Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

Вітаю.

Як правильно прокласти силові кабелі, при умові, що буде тепла водяна підлога.

Над трубами, під трубами в шарі ЕППС, взагалі загнати під перший шар ЕППС? Буде 2 шари ЕППС 100мм та 50мм (або 3х50мм).

Дякую

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а варіант прокладання кабелів по стінах чи стелях чому не розлядаєте? ИМХО кабелі при прокладанні в підлозі з теплою підлогою будуть зазнавати не потрібного нагріву і реалізувати це буде важче.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, Shturman1 сказал:

а варіант прокладання кабелів по стінах чи стелях чому не розлядаєте? ИМХО кабелі при прокладанні в підлозі з теплою підлогою будуть зазнавати не потрібного нагріву і реалізувати це буде важче.

Перегрів кабелів? Та ні, це більш утопія. Робоча температура ВВГ - до +70°С. 

В даному випадку головне - що такий метод застосування кабелів потребує прокладки в інженерних трубах, само собою, з виконанням вимог по ПБ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По стелі не розглядаю. Будинок має 100 років. Поперек кожної кімнати ідуть балки. Свердлити балки не хочу, хочу зробити їх красивими)))

Інженерні труби, то які? І як само їх розташувати в тілі підлоги?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Firetuf сказав:

В даному випадку головне - що такий метод застосування кабелів потребує прокладки в інженерних трубах, само собою, з виконанням вимог по ПБ.

До речі, а в чому краще прокласти кабелі в товщі пінопласту? Фактично, є труби ПВХ та гнучкі металеві. Я не впевнений, чи бувають ці ПВХ труби негорючими. Тобто, правильно буде прокладати в цих гнучких металорукавах?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Ihor Chumak сказал:

Тобто, правильно буде прокладати в цих гнучких металорукавах?

є така думка, що навіть той металорукав прогорає від КЗ в кабелі. Виходить щоб витримати вимоги по пожежній безпеці потрібно металеві труби використовувати в даному методі прокладання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну ще один варіант. Прокласти кабелі по підлозі в гофрі і тоді залити  стяжкою, щоб закрити гофру, а далі городити пиріг теплої підлоги. Не знаю тільки чи цей спосіб можна примінити на даному об'єкті Все таки 100 років будівлі)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Shturman1 сказал:

є така думка, що навіть той металорукав прогорає від КЗ в кабелі. Виходить щоб витримати вимоги по пожежній безпеці потрібно металеві труби використовувати в даному методі прокладання

Ні, даний вид прокладки не потребує обов'язкового застосування металевих труб. Гладкостінна або гофрована пластикова труба з важкозаймистими характеристиками матеріалів.

Прим.

ПУЕ (IEC60364-5), НПАОП40.1 ДБН-23. Розділи щодо кабельних мереж.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Firetuf сказал:

Ні, даний вид прокладки не потребує обов'язкового застосування металевих труб. Гладкостінна або гофрована пластикова труба з важкозаймистими характеристиками матеріалів.

В товщі пінопласту? Не потребує?! 🤔

Саша, ти мене лякаєш 😜

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, InSAn сказал:

В товщі пінопласту? Не потребує?! 🤔

Саша, ти мене лякаєш 😜

Да ладно, все спокійно)))

Я ж не дарма навів документи, якими треба користуватись. Буквально дві-три сторіночки, які тут на Форумі, разстопісят вже обжували і обсудили)

Пропонуєш все спочатку? Нє, без мене.

Перше, що свіженького видав Гугл.

termoplast.com.ua/news/ukr-spinenij-pinopolistirol-vsya-pravda-pro-teploizolyatsijnij-material/

Screenshot_2023-01-24-12-55-10-316_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-24-12-59-42-120_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-24-13-00-57-088_com.android.chrome.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Firetuf сказал:

Я ж не дарма навів документи, якими треба користуватись

Якщо якась частина нормативки вступає в протиріччя із іншою частиною - користуватись потрібно тою, де норми жорсткіші.

Не пам'ятаю, де це було в нормативці озвучено (чи то ПУЕ, чи то ДБН) - але саму суть пам'ятаю точно.

 

PS: "Система, що не розповсюджує горіння" та "негорюча основа" - це трохи різні речі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, InSAn сказал:

Якщо якась частина нормативки вступає в протиріччя із іншою частиною - користуватись потрібно тою, де норми жорсткіші.

Не пам'ятаю, де це було в нормативці озвучено (чи то ПУЕ, чи то ДБН) - але саму суть пам'ятаю точно.

Найжорсткіші вимоги в НПАОП (те, що я прикріпив).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую панове за конструктив. Для мене залишилось відкритим питання, де саме, розміщувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Firetuf сказал:

Найжорсткіші вимоги в НПАОП (те, що я прикріпив).

Так, все правильно. І тут саме потрібно виконувати вимоги прокладки в "горючих матеріалах", а не в матеріалах, що мають "низькі показники горючості" із рекламного проспекту.

 

PS: "Система, що не розповсюджує горіння" із протоколу Термопласта - не ідентичне поняття "НЕгорючих матеріалів", які вказані в нормативці.

PPS: Щодо протоколів МЧС, які видані по конкретним матеріалам для конкретного виробника (не саме того, який на скріні вище) - є свої "думки", про які я тобі можу багато розповісти в приватних повідомленнях. 🙃

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Antrate сказав:

Дякую панове за конструктив. Для мене залишилось відкритим питання, де саме, розміщувати?

По бетону і закріпити до нього.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, InSAn сказал:

PS: "Система, що не розповсюджує горіння" та "негорюча основа" - це трохи різні речі.

P.p.s.: зараз, у зв'язку з загальною ґармонізацією з європейськими директивами, а особливо в розділі вогневих реакцій матеріалів на вогонь, є дуже багато різнотрлків і трактувань. Всі проекти виконуються по шаблону (типові) і все закінчується загальними бла-бла-бла (ДБН такий-то, ПУЕ таке-то ...)

Питання - з якого переляку, цілісна кабельна лінія (без з'єднань), дасть іскру? Від якої, яким чином, буде возгоряння матеріалів кабеля та труби, які самі по собі самозатухаючі та важкогорючі? ..... Це так, здебільшого лірика, хоча....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, volomoto сказав:

По бетону і закріпити до нього.

Не розумію, по якому бетону?

Будинок деревяний обкладений цеглою. Зараз підлога на лагах деревяна. Під лагами чистий пісок на багато метрів вниз. Плити ЕППС будуть кластись на пісок.

По потолку вести не хочу, кабелі треба підвести до споживачів з підлоги.

Мабуть буду розташовувати по периметру кімнат під стінами там де не буде контурів.

Мінус в перерозході кабелів ,але вирішується питання розміщення в шарах ЕППС.

Так буде норм?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Firetuf сказал:

Це так, здебільшого лірика, хоча....

Звертаю увагу шановних колег, що в жодному з документів не йде мова про підлоги. Виключно стелі та стіни. Мабуть то не просто помилка авторів, як гадаєте?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Vladdi сказал:

в жодному з документів не йде мова про підлоги

ПУЕ розділ 2 "Терміни та визначення понять":

p.jpg.e731481bfbf587964f8323354423c16b.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Firetuf сказал:

Перше, що свіженького видав Гугл.

termoplast.com.ua/news/ukr-spinenij-pinopolistirol-vsya-pravda-pro-teploizolyatsijnij-material/

Видалася вільна хвилинка - вирішив глянути.

Тут же побачив протокол вогняних випробувань. Кому лінь перечитувати весь протокол, дам коротку "вижимку".

Всередині кімнати  розводили вогонь. На стіни ззовні нанесена клейова суміш (8-10мм) і на неї наклеєний ППС, який наступним шаром було нанесено армуючий захисний слой. Віконні отвори були захищені мінеральною ватою.

 

Висновок експертизи - вогонь всередині приміщення зовнішній системі утеплення шкоди не приніс:

c.jpg.baeccb00df6a1afc2ab6a2beb867e496.jpg

Із цього робиться висновок, що фасади із ППС є пожежо-безпечними.

c2.thumb.jpg.ee62815f05556bc3f9f9fdf3ceb5772b.jpg

А на форумі із цього висновку робиться черговий висновок про те, що "ППС негорючий" 😜

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Antrate сказал:

Не розумію, по якому бетону?

... Під лагами чистий пісок на багато метрів вниз. Плити ЕППС будуть кластись на пісок.

Закопуйте в пісок.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Antrate сказав:

Будинок деревяний обкладений цеглою. Зараз підлога на лагах деревяна. Під лагами чистий пісок на багато метрів вниз. Плити ЕППС будуть кластись на пісок.

Я думав, що там є чорнова стяжка, але якщо нема, то можна і прямо в пісок, правда монтаж чогось на піску або в піску не дуже приємний. Ну хіба ви будете верхній шар тримати постійно вологим і втрамбованим.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, InSAn сказал:

А на форумі із цього висновку робиться черговий висновок про те, що "ППС негорючий" 😜

А ну фамілію його в студію, того хто стверджує, що пінопласт негорючий!)))

По суті.

1. Щодо пожежної безпеки, то я як мав свій погляд, так і маю, згідно останніх вимог і тлумачень.

IMG_20230124_192805.thumb.jpg.4e6c6e3c851d7358eacfaf4f14300acb.jpg

2. Щодо прокладання кабелів в підлозі, з точки зору вимог по механічному захисту - однозначно сказано в металевих трубах (чесно, я особливо не звертав на це увагу, але більше згоден, ніж ні).

IMG_20230124_192539.thumb.jpg.500911059b1b8844e27a5d28af654b4d.jpg

Висновок. Вчимо і надалі матчастину. Все давно винайдено до нас. Надійність і безпека - це комплекс і пожежної, і електричної, і будівельної частин.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Firetuf сказал:

Щодо пожежної безпеки, то я як мав свій погляд, так і маю, згідно останніх вимог і тлумачень.

Ключове у виділеному 2.1.62: "матеріали, які відповідають вимогам щодо непоширення горіння"

Зауваж - не система матеріалів, про яку ти вказував вище, а саме матеріали, з яких виготовлена ця система.

Тобто, система фасаду (у прикладі вище) складається із стіни, клею, ППС, мінвати, штукатурки і т.д. І кабель на підлозі не закривається системою із стіни, клею, ППС і т.д., а закривається матеріалом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...