Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

16 хвилин тому, allanek сказав:

А ти садила щось з сортів, що мають гіацинтові китиці, на зразок, Грей Стар?

я саме Грей стар садила 2 рази і всі 2 рази пересорт,  купила зараз останній раз його, по розміру квітки воно, але по першому року тим більше по такому меленькому ще неможна нічого сказати..... якщо це не він, то не дуже я його і хочу:) бо сад не гумовий

 також з гіацинтовими є сорт Skyfall, але я його не маю

  image.thumb.png.8b95a598f0ae8c284f01ef9978b0392f.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, знайшла Полар Бір з рожевим на квітах. Вона тут ще маленька. Фото зроблено 30.09.2019 року.

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

чи встигну я помилуватися ним до настання холодів.

Не зрозуміла. Полар Бір починає квітнути десь з середини липня і в жовтні ще радує квітами. Про яке "встигну" ви кажете?

Поряд з фото Полар Бір, того ж числа сфотографувала гортензію-свято Мега Мінді (фото 2, 3). Якщо маєте місце, бо то велика гортензія, саджайте. Це насолода для очей.

IMG_6437.JPG

IMG_6430.JPG

 

IMG_6417.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, irina1969 сказав:

якщо це не він,

Якщо щось, то ще можна спробувати купити в Проксімі :grin:. По гортензіям в них не мала пересорту.

13 хвилин тому, irina1969 сказав:

то не дуже я його і хочу

Він гарнюній, ти його ще полюбиш))) Мені сподобалось те, що бачу на твоєму фото.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, allanek сказал:

 

Але Полар має чистий білий колір, ніякого кремового в нього не бачила. 

Так, він білий, але не білий-білий. Для мене він як "слонова кістка". До речі на фото він біліший ніж у житті. Мені навіть здається що ваші фото біліші за мої.

IMG_20230802_082157.thumb.jpg.6718659c1a81e4b76aaff9945a3cca08.jpg

IMG_20230802_082207.thumb.jpg.6b5c537188d8c97d14022213e8aaff8f.jpg

 

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, allanek сказал:

 

Не зрозуміла. Полар Бір починає квітнути десь з середини липня і в жовтні ще радує квітами. Про яке "встигну" ви кажете?

Так, починає, але дуже повільно. У мене він дуже довго розпускає квіти. Він зараз ще напів нерозпущений. В тому році він до морозів не встиг розпустити всі свої квіти, так його ще напівзеленого морозом і прихопило. З чого зробила висновок що ця Полар пізній сорт. А може, це тому, що кущ молодий і з часом він зміцніє?

До речі, навчилась без проблем розмножувати гортензію, то тепер думаю, що купувати мені їх не потрібно. Можу із своїх двох сортів засадити всю ділянку)))

Весною, коли обрізала перезимувавші гілки, поставила їх у воду. Дочекалася коли на цих гілках відростуть бруньки розміром 2-3 см, обламала всі ці бруньки, опудрила кореневином Грандіс і посадила у прозорий харчовий контейнер. Воно швидко все вкорінюється, розсажуємо в окремі горщики, підрощуємо і в червні садимо на постійне місце. Ось Полар розмноження таким чином в цьому році. Червнева посадка:

IMG_20230802_082226.thumb.jpg.77852798cfb9fd548e11c8193222cfa2.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алло, ви ще писали що Полар досить компактний кущ, метр у висоту. Якщо не робити йому короткої обрізки, є можливість мати висоту хоча б 1,5 метри? Планую наступної весни зробити саме так, бо наші безпритульні вуличні собаки на низьких кущиках обламала мені чимало бруньок весною (Полар сидить на вулиці за парканом).

 

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Для мене він як "слонова кістка".

 Стосовно кольору. Зараз пробіглась по описам, що сказати? Хто що хоче, те і пише. Навіть, "Зелені Ангели", в яких я і купувала цю гортензію, пишуть, що є аквамаріновий колір. Де вони його побачили, то загадка для мене? Про білий та слонову кістку. Пишуть, що присутні обидва кольори.  На Ютубі багато роликів про цю гортензію, викладати сюди нема сенсу, коли можна зайти та пошуком побачити рядок відео про цю гортензію. навіть, прочитала, що вона починає квітнути в серпні, що мене здивувало дуже.

12 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Алло, ви ще писали що Полар досить компактний кущ, метр у висоту.

Про висоту.  Колись в мене і Бобо була 1,70см висоти. Багато залежить від обрізки. Я свою обрізаю низько. Не так, як Бобо, що залишаю по 2-3 бруньки, але низько. Знов таки, стосовно її висоти бачу різні розміри, від максимально 1,20м до максимально 1,80м.

Зазвичай обрізку роблю восени та не залишаю на зиму квіти. В цьому році вона зимувала з квітами і обрізала її вже весною. Не низько, зрізала тільки квіти. Не бачу, щоби вона стрибнула в рості, така, як зазвичай. Але це може і тому, що росте на піску та не бачила добрива пару років.

Наташа, хто знає, може те, що я називаю Полар Біром є пересортом. Все можливо. Але подивилась ролик панянки, що теж купувала цю гортензію в Ангелів, то вона виглядає так само.

І чого ви так переймаєтесь цією гортензією? Росте собі і росте, гарні китиці вам видала.

Великих китиць не маю в цьому році, бо не годувала її зовсім.

Колись на Садибі хтось жалівся, що кущі Полара розвалюються. Це було дивно, бо в цьому її головна риса, що тяжко набиті китиці тримаються на рівненьких тонких гілках і кущ не розвалюється. В мене так і є.

29 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

До речі, навчилась без проблем розмножувати гортензію, то тепер думаю, що купувати мені їх не потрібно. Можу із своїх двох сортів засадити всю ділянку)))

Люблю канал цього  українського садівника.

 

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я собі цього року також посадила кілька сортів. Ванніллу, Діамонтіно, Вімс Ред і Лайм лайт. Всі окрім Лайм лайт на відкритому сонці. Є у мене сумніви чи це хороше для них місце, але буду бачити.  По тим невеличким суцвіттям вже бачу що на сонці швидше розовіють.

Змінено користувачем Yull
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Yull сказав:

Я собі цього року також посадила кілька сортів. Ванніллу, Діамонтіно, Вімс Ред і Лайм лайт. Всі окрім Лайм лайт на відкритому сонці. Є у мене сумніви чи це хороше для них місце, але буду бачити.  По тим невеличким суцвіттям вже бачу що на сонці швидше розвіють.

При достатньому поливі ці гортензії цілком гарно почувають себе на сонці

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стосовно строків квітування до кожного сорта свій підхід...у мене є горта яка наробила шороху в 2021 році "Rensam", яку кацапи чомусь прозвали самарською лідією🥵 і тут вкрали...так от, перший рік я її образала зовсім мало і до морозів вона не встигла , а цьому році я її почікала  так низько, що самій стало лячно, на висоту це не вплинуло, бо як заявлено +-рослина буде тримати розмір, але вона квітнути почала 2 тижня тому і я дуже сподіваюсь, що побачу її малиновий колір.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, Yull сказав:

Вімс Ред

Цю гортензію треба саджати або окремо від інших, або з біло-зеленими , тільки не з тими, що мають рожевий колір. Вона в мене є. Дорослий кущ. В неї рожевий колір зовсім поганий, наче брудом заляпаний. Цього не видно, коли вона росте одна, коли поряд з рожевими гортензіями, це жахіття. Я дуже рідко жаліюсь на рослини, але ця гортензія підступна. Ну і не зрозуміла натхненних відгуків стосовно кольору Вімса. Мега Мінді набагато красивіша. Єдиний плюс Вімса- вона розквітає першою за всіх, рання гортензія, а Мега Мінді , навпаки, пізніше за всіх. Ну і сама по собі, вона не є прикрасою в моєму саду. Для мене вона ніяка. Можна б було припустити, що то пересорт, але в мене був ( під водою зараз) ще один кущ з іншого розплідника- таке саме, нема різниці.

Архівні фото, вирішуйте самі наскільки об'єктивним є мій погляд на цю гортензію.

Світлини різних років. Для порівняння поведінки та її вигляду, фото 1 -липень 2019 року та фото 2 - липень 2020року, з різницею в 5 днів. Як на мене, вона, навіть, поряд з лайм лайтом, біло-зеленим, виглядає брудною купою. Обіцяного винного кольору не бачила ні разу. Щось не зрозуміле, завжди наче брудна ганчірка.

 

 

IMG_6302.JPG

IMG_7066.JPG

IMG_7061.JPG

IMG_7460.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, allanek сказал:

Цю гортензію треба саджати або окремо від інших, або з біло-зеленими , тільки не з тими, що мають рожевий колір. Вона в мене є. Дорослий кущ. В неї рожевий колір зовсім поганий, наче брудом заляпаний. Цього не видно, коли вона росте одна, коли поряд з рожевими гортензіями, це жахіття. Я дуже рідко жаліюсь на рослини, але ця гортензія підступна. Ну і не зрозуміла натхненних відгуків стосовно кольору Вімса. Мега Мінді набагато красивіша. Єдиний плюс Вімса- вона розквітає першою за всіх, рання гортензія, а Мега Мінді , навпаки, пізніше за всіх. Ну і сама по собі, вона не є прикрасою в моєму саду. Для мене вона ніяка. Можна б було припустити, що то пересорт, але в мене був ( під водою зараз) ще один кущ з іншого розплідника- таке саме, нема різниці.

Архівні фото, вирішуйте самі наскільки об'єктивним є мій погляд на цю гортензію.

Світлини різних років. Для порівняння поведінки та її вигляду, фото 1 -липень 2019 року та фото 2 - липень 2020року, з різницею в 5 днів. Як на мене, вона, навіть, поряд з лайм лайтом, біло-зеленим, виглядає брудною купою. Обіцяного винного кольору не бачила ні разу. Щось не зрозуміле, завжди наче брудна ганчірка.

 

 

 

От я її і посадила окремо, бо ж все ж суцвіття у неї відрізняються від інших.  Саме "брудно" у мене зараз виглядає Діамонтіно, якщо щось можна судити по тим маленьким суцвіттям. Вона якась зелено- рожева стала, хоча була спочатку біла-біла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Yull сказав:

От я її і посадила окремо,

А чому вибір був на користь Вімса?  Бо вона в мене в списку рослин, якім місце на лужку за парканом.

Діамонтіно в мене нема.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, allanek сказал:

А чому вибір був на користь Вімса?  Бо вона в мене в списку рослин, якім місце на лужку за парканом.

Діамонтіно в мене нема.

Мені вона подобається на фото і відео. Міцна, стояча, з червоними пагонами, темно малинові суцвіття. Побачу що у мене з неї виросте)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, Yull сказав:

Побачу що у мене з неї виросте)

Цікаво було б подивитись та порівняти з тим, що маю я)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, allanek сказал:

 Стосовно кольору...

І чого ви так переймаєтесь цією гортензією? Росте собі і росте, гарні китиці вам видала.

 

Стосовно кольору, читаючи дописи про інші гортензії, я підозрюю, що грунт, живлення, сонце/затінок, догляд, навіть регіон вирощування можуть впливати і на колір, і на сроки зацвітання, і на умови зимівлі, і зрештою на висоту рослини. Я теж дивилась роліки в ютубі і от мені багато попадалося таких, де про Полар говорили що вона саме з кремовим відтінком і що ознака цього сорту - це злегка зубчасті квітки, не всі-всі, але оці плавні зубчики мають бути. У мене таки є.

Стосовно того, чого переймаюсь. Алло, у вас шикарний великий сад і ваші світлини тому підтвердження. А що ж робити тим, у кого нема таких умов і стільки землі саме під сад? От такі як я, мають десь притулені декілька гортензій (бо не зважаючи на розмір ділянки краси таки хочеться) і переймаються тими декількома рослинами, бо саме з них треба "вижати максимум в мінімальні строки"

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Якщо не робити йому короткої обрізки, є можливість мати висоту хоча б 1,5 метри?

Сходила поміряла та придивилась до кольору китиць.  Якщо не робити низької обрізки, будете мати 1,5м. Зараз загальна висота моїх кущів 1,40см, є кілька гілок, що дотягли до 1,50м. Повторюю, що в цьому році я не робила корегуючої обрізки, тільки зрізала квіти і сухі гилки прибрала. Стосовно кольору. Якщо роздивлятись, то так, там намішано і білий, і зелений, і слонова кістка. В мене враження, що слоновою кісткою китиця світиться зсередини. Загальне враження, якщо не роздивлялись прискіпливо, то білий з зеленими носами.

Якщо цікаво , кажіть, подивлюсь архівні фото Бобо, для розуміння, як висота куща та  форма залежать від обрізки.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Алло, у вас шикарний великий сад і ваші світлини тому підтвердження.

Дякую☺️

4 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

і переймаються тими декількома рослинами,

Наташа, я питала про перейматися тому, що ваша Полар Бір гарна. То і нема підстав перейматись через неї.

5 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

А що ж робити тим, у кого нема таких умов і стільки землі саме під сад?

А нічого. Радіти, що в вас маленький клаптик землі.  Вже казала, мені б , зараз, вистачило, , якщо і не балкона , де в горщику росте кущ помідорів, то невеличкий клаптик землі. Чесно)

І ще. Незалежно від того великий сад чи малий, все одно проходиш стадії " я хотіла, я зробила, а воно не моє." Іноді я передивляюсь архівні фото свого саду і там зустрічаються такі чудернацьки рішення, що я не розумію, як мені таке в голову приходило. І головне, що воно мені подобалось якийсь час:grin: В мене без помилок не обійшлось. Був би маленький клаптик, все одно щось би нарукотворила:crazy:

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Якщо цікаво , кажіть, подивлюсь архівні фото Бобо, для розуміння, як висота куща та  форма залежать від обрізки.

Звичайно ж цікаво! При купівлі Полара у мене був вибір між ним і Бобо. Бобо не взяла через її низький зріст в характеристиках. Мені все ж таки потрібна висока, міцна, зимостійка гортензія. А потім побачила фото і відео з Бобо і пожалкувала що не взяла ще і її, бо дуже гарна. А з другого боку, куди ж ту всю красу приткнути....☺️

1 час назад, allanek сказал:

Дякую☺️А нічого. Радіти, що в вас маленький клаптик землі.  Вже казала, мені б , зараз, вистачило, , якщо і не балкона , де в горщику росте кущ помідорів, 

Це мені нагадало моє дитинство. У мене була подружка з чорним кучерявим волоссям. Боже, як мені хотілося таке саме! У мене біле пряме волосся і жодні бігуді не робили з них тої шикарної копни кудрів! І якось випадково в розмові виявилося, що подружка дивиться на моє волосся і мріє про пряме і світле, бо на її погляд воно більш слухняне і з такого волосся можна робити щодня різні зачіски, а кудряве завжди є кудряве🤭

1 час назад, allanek сказал:

☺️

І ще. Незалежно від того великий сад чи малий, все одно проходиш стадії " я хотіла, я зробила, а воно не моє." Іноді я передивляюсь архівні фото свого саду і там зустрічаються такі чудернацьки рішення, що я не розумію, як мені таке в голову приходило. І головне, що воно мені подобалось якийсь час:grin: В мене без помилок не обійшлось. Був би маленький клаптик, все одно щось би нарукотворила:crazy:

А це взагалі безкінечний процес...)))

Ми ж живі люди зі своїми емоціями і тараканами. Тим більш що з часом з'являються у продажу нові рослини, міняються наші смаки і обставини, фінансові можливості, потреби, тощо. Мені здається що не змінюють нічого або зовсім байдужі люди, або зайняті аж на стільки, що звертаються до ландшафтників для створення саду, а потім до садівників по догляд

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Міскантус...так... просинається пізно, але воно того варто. Злаки в саду завжди гарно.

1690996050563.JPEG

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите, пожалуйста, ест на участке черешня и груша.
Черешня взрослая, как ее подстричь правильно, могу скинуть фото для подсказок.
И есть груша, плодов полно, но она мелкая твердая и не вкусная.
Мне говорят что дрова будут хорошее а вот толку от деревьев нет, типа спиливай, но я не хочу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мої огірки ростуть під навісом, не помітив як один хвостик виліз і захопив колоновидку поряд.

IMG_8123.thumb.jpeg.a90c8b5401361e32a5315d9f22409b31.jpeg

Дивлюсь, а там з десяток огірків висить і вже перезріли трохи

IMG_8120.thumb.jpeg.1c53e5144f27955962ecfa5555887b82.jpeg

а з шва на фемі вилізло отаке чудо

IMG_8142.jpeg.dcbfb0771715ddaea1c4f37d452a0507.jpeg

як воно там опинилось і зовсім без землі ))

IMG_8132.thumb.jpeg.944670570e2f8ca03744f61bafe732ea.jpeg
 

ще й грибочки на додаток з клєвером ))

 

IMG_7970.thumb.jpeg.3e88911007f43c83b26a4761670b103c.jpeg

  

  • Лайк 4
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я сьогодні позрізала майже все листя з томатів. В п'ятницю перші 4 помідори зірвали, субота - навіть в огород не виходили, бо жара, а в неділю ввечері все листя або сухе, або у плямах. Подивилась по картинкам в інете - "діагностувала" кладоспоріоз. Дома був "Квадріс", з переляку побризкала. А сьогодні все листя (майже все, бо деякі верхівкі зелені та неушкоджені) позрізала, навіь деякі плоди. Маю надію, що хоч щось визріє "на корню".

От скільки раз садила оці помідори - завжді закінчується думками: нАшо воно мені надо?! та шоб я ото ще колись хоч раз ...

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, V.K.L сказал:

Подскажите, пожалуйста, ест на участке черешня и груша.
Черешня взрослая, как ее подстричь правильно, могу скинуть фото для подсказок.
И есть груша, плодов полно, но она мелкая твердая и не вкусная.
Мне говорят что дрова будут хорошее а вот толку от деревьев нет, типа спиливай, но я не хочу.

По черешні не підкажу, бо не маю з нею досвіду, а от по груші.... Якщо ваша груша якогось дуже пізнього сорту, що вона не встигає визріти, або вона з кісточки - дичок, то звісно з неї нічого кращого ви не доб'єтесь. Але. Можна спробувати прищепити на неї гарні груші інших сортів і коли прищепи приживуться, то поступово (іноді навіть не за один рік) видалити з груші "рідні" гілки, залишивши лише прищеплені.

Можна навіть на ту грушу прищепити щось інше "семечковое", яблука наприклад. 

Якщо саме дерево хороше, не хворе, коріння гарне, то можна спробувати його перевиховати прищепами. Бо виростити нове дерево займе багато часу і знову з невідомим результатом

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, voglya сказал:

А я сьогодні позрізала майже все листя з томатів. В п'ятницю перші 4 помідори зірвали, субота - навіть в огород не виходили, бо жара, а в неділю ввечері все листя або сухе, або у плямах. Подивилась по картинкам в інете - "діагностувала" кладоспоріоз. Дома був "Квадріс", з переляку побризкала. А сьогодні все листя (майже все, бо деякі верхівкі зелені та неушкоджені) позрізала, навіь деякі плоди. Маю надію, що хоч щось визріє "на корню".

От скільки я зарікають не саджати пізніх сортів помідорів, та ще і високорослих, і виходить дуже правильно роблю, бо ваш приклад тому підтвердження.

У мене ранні і середні низькі томати. Вони уже свій урожай майже віддали. Так, вони теж хворіють. І кладоспоріозом, і фітофторою, але встигають віддати урожай до масового ураження. Звичайно, їм теж треба догляд і обробки, але на теперішній час у мене уже в погребі назакручувано баночок з помідорами, зварено на всю зиму домашнього кетчупу і закриті салати, що потребують помідорну основу. І коли люди кажуть що майже в середині серпня вони ще майже не їли своїх помідорів, то мені дуже шкода, що люди принципово ганяються за отими дебарао і подібними. Зараз уже стільки сортів і гібридів раннього строку дозрівання, м'ясистих і гарних за смаком, що можна вибрати на будь-який смак.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...