Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Пирог пола на грунте

Newman

Рекомендовані повідомлення

image.thumb.png.eeb8cfce2456b59e6fa88d2d54f58070.png

Ось температура в кімнаті (воздух), нагрів ночним тарифом. були у відїзді, приїхали 15 вечером. Прогрів дома (цілодобово) - +4 градуса за сутки, далі ночний таріф, коливання температури в межах одного градуса. Сьогодні вдень жара, тож температура полізла вверх і без підігріва.

Товщина бетоної (не полусухої) стяжки 7-8 см, керамічна плитка всюди, опалення тільки ТП

Змінено користувачем shneider_vova
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, andrey_ka сказал:

Ви , або не уважно читали , або не зрозуміли що там написано. Я не писав що ви перегріваєте стяжку.

Ви розумієте різницю між словами  , "ви використовуєте" , і "щоб використовувати".

Я просто вказав , що не бачу різниці (суттєвої переваги) , між стяжкою 8см. і 5см.

 

 

Ні, не розумію. Я стяжку використовую як акумулятор тепла, без "щоб використовувати" і вона не перегрівається. Ви розмірковуєте теоретично, а я використовую на практиці. Чим товще стяжка, тим більше тепла вона акумулює. При товщині 5 см мені не вистачить накопиченого тепла, а при 8 см достатньо.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, shneider_vova сказав:

пожалкуєте, що не зробили

Зрозуміло дякую. А у Вас всюди плитка? Бо по покриттю у мене також дилема.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, dante1221 сказал:

Зрозуміло дякую. А у Вас всюди плитка? Бо по покриттю у мене також дилема.

так, під дерево. фото є в моїй темі. ми задоволені повністю, бо діти за 2 роки вбили б ламінат 100%

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, shneider_vova сказав:

так, під дерево. фото є в моїй темі. ми задоволені повністю, бо діти за 2 роки вбили б ламінат 100%

Немає дискомфорту в спальнях?

Змінено користувачем dante1221
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Всім доброго дня!

Ну вот і прийшов час строїти третій дім. Як кажуть, він повинен вийти кращім🙂, бо перший треба було спалити, а другий віддати. Але і в першому і в другому живуть досить довго і все ОК - дякуючи Вам і цьому форуму!!!

Треба Ваша порада.

Дом з газобетона, фундамент стрічковий. Перегородки теж з газобетона (150мм). Планую теж робити поли по грунту.

глина, геотекстиль, щебінь-пісок, еппс, плівка і стяжка з теплою підлогою.

Питання таке: а можна робити суху стяжку в данному випадку? якщо да, то як правильно армувати її і кріпити труби теплої підлоги?

Якщо ні, і треба все ж таки робити бетонну стяжку, то питання ті ж самі)

(Раніше на еппс клали сітку і до неї кріпили труби тп, а потім зверху 70-80мм бетона армованого фіброю)

дякую, всім гарного дня!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, den_140 сказав:

Раніше на еппс клали сітку і до неї кріпили труби тп, а потім зверху 70-80мм бетона армованого фіброю

Навіщо сітку? Це ж дорого. Для стяжки, в цьому випадку, вона не має ніякого сенсу. Я собі трубку кріпив до еппс за допомогою скоб.
 

+++++4325088520_w640_h640_4325088520.jpg

Змінено користувачем m2v
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, m2v сказал:

Навіщо сітку? Це ж дорого. Для стяжки, в цьому випадку, вона не має ніякого сенсу. Я собі трубку кріпив до еппс за допомогою скоб.
 

+++++4325088520_w640_h640_4325088520.jpg

Я це розумію, але це є проблемою, коли еппс лежить на піску - він ніяк не закріплен...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, den_140 сказав:

Планую теж робити поли по грунту.

глина, геотекстиль, щебінь-пісок, еппс, плівка і стяжка з теплою підлогою.

Геотекстиль зайвий.

Плівка зайва.    

Пиріг :

1 Глина.

2 Щебінь-пісок ущільнюєте , ущільнюєте правильно: перший шар застеляєте щебенем (бажано 20-40) в один шар , і ущільнюєте віброногою. Далі засипаєте пісок шаром 6-7см , зверху знову щебенем в один шар , і ущільнюєте віброплитою. Длі повторюєте цю процедуру дки не вийдите на нуль.

3. Чорнова стяжка , хоча б 4см. Вона потрібна як основа для кріплення ЕППС. Якщо не хочете її робити , то можна при ущільненні в останній шар піску додати цемент , і не додавати щебінь.І таким чином вирівняти під нуль.

4. ЕППС 50мм в два шари з перехрещуванням швів. Кріпити , як перший шар до основи , так і між собою. Кріпити  потрібно , щоб ЕППС не пружинив , Так як доволі часто попадаються листи вигнуті дугою.

5. По периметру монтуєте демпферну стрічку.

6. Вкладаєте труби ТП , і кріпите гарпунами до ЕППС.

7. Стяжка , ІМХО її достатьно 5см.  Дешевша , займеє менше місця , опалення краще піддаєтся регулюванню.

Процес заливання: Вкручуєте в ЕППС глухі саморізи 12х150 , зверху одягаєе профіль УД27. Далі знімаєте профіль , і поступово заливаєте перший шар (за смаком в нього можна додати щебінь) так , щоб він зкрив труби , далі вкладаєте сітку (бажано з чарунками (50х50) . Зверху ставите на болти профіль , контролюєте по рівню , і заливаєте вже по маяках.

Під час заливки контролюєте , щоб на поверхні не виступала вода. Якщо з'являється , то берете сухий пісок з цементом , і за допомогою звичайного кухонного сита (те яким лапшу відкидають) посипаєте ці місця , і знову стягуєте. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.06.2023 в 12:25, den_140 сказал:

Всім доброго дня!

Ну вот і прийшов час строїти третій дім. Як кажуть, він повинен вийти кращім🙂, бо перший треба було спалити, а другий віддати. Але і в першому і в другому живуть досить довго і все ОК - дякуючи Вам і цьому форуму!!!

Треба Ваша порада.

Дом з газобетона, фундамент стрічковий. Перегородки теж з газобетона (150мм). Планую теж робити поли по грунту.

глина, геотекстиль, щебінь-пісок, еппс, плівка і стяжка з теплою підлогою.

Питання таке: а можна робити суху стяжку в данному випадку? якщо да, то як правильно армувати її і кріпити труби теплої підлоги?

Якщо ні, і треба все ж таки робити бетонну стяжку, то питання ті ж самі)

(Раніше на еппс клали сітку і до неї кріпили труби тп, а потім зверху 70-80мм бетона армованого фіброю)

дякую, всім гарного дня!

Доброго дня,
Підлогу по грунту, Ви може утеплювати різними матеріалами, які Вам більш подобаються.
Якщо діло йде про полістироли, то для утепленя підлоги по грунту використовують спінений полістирол (EPS ДСТУ 13163), або екструдований пінополістирол (XPS ДСТУ 13164), чи їх поєднання.
Велика прохання не путати  плити з екструдованого пінополістиролу XPS типу EPS це також спінений полістирол , а не екструдований   XPS по ДСТУ.
Технології монтажу відрізняють між собою, Виходячи з основних технічних характеристик даних матеріалів
Для EPS це: 1.Термічний опір; 2.Водопроникність; 3. Міцність при стиску або густина та 4. Міцність при згині. 
Для XPS  це : 1. Термічний опір; 2. Характеристики довговічності: рівень повзучості при стиску СС(i1/i2/50)ζc та морозостійкість; 3. Водопоглинення: водопоглинання при довготривалому зануренні та довгострокове дифузійного водопоглинання.
Вам вирішувати яку товщину утеплювача  Ви будете використовувати для поставлених поставлені цілей
Для прикладу:
 https://finnfoam.net/resenija/izoljacija-pola-i-uteplenie/pol-na-grunte/


 

FF-FLOOR_Instructions UKR.pdf

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Сергей Шкляр сказал:

Доброго дня,
Підлогу по грунту, Ви може утеплювати різними матеріалами, які Вам більш подобаються.
Якщо діло йде про полістироли, то для утепленя підлоги по грунту використовують спінений полістирол (EPS ДСТУ 13163), або екструдований пінополістирол (XPS ДСТУ 13164), чи їх поєднання.
Велика прохання не путати  плити з екструдованого пінополістиролу XPS типу EPS це також спінений полістирол , а не екструдований   XPS по ДСТУ.
Технології монтажу відрізняють між собою, Виходячи з основних технічних характеристик даних матеріалів
Для EPS це: 1.Термічний опір; 2.Водопроникність; 3. Міцність при стиску або густина та 4. Міцність при згині. 
Для XPS  це : 1. Термічний опір; 2. Характеристики довговічності: рівень повзучості при стиску СС(i1/i2/50)ζc та морозостійкість; 3. Водопоглинення: водопоглинання при довготривалому зануренні та довгострокове дифузійного водопоглинання.
Вам вирішувати яку товщину утеплювача  Ви будете використовувати для поставлених поставлені цілей
Для прикладу:
finnfoam.net/resenija/izoljacija-pola-i-uteplenie/pol-na-grunte/


 

FF-FLOOR_Instructions UKR.pdf 1 \u041c\u0411 · 4 загрузки

 і ще один варіант плити з екструдованого пінополістиролу XPS типу EPS

image.png.77cbbdd9d2a58e7d62a2aa34cc854d2f.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.05.2022 в 22:21, m2v сказал:

Цілодобово, точної температури не буде. Зранку до вечора падає десь на 1-1,5°.

а шо, один градус це багато?? це взагалі ніяк не відчувається. як власник двох ТА (один на 50тонн у вигляді УШП) і один на тонну - класичний водяний, можу впевнено сказати, що якраз "бетонним" ТА вдається підримувати велику інерційність та комфорт і опалення тільки нічним тарифом (а в міжсезоння через день). водяний бере в себе 10-20 квтч максимум, це від 3 до 5 годин тепловтрат. пан мурава написав фігню.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пан мурава написав то, що написав - жоден бетон в стяжці не може грати повновісну роль акумулятора в опаленні. Будувати систему накопичення і зберігання на цій концепції - глупство.

Просто навіть тому, що неможливо змусити бетонну стяжку зараз віддавати кіловат, через годину пів, а через дві взагалі нічого не віддавати, але тримати тепло в собі до завтра.

Всі описані вами вдалі ситуації є просто вдалим збігом обставин: тепловтрати, температура бетону і кімнати, потужність генератора - просто вдало ситуативно співпали.

У вас майже стовідсотково є така температура назовні, після якої акумуляція надлишкової енергії в масі бетону дасть  або перегрів,який некерований або недогрів , який легко виправити вводом додаткових потужностей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.06.2023 в 13:50, den_140 сказал:

Я це розумію, але це є проблемою, коли еппс лежить на піску - він ніяк не закріплен...

Хомутами к сетке.

120520101347.jpg

IMG_1593.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

можно и мне совета?) Пол в подвале неотапливаемого гаража, по сути погреб с консервацией и хламом. Вода глубоко. Пол - песок около 50см, потом заводской шлак.
Планирую стяжку в таком пироге: утрамбовка и проливка существующего пола-песка, геотекстиль, мелкий щебень 5-20 (не больше 10см), трамбовка, песок (4-5см), трамбовка, полиэтилен 200мк (рукав 100+100), бетон с сеткой 60-70мм.
В чем сомневаюсь, 1) толщина и фракция щебня. Много где пишут про крупный щебень 20-40 и оптимальную толщину 15см. Уточню, самое тяжелое в подвале - бочка 200л с водой.
2) слой песка после щебня 5см. Не совсем понимаю для чего он. Это для защиты гидроизоляции, чтоб не порвало? Разве песок не уйдет после трамбовки в щебень? Это же не будут два однородных слоя. Не нужно что-то между ними проложить?
 

Змінено користувачем Kirillenko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Коли я всіх діставав цим питанням, то мені відповіли, що волога у піску вище 30-40см не підніметься, тому достатньо лише пісок, щебінь зайвий. Плівки і т.ін теж зайві - XPS і сам гарний гідроізолятор. Потрібно гарно утрамбувати пісок.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, AndryG сказал:

Коли я всіх діставав цим питанням, то мені відповіли, що волога у піску вище 30-40см не підніметься, тому достатньо лише пісок, щебінь зайвий. Плівки і т.ін теж зайві - XPS і сам гарний гідроізолятор. Потрібно гарно утрамбувати пісок.

xps не буду використовувати, не бачу користі в ньому в підвалі. На підлозі, принаймні, точно. 
Доречі, ще є така собі фобія, що у утепленні буде зручно всяким тваринкам, а дістати їх під стяжкою уже буде не легко

Змінено користувачем Kirillenko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Kirillenko сказал:

Планирую стяжку в таком пироге

Зачем городить такое в погребе - не понимаю. Извините за мое дилетантское мнение.

Я как-то решил опустить полы в погребе, был низко потолок. На стяжке было пару больших трещин. Я ударил кувалдой и обнаружил, что стяжка была 2-3 см без армировки, чисто по грунту, без подсыпки. Пользовались каждый день несколько десятков лет.

А на Ваших 15см стяжки можно будет на камазе парковаться. Зачем?

Уделите внимание вентиляции.

Змінено користувачем vovova
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Kirillenko сказав:

xps не буду використовувати, не бачу користі в ньому в підвалі

То навпаки зло, в підвалі утеплюється стеля, а не підлога, яка взагалі може бути просто з трамбованого грунту, а всі банки краще тримати на полицях

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, vovova сказал:

Зачем городить такое в погребе - не понимаю. Извините за мое дилетантское мнение.

Я как-то решил опустить полы в погребе, был низко потолок. На стяжке было пару больших трещин. Я ударил кувалдой и обнаружил, что стяжка была 2-3 см без армировки, чисто по грунту, без подсыпки. Пользовались каждый день несколько десятков лет.

А на Ваших 15см стяжки можно будет на камазе парковаться. Зачем?

Уделите внимание вентиляции.

у меня обратная ситуация, потолок высокий, могу играться с полами. Сантиметров 15 нужно поднять точно, или подсыпать песком. 
Пол с гидроизоляцией хотелось бы, хотя бы примитивной из пленки, и да, понимаю, что этой пленке придет конец через тройку лет.

Отошли от темы.. 
Пока только понял, что можно обойтись без щебня. 

Появилась дикая идея, хотя и дорогостоящая. А можно ли уложить стяжку по бокам подвала, где желтый цвет (там будут стеллажи), а в центре уложить тротуарную плитку? Это и красиво будет, и практично. Вдруг чего с полом, плитку всегда можно поднять. 

Без имени-1.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Много читал сегодня, пока склоняюсь к варианту трамбовки существующего песчаного грунта, потом геотекстиль, подсыпка чистого песка 10-15см с трамбовкой, пленка 200, стяжка с армированием 6-7см.

Геотекстиль для разделение грязного грунтового песка с мусором от чистого карьерного (или это лишнее?). Есть вариант заменить геотекстиль на ещё один слой пленки, но не нравится мне вариант замыкания влаги в слоях. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смысл применения геотекстиля в работах с грунтом - это распределить точечную нагрузку от крупнофракционного грунта (щебень, гравий) по плоскости и не дать ему "тонуть" в материковом грунте или грунте - подсыпке. Ну....или если говорить о ландшафтном дизайне, то не дать смешиваться красивой (декоративной) подсыпке с грунтом. У вас по обе стороны геотекстиля песок, который больше никто никогда не будет видеть. Нафиг там тот геотекстиль? И тем более лишний (между "чистым" и "грязным" песком) слой пленки.

Змінено користувачем Propeller
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Propeller сказал:

Смысл применения геотекстиля в работах с грунтом - это распределить точечную нагрузку от крупнофракционного грунта (щебень, гравий) по плоскости и не дать ему "тонуть" в метериковом грунте или грунте - подсыпке. Ну....или если говорить о ландшафтном дизайне, то не дать смешиваться красивой (декоративной) подсыпке с грунтом. У вас по обеи стороны геотекстиля песок, который больше никто никогда не будет видеть. Нафиг там тот геотекстиль? И тем более лишний (между "чистым" и "грязным" песком) слой пленки.

спасибо за конструктив 👍 А по второму варианту какое ваше мнение? Там, где стяжка под стеллажами, а в центре прессованный песок с плиткой? Как будут вести себя эти островки цемента в океане фем)) демпферную ленту, наверное, между ними придется точно проложить?

Змінено користувачем Kirillenko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...