Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

предусмотреть разводку под умный дом

Dmode

Рекомендовані повідомлення

14 минут назад, InSAn сказал:

із реле на 16А. Але із чотирма каналами

а можна на 4а але 16 каналів?) мені вже правда мабуть буде не треба але ось мені на будинок треба десь так 32 канали по світлу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

а можна на 4а але 16 каналів?

Вже рахували... Одне на 16 буде по вартості і по розмірам таке саме, як два по 8 🙂  А може і дорожче... 🤔

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, InSAn сказал:

Вже рахували... Одне на 16 буде по вартості і по розмірам таке саме, як два по 8 🙂  А може і дорожче... 🤔

Ну ціна то звісно важливо але я би трошки доплатив щоб мати загальне поле 16 адресів, бо отой секс "розкидай точки по реле" воно звичайно увлекательео але пазл сходиться не завжди)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, InSAn сказав:

ION CS-8 - близько 15Вт за 8 каналів 😎 Правда, обмеження - 10А на канал..

Ну якщо вмикати розетки, то хто знає що там може бути. Розетка це 16А, контактор теж на 16, але наприклад пилосос то вже індуктивна і там навантаження менше. 

Та й я грався в модбас на керування світлом - затримка між натиском та світлом помітна оком, тому протокол повинен бути без опитувань, я поки зупинився на mqtt. Та й для передачі - кабель, бо є в мене соноф один перешитий на віфі, зазвичай працює без проблем, але іноді бувають затримки між командою увімкнути світло та світлом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, k-master сказал:

Та й я грався в модбас на керування світлом - затримка між натиском та світлом помітна оком

Саме тому ми реалізували вбудовані сценарії, які виконуються незалежно від наявності "майстра", що зводить затримку на реакцію натискання практично до нуля.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, k-master сказал:

Ну якщо вмикати розетки, то хто знає що там може бути. Розетка це 16А, контактор теж на 16, але наприклад пилосос то вже індуктивна і там навантаження менше. 

Та й я грався в модбас на керування світлом - затримка між натиском та світлом помітна оком, тому протокол повинен бути без опитувань, я поки зупинився на mqtt. Та й для передачі - кабель, бо є в мене соноф один перешитий на віфі, зазвичай працює без проблем, але іноді бувають затримки між командою увімкнути світло та світлом.

така сама фігня (ну може трошки краща) во файфаю, зігбі. Майже нормально у звейва, зовсів норм у кнх (і відповідно думаю у далі, але не пробував). Не треба вмикати системно модбасом, тільки конфігурація, регістри та не оперативне світло (сценарії прийшов/ушов/зробив вигляд шо прийщов). Все інше бажано мати прямо на реле/плк. В цьому плані ion дуууже норм (з урахуванням ціни)

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, k-master сказав:

Та й я грався в модбас на керування світлом - затримка між натиском та світлом помітна оком, тому протокол повинен бути без опитувань, я поки зупинився на mqtt.

Це біля кожного вимикача стоїть mqtt gateway чи вимикачі вже із вбудованою підтримкою mqtt?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, InSAn сказал:

Саме тому ми реалізували вбудовані сценарії, які виконуються незалежно від наявності "майстра", що зводить затримку на реакцію натискання практично до нуля.

объясните плиз ) вот почему в Украине все разработчики упираются в этот бестолковый модбас для умных домов? почему поляки делают свои коробочки на кнх, и даже без сертификации в кнх ассоциации. ( сертификация та и нафиг не нужна ибо имею достаточно примеров гавнооборудования и с сертификатами) 
зато в перспективе,  разработки на кнх - европейский рынок....а сертифицироваться дело не хитрое....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, smartdom сказал:

объясните плиз ) вот почему в Украине все разработчики упираются в этот бестолковый модбас для умных домов? почему поляки делают свои коробочки на кнх, и даже без сертификации в кнх ассоциации. ( сертификация та и нафиг не нужна ибо имею достаточно примеров гавнооборудования и с сертификатами) 
зато в перспективе,  разработки на кнх - европейский рынок....а сертифицироваться дело не хитрое....

то ви запитайте в данфоса про "бестолковий модбас" чи в вісмана :) Нормальний модбас, просто він для іншого ніж ви уявляєте 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, smartdom сказал:

почему поляки делают свои коробочки на кнх

Віртість тієї коробочки може зрівнятися із вартістю пристроїв на модбасі?

 

3 часа назад, standov сказал:

даже без сертификации в кнх ассоциации

Наприклад?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, volomoto сказав:

Це біля кожного вимикача стоїть mqtt gateway чи вимикачі вже із вбудованою підтримкою mqtt?

Ні, від кожного вимикача йде кручена пара туди, де стан вимикача перетвориться на mqtt повідомлення. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а як у вас у всіх фізично виглядає комутація кабелів кручених пар від вимикачів в щитку?  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, k-master сказал:

Ні, від кожного вимикача йде кручена пара туди, де стан вимикача перетвориться на mqtt повідомлення. 

а я правильно розумію - падає москіто/мережа/залізка де то все живе і все це перетворюється на тикву?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, standov сказав:

а я правильно розумію - падає москіто/мережа/залізка де то все живе і все це перетворюється на тикву?

Ну взагалі то так, як у будь-якої автоматизації. Але - чого воно повинно падати? Навіть без війни - шанси періодично перетворитись на тикву від вимикання світла вище ніж від того що впаде щось з компонентів. Опенхаб в мене працює у тестовому режимі кілька років, ніяких проблем щоб щось падало не бачу. Інший опенхаб запущено десь у травні минулого року - працює без нарікань.

8 годин тому, Dmode сказав:

а як у вас у всіх фізично виглядає комутація кабелів кручених пар від вимикачів в щитку?  

Усі кручені пари приходять на крос, звичайний телефон, котрий біля щитка. А вже з кросу вони комутуються у щіток на пристрій що кидає повідомлення в mqtt. Я б зробив фото, але воно виглядає жахливо - сам щіток подобається збирати куму і він повинен був приїхати і красиво все зібрати, але через повномасштабне вторгнення того не сталось. Тому воно зроблено щоб було, але залишити куму можливість приїхати та зробити красиво. А автоматизація - я вирішив переїхати у будинок та жити у підвалі коли там ще нічого не було готово з світла/автоматизації, тому все паялось з того що було, а дроти кидались по одному де треба світло щоб працювало. Поки показувати то немає бажання

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Dmode сказав:

а як у вас у всіх фізично виглядає комутація кабелів кручених пар від вимикачів в щитку?  

В мене - жахливо, на жаль. 🤪 Я використовував ідею "один провод - один пін на контроллері". Так, дійсно, простіше, але комутація - жах. Нагадує павутиння. До війни я замовив обладнання заведення усіх дротів у одну шіну. Але ще не встиг це встановити. Чекає свого часу. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Dmode сказав:

а як у вас у всіх фізично виглядає комутація кабелів кручених пар від вимикачів в щитку? 

В мене вита пара до вимикачів не йде, але від термостастатів наприклад отак приходить модбас шлейф:

IMG_0311.thumb.jpeg.d44d99629dac7c73f66a81ff4aec7220.jpeg

(Зліва зелений і сірий — це сам модбас, а справа сірий і синій — живлення 24 В)

Майже всюди використовую клеми на дін рейку, а потім вже від них розводжу всередині щита автоматизацції. Ну і обжимаю кінці витої пари наконечниками 0.75 або 1 мм кв., бо без того дуже важко зажимати жили витої пари.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sigma_shig сказал:

До війни я замовив обладнання заведення усіх дротів у одну шіну. Але ще не встиг це встановити.

Що за обладнання, як воно в результаті має виглядати змонтоване?

3 часа назад, k-master сказал:

Усі кручені пари приходять на крос, звичайний телефон, котрий біля щитка. А вже з кросу вони комутуються у щіток на пристрій що кидає повідомлення в mqtt.

Що за "кросс звичайний телефон"(?), киньте посилання якщо є, або якусь фотку як воно має виглядати в змонтованому вигляді.

1 час назад, volomoto сказал:

отак приходить модбас шлейф

Якщо тільки 4 дротика то Ок, місця на силові клеми не багато піде. А якщо з кожного вимикача іде вита пара, то в мене це близько 17 кабелів 4х2, тобто 136 дротів. Якщо їх завести на силові клеми то пів щита займе. Хочу зрозуміти як це зробити більш компактно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, Dmode сказав:

Якщо тільки 4 дротика то Ок, місця на силові клеми не багато піде. А якщо з кожного вимикача іде вита пара, то в мене це близько 17 кабелів 4х2, тобто 136 дротів. Якщо їх завести на силові клеми то пів щита займе. Хочу зрозуміти як це зробити більш компактно.

А хіба всі 4 пари від вимикача задіюються?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, volomoto сказал:

А хіба всі 4 пари від вимикача задіюються?

Зараз ні. В більшості буде задіяно 1,2 пари. Може в 1-2 будуть 3пари. Але обрізати лишнє не хочу. Краще на якісь компактні клемники завів би. Щоб потім якщо виникне потреба, скористатись запасними парами.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Dmode сказав:

Зараз ні. В більшості буде задіяно 1,2 пари. Може в 1-2 будуть 3пари. Але обрізати лишнє не хочу. Краще на якісь компактні клемники завів би. Щоб потім якщо виникне потреба, скористатись запасними парами.

Тоді рекомендую використати патч панель і виту пару обжати RJ-45 конекторами, а від патч-панелі завести в щиток тільки ті пари, які зараз використовуються. Патч панель може стояти взагалі десь збоку.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, Dmode сказав:

Що за обладнання, як воно в результаті має виглядати змонтоване?

Трівіальний ссувний регістр в каскаді. Схему сам робив. В мене 20+ вимикачей - 4 регістра по 8 input. Як буде выглядати? Ще не зробив, але планувалося, що "черна коробочка, в яку зайшло 20 дротів, вийшло 5. А на вихідний - ще простіше - монтуеться напряму на блок реле. В мене 72 реле. Тобто замість цього, планував з'єднати їх каскадом. Буде 5 дротів замість 74. Все це збірається ардуіною і передається в mqtt. Фото, покі що, на тестовому столі. Зараз немає часу зайнятися цім.

 

Input.jpg

Output.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, volomoto сказал:

Тоді рекомендую використати патч панель і виту пару обжати RJ-45 конекторами, а від патч-панелі завести в щиток тільки ті пари, які зараз використовуються. Патч панель може стояти взагалі десь збоку.

Хотілося б глянути як це у змонтованому вигляді може виглядати. Бо поки не розумію. І в щиток напевне немає змісту заводити всі пари кабеля. Тож дивлюся в сторону клемників де немає потреби обжимки конекторами. І від яких можна тягнути в щит тільки потрібні дротики, в моєму випадку навіть не пари, а 1 дротик з пари. В ідеалі мати на клемниках можливість огранізації перемичок. Так щоб на 1 дротик усіх скажімо 17 пар подати -24В, а в щиток тягнути решту 17 дротиків на які ПЛК подасть +24В. 

Поки дивлюсь в ютубі про плінти для кросмодулів. Ще не зрозумів чи є такі де можна робити на них перемички обєднуючі потрібні контакти.

 

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, sigma_shig сказал:

Трівіальний ссувний регістр в каскаді.

Так як я далекий від електроніки, реакція схожа на відео :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, volomoto сказав:

Тоді рекомендую використати патч панель і виту пару обжати RJ-45 конекторами, а від патч-панелі завести в щиток тільки ті пари, які зараз використовуються. Патч панель може стояти взагалі десь збоку.

Хмм... 25 вимикачів, десяток датчиків температурі, п'яток датчиків протечки, п'яток датчиків всякого, пара десятків датчиків на вікнах, і ще і ще і ще... Тобто цієї патч-панелі позаздрить невеликий дата-центр... Я пробував це зробити. І мені не сподобалось. Поки що зробив, зняття зовнишної ізоляції до входу в щіток, зайві пари залишаю ззовні, а в щіток завожу тільки один дріт + другий зразу на велику клему нуля.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Dmode сказав:

Так як я далекий від електроніки, реакція схожа на відео :)

В цьому випадку твій шлях - довіряти тім, хто розуміє. Усе це залежить від того, яка архітектура/рішення/обладнання використовується. Тому що рішення для модбасу/knx/1-wire/Zigbee будуть відрізнятися кардінально. Не треба пробувати зібрати самому. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...