Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

36 минут назад, Nic-олаевна сказал:

От скільки я зарікають не саджати пізніх сортів помідорів, та ще і високорослих, і виходить дуже правильно роблю, бо ваш приклад тому підтвердження.

У мене ранні і середні низькі томати. Вони уже свій урожай майже віддали. Так, вони теж хворіють. І кладоспоріозом, і фітофторою, але встигають віддати урожай до масового ураження. Звичайно, їм теж треба догляд і обробки, але на теперішній час у мене уже в погребі назакручувано баночок з помідорами, зварено на всю зиму домашнього кетчупу і закриті салати, що потребують помідорну основу. І коли люди кажуть що майже в середині серпня вони ще майже не їли своїх помідорів, то мені дуже шкода, що люди принципово ганяються за отими дебарао і подібними. Зараз уже стільки сортів і гібридів раннього строку дозрівання, м'ясистих і гарних за смаком, що можна вибрати на будь-який смак.

Це у вас у теплиці помідори? А поділіться сортами які садите. У мене у відкритому грунті, оце тільки тільки починають спіти, і то лише дрібні типу Чері. Ніби і не пізні сорти але холодно у нас цього року. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Nic-олаевна сказал:

От скільки я зарікають не саджати пізніх сортів помідорів, та ще і високорослих, і виходить дуже правильно роблю, бо ваш приклад тому підтвердження.

О нє, я не приклад! В мене може за кілька років якісь навички і з'явились, але досвід, ввіжаю, відсутній. Навіть так: відсутній системних підхід. Почвоведення, хвороби, агротехніка по кожній рослині - то все потребує вивчення.

Я зараз більше схожа на бабусю, яка жалкується, що в неї абрикоси морозом прибило ))))

Так, по сортам дуже згодна, але ж кожного разу думаєш, шо пронесе і будеш їсти великі солодкі салатні ще й у вересні... І не так просто найти на базарі звичайні невисокі, невисокі салатні та т.п. Ось вже зібралась (!) взимку (!) начитатись про сорти та виростити собі такі помідори, як я хочу! Я ще по цим граблям не ходила....

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Yull сказал:

Це у вас у теплиці помідори? А поділіться сортами які садите. У мене у відкритому грунті, оце тільки тільки починають спіти, і то лише дрібні типу Чері. Ніби і не пізні сорти але холодно у нас цього року. 

Кожного року я саджаю декілька кущиків в теплицю для самих перших помідорів, а основну кількість у відкритий грунт. Я казала про ті, що у відкритому грунті.

Щороку я теж експериментую, пробую нові сорти і гібриди. Але які сорти та гібриди у мене цього року, напишу завтра-післязавтра, бо наразі я не дома, а на пам'ять можу назвати лише половину)))

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.08.2023 в 18:12, V.K.L сказал:

Черешня взрослая, как ее подстричь правильно, могу скинуть фото для подсказок.

Поки що літо - позрізайте усі сухі гілки. А піздно восені можна прибрати ті, які ростуть у середину дерева.

8 часов назад, Yull сказал:

У мене у відкритому грунті, оце тільки тільки починають спіти, і то лише дрібні типу Чері.

А в мене деякі не мають квіточок навіть.

Змінено користувачем Simpapula
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Nic-олаевна сказал:

По черешні не підкажу, бо не маю з нею досвіду, а от по груші.... Якщо ваша груша якогось дуже пізнього сорту, що вона не встигає визріти, або вона з кісточки - дичок, то звісно з неї нічого кращого ви не доб'єтесь. Але. Можна спробувати прищепити на неї гарні груші інших сортів і коли прищепи приживуться, то поступово (іноді навіть не за один рік) видалити з груші "рідні" гілки, залишивши лише прищеплені.

Можна навіть на ту грушу прищепити щось інше "семечковое", яблука наприклад. 

Якщо саме дерево хороше, не хворе, коріння гарне, то можна спробувати його перевиховати прищепами. Бо виростити нове дерево займе багато часу і знову з невідомим результатом

Завтра по груше и черешне сделаю портфолио)) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сегодня съели шикарный инжирчик )

IMG_8162.thumb.jpeg.b634d732d6f9e2a1e508aa4668886ca4.jpeg
 

такой размер не ожидал

IMG_8169.thumb.jpeg.4956376a3061a343feffc78893a56739.jpeg

спички для масштаба

IMG_8178.thumb.jpeg.c0741524e7068b6d8fbe235a62b84903.jpeg
 

И обалденно сладкий! Рекомендую!

 

 

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.08.2023 в 23:20, Nic-олаевна сказал:

 

Щороку я теж експериментую, пробую нові сорти і гібриди. Але які сорти та гібриди у мене цього року, напишу завтра-післязавтра, бо наразі я не дома, а на пам'ять можу назвати лише половину)))

Отже, сорти і гібриди цього року:

Гібриди F1:

Мамако (почав стигнути самий перший), Міцено, Каста, Хепінет

Сорти:

Хайнц (почав стигнути разом з Мамако. В наступному році засаджу ним основну частину помідорної грядки), Ранок помаранчевий, Дамські пальчики, Маруся, Рома.

Всі свої помідори сіяла на розсаду 20.03, потім пікірувала в теплицю, а вже з неї висаджувала у грунт 20 травня. Розсада була досить велика, одразу прижилася і почала в'язати томати.

Ще дуже хочу в наступному році для теплиці спробувати гібрид Гравітет. Він правда високий, але по відгукам дуже рано починає стигнути.

За роки спробувала дуже багато сортів і гібридів, щось краще, щось гірше. Кожен підбирає під свої умови і смаки

 

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Фрай сказал:

Сегодня съели шикарный инжирчик )

IMG_8162.thumb.jpeg.b634d732d6f9e2a1e508aa4668886ca4.jpeg
 

такой размер не ожидал

спички для масштаба

И обалденно сладкий! Рекомендую!

О!!!  Инжииииииииррррр! Це любооооф!!!

Расскажите, пожалуйста, подробнее! Сорт, где брали, каким, где сажали, как ухаживаете? это первый урожай?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Nic-олаевна сказал:

Отже, сорти і гібриди цього року:

Гібриди F1:

Мамако (почав стигнути самий перший), Міцено, Каста, Хепінет

Сорти:

Хайнц (почав стигнути разом з Мамако. В наступному році засаджу ним основну частину помідорної грядки), Ранок помаранчевий, Дамські пальчики, Маруся, Рома.

Всі свої помідори сіяла на розсаду 20.03, потім пікірувала в теплицю, а вже з неї висаджувала у грунт 20 травня. Розсада була досить велика, одразу прижилася і почала в'язати томати.

Ще дуже хочу в наступному році для теплиці спробувати гібрид Гравітет. Він правда високий, але по відгукам дуже рано починає стигнути.

За роки спробувала дуже багато сортів і гібридів, щось краще, щось гірше. Кожен підбирає під свої умови і смаки

 

А можна с подробицями? Крім термінів, які вони? розмір плода, скільки було гілок на кусту, низько/високо,  колір, смак, твердий/мякий, шкурка, чи їсти/чи шось з нього робити...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, voglya сказал:

А можна с подробицями? Крім термінів, які вони? розмір плода, скільки було гілок на кусту, низько/високо,  колір, смак, твердий/мякий, шкурка, чи їсти/чи шось з нього робити...

Ну, спробую))) Відкорегую власне повідомлення, щоб не писати сорти заново

12 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Гібриди F1:

Мамако (почав стигнути самий перший) - дуже схожий на Хайнц (про нього буде нижче)

Міцено - сливка червона, помірна. Брала для маринування в банки

Каста - круглий з ледь помітним носиком, але крупніший за Мамако і Хайнц

Хепінет - великий, рожевий, салатний, смачний

Сорти:

Хайнц (почав стигнути разом з Мамако. В наступному році засаджу ним основну частину помідорної грядки) - мясистий, червоний, не водянистий, круглий. Не малий і не дуже великий. Гарний для соусів і помідорної основи під мариновані салати

Ранок помаранчевий - дійсно памаранчевий у повній стиглості, смачний, сливка. Ціле ведро (10 літрів) поклала на квашення. Думаю саме квашеним від буде дуже смачним.

Дамські пальчики - червона сливка з носиком, смачна. Коли стигла то мякувата, то певно що більше підійшла б для соку чи соусу. Маринувати люблю тверді сливки

Маруся, Рома - кубрвидні великі сливки. Для будь-чого. М'ясисті 

А от скільки на кожному кущі, ну хто ж їх рахував))) Можу лише сказати що всього того добра 130 кущів посаджено. Але кущі загружені помідорами дуже добре. Нема таких кущів, що на них теліпається 3 помідора. Всі сорти і гібриди низькорослі, це мій принциповий таракан. Ранок памаранчевий середньо рослий, але веде себе чемно)))

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Nic-олаевна, дякую!

Будь ласка, якщо буде можливість, натхнення та наснага )))) зробіть фото помідорів, плодів!

А де насіння купували?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, voglya сказал:

О!!!  Инжииииииииррррр! Це любооооф!!!

Расскажите, пожалуйста, подробнее! Сорт, где брали, каким, где сажали, как ухаживаете? это первый урожай?

Сорт киевский, брал у одного дядька в Рожнах

IMG_1365.thumb.jpeg.c0a18ed5c73c4ab783853e9ce5d129ca.jpeg
 

маленький кустик 1000грн, говорит, шо он селекционер и автор сорта, 2021г

 

перший врожай чомусь не дозрів, вважаю тому, що я його поливав, а цього робити не можна, зараз намагаюсь себе втримати і ось маю результат. )

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, voglya сказал:

Nic-олаевна, дякую!

Будь ласка, якщо буде можливість, натхнення та наснага )))) зробіть фото помідорів, плодів!

А де насіння купували?

Чесно кажучи, нема ні натхнення, ні наснаги, бо мало того що мені в цьому році трошки не до помідорів саме зараз, так вони вже встигли мене задовбати))) Але, на нашому форумі все повинне підтверджуватися світлинами, бо інакше можна заробити титул форумного тріндуна.

Не дивуйтесь що помідори мокрі. Прокинулися сьогодні, а на вулиці дощ. Помідори треба було збирати терміново, бо мене декілька днів не було дома, а як приїхала, то ще два дні займалася іншими справами. Довелося витягувати ті помідори з грязюки і мити прямо на вулиці біля бочки. Затягнула їх на 2 нежитловий поверх у будинку, розстелила на підлозі простирадла і позсипала щоб сохли

IMG_20230811_095752.thumb.jpg.d4477b45b4883e58d8b6f88ecb7f0ba4.jpg

IMG_20230811_095742.thumb.jpg.2a85cdd4f4cec65a1abd5d8ccc543996.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щодо насіння. Помідори це не ті рослини, які я ретельно обираю на роки, тому ніякими інтернет магазинами не користуюсь. В основному захожу в місцеві насінневі крамнички і купую. Але гібриди в цьому році придбала ось тут, бо хотіла дійсно професійного насіння:

ogorod.net.ua/ua

 

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну і тепер у мене питання до господинь. Що можна зробити з цими помідорами?

По банках уже достатньо намариновано, кетчупу зварено за цілий рік, ведро заквашено, салати на помідорній основі закриті 

Хочу ще спробувати просушити їх в сушарці і залити рослинною олією. Кажуть, смачно на бутерброді. Підкажіть точну технологію хто знає 

Ну і всі 6 відер звичайно сушити не буду, бо то мені забагато. Що ще цікавого можна з них придумати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Nic-олаевна сказав:

всього того добра 130 кущів посаджено.

І це каже пані, в якої маленька ділянка? Бо 130 кущів мене вразило:shock:. Де вони в вас ростуть та скільки місця займають? В мене кущів 20 посаджено. Як і ви, маю великий тарган з приводу того, що саджаю кущові.

Дивлюсь, Ольга має  наміри присвятити життя городу. Я намагалась, але так і не змогла полюбити цей процес. Ні, мені подобається, що маю гарні кущі перцю, які виглядають не гірше за декоративну рослину та, звісно, приємно піти на грядку і зірвати помідор з куща, нарвати духмяної зелені...але насіння...розсада, в цей період мене трясе від цього наче паночку з "Вія".

От чому так? З декоративним садом можу возитись годинами, витрачати багато часу на вивчення якоїсь рослини чи сумісності , чи ще чогось. А з городиною ні .

 

49 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Але, на нашому форумі все повинне підтверджуватися світлинами, бо інакше можна заробити титул форумного тріндуна.

Триндунів і так видно. За багато років, думаю, не тільки я натренувалась впізнавати таке з першого допису...або з другого😄.

А світлини завжди цікаво подивитись))) Для мене стало відкритям, що в Фрая є врожай гарного інжиру👍

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

Чесно кажучи, нема ні натхнення, ні наснаги, бо мало того що мені в цьому році трошки не до помідорів саме зараз, так вони вже встигли мене задовбати))) Але, на нашому форумі все повинне підтверджуватися світлинами, бо інакше можна заробити титул форумного тріндуна.

Насмішили! Вибачте, якщо висловилась якось образливо!

Ні, світлини - не для підтвердження, а для інформації.

В мене зараз точно більше 100 кустів, але чи зберу я з них хоч 3 ведра врожаю?

Тому хочу обрати оптимальне: і вкусне і поїсти, і закрити. І шоб не садити таку дику кількість...

Ні, я не хочу присвячувати життя городу. Зараз плюс 2 роки ковіда - город як знахідка, спасіння від думок, суму. Ну, не спасіння, а трошки забиває власний еіфр...

Може в подальшому займатися ним не буде а ні можливості, а ні бажання. Набуваю досвід, треба ж якось розібратись в темі городництва!

Ось, наприклад, я задоволена посадженими ягідниками. Зовсім не саджаю моркви та буряка. Хоча буряк можно було б на зелень - колись спробую. Не саджаю кабачків - купити можно майже задаром, а місця займають багато. Перший рік купила розсаду перців - подивлюсь що і як. Може наступного року посію сама. Дуже хочу ратунду - проблема знайти на базарі. Намалювалась в мене нестачала зеленої цибулі - тре насадити багаторічних луків. Прийшла до необхідності "наукового" підходу.

Ефективний горОд потребує ретельного планування та знань. Дуже добре, коли є можливість використати чужий досвід, це дуууже цінно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так,  я вже зварила кашу для карасів, тож пішла рибалити. Ввечері буду дивуватись 100 кушам від Олі. де ви берете сили на все це!!!? Все, пішла, бо карасі чекати не люблять)

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Фідер чи поплавчанка?
 

26 минут назад, voglya сказал:

Не саджаю кабачків

А ми один два кущики і вистачає на все, ще й сусідським курам припадає.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Nic-олаевна сказал:

Ну і тепер у мене питання до господинь. Що можна зробити з цими помідорами?

По банках уже достатньо намариновано, кетчупу зварено за цілий рік, ведро заквашено, салати на помідорній основі закриті 

Хочу ще спробувати просушити їх в сушарці і залити рослинною олією. Кажуть, смачно на бутерброді. Підкажіть точну технологію хто знає 

Ну і всі 6 відер звичайно сушити не буду, бо то мені забагато. Що ще цікавого можна з них придумати?

Я сушила помідори. Духовка електрична. Помідори тре брати невеликі - не більше за куряче яйце. Ріжу навпіл, як тре вирізати жо - вирізаю, роскладаю на деко на пергамнт, посипаю сіллю, сушеними травками, можно перцем. Ставлю в духовку на мінімальну температуру з конвекцією. Дверцята приоткриті. Точно на скільки - не пам'ятаю, бо давно робила. Близько суток. Тре дивитись за бажаним спупеням сухості. Будуть занадто вологі - можуть забродити потім в банці, засухі - на любителя. Як готові - складаю в банки, мені зручно в маленькі 0,33. Заливаю олівковою олією. Її можна потів використовувати в салати. Можна помідори перекласти часником, базіліком. На мою думку, це збільшує шанси до бродіння. Я зберігаю такі помідори в холодильнику, але я з приводу консерваціі "перелякана"))) Якось заморочилась і заливала горячою олією. Більше так не роблю - помідори як варені, травмонебезпечно.

Ще є десь в мене рецепт "Помідори в желатіні". Кружальця помідор, лука і петрушка заливають желатіном. Без уксуса. Дуже ефектно взимку і дуже смачно. Якось робила - норм стояли, якось - помутніли і пркисли, спробувала додоти уксус - не смачно. Як буде багато помідор - точно пару баночок спробую закрити.

Ще робила чері без шкурки у томатному соку. ))) Але ж не багато - штук 6-8 по 0,5 л.

Як багато помідорів і нема часу - я б зробила або морсу, або сік. Кілька років стоїть нормально, завжди треба, всім подобається.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ольго, дякую за рецепти.

У мене нема електричної духовки, є лише газова, але сушити в ній, та ще з відкритими дверцятами задоволення так собі. Хотіла сушити в овочевій електросушарці. Чи вона заслабка щоб висушити оту всю воду з помідорів?

Помідори в желатині, чи без шкірки, це знову ж таки помідори. Ми стільки не з'їмо. Сік томатний буду пити тільки я, а мені на всю зиму і 3 літри вистачило б. Тому я і шукаю щось нове та не стандартне, що ще не набридло. 

Хоча, "нестандартний рецепт" я знаю. Саджати набагато менше помідорів ніж 130 кущів😄

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б робила сік з такої кількості помідор. Або кетчупу на 2 роки. Щоб на наступний рік менше садити і закривати. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Yull сказал:

Я б робила сік з такої кількості помідор. Або кетчупу на 2 роки. Щоб на наступний рік менше садити і закривати. 

Ні, так не вийде. Якщо зробити кетчупу на 2 роки, то уже вийде на 4. У мене і так його стільки, що можна в ньому помитися😆А про сік писала, мені стільки не потрібно. 

То все од жлобства. Була гарна розсада, та ще і своя, ну не викидати ж. От і насадила гектар))) Щороку в серпні обіцяю собі, що в наступному році посаджу максимум 50 кущів, але кожного року на ті самі граблі)))

Буду вивчати ютуб. Може щось знайду

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...