Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сигнализация Ajax у меня дома

24oles

Рекомендовані повідомлення

1 хвилину тому, standov сказав:

це красива теорія,

Це не теорія, а спосіб пройти сертифікацію.

11 хвилин тому, standov сказав:

нажаль то важко використати для автоматизації бо там інфа тільки під час охорони максимальна + не дуже цікава для автоматизації.

Так може тому її і можна слати, бо це не чутлива (sensitive) інформація? Тут не суть в неможливості фізично конектитись до інших серверів, а в тому, що є певні категорії подій, які не повинні покидати захищену систему.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, volomoto сказал:

Хоча навіть цей підхід не є 100% безпечним, бо не дуже мудрий користувач може виставити в публічний доступ стан сухого контакту, який говорить, чи система під охороною, але але це не буде рахуватись як витік інформації (security breach) іх системи безпеки.

ви самі написали оце, чи можна по sia чи транслятору отримати цю інформацію? безумовно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

Тому реально єдиний робочий мехінізм — це коли події не покидають системи, а інтерпретуються нею в керучий сигнал, наприклад, сухий контакт.

2 часа назад, volomoto сказал:

Так може тому її і можна слати, бо це не чутлива (sensitive) інформація?

Як стан віконного сенсора вплине на чутливість інформації, якщо й так видно - відкрите вікно чи закрите? 😎

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, InSAn сказав:

Як стан віконного сенсора вплине на чутливість інформації, якщо й так видно - відкрите вікно чи закрите? 😎

 

Тобто чи знаходиться під охороною, чи можна безперешкодно проникнути в охороняємий об"єкт..

 

Відкрию маленьку таємницю - датчики в системі передають стан лише коли активована система. Поки система не знаходиться в робочому режимі датчики не працюють і нічого не передають нікуди.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Humanite сказал:

датчики в системі передають стан лише коли активована система. Поки система не знаходиться в робочому режимі датчики не працюють і нічого не передають нікуди.

Доооо, лет ми шоу ю а литл трик, це я віконце відкрив. Аби шось ото ляпнуть авторитетно

image.thumb.png.9a16b36cba99778776d38896c22a86a5.png

Змінено користувачем standov
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Humanite сказал:

Тобто чи знаходиться під охороною, чи можна безперешкодно проникнути в охороняємий об"єкт..

 

Відкрию маленьку таємницю - датчики в системі передають стан лише коли активована система. Поки система не знаходиться в робочому режимі датчики не працюють і нічого не передають нікуди.

Да?))) А мені здається це не так. Добре, не здається, а я це знаю, на 101%, хоч і не про Аякс, но не думаю що Аякс робить інакше. По перше пристрій має бути з двостороннім каналом зв'язку-а такі не всі, а по друге це не має сенсу і є ризикованим.

Пристрої постійно передають події (ну умовно постійно, бо наприклад дротові можуть постійно при кожній події, а радіо наприклад можуть за цикл передавати перші 3-5 спрацювань, потім  засинають, після пробудження новий цикл), а вже централь відповідно до статусу охорони або просто записує в історію, або робить аларм чи інший сценарій.
На скріні обведено ACT -це спрацювання датчику, а знизу кнопки 1 2 3 це три розділи (групи), їх зелений статус значить НЕ під охороною. 

П.С.Не помітив пост вище))) Виявляється і у Аякс так само. Як там ви казали -"Обговорювати будьщо, не маючи ані найменшого уявлення - відзнака справжнього фахівця...Інколи краще спочатку жувати (ознайомитись з матеріалом обговорення) замість того, щоб говорити нісенітниці."

Screenshot_22.jpg

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, uafisher сказав:

Да?))) А мені здається це не так. Добре, не здається, а я це знаю, на 101%, хоч і не про Аякс, но не думаю що Аякс робить інакше. По перше пристрій має бути з двостороннім каналом зв'язку-а такі не всі, а по друге це не має сенсу і є ризикованим.

Головне тут "не думаю".

Аякс саме і має двосторонній зв"язок з усіма елементами системи. Навіть брелок, і той сигналізує про проходження чи не проходження команди.

54 хвилини тому, uafisher сказав:

Пристрої постійно передають події (ну умовно постійно, бо наприклад дротові можуть постійно при кожній події, а радіо наприклад можуть за цикл передавати перші 3-5 спрацювань, потім  засинають, після пробудження новий цикл), а вже централь відповідно до статусу охорони або просто записує в історію, або робить аларм чи інший сценарій.

Ви плутаєте дротові системи, які ви бачили з аяксом, про який не маєте жодного уявлення. Аякс, саме, для економії батарей пристроїв переводить їх в стенбай режим, коли система лише зрідка опитує датчики, щоб знати про їх справність.

 

9 годин тому, standov сказав:

Доооо, лет ми шоу ю а литл трик, це я віконце відкрив. Аби шось ото ляпнуть авторитетно

Я так теж вважав, але почалися довготермінові відключення електрики, настільки довгі, що розряджалася батарея в хабі і датчики, втративши зв"язок з централлю почали спраьовувати, тобто засвічувати світлодіод при спрацюванні, чого вони ніколи не роблять в режимі, коли зніто з охорони.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В смисле "я теж так вважав", на скріні хаб опрацьовує евент від датчика не під охороною,. Як себе поводить датчик коли втрачає зв'язок із хабом ніякого відношення не має до того як він себе поводить не під охороною. Хаб обробляє евенти від герконів завжди, то факт проілюстрований вище

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, Humanite сказал:

Головне тут "не думаю".

Аякс саме і має двосторонній зв"язок з усіма елементами системи. Навіть брелок, і той сигналізує про проходження чи не проходження команди.

Я кажу про ПРИЦИП, а не про деталі. Тому НЕ ВСІ охоронні елементи з двостороннім зв'язком, навіть якщо у Аякса вони такі всі. А взагалі головне чи постійно передає пристрій подій, чи ні.

50 минут назад, Humanite сказал:

Аякс, саме, для економії батарей пристроїв переводить їх в стенбай режим, коли система лише зрідка опитує датчики, щоб знати про їх справність.

Це і їжаку зрозуміло, тільки це тут до чого взагалі???

51 минуту назад, Humanite сказал:

втративши зв"язок з централлю почали спраьовувати, тобто засвічувати світлодіод при спрацюванні, чого вони ніколи не роблять в режимі, коли зніто з охорони.

І на зміні режиму світової індикації ви робити єдине можливе припущення? А може таким чином пристрій каже хазяін мої пакети не доходять до централі, звертаю твою увагу на проблему? Чи думаєте, що перед повною розрядкою АКБ централь якимось чином подає команди на зміну цієї індикації пристрою-НАВІЩО?))
Вам людина виклала скрін навіть з рідного застосунку..
Я не знаю, не задаєте собі питання, наприклад, яким чином можна увімкнути світло у гаражі прі підняття ролети якщо навіть система знята з охорони - якщо геркон не дасть сповіщення про її підняття??  Так же можна зробити у Аяксі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, uafisher сказав:

Я не знаю, не задаєте собі питання, наприклад, яким чином можна увімкнути світло у гаражі прі підняття ролети якщо навіть система знята з охорони - якщо геркон не дасть сповіщення про її підняття??  Так же можна зробити у Аяксі?

Я не знаю, не задаєте собі питання, наприклад, яким чином Smart ION з сусідньої гілки поставити під пультову охорону? Так же зробити у Smart ION?

Майже всі системи керування відкриванням воріт мають контакт для керування освітленням. Тобто при відкриванні воріт вмикається світло і горить кілька хвилин (в деяких системах регулюється час) для комфотрного в"їзду та виходу з автівки. У мене окрім світла в наражі ще вмикається світло перед гаражем, але там окрім всього задіяне реле басік від соноф для відпрацювання сценарію по світловому дню.

 

Для крапки в цьому безглуздому обговоренніохоронної системи Аякс з тим, хто навіть не бачив її - при здачі об"єкта на пультову охорону власник не має можлиості втручатися в її роботу, додавати або переносити датчики, робити будьякі дії. Лише постановлення та зняття з охорони. Хоч пультом, хоч клавіатурою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Humanite сказал:

Для крапки в цьому безглуздому обговоренніохоронної системи Аякс з тим, хто навіть не бачив її - при здачі об"єкта на пультову охорону власник не має можлиості втручатися в її роботу, додавати або переносити датчики, робити будьякі дії. Лише постановлення та зняття з охорони. Хоч пультом, хоч клавіатурою.

Ви часом не ділер/інсталятор Аякс? Бо як інакше можна так тупо рекламувати за нагоді чи бе неі продукт та не задавати собі самому питання??? При чому ви точно помиляєтесь. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. Я використовую охоронну систему як в своєму будинку, так і в своїй квартирі. А також на "дачі".

А от стосовно того, що хтось намагається лити бруд, при цьому навіть не намагаючись ознайомитись з системою, на яку той бруд ллє, то є велика вірогідність що робиться це за гроші.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 минуты назад, Humanite сказал:

Для крапки в цьому безглуздому обговоренніохоронної системи Аякс з тим, хто навіть не бачив її -...

Для крапки наводжу скрини переписки з техпідтримкою Аякса. Яка виявляється чудово знає свій продукт і інколи може дати вірну відповідь тільки за допомоги людини, "яка навіть не бачила Аякс")
Особисто для вас виділив момент де Аякс підтверджує вашу помилку.

71E2D671-2A51-4A94-9842-24F9A3B0B57C.png

49D31B90-6D2B-471B-B3C3-800CA311FAE5.png

835DEB53-08FD-4C6C-BA91-F68C5236C9BD.png

8AEF57D7-309D-477E-966F-847F4E2FE919.png

EEDB9A43-134D-49C9-A116-DA6A3319B647.jpeg

4AB73805-5DB8-4CF1-9DB8-1BDC75A7A024.png

11992A00-8059-412C-8379-5D18251A6185.png

Змінено користувачем uafisher
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що мене дуже здивувало, то це начебто неможливість сценаріїв не під охороною. Якщо це не помилка) Ну це як то дивно...
Ну і немає режиму енергозбереження у випадку не припинення руху під час тревоги.
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, uafisher сказав:

Що мене дуже здивувало, то це начебто неможливість сценаріїв не під охороною. Якщо це не помилка) Ну це як то дивно...
 

Особливо, коли в них з'явилися розумні вимикачі світла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Humanite сказал:

при здачі об"єкта на пультову охорону власник не має можлиості втручатися в її роботу

це не так - кажу я власник системи з пультовою охороною

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.02.2023 в 20:32, InSAn сказал:

Як стан віконного сенсора вплине на чутливість інформації, якщо й так видно - відкрите вікно чи закрите? 😎

 

22 часа назад, Humanite сказал:

Тобто чи знаходиться під охороною, чи можна безперешкодно проникнути в охороняємий об"єкт..

А по відкритому вікну не видно? 😁

Сенсор відкриття вікна не показує чи знаходиться об'єкт під охороною. Він надає дані - відкрите вікно чи ні.

 

  

22 часа назад, Humanite сказал:

Відкрию маленьку таємницю - датчики в системі передають стан лише коли активована система. Поки система не знаходиться в робочому режимі датчики не працюють і нічого не передають нікуди.

Тобто, якщо немає передачі даних від сенсора - то значить зловмисник знає, що об'єкт не в режимі охорони? 😱

Так же можна простим ефірним сканером дізнатися, чи об'єкт під охороною чи ні. Навіть нічого дешифровувати не потрібно: немає передачі - система не в робочому стані.

 

PS: Перечитав діалог із службою підтримки. Двояке враження...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, InSAn сказал:

PS: Перечитав діалог із службою підтримки. Двояке враження...

Яке саме?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, uafisher сказал:

Яке саме?

СП зовсім не "підкована" в технічних питаннях: на пряме запитання дає відповідь, яке суперечить фактам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, InSAn сказал:

СП зовсім не "підкована" в технічних питаннях: на пряме запитання дає відповідь, яке суперечить фактам.

У мене років 5-7 тому був значно, знааачно, гірший опит з їх техпідтримкою, точніше з Секуровським СКУДом, просто дикий, розкати - ніхто не повірить, коли я 100 разів уточнював певний важливий нюанс, відповідь так ок, а на практиці там весь захист "нігтем скидається", і коли вся лажа вилізла- відповідь була "це продукт певної цінової категорії, які можуть бути претензії")

Але стану трохи на захист у даному випадку. Так, звичайно техпідримка зобов'язана це знати, це теоретичний базіс який допомагає розуміти суть роботи а відповідно можливості, у нас це помітив та знав standov -який користується системою та уважний, я у цьому був впевнений оскільки розумію суть та принцип дії пристроїв загалом. Але техпідримка часто лажає, нажаль) Це не тільки у Аякс, а й у багатьох компаній, особливо які ростуть і набирають молодих спеціалістів). Я не перший раз бачу коли і манагери і технарі не знають про свій продукт.  

Але у конкретному випадку невірна відповідь підтримки ніяк не вплине на секьюрність чи юзабіліті та функціонал. Мабуть більшість користувачів принцип роботи просто байдуже, також з огляду на неможливість сценаріїв НЕ під охороною (??) наявність постійного інформування хаба зі сторони датчиків ніяк не використовується Аяксом і нікого не може цікавить апріорі. Конкретне питання мабуть виходить за звичайне коло запитів фокус групи. Тому прощаємо, хоча розумієш - що краще перепитати на інший день та у іншої людини))) Це картинка по галузі загалом, є більше спеціалісти, є менші, особисто я вже звик до таких приколів, у мене серед усього персоналу усіх постачальників є реально 1-2 людина, яку я як техніка консультатнта 100%  поважаю і ще не було проколів.

От що мені особисто більш здивувало -  відсутність роботи сценаріїв не під охороною. Мені це незвично і дико чому так)) Викидає тобі пристрій певний флаг - то чому б не зробити щось з ним за потреби окрім занесення до журналу подій? Я звик що система дозволяє використовувати пристрої відповідно до твого бажання у будь якому режимі.  Чому неможливо реалізувати елементарний кейс з освітленням гаражу, який є моделював -я взагалі то планував через нього вивести техпідримку на вірну відповідь, а виходить сценарії у Аякс так не працюють??? Хіба це так, люди добрі хто користується - може все ж таки це можливо?

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, uafisher сказал:

Конкретне питання мабуть виходить за звичайне коло запитів фокус групи.

Повністю згоден. Саме тому й писав - двояке враження. 😎

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, uafisher сказал:

От що мені особисто більш здивувало -  відсутність роботи сценаріїв не під охороною.

Тут якраз я здогадуюсь, чому так: на перших порах серед переваг Аяксу відзначалась довга автономна робота. І на цьому будувалась вся стратегія просування продукту.

Тому й економили живлення, коли сигналізація вимкнена.

А коли з'явилися сценарії - то перероблювати багато потрібно (і логіку, і софт)... Та й на енергоспоживання це вплине не найкращим способом...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, InSAn сказал:

Тут якраз я здогадуюсь, чому так: на перших порах серед переваг Аяксу відзначалась довга автономна робота. І на цьому будувалась вся стратегія просування продукту.

Тому й економили живлення, коли сигналізація вимкнена.

А коли з'явилися сценарії - то перероблювати багато потрібно (і логіку, і софт)... Та й на енергоспоживання це вплине не найкращим способом...

Стоп, важливо, щоб ми вірно розуміли. 
Сігналізація не буває вимкнена. Це буде тільки коли вона знеструмлена. Сігналка буває у режимі поставлено чи знято з охорони. А кожен рух, кожне спрацювання іде як подія-вона ПЕРЕДАЄТЬСЯ пристроєм на ППК (хаб, централь). Просто коли знято з охорони хаб не здіймає галас)

Щодо автономності то це точно не є саме сильна сторона, мені є з чим порівнювати. І той факт що датчик не вміє робити цикл (є тривога, передача перших подій, потім пауза, кінець циклу, якщо знову подія-знову тривога, пауза, тобто новий цикл), хоча таке вже давно є у нас на ринку, також не додає автономності. 

Розумієте, якщо спробувати реалізувати принцип передачі тільки під охороною -де гарантія що пакет від ППК до датчика з флагом «постановка під охорону» 100% буде прийнято без помилки, а відповідно датчик може не почати надсилати спрацювання, ну і т.п. 
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...