Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Прошу критики до проекту будинку/дачі

extremum

Рекомендовані повідомлення

Только что, Alvalk сказал:

Концепція енергоефективного будинку - максимум вікон на південь, але щоб високе літнє сонце не заходило у вікна, а низьке зимнє заходило.

я з тим не дуже згодний станом на зараз, але то все одно не має відношення до широкої поради по спальні на південь, бо якщо ви вже посилаєтесь на цю, досить суперечливу тезу для країни яки входить потихеньку в субтропіки, то тобі вже вточнюйте це ) типу "спальні на юг але за умови що в вас енергоефективний будинок зі звісами" бо інакше це порада з серії "шини на машині мають бути сліками" а потім виявляється що це для досягнення найбільшої швидкості на формулі один а не для 1.2л фабії.

А стосовно самої тези про пасівхаус, то це працює для Германії 20ти річної давнини і вже не працює для України бо втеплений будинок в умовах України ВЖЕ влітку витрачає більше енергії на охолодження ніж взимку на нагрів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, tayatlas сказал:

   Это россказни-байки поклонников феншуя и больше ничего.... Якобы солнце должно вставать и вы обязаны просыпаться с восходом солнца. Но давайте признаемся: кто из нас летом встает в 4-5 утра ? :)

   А вот расположение окон именно на юг в наших широтах дает и максимальное освещение комнат и максимально длинный солнечный свет, попадающий в наш дом..... И это в любое время года. 

Це більше не фен-шуй, а санитарні норми.

"В Україні тривалість інсоляції повинна становити для житлових приміщень та прирівнених до них будівель та дворових територій не менше 2,5 годин на день на період з 22 березня до 22 вересня."

Інсоляція в спальнях найбільш актуальна, а при орієнтації на схід, захід сонячне проміння найглибше в кімнату попадає й інсолює увесь об'єм приміщення, тому що сонце ще не високо. Влітку в Києві сонце стоїть в обід до 60 градусів, й в такому випадку промені попадуть на підвіконня, та й то тільки якщо стріхи не великі.

Східне сонце вранці, після ночі приємне, а західне ввечері може перегрівати спальню перед сном. 

"У житлових будинках, розташованих у 3, 4 кліматичних районах, не дозволяється орієнтація квартир, при якій вікна житлових кімнат і нормованих приміщень громадських будівель виходять на один бік будинку, в межах сектора горизонту від 200 до 290." 

Змінено користувачем ДомосеД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Alvalk сказал:

Концепція енергоефективного будинку - максимум вікон на південь, але щоб високе літнє сонце не заходило у вікна, а низьке зимнє заходило. А робити це за рахунок звисів, козирків чи ще чогось - це вже деталі.  

В такому випадку будуть проблеми з інсоляцією. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У будинку саме цінне, це постійна стабільна температура, а великі вікна на північ, або незахищені на південь ніфіга цьому не сприяють, у нас зазвичай роблять 1-2м невеличких на північ і 6-8м більших на південь і для затінку садять виноград, в мене великі дзеркальні вікна все одно піднімали температуру на кілька градусів, а як зробив ще південний навіс під авто, то стало прям у тютільку - і світла достатньо і температура не скаче

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

саме так, вікна які під прямими променями не врятує жодне напилення або штори. Перевірено. В мене влітку в спальні яка орієнтована на схід-південь десь до 12 найвища температура. в 12 зникає інсоляція по вікнам і далі норм. І це з мультисклом. В інших кімнатах такого немає.
 

на північну сторону я би не робив (і не робив), бо то буде постійний погреб а схід захід дуже ок, захід ще і красиво


   Вы заблуждаетесь.

   У меня в доме все окна жилых комнат направлены именно на юг (немножко правда есть сдвиг градусов на 1о-12 на ЮВ. В доме свесы крыши 40 см плюс окна утоплены относительно фасада на 25 см. Дом одноэтажный.

   Результат:
   - летом, когда солнце высоко солнечный свет попадает лишь на половину комнатного подоконника. Как вы понимаете задернутые шторы решают проблему в особо жаркие дни. За это лето кондиционер на охлаждение включался в доме всего дней 6 или 7.
   - перед фасадом я дополнительно посадил саженцы листопадных деревьев. Когда они поднимутся - вообще прекрасно будут летом защищать от солнца, а осенью, зимой и весной без листьев будут прекрасно солнце пропускать
   - осенью, зимой и весной солнце уже низко над горизонтом и прямиком светит в окно - дополнительное отопление дома. Вот сегодня уже 3 ноября, а систему отопления я так и не включил ещё, солнышко прекрасно нагревает дом. Объективности ради отмечу: раз в три-четыре дня я разжигаю дровяную  каминопечку на 5-7 часов.

    И это не считая просто хорошего настроения, когда по дому бегают солнечные лучи в холодную погоду на улице. А хорошее настроение - это залог и хорошего здоровья ! :)

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але навіщо?) Питання жеж не в том як в кого а в ому чи є сенс так робити. Отож який сенс робити вікна на сонце і від нього ховатися 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, tayatlas сказав:

Вот сегодня уже 3 ноября, а систему отопления я так и не включил ещё, солнышко прекрасно нагревает дом. Объективности ради отмечу: раз в три-четыре дня я разжигаю дровяную  каминопечку на 5-7 часов.

В мене , майже, 15 метрів в довжину та 2,40м висотою  суцільного скла, що дивиться на захід. І теж опалення ще не вмикали. І теж камінопіч розпалюємо, в залежності від погоди, або кожного дня, але частіше 1 раз в два дні. І про що це мені повинно казати, якщо в будинку, не орієнтованому на південь, з опаленням картина така сама, як ваша?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, allanek сказал:

В мене , майже, 15 метрів в довжину та 2,40м висотою  суцільного скла, що дивиться на захід. І теж опалення ще не вмикали. І теж камінопіч розпалюємо, в залежності від погоди, або кожного дня, але частіше 1 раз в два дні. І про що це мені повинно казати, якщо в будинку, не орієнтованому на південь, з опаленням картина така сама, як ваша?

У вас одно окно на весь дом ? Сколько дров спалено в печи за месяц ? Насколько летом успешно справляетесь с жарой ? И т.п. 

   Это я к тому, что оценивание любого строительного решения проводится по целому комплексу последствий, а не единичному конечному результату вдобавок БЕЗ указания затраченных на это ресурсов....
 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, tayatlas сказав:

У вас

Начебто це я задавала вам питання і чим все закінчилось? Замість короткої відповіді лише питання, які не мають відношення до вашого ствердження, що завдяки орієнтації будинку на південь, ви маєте будинок, якому зараз достатньо лише "буржуйки", щоб було  тепло. А де все те, що ви хочете почути від мене ?

 

10 годин тому, tayatlas сказав:

по целому комплексу последствий, а не единичному конечному результату вдобавок БЕЗ указания затраченных на это ресурсов....

Де все це в ваших дописах? Нема? Так, нема. Є тільки ствердження, що ті, в кого вікна не на південь

03.11.2023 в 22:30, tayatlas сказав:

Вы заблуждаетесь.

Розумієте, я можу порівняти два будинки, побудовані по одній технології та розташовані на одній ділянці  з різною орієнтацією по сторонам світу- один на захід, другий на південь.

Було цікаво почути відповідь, а вийшло, як завжди- " Що? Вікна на захід? Ну...тут має бути багато чинників..." Тож в вас один чинник- вікна на південь, а я маю розповідати про цілий комплекс. Інакше як ви мені зможете пояснити, що мені в листопаді достатньо буржуйки:pozor:?

Стосовно будинку з вікнами на південь. Мені не потрібно саджати дерева перед вікнами, їх нема перед будинком, чи вішати сонцезахисні штори на вікна, що розташовані на південь, будинок справляється сам з тим, щоб сонце гріло але не світило "прямиком в окно"(ваше). Чого не можу сказати про вікна, що дивляться на захід- там штори потрібні.

До речі, я ще можу порівняти спальні, з орієнтацію на схід та захід :pardon:

Це така форумна традиція- доказувати, що лише твої рішення правильні, бо я так зробив. Але це не аргумент правоти чи правильності.  Може правильним є те, що для самої людини є комфортним? Як бути в випадках, коли орієнтація залежить не від вашого бажання, а від чинників реальності- розташування ділянки, забудови навколо, та мало речей, які впливають на орієнтацію?

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, tayatlas сказав:

У вас одно окно на весь дом ? Сколько дров спалено в печи за месяц ?

Фоточка була.

Мені дуже подобається. Фінни так полюбляють, з їхнім кліматом.

П.С. Пишуть/говорять(!), навіть з викладками, що сучасні великі вікна не сильно програють стінам по теплоефективності та ціні...

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, i.may сказав:

Мені дуже подобається. Фінни так полюбляють, з їхнім кліматом.

Дякую))). Це, як раз, будиночок гостьовий, що дивиться вікнами на південь. Ви праві, його проект, як і проект будинку, що дивиться вікнами на захід, це вплив не тільки фінів, ще і норвежців)

До речі,  вікна VEKА, ніяких супертехнологій. Звичні формули склопакетів.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

вплив не тільки фінів, ще і норвежців)

Так, в курсі. Просто норви не так розпіарені 😉

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, i.may сказал:

П.С. Пишуть/говорять(!), навіть з викладками, що сучасні великі вікна не сильно програють стінам по теплоефективності та ціні...

Ну не знаю, у мене щось з цифрами так не виходить.

Наприклад, коефіцієнт опору теплопередачі гарних вікон трохи краще 1 м²K/Вт (по деяким даним  до 1.5, але це не точно) , а у добре утеплених стін не менше 4

Змінено користувачем Alvalk
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

03.11.2023 в 22:30, tayatlas сказав:


   
   У меня в доме все окна жилых комнат направлены именно на юг (немножко правда есть сдвиг градусов на 1о-12 на ЮВ. В доме свесы крыши 40 см плюс окна утоплены относительно фасада на 25 см. Дом одноэтажный.

  

А де знаходиться цей будинок ?  Просто хочу зрозуміти як такий маленький звіс даху рятує від сонця на сонячній стороні

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Alvalk сказав:

Ну не знаю, у мене щось з цифрами так не виходить.

Уточню. Ідеться про те, що ефективність вікон зростає, а ціна знижується. Але різниця в рази, так.

Це як з авто преміум класу - на витрати пального власники уваги не звертають, вони не космічні, для них...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, i.may сказал:

П.С. Пишуть/говорять(!), навіть з викладками, що сучасні великі вікна не сильно програють стінам по теплоефективності та ціні...

хто пише, хто говорить, що пише, що говорить? Конкретику або не було ))

ПС. Це неможливо якщо стіни так само "сучасні" бо вікна (скло) розумних розмірів може умовно нівелювати передачу тепла випроміненням, частково конвекцією, але залишається теплопередача тепло-опором яке чиста фізика

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, allanek сказав:

Як бути в випадках, коли орієнтація залежить не від вашого бажання, а від чинників реальності- розташування ділянки, забудови навколо?

Терпіти і страждати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.11.2023 в 09:59, allanek сказав:

В мене , майже, 15 метрів в довжину та 2,40м висотою  суцільного скла, що дивиться на захід. І теж опалення ще не вмикали. І теж камінопіч розпалюємо, в залежності від погоди, або кожного дня, але частіше 1 раз в два дні. І про що це мені повинно казати, якщо в будинку, не орієнтованому на південь, з опаленням картина така сама, як ваша?

Як воно влітку з такими вікнами на Захід? В мене також на захід, але вікна поменше і ще не заселився.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, allanek сказал:

Начебто це я задавала вам питання і чим все закінчилось? Замість короткої відповіді лише питання, які не мають відношення до вашого ствердження, що завдяки орієнтації будинку на південь, ви маєте будинок, якому зараз достатньо лише "буржуйки", щоб було  тепло. А де все те, що ви хочете почути від мене ?

 


    Я "огорчен", что разочаровал вас в том, что вы не услышали от меня сравнений того, чего я не видел. И не услышали от меня ответов на вопросы, которые вы не задавали :)

   Но я хотя бы попытался... Для пояснения ситуации я задал вам два вопроса:

  1) У вас в доме окна (или окно) только на запад ? Немного странный в моем понимании дом (или это часть дома?)... поэтому и попытался выяснить
 
  2) Сколько дров вы спалили за месяц в своем доме (ну разумеется приблизительно) ? Это просто требуется для оценки "поступившего" в дом тепла..

  3) Ну и еще один вопрос (который я НЕ задавал) - площадь вашего дома ?

   Ответов нет - поэтому дать сравнение двух домов с различной ориентацией по сторонам света НЕ представляется возможным. 

   И в общем-то вопросы я задавал не из праздного любопытства, а просто из чисто профессионального интереса (работа в области энергосбережения и энергоэффективности). Всегда полезно оценить различные возможные решения какой-либо задачи. :)
 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, BugS сказал:

Як воно влітку з такими вікнами на Захід? В мене також на захід, але вікна поменше і ще не заселився.

в мене на захід приблизно так само, але пакет селективний і жодних проблем не виникає

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, tayatlas сказав:

разочаровал вас

Та ні, навпаки , нічого іншого я не чекала від вас. І ви продовжуєте  виправдовувати впевненність в тому, що нема чого і чекати на відповідь.

11 годин тому, tayatlas сказав:


   Ответов нет - поэтому дать сравнение двух домов с различной ориентацией по сторонам света НЕ представляется возможным

Відповді є у мене, тому що я можу порівняти  обидва варіанти. Але, на відміну від вас, я не роблю категоричних заяв про вікна на південь і ніяк інакше. 

Але є невеличкий нюанс при порівнянні двох будинків, орієнтовпних на південь.  Про ваш виявляється, що сонячні зайчики, то гарно, але якщо не завішати вікна шторами та не насаджати дерев, щоб сонце не дошкуляло, комфорту не виходить. Оце, дійсно", " странньій" будинок.

А мій не потребує ні дерев перед вікнами, ні штор на вікнах в будинку, щоб почуватись в ньому комфортно. До речі, спальня там розташована на захід. 

Ой, ні, збрехала. То я про штори , якщо вікна на південь, там вони мені не потрібні. Але в цьому будинку ще є вікна, що дивляться на захід- там є .

В мене нема до вас більше питань. Хто читав, зробив висновки, якщо це було комусь потрібно. 

17 годин тому, irina1969 сказав:

Просто хочу зрозуміти як такий маленький звіс даху рятує від сонця на сонячній стороні

Мені подобається твій оптимізм). Спочатку тобі треба відповісти на купу запитань відносно твого будинку. Потім "проФФі" оцінить " странность" твого будинку. І вже потім...можливо...але це не точно... ти получишь...ще купу питань про твій будинок. Це і буде тобі відповідь на твоє запитання. Нема там відповідей. Є тільки ствердження, що правильно так , як зроблено в його будинку. 

 

 

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, standov сказав:

хто пише, хто говорить, що пише, що говорить? Конкретику або не було ))

Не думав, що джентельмени на слово не вірять 😁

ТИЦ i ТИЦ

Але там мітка стоїть - (!).

Большие окна обходятся дорого в эксплуатации! Плюсы и минусы.

Змінено користувачем i.may
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

 

Мені подобається твій оптимізм). Спочатку тобі треба відповісти на купу запитань відносно твого будинку. Потім "проФФі" оцінить " странность" твого будинку. І вже потім...можливо...але це не точно... ти получишь...ще купу питань про твій будинок. Це і буде тобі відповідь на твоє запитання. Нема там відповідей. Є тільки ствердження, що правильно так , як зроблено в його будинку. 

 

 

 це не оптімізм, ти ж знаєшь я відкрита для нових знань 🙃   я   згадала , що в цьому році влітку спека була майже  три місяця  і жити весь цей час зі шторами на вікнах  і без кондиціонера 😢 ну то таке, АЛЕ може будинок знаходиться десь за Полярим колом і тоді все стає на свої місця...тому , тільки заради нового слова в   плануванні середовища людського існування, наважилась на питання

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікава тема😂

Автор теми давно "пішов подумать", а пів форума спочатку ретельно обговорили мийку напроти вікна, тепер на яку сторону вікна. Не могла пройти повз.  

Проте, автору буде з чого вибрати. Стільки живих порад з обговоренням мають не всі теми. 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

автору буде з чого вибрати

Він просив критики, а у неї межі немає! 😉

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...