійно щось потрібно

це "помилка" того, хто вижив будується. насправді, коли ти просто живеш, то оті всі аксіоми, тобі не сильно потрібні місяцями, поки щось не зламається, або не почнеш нове щось майструвати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, outdoor24 сказал:

насправді, коли ти просто живеш

мова була наче про тих хто будується, коли людина знає асортимент своїх локальних будівельних продавців це як мінімум значить шо інколи туди заглядає нашось. Тут саме ті хто будуються часто вживають тези вигляду "в мене такого не продають", чогось, от це і не зрозуміло, а в цей час десь тихенько ридає Поперешнюк

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, outdoor24 сказав:

теж багатожильні і без обжиму?

Ні, все інше моноліт, тільки від контуру багатожильний.

4 години тому, outdoor24 сказав:

переробив за першої можливості

Тобто і від контуру заземлення мала б бути монолітна жила? А різниця якась є? Я думаю що коли це робили, то напевно просто із за зручності взяли ПВ-3, а в тім хз, може й без різниці теоретично, крім того що наконечник потрібен для багатожильного :-) 

4 години тому, Firetuf сказав:

Якщо це у вас лінія заземлення - тільки окінціювання

Це від контуру заземлення. Мається на увізу все ж таки наконечник необхідний? Ну тут таке, тимчасово можно щось придумати, а потім докупити, думаю нічого страшного не станеться за пару тижнів.

3 години тому, standov сказав:

вже не перший раз натикаюсь на доводи "в нас того нема, сього нема" ) ... олкс, розетка, аксиома, новапошта, 2023 рік. як так то?

Вже й відповіли вище, купувати якусь дрібницю через інтернет зовсім не вигідно. Для прикладу потрібно всього пару штук наконечників, замовити в інтернеті поштучно можна, але з доставкою вийде дорожче, ніж купити в місцевому магазині цілу пачку 100 шт. Але з іншого боку нафіг потрібні 100 наконечників :-) Хіба що так, чекати коли щось буде замовлятися і заодно прихопити пару наконечників.

3 години тому, standov сказав:

слаба відмазка, в умовах будівництва постійно щось потрібно, набрати раз в місяц на закупку барахла в умовній аксіомі, замість того щоб купувати у місцевих перекупів - це чиста економія навіть з доставкою НП

То що в більшості випадків замовити щось через інтернет з доставкою виходить дешевше, ніж в місцевих перекупів, це 100% вірно. І то що в умовах будівництва постійно якесь барахло потрібно, це так, але в мене не процес будівництва. Зараз етап утеплення фасаду і лічильник на фасаді буде переставлятися поверх утеплювача, тому навіть якщо я щось замовляв в інтернеті, то це більше зв'язано з утепленням, а не з електрикою. Хоча в епіцентрі щось замовляв, але про наконечник тоді не думав, тільки недавно до цього дійшло :-) Ну то вже таке, може ще щось буде замовлятися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...