Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

фото которого не раз фигурировали в этой теме... Т.е. себе можно и вкручиваемыми пробками обходиться, а вот у других розетки шлейфом соединять низзя...

__________________

 

оффтоп конечно, но "щит" переделал лично , купил материалы, думал ребята с киевенерго будут счетчик менять- за небольшую доплату и автоматы заменят, так у них ботинки на ногах по 8 килогривен....

 

в общем сам заменил

 

Добавлено через 2 минуты

УЗО должно сработать при возгорании.

узо не срабатывает при возгорании , оно срабатывает только на утечку.

 

может гореть без утечки- узо не сработает

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі можете тикнути носом в розділ де вказано що є силовою лінією? Паперове ПУЕ не тримав в руках дуже давно. В неті поки не можу знайти. По пам'яті освітлення і розетки (тобто 1,5 і 2,5 квадрата провода) то є силова. А різні там сигналки, ФТП і тд то є слаботочка.

Запитую чому. Мені сьогодні видали, що треба паяти скрутки. На моє зауваження що в ПУЕ пайка силових заборонена, сказали, що 2,5 квадрата то не силова лінія.

 

Тримаю в руках паперове видання ПУЕ (друге видання перероблене й доповнене станом на 22.08.14 р.) - Розділ 2, Глава 2.1 пункт 2.1.21. З'єднання, відгалуження і окінцювання жил проводів і кабелів повинні проводитися за допомогою опресовування, зварювання, паяння або стискачів (гвинтових, болтових тощо) відповідно до діючих інструкцій, затверджених в установленому порядку.

Якось так :D

РС може в кого є свіжіше, коригуйте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На клеммах первой в шлейфе розетки будет суммарный ток всех розеток. Это очень надёжный, качественный источник возгораний.

А если шлейф розеток запитан с двух сторон ? :)

Двумя кабелями .

Так называемый закольцованый шлейф , где нет первой/последней розеток ,

есть две первые розетки , и средние розетки .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чё , так никто не делал ? . :)

А навіщо? Який сенс в цьому?;)

Перерозхід кабелю. До речі автомат я сподіваюсь таки один там заплановано? Чи на кожен кінець свій? І який номінал автомата? 16? Тоді провід затовстий 5 квадратів. Більше? Тоді розетки не розраховані.

Загалом навіщо видумовувати велосипед?

Зберегти

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А навіщо? Який сенс в цьому?;)

Нет "первой розетки" ,

на клеммах которой будет суммарный ток всех розеток .

 

Да и группа розеток запитана , считай кабелем 3х 5 мм2 . ;)

с запасом , можна сказать .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тримаю в руках паперове видання ПУЕ (друге видання перероблене й доповнене станом на 22.08.14 р.) - Розділ 2, Глава 2.1 пункт 2.1.21. З'єднання, відгалуження і окінцювання жил проводів і кабелів повинні проводитися за допомогою опресовування, зварювання, паяння або стискачів (гвинтових, болтових тощо) відповідно до діючих інструкцій, затверджених в установленому порядку.

Якось так :D

РС може в кого є свіжіше, коригуйте.

www.energiy.com.ua/PUE.html

Тут також те саме.

Соединение, ответвление и оконцевание жил проводов и кабелей должны производиться при помощи опрессовки, сварки, пайки или сжимов (винтовых, болтовых и т.п.) в соответствии с действующими инструкциями, утвержденными в установленном порядке.

Значиться таки допускається пайка....

Хоча в себе її не буду використовувати. Хоч і досвід маю і припой і чим запаяти якісно. Але перехідні опори і так далі. Думаю або обжимку гільз робити, або зварку мідним електродом. Скоріше друге.

Зберегти

 

Добавлено через 55 секунд

Нет "первой розетки" ,

на клеммах которой будет суммарный ток всех розеток .

Є значно простіший спосіб уникнути першої точки.;) Вище і фото є одного з способів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі автомат я сподіваюсь таки один там заплановано?

да , на один .

 

Перерозхід кабелю.
Зато надёжнее .

 

І який номінал автомата? 16? Тоді провід затовстий 5 квадратів.

Більше? Тоді розетки не розраховані.

Загалом навіщо видумовувати велосипед?

Я так делал в офисных комнатах ,

где нужно было кучу розеток по кругу по всей комнате .

Провод пришёл , прошелся шлейфом по всем розеткам , и с последней розетки ушел обратно в щит на тот же автомат .

Даже в случае обрыва /плохого контакта в одной из розеток , все остальные розетки остаются работоспособными .

 

 

Більше? Тоді розетки не розраховані
Чё с теми розетками будет , если с каждой розетки берётся по 1/2/3 ампера ,

но их куча , и по кругу сидят оффисные планктоны со своими факсами, шмаксами , компами, ноутами, настольными лампами и пр. .

Считай нагрузка равномерно распределена на эти 2 Х 3х2.5 мм2 .

Змінено користувачем RU$L
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Провод пришёл , прошелся шлейфом по всем розеткам , и ушел обратно в щит на тот же автомат

 

А разводка по полу или потолку? Я вот собираюсь вести от щита по потолку (в металлорукаве), потом на 2,5 метра надо опустится (без металлорукава в штробе) к блоку из 2-4 розеток, а чтобы подключить шлейфом ещё один такой блок, то надо из последней розетки в той-же штробе опять подняться на потолок, там пройти метра четыре и опять штробить спускаться к блоку, короче чето невыгодно получается, думаю как можно оптимизировать... По кабелю так выходит почти одинаково, что от щитка отдельный тянуть, что брать шлейфом от предыдущего блока, а горизонтально штробить всю комнату как-то не радует или можно это сделать на уровне розеток (~40 см от пола)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

normal , - ну , для офиса было нормально ,

потолок навесной , со съёмными сотами .

стены -гипсокартон с зазором ~ 5-7 см до стены ,

милое дело шлейфы раскидывать по кольцу за гипсокартоном , и по потолку в щит .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ох уж этот мне клуб параноиков от электрики на строим дом...

Не далее, как сегодня:

У него на даче , во дворе грелась вода в ведре советским здоровым киловаттным кипятильником ,

грелась , грелась , пока не загорелась розетка (запылала :D ) ,

 

Добавлено через 12 секунд

У меня в квартире уже почти 10 лет ...
У себя в доме может быть как угодно. Но давать советы, которые могут (пусть шанс и небольшой) привести к непрятным последствиям - не нужно :)

 

 

розетки шлейфом соединять низзя...
Шлейфовать нельзя землю. Остальное - можно.

 

Добавлено через 5 минут

Для таких задач, сравнительно недавно появились подобные штуки

www.kvk-electro.com.ua/ru/products/trademarks/doepke/news/article/zashchita-ot-pozhara-pri-dugovykh-zamykanijakh-dafdd-novinka-do/

Они есть и у почти всех других. У Сименс и Шнайдера знаю точно, думаю и у остальных

 

Ух ты!!! Классная штука.

Скоко стоит? :)

 

Добавлено через 3 минуты

Лучше всего наверное как на первой картинке, я попробую так на розетках asfora...

 

Не лучше - земля шлейфоваться не должна.

 

Добавлено через 1 минуту

Треба ці фото знайомому електрику показати. А то він все не може зрозуміти як я буду розетки вішати. Все мені розказує, що через першу розетку на лінії буде йти весь струм лінії і перегрузка цієї розетки і тд і тп..

 

Правильно розказує :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... повинні проводитися за допомогою опресовування, зварювання, паяння або стискачів (гвинтових, болтових тощо)

Значиться таки допускається пайка....

 

 

Опять 25.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=61004

 

Добавлено через 4 минуты

відповідно до діючих інструкцій, затверджених в установленому порядку.

 

В діючих інструкціях сказано, що пайку потрібно уникати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Правильно розказує :)

Перше фото. Струм йде через суцільний провідник який зажатий в розетці. По суті через саму клему розетки там мало що йде. Паралельні опори рахувати сподіваюсь не будемо, щоб визначити скільки ж струму потече через клему розетки.

attachment.php?attachmentid=576471&d=1500647135

Зберегти

 

Добавлено через 3 минуты

Опять 25.

www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=61004

 

Добавлено через 4 минуты

 

 

В діючих інструкціях сказано, що пайку потрібно уникати.

Все вірно. Але згідно ПУЕ пайка таки дозволяється.....

От в чому прикол. Значиться нашим дротокрутам нічого не доведеш. В темі не раз і не два писали що саме в ПУЕ заборонена пайка. ;)

До речі уникати не означає заборонена.;)

 

І я вже писав.

www.energiy.com.ua/PUE.html

Тут також те саме.

 

Значиться таки допускається пайка....

Хоча в себе її не буду використовувати. Хоч і досвід маю і припой і чим запаяти якісно. Але перехідні опори і так далі. Думаю або обжимку гільз робити, або зварку мідним електродом. Скоріше друге.

Зберегти

 

ПОвторю в себе паяти не буду. Але в розмовах з дротокрутами не буду згадувати ПУЕ, так як в них пайка дозволена.....

Зберегти

 

Добавлено через 2 минуты

 

 

Шлейфовать нельзя землю. Остальное - можно.

 

Д

 

 

Правильно розказує :)

Стоп. Так можна шлейфувати, чи ні. А то я вже заплутався. ;)

Зберегти

Зберегти

 

Добавлено через 7 минут

Тут мабуть треба розібратись з термінологією. Що є шлейфуванням?

 

Добавлено через 2 минуты

Наверно в пять раз дороже чем УЗО .

Угу

www1.kvk-electro.com.ua/ru/products/trademarks/doepke/catalog/zashchita-ot-pozhara-pri-dugovykh-zamykanijakh-dafdd-1889/13345/

dp09961302

€ 193,46

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Лучше всего наверное как на первой картинке, я попробую так на розетках asfora, а если не получится, то сделаю "как все" (на второй), гильза наверное перебор...

 

Кстати, да. Я и забыл про этот способ. Только фурнитуру надо с винтовыми зажимами покупать, а не с подпружиненными зажимами. Если коробка неглубокая, то с гильзами проблемно. Если делать с нуля - почему бы гильзы не использовать

 

Добавлено через 3 минуты

ПОвторю в себе паяти не буду. Але в розмовах з дротокрутами не буду згадувати ПУЕ, так як в них пайка дозволена.....

 

Пайка не рекомендується у силових мережах. Квартирна проводка, якщо я не плутаю, то є групові мережі. Візьмить комп'ютерній БП - там по виходу +5В може й 20А бути і все пайка. Ще "оловяною чумою" лякали

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пайка не рекомендується у силових мережах. Квартирна проводка, якщо я не плутаю, то є групові мережі. Візьмить комп'ютерній БП - там по виходу +5В може й 20А бути і все пайка. Ще "оловяною чумою" лякали

Я за своє трудове життя не одного пацієнта бачив і бачив різні пайки, і ті що самі розсипаються, і холодні і залиті лаками і композитами.... Тому мене нею не злякати.

Скажімо так мені хоч я з пайкою дружу надійнішим видається обжимка гільзи, чи зварка. Але то вже суто питання релігії.;)

Пам'ятаю ще лекції про типи зєднань електричних кіл. Про перехідні опори, про гальванічні пари і іншу муть.

Запитав чи допускається пайка виключно тому, що в темі регулярно вказують на неприпустимість пайки, посилаючись саме на ПУЕ. От і стало цікаво яким саме пунктом ПУЕ то регламентується.

До речі навіть телефонував колишньому шефу, головному енергетику одного з підприємств. Він також казав що в ПУЕ пайку нізя... А сам також все зварює, хоча я от думаю напоркуа воно йому? Не вірю що він проводки в квартирах робить. :) Але знову ж таки зварка, Ваго, СІЗ то є питання релігії.

Мене цікавило яким саме пунктом ПУЕ заборонена пайка.

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Таки паранойя. То от естественных утечек через изоляцию УЗО срабатывает то от пожара не отключается.

 

А про гильзование я вот сфоткал как его делаю. В статье фоток больше

mexanik.net/elektro/soedinenie-provodov-opressovkoj-gilzovanie/

 

%D0%9E%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2-07.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А про гильзование

что то мне кажется что пресс и гильзы не подходят друг другу. Прям такое впечатление что они пресс эти гильзы сожрать пытается. А какие гильзы и пресс Вы используете?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Для таких задач, сравнительно недавно появились подобные штуки

www.kvk-electro.com.ua/ru/products/trademarks/doepke/news/article/zashchita-ot-pozhara-pri-dugovykh-zamykanijakh-dafdd-novinka-do/

Они есть и у почти всех других. У Сименс и Шнайдера знаю точно, думаю и у остальных

 

Чой та я у Шнайдеровичей такой штуки невидел. Номер каталожный можете сказать? Ну или ссылку на фотку там Шнайдеровскую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так можна шлейфувати, чи ні. А то я вже заплутався. ;)

Шлейфувати можна. Але PE повинен бути нерозривним при відключенні любої із розеток.

 

Добавлено через 4 секунды

Все вірно. Але згідно ПУЕ пайка таки дозволяється.....

От в чому прикол. Значиться нашим дротокрутам нічого не доведеш. В темі не раз і не два писали що саме в ПУЕ заборонена пайка. ;)

До речі уникати не означає заборонена.;)

 

Так, не заборонена. Але не рекомендується.

А у разі використання повинне бути обгрунтування такого використання.

"Просто захотілося" чи "ПУЕ не забороняє" - це не обгрунтування.

 

Добавлено через 1 минуту

чем к потолку кабели крепите, с каким шагом?

 

Дюбелем "елочка". Около 1м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шлейфувати можна. Але PE повинен бути нерозривним при відключенні любої із розеток.

 

Так на фото він і не розривний.

Скажу більше там ВСІ проводи не розривні.Ж-)

Ще раз фото в студію.

attachment.php?attachmentid=576471&d=1500647135

 

Так, не заборонена. Але не рекомендується.

А у разі використання повинне бути обгрунтування такого використання.

"Просто захотілося" чи "ПУЕ не забороняє" - це не обгрунтування.

 

Значиться всі ті хто каже що в ПУЕ вона заборонена таки неправі?

Скажімо так Платон мені друг, але..... продовження думаю всі знають ;)

Зберегти

Зберегти

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...