Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будинок біля річки десь під Житомиром

Falwar

Рекомендовані повідомлення

Дякуємо.Реально,гарні двері.Скажіть,як прораховували розмір дверей?На фото видно утеплення по периметру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.10.2023 в 11:12, Falwar сказал:

 

До речі, я був позитивно вражений сервісом як Обленерго так і місцевого РЕМ: очікував багато бюрократії і непривітності, а натомість все максимально ввічливо роз'яснювали і допомагали. 

 

Це що за регіон такий? Хоч знати хочеться де таке є🙄 бо в мене в середині листопада закінчується термін по договору як вони повинні світло підключити на ділянку з нуля, я зі своєї сторони зробив все що потрібно, все заплатив, а зі сторони обленерго поки зовсім ніяких робіт не проведено, я не знаю скільки, але добре розумію що вони чекають по традиції $$$ від мене, але думаю не дочекаються, бо мені терміново світло не потрібно, на крайняк гарний сусід попався мені які дав світло коли поварити треба було трохи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, ykrbud сказав:

Це що за регіон такий? Хоч знати хочеться де таке є🙄

Думаю, по назві теми можна було здогадатися 🙂

  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Taisiya сказав:

Скажіть,як прораховували розмір дверей?На фото видно утеплення по периметру

Двері стандартних розмірів: 960*2050 та 860*2050, - обирайте потрібний варіант по розміру закладеного проєму. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У четвер зробив тестовий запуск опалення. Не обійшлося без неприємностей: при закачуванні води в систему під тиском потік розширювальний бак у котлі. Проте сервісмен, котрий приїхав робити сам запуск привіз з собою новий бак і одразу замінив. У п"ятницю підключали Dunfos Icon для керування зон нагріву. Пульти виглядають досить прикольно, хоча поки без рамок висять на проводах до проведення ремонту.

Залишили попрацювати на ніч для тесту. Будинок відчутно прогрівся, хоча обмеження теплоносія було 40 градусів і задана температура - 19 градусів. Висновки по утепленню робити зарано, бо не було морозів, проте з суботи температура в будинку так і тримається на рівні 19 градусів, якщо датчики охорони не обманюють. 

Тепловізор показав рівномірний нагрів підлоги.

Буду тестувати систему надалі і ділитися враженнями.

viber_image_2023-11-06_13-58-21-451.thumb.jpg.2f7b81a9b73d0905c59442d3f333ad90.jpgviber_image_2023-11-03_20-32-22-023.thumb.jpg.c323c00f15ca9936a34bca2ce653afdd.jpgviber_image_2023-11-06_13-58-21-338.jpg.5f2400e157038a1f6dd5627aa56e745f.jpg

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Falwar сказал:

Тепловізор показав рівномірний нагрів підлоги.

Яка товщина стяжки? І яка різниця температури на підлозі між витками теплого полу і над самими трубами тп?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, apereverzev сказав:

Яка товщина стяжки? І яка різниця температури на підлозі між витками теплого полу і над самими трубами тп?

Не пам"ятаю точно: 12 чи 14 см. Температуру підлоги ще не заміряв. Буду робити більш точні заміри і експериментувати з налаштуваннями з настанням холодів.

Те фото тепловізора було зроблено майстром під час запуску, щоб перевірити нагрівання всіх контурів.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Falwar сказал:

Не пам"ятаю точно: 12 чи 14 см. 

Ого, а мені майстер каже робити 6 см.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, dred1717 сказав:

Ого, а мені майстер каже робити 6 см.

Можливо, у вас дверні пройоми залишаються менше 205 см, а можливо шар утеплювача буде замалий, якщо зробити більш товсту стяжку 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, BugS сказал:

Можливо, у вас дверні пройоми залишаються менше 205 см, а можливо шар утеплювача буде замалий, якщо зробити більш товсту стяжку 

Та ні. У мене від чорнової стяжки ще залишається десь 16-17 см до чистової пілоги. Там товщиною пінопласту можна підкорегувати висоту стяжки. Просто каже, що 6 см буде швидко прогріватись, менше енергії потрібно затратити, щоб її прогріти. Але з іншої сторони, я розумію, що така товщина стяжки буде швидше і охолоджуватись, що при нічному тарифі не дуже добре. 

Для себе раніше вирішив, що оптимально зробити 5+3 см пінопласт чи пінополістирол, і стяжку 8-9 см. Але тепер задумався.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, dred1717 сказав:

Але з іншої сторони, я розумію, що така товщина стяжки буде швидше і охолоджуватись, що при нічному тарифі не дуже добре. 

Ще з мінусів тонкого шару стяжки - нерівномірний прогрів поверхні.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Falwar сказал:

Ще з мінусів тонкого шару стяжки - нерівномірний прогрів поверхні.

Так і є. Мені улюбені будівельники залили стяжку 5см. Тепер відчувається де контур труби.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я можу помилятися, але ідеал це 7 см( тобто 5 см над трубой) , все що інше буде мати недолікі.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Falwar сказав:

Ще з мінусів тонкого шару стяжки - нерівномірний прогрів поверхні.

Це трохи неправда , десь приблизно відсотків сто.

3 години тому, andry07 сказав:

Так і є. Мені улюбені будівельники залили стяжку 5см. Тепер відчувається де контур труби.

Товщина стяжки немає до цього ніякого відношення. Контур відчувається , коли завелика відстань між трубами. Під час роботи ТП труба нагріває стяжку навколо себе , і коли відстань між трубами завелика , вона тупо не може прогріти той шмат стяжки навколо себе , до однорідності . І тому ви відчуваєте різницю температур.

 

7 годин тому, dred1717 сказав:

Просто каже, що 6 см буде швидко прогріватись, менше енергії потрібно затратити,

Це не так. Будь у вас стяжка 6см , чи 60см , енергії ви будете витрачати рівно стільки , скільки потрібно для компенсації тепловтрат будинку. Все,  чим ви бавитесь (товщина стяжки , діаметри труб , кількість води , і.т.п.) всередині теплового контуру будинку , на кількість витраченої енергії не впливає , від слова взагалі.

7 годин тому, dred1717 сказав:

Але з іншої сторони, я розумію, що така товщина стяжки буде швидше і охолоджуватись, що при нічному тарифі не дуже добре.

А якщо пдивитись зі  сторони 2.0. Ви що ТП вирішили використовувати як накопичувач тепла ? 

І яка логіка роботи такої системи?  Ви на ніч вмикаєте ТП  на повну потужність , за ніч він розігрівається до 55+градусів , і вдень ви користуєтесь тим що він віддає , правильно ? Але ж це мега не комфортно , зранку в кімнаті буде 30+ , а у ввечері , скажімо 25градусів.

7 годин тому, dred1717 сказав:

Просто каже, що 6 см буде швидко прогріватись

І правильно каже.

ІМХО.  Чим тоньша стяжка тим краще , тим динамічніша система опалення.  От захотіли ви ввімкнути ТП в міжсезоння. з монстром в 10-12см ви заманаєтесь чекати коли вона прогріється , а з 5см через пів години ви вже будете відчувати тепло.

Змінено користувачем andrey_ka
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, andrey_ka сказав:

Але ж це мега не комфортно

Зато дешевше і не холодно :) Щоб було комфортно треба 50см стяжки, тоді вона нагріється всього на 2°, а якщо заганяти 50кВт у стяжку 5см, то може вийти більше 20°

  • 5см * 20кг * 100м2 = 10000кг * 840дж = 2.33кВт°C = 50/2.33кВт = 21.5°C

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, andrey_ka сказал:

Товщина стяжки немає до цього ніякого відношення. Контур відчувається , коли завелика відстань між трубами. Під час роботи ТП труба нагріває стяжку навколо себе , і коли відстань між трубами завелика , вона тупо не може прогріти той шмат стяжки навколо себе , до однорідності . І тому ви відчуваєте різницю температур.

Є різниця 3см стяжки зверху труб, чи 8см?
 

image.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, andrey_ka сказав:

Товщина стяжки немає до цього ніякого відношення. Контур відчувається , коли завелика відстань між трубами. Під час роботи ТП труба нагріває стяжку навколо себе , і коли відстань між трубами завелика , вона тупо не може прогріти той шмат стяжки навколо себе , до однорідності . І тому ви відчуваєте різницю температур.

В ідеалі - відстань між трубами є результатом теплотехнічного розрахунку. Чи ви пропонуєте на це не звертати уваги та обирати крок в залежності від товщини стяжки? Який крок, з вашого досвіду, треба для стяжки 50 мм?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, andry07 сказав:

Є різниця 3см стяжки зверху труб, чи 8см?

Є , бетону на 5см більше.

 

29 хвилин тому, BugS сказав:

Чи ви пропонуєте на це не звертати уваги та обирати крок в залежності від товщини стяжки?

Ні , я такого не пропоную.

29 хвилин тому, BugS сказав:

Який крок, з вашого досвіду, треба для стяжки 50 мм?

15см. по центрах труб , як і для стяжки в 6,7,8,9.10см

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, andrey_ka сказал:

Це трохи неправда , десь приблизно відсотків сто.

Товщина стяжки немає до цього ніякого відношення. Контур відчувається , коли завелика відстань між трубами. Під час роботи ТП труба нагріває стяжку навколо себе , і коли відстань між трубами завелика , вона тупо не може прогріти той шмат стяжки навколо себе , до однорідності . І тому ви відчуваєте різницю температур.

 

Це не так. Будь у вас стяжка 6см , чи 60см , енергії ви будете витрачати рівно стільки , скільки потрібно для компенсації тепловтрат будинку. Все,  чим ви бавитесь (товщина стяжки , діаметри труб , кількість води , і.т.п.) всередині теплового контуру будинку , на кількість витраченої енергії не впливає , від слова взагалі.

А якщо пдивитись зі  сторони 2.0. Ви що ТП вирішили використовувати як накопичувач тепла ? 

І яка логіка роботи такої системи?  Ви на ніч вмикаєте ТП  на повну потужність , за ніч він розігрівається до 55+градусів , і вдень ви користуєтесь тим що він віддає , правильно ? Але ж це мега не комфортно , зранку в кімнаті буде 30+ , а у ввечері , скажімо 25градусів.

І правильно каже.

ІМХО.  Чим тоньша стяжка тим краще , тим динамічніша система опалення.  От захотіли ви ввімкнути ТП в міжсезоння. з монстром в 10-12см ви заманаєтесь чекати коли вона прогріється , а з 5см через пів години ви вже будете відчувати тепло.

Повністю згоден що пише Андрій! Як майже завжди)

Добавлю тільки, що це й ще величезна нагрузка на перекриття і фундамент, як що це не підлога по грунту.

В мене наприклад середня товщина 3 , а є місця де й тонше. С шаром клею та кахелю не більше 5см, було цілком комфортно, ні яких  мінусів не було.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, andrey_ka сказал:

Є , бетону на 5см більше

Тобто товщина стяжки на рівномірність нагріву підлоги взагалі не впливає?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, normal сказав:

Зато дешевше і не холодно :) Щоб було комфортно треба 50см стяжки, тоді вона нагріється всього на 2°, а якщо заганяти 50кВт у стяжку 5см, то може вийти більше 20°

  • 5см * 20кг * 100м2 = 10000кг * 840дж = 2.33кВт°C = 50/2.33кВт = 21.5°C

 

 

3 години тому, normal сказав:

Зато дешевше і не холодно :) Щоб було комфортно треба 50см стяжки, тоді вона нагріється всього на 2°, а якщо заганяти 50кВт у стяжку 5см, то може вийти більше 20°

  • 5см * 20кг * 100м2 = 10000кг * 840дж = 2.33кВт°C = 50/2.33кВт = 21.5°C

 

Мабуть всеж 50 мм, потім 2 см на клей + плітка( крок 15 см)  І це дійсно ідеал.  Я не змагаюсь ні з кім. Але в мене так. Мене не потрібно тиждень гріть стяжку, достатньо 3 години. В мене нечутно шагу труб. .

В минулу зиму та стяжка більше відпочивала, ніжпрацювала- нема світла нема опалення. Тому вона вмикалась по дуже остаточному режиму. Тобто останній після бойлера, пралкі і посудомоікі, потім світла нема.Гену я вот це все не витрачала, іноді, коли більш ніж 2 доби, так бойлер гріла. 
Тобто опалення тижнямі не вмикалась взагалі. Але іноді, в ночі, коли несподівано давали світло, а його не бачіла ,  по таймеру вмикалась і прі праці 1-2 години це було відчутно зранку. Температура запуску котла 36 гр. Тобто минималка.
40, якщо помьятаю, це Макс для труб( можу помилятися , в цому мене скоригують ) . Але щоб розігнать стяжку в 14 см потрібно макс, що тримают труби , або час потрібен, або температура, якщо на вулице дуж мінус, то це швидкобуде понятно, що потрібно.


Звісно, можливо будувать не з разразунку на минулу зиму, в надів, що вона єдина і остання….. а якщо ні.?
Інертність стяжкі прівіде  до того, що ви повінни будете макс нагрів труби влаштовувать, , якщо труба якісна, то вона буде тримать якщо ні, ну то тоді  жопа. Вам потрібно вашу товсту стяжку повільно гріть, обмежувать температуру подачі. І , дійсно , так, вона буде трохі довше остивать, але вам це буде не чутно взагалі. Бо теплий пол, він не теплий, він взагалі нейтральний.  
Ви даже ногою не відчувать его не будете. І це норма. .

Ну то таке, фантастікі немає.

Звісно, можу помилятись, вже богато часу мінуло , коли я вивчала 

Змінено користувачем Сарочка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, andry07 сказав:

Тобто товщина стяжки на рівномірність нагріву підлоги взагалі не впливає?

Не впливає. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, andry07 сказав:

Тобто товщина стяжки на рівномірність нагріву підлоги взагалі не впливає?

 

Не впливає. Тількі шаг труб. Але на час нагріву так. На температуру носія, так впливає. 

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, andrey_ka сказал:

А якщо пдивитись зі  сторони 2.0. Ви що ТП вирішили використовувати як накопичувач тепла ? 

І яка логіка роботи такої системи?  Ви на ніч вмикаєте ТП  на повну потужність , за ніч він розігрівається до 55+градусів , і вдень ви користуєтесь тим що він віддає , правильно ? Але ж це мега не комфортно , зранку в кімнаті буде 30+ , а у ввечері , скажімо 25градусів.

І правильно каже.

ІМХО.  Чим тоньша стяжка тим краще , тим динамічніша система опалення.  От захотіли ви ввімкнути ТП в міжсезоння. з монстром в 10-12см ви заманаєтесь чекати коли вона прогріється , а з 5см через пів години ви вже будете відчувати тепло.

В тему опалення і теплої підлоги я ще не дуже вникав, бо планую це робити вже на весну.

Звичайно робити стяжку 20 см і розігрівати до 50 градусів я ніколи не збирався, не збираюсь. Просто здивувала товщина стяжки у автора теми 14 см, оскільки у всіх моїх знайомих товщина максимум 10 см. Я так розумію, що така товщина робилась автором теми для акумуляції тепла. Якщо така схема працює, то для нічного тарифу було б чудово.

Якби зранку в кімнаті було +23, а ввечері +18, то мене б така система повністю влаштовувала:classic_smile:

Ввечері підігрівав би будинок каміном, а на ніч знову нічний тариф і електрокотел. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...