Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Авто аккумулятор в ИБП

mib

Рекомендовані повідомлення

1 годину тому, mib сказав:

lifepo4 купил опять таки для поиграться с солнцем ибо экономики там нет

Якщо це 12в збірка по 25А/г, то погратися можна. А якщо 48в 280А/г - то таки так, "економіки" немає, щоб погратися.

Кожна покупка - це вкладення запланованих коштів. І все залежить від напрямку вкладення та бажання щось отримати від цього.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, sanyas15 сказал:

Якщо це 12в збірка по 25А/г, то погратися можна. А якщо 48в 280А/г - то таки так, "економіки" немає, щоб погратися.

Кожна покупка - це вкладення запланованих коштів. І все залежить від напрямку вкладення та бажання щось отримати від цього.

Ну давайте посчитаем мою будущую систему все уже куплено осталось собрать в кучу и вашу рабочую систему

А потом выведем сколько нужно добыть кВт от солнца что бывыйти в ноль

По моей

1. Комбайн 430$

2. Lifepo4 140a/h 24 вольт 960$

3. 4 панели по 595 плюс крепления провода 1100$

4. Автоматы провода расходники 150$

Итого: 2640$ или по курсу 40 это 105600 грн

При условии что я смогу освоить 100% выработки что нереально но пусть будет это 2400 кВт*ч в год или по 1,68 грн это 4032 грн

Теперь делим 105600/4032 получаем 26 лет :-)

По факту будет где то 50 лет :-)

при тарифе 1,68 если в 10 раз подорожает то 3-5 лет что нормально

А что получается в вашем случае?

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, mib сказав:

ри тарифе 1,68 если в 10 раз подорожает то 3-5 лет что нормально

3 години тому, mib сказав:

хотя там есть балкон

нажаль північна сторона.

А по ціні в 10 раз мабуть небуде (це в німців десь так під 0.4 євро квт з їхніми податками), але орієнтуватися на бізнес тарифи напевно варто. Неспроста вони в платіжках вже досить давно вказують ринковий тариф в 6 грн з гаком і пільгу в 4 з гаком гривні для населення.  Готують морально )

При ринкових тарифах окупність тих всіх технологій явно поцікавіше.

image.png.b01776562cf6850ed716014c160e255f.png

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, vovarpd сказал:

А по ціні в 10 раз мабуть небуде (це в німців десь так під 0.4 євро квт з їхніми податками), але орієнтуватися на бізнес тарифи напевно варто.

Ну я про 10 раз больше в ключе что тогда появится экономика, а так это больше поиграться при наших тарифах

Но в ключе резерва, а особенно в длительное отсутствие ээ это бесценно ну как минимум 8 месяцев в году можно жить достаточно комфортно, даже стирать в солнечный день :-)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14.03.2023 в 17:42, mib сказав:

А что получается в вашем случае?

В мене вся система (5кВт інвертор, 6.7кВт панелей, 6кВт акумуляторів) придбана та встановлена самостійно вже майже 4 роки назад.

Тоді мені вийшло приблизно 115-120к грн. Монтаж виконав самостійно, то ж немало коштів зекономив.

В минулому році (грудень) я замінив інвертор з 5кВт на 8кВт, це ще плюс 20к грн. Зараз така система коштує 330-350к грн.

За минулий рік я зекономив на живленні від сонця (по фіксуванні в програмі) 5500 грн. Але це так, для загального розуміння.

А взагалі, коли Ви їздите на автомобілі, чи стараєтесь використати його всю потужність та швидкість?

Адже заплачені он-які гроші! Перш за все, будь яка серйозна покупка робиться для свого комфорту. Я комфорт від сонячної системи отримую постійно, особливо в період блекауту це стало більш помітно! То ж про окупність з першого дня не думав. Щоб повернути багато і швидко гроші, треба спочатку  багато їх вкласти (наприклад, в ЗТ), але таке вигодніше було робити років 10-12 назад. 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14.03.2023 в 19:18, mib сказав:

как минимум 8 месяцев в году можно жить достаточно комфортно

Я за 7 сонячних місяців минулого року взяв з мережі всього 210кВт, а загальне споживання будинку 2650кВт.

То, звичайно, комфорт є!

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дивлюсь на загальний об'єм квт за сонячний день - 1 - 1.2 максимум.

Це тому, що стоїть пріоритет мережі чи то такі панелі? (3.6квт загальна)

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, Фрай сказав:

стоїть пріоритет мережі чи то такі панелі?

Залежить від споживання будинком. Якщо споживання буде 1-2кВт, то панелей хоч 10кВт постав, все одно буде 1-2кВт.

Ось у мене добове споживання за цей місяць, панелей 6.7кВт

2023-03-16_13-19-20.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, sanyas15 сказал:

Адже заплачені он-які гроші! Перш за все, будь яка серйозна покупка робиться для свого комфорту. Я комфорт від сонячної системи отримую постійно, особливо в період блекауту це стало більш помітно! То ж про окупність з першого дня не думав. Щоб повернути багато і швидко гроші, треба спочатку  багато їх вкласти (наприклад, в ЗТ), але таке вигодніше було робити років 10-12 назад. 

Ну я вот это и назвал поиграться :-)

ЕСли сравнивать с машиной как вы это сделали то там альтернатива маршрутка и комфорт очень сильно отличается, а вот квт от солнца или от сети одинаковый :-) в плане комфорта

Яж не сказал что не надо строить станцию, я говорю что пока в ней нет экономики, но в рыбалке тоже нет экономики но многие увлекаются

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, mib сказав:

квт от солнца или от сети одинаковый :-) в плане комфорта

У Вас завжди э вибір - купити машину чи користуватися маршруткою.

Так і з панелями - встановити сонячну систему чи брати електрику з мережі.

В обох випадках комфорт різний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, sanyas15 сказал:

У Вас завжди э вибір - купити машину чи користуватися маршруткою.

Так і з панелями - встановити сонячну систему чи брати електрику з мережі.

В обох випадках комфорт різний.

Чем же он разный то? Я если что не про маршрутку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, mib сказав:

ЕСли сравнивать с машиной как вы это сделали то там альтернатива маршрутка и комфорт очень сильно отличается, а вот квт от солнца или от сети одинаковый :-) в плане комфорта

А якщо додати ремонт, сніг/град і обслуговування, то комфорт нижчий.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, anabioz сказал:

А якщо додати ремонт, сніг/град і обслуговування, то комфорт нижчий.

Это вы сейчас про что ? Машину, маршрутку, солнечную станцию или сетовое электричество?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, mib сказав:

Чем же он разный то? Я если что не про маршрутку

Якщо мережі немає ( при відсутності сонячної станції), то й комфорту немає.

А коли машини немає, то можна на маршрутку сісти.

А взагалі, навіщо й жити, якщо навкруги нас один безлад  та дискомфорт?!

Ми самі творці свого комфорту, кожен вибирає те, що вибирає!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, sanyas15 сказал:

Якщо мережі немає ( при відсутності сонячної станції), то й комфорту немає.

Сколько солнечных дней было с ноября по февраль? Я помню день или два и моя станция работала как ибп, по сути для комфорта ибп и нужен

Вы либо не поняли мою мысль либо я не понимаю о чем вы спорите

Вы согласны что экономики в солнечных панелях при нашем тарифе нет?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, mib сказав:

Это вы сейчас про что ? Машину, маршрутку, солнечную станцию или сетовое электричество?

 

Про сонячні панелі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, anabioz сказал:

Про сонячні панелі

Ну не так там много того обслуживпния, град это уже форсмажор, а вот снег и пасмурные дни это да от них никуда не деться 4-5 месяцев в году

Сегодня вот выраьотка грубо нулевая

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, mib сказав:

Вы согласны что экономики в солнечных панелях при нашем тарифе нет?

Якби я ставив панелі з ціллю зекономити, то відразу шукав би та вкладав гроші у ЗТ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, mib сказал:

Вы согласны что экономики в солнечных панелях при нашем тарифе нет?

Справа не тільки в тарифі на електрику, а й в зоні. Чим північніше, тим нижче сонце, і на нашій широті, навіть при двократному підвищенні, економіки не буде, особливо якщо ідіотський зелений тариф таки скасують, адже його ставка це просто безглуздя, протиснута через ВРУ для перекачування коштів бюджету та всіх платників в кишені купки спритних ділків. Щодо форс мажорних обставин, то тут все вірно. Якщо електрика вкрай потрібна, а її фізично немає, то нікого не бентежить, що її собівартість буде висока. Це принцип доцільності. Як у війську. Кого хвилює, що танк за годину може легко спалити 500 літрів дизельного палива? Це плата за інші якості, вирішити які інакше неможливо, і крапка. Ми зараз живемо в ситуації, коли, на жаль, важко розділити нормальне життя і нормальні розрахунки економічної доцільності від вимушеної доцільності, в якій економіка прораховується в останню чергу, лише як можливість створення того чи іншого рішення з наявним матеріальним ресурсом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Економіку можна рахувати в мирний час, та і то я б сказав більше якщо це все робиться на продаж по зеленому тарифу, а не для себе.
Зараз важливіше комфорт - тобто наявність електрики тоді коли її немає в мережі. 

Але є ще один нюанс.
Сьогодні допустим ми молоді здорові є робота дохід.
Завтра може небути і здоров'я і доходу і відповідно платити по комерційному тарифу за електрику/газ/воду може статити напряжно, прийдеться дуже сильно економити, а вкласти в ці технології вже небуде що. 
Тобто нюанс такий що якщо зараз є "зайві" кошти, і навіть ці панелі є економічно недоцільні станом на вже - то це не означає що їх установка недоцільна. Є інші критерії.

Я наприклад так і склопакети в квартирі поміняв і тепловий насос повітряний до -35 поставив з цією метою.
Економіки там нема якщо брати до уваги вартість обладнання, але щомісячні платежі вже трошки менші. І в разі втрати/зменшення доходу це трошки полегшує життя.
 

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, vovarpd сказал:

Я наприклад так і склопакети в квартирі поміняв і тепловий насос повітряний до -35 поставив з цією метою.

Сенс, у "підготовці до пенсії" безумовно, є. Склопакети то, безумовно, доцільна витрата, оскільки строк його експлуатації великий. Тепловий насос дозволить щось зекономити на опаленні, але то треба рахувати. З іншого боку, якщо колись виникне потреба в ремонті (а вона обов'язково колись наступить), через років 10 це може бути вкрай недешево.  Є й інші "резерви". Наприклад, сучасний холодильник А++ відомих брендів, споживає набагато менше електрики ніж старі. Та й зберігає харчі набагато краще. Теж саме з пралкою. А++ моделі то не тільки економія на електриці, та воді, а ще й вища якість прання з меншими витратами порошку. Сучасна інверторна мікрохвильовка не тільки зекономить простір, але й набагато ефективніша за старі. І т.д. і т.п. У кожного є можливість зайнятись внутрішнім аудитом, це точно корисна та ефективна справа. Прилади довготривалого вжитку високої якості та найсучасніших і найефективніших зразків відомих брендів доцільно купувати коли на те є вільні кошти, це точно зменшить майбутні витрати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, vovarpd сказал:

 якщо зараз є "зайві" кошти

 

Ось це головне. І щоб їх використати, є багато способів. Серед них хороших небагато.

Змінено користувачем ashim1990
  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Vladdi сказал:

 Прилади довготривалого вжитку високої якості та найсучасніших і найефективніших зразків відомих брендів доцільно купувати коли на те є вільні кошти, це точно зменшить майбутні витрати.

Воно ніби так... Але вже не так. Оптимізація, сер! Тому "прилади... найсучасніших і найефективніших зразків відомих брендів" коштують дуже дорого. Або їх взагалі можуть не випускати.

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, vovarpd сказав:

Сьогодні допустим ми молоді здорові є робота дохід.
Завтра може небути і здоров'я і доходу і відповідно платити по комерційному тарифу за електрику/газ/воду може статити напряжно, прийдеться дуже сильно економити, а вкласти в ці технології вже небуде що. 

Саме так! Коли чотири роки назад я зібрався виділити чималі кошти із сімейного бюджету на встановлення інвертора та панелей,

то дружина мене підтримала, сказавши: "То буде достойна інвестиція в старість!"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Vladdi сказав:

Є й інші "резерви". Наприклад, сучасний холодильник А++ відомих брендів, споживає набагато менше електрики ніж старі. Та й зберігає харчі набагато краще. Теж саме з пралкою. А++ моделі то не тільки економія на електриці, та воді, а ще й вища якість прання з меншими витратами порошку. Сучасна інверторна мікрохвильовка не тільки зекономить простір, але й набагато ефективніша за старі. І т.д. і т.п.

Що якщо все це вже зроблено? :)  Сонце це просто один з оцих всіх варіантів. Звичайно я не кажу кинути все і побігти купити панелі на останні гроші, при цьому залишивши в ролі холодильника старий донбас.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...