Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Ліфепо акумулятори які обрати

standov

Рекомендовані повідомлення

теж вже на ліфепо, це "конечно празднік какойто"(с) в порівнянні із свинцем, 3.5квтг заряджаються від 0 до 95 десь за 2.5 години, з 90 воні обмежують струм тому останні 10 вже повільно йдуть. вистачає годин на 4-6 в залежності від того шо ввімкнуто, під навантаженням не просідають як то було зі свинцем. Буду ще один брати скоріш за все

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.12.2022 в 02:13, volomoto сказал:

Зробили мені нарешті того NMC монстра на 8 кВт•год, який повинен відразу спалити мені хату :)

Фоток зробити не встиг, бо грався в налаштуваннями, щоб встигнути зарядитись до наступного відключення. Так от за 4 год з обмеженням струму в 40 А акум зарядився з 12% до 98% — зовсім не зле. Правда я налаштував дуже безпечний режим роботи і корисна ємність десь 7 кВт*год, але при середньому споживанні в 500 Вт мені цього із запасом вистачить на 8 год автономної роботи.

 

я на днях свой нарастил до 4,3 квт - тоже очень доволен. При моем среднем потреблении это от 12 и более часов ни в чем себе не отказывая (проектор с мультиками, два холодильника и т.п.).

Но после того, как заменил бмс на смарт с блютусом - вообще стало спокойней. Настроил кучу параметров + мониторинг

 

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я ИБП уже вторые сутки и не включал: котлу и холодильнику хватает тех плановых включений по 2-4 часа (чтобы поддерживать температуру), у жены и сына телефоны с батареями 6000 mAh (тоже на целый день хватает), в ноут взял новую на 5200 mAh (держит 4 часа), на свет два акка 12v9Ah с приклееными светодиодами напрямую, плюс 3 налобных фонаря и кемпинговый, на роутер отдельный акк 12v20Ah тоже напрямую (можно сутки не заряжать). ИБП с синусом и свинцом 2.5кВт включал только фильмы по ТВ смотреть (один фильм забирает 0.1кВт) и бывало ещё на ГВС (один человеко-душ забирает 0.01кВт). Правда у меня и раньше потребление было около 185кВт в месяц, это в среднем всего 185/31/24=0.25кВт*ч (с полным освещением, духовкой, посудомойкой, стиралкой, хлебопечкой и игровым компом), не представляю откуда у вас потребление по 500 Вт...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, normal сказал:

не представляю откуда у вас потребление по 500 Вт...

у меня два холодильника, когда работают одновременно - жрут 220 ватт

проектор с ресивером и тв боксом - 440 ватт

освещение в доме - 10-15 ватт

сам инвертор жрет на холостом ходу от 5 ватт

роутер не считаю, свитчи и регистратор с камерами отключены.

Скоро подключу насос через плавный пуск и привод откатных ворот.

Не вижу смысла сильно ужиматься и экономить - пока при 4х часовых отключениях батарея используется на 25-30%

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нарешті руки дойшли до фоток і більше детальних вражень.

Батарею я замовив десь в останніх числах жовтня, а отримав 10 грудня. Почтакові дедлайни (3 тижні) були успішно просрані і ціна трохи підросла, але всеодно за 200$ за кВт•год — це найдешевше, що можна знайти зараз на ринку.

Батарея складається з Li-ion NMC призматичних акумуляторів LG Chem LGX e78 (78 Ah), які добути із 12s2p стандартних модулів, які йдуть на різні електромобілі. Мені потрібно 14s2p, щоб досягнути номінальних 48 В для інвертора Deye SUN-5K-SG03LP1-EU, тому до стандартної пачки додається ще кусок 2s2p і все разом пакується корпус, додається BMS і клеми:

Прихований текст

IMG_0392.thumb.jpeg.a38abc5293f8ab1130c2697b6b6c27dc.jpeg

Крім просраних дедлайнів забули ще зробити низьковольтні кабелі, тому я мусів імпровізувати із дротів зі старого зварювального апарату. Клеми замотав маляним скотчем, щоб ніхто не бачив той колгосп і щоб випадково не закоротити їх. Я розмію, що скотч не є найращим ізолятором, але це що було під рукою і це краще, ніж нічого:

Прихований текст

IMG_0396.thumb.jpeg.a78f1dfddfd06fb92b8c6addb8de80f5.jpeg

 

ANT BMS, але точну модель не знаю:

Прихований текст

IMG_0393.thumb.jpeg.5d3a9bfa554513c4d17cef37e5077349.jpeg

Але знаю точно, що там є CAN і теоретично можна подружити інвертор із батареєю на більш високому рівні, але то не пріоритет зараз.

На фото не видно, але з внутрішньої сторони корпусу є пластикові вставки на цілу стінку, щоб контакти не коротнули до корпусу:

Прихований текст

IMG_0395.thumb.jpeg.45e4229c7dc83a574f2299a7ae53247b.jpeg

 

Я обмежив струм на заряду до 40 А і батареї спокійно бере більше 2 кВт на заряд:

Прихований текст

IMG_0398.thumb.jpeg.6813510dbac2a8fbea66b65dc73cae5d.jpeg

Інвертор без проблем працює як від мережі, так і від генератора, тому ніких танців з бубном робити не треба.

BMS має блютуз і криву аплукуху, але з тим можна якось жити:

Прихований текст

IMG_0399.thumb.PNG.54d94826f729f4f4369f7dfc77f3edbe.PNG

IMG_0400.thumb.PNG.eac8bd66dba49b35476f3174f1f9ee29.PNG

За типове виключння на 4 години батарея розряджається до 75%. Від інвертора живиться вже мережева інфрастурктура (світч, роутер, онушка, 4 точки доступу), рекуператор, насос підвищення тиску води, світло, холодильник, розетки другого поверху (там гроубокс), розетки в кабінеті, витяжка на кухні.

В планах ще поставити кілька 1-0-2 перемикачів, щоб підключати ще інших споживачів, але перемикачі десь вдорозі і фіг знати коли будуть.

Батарея прийшла якраз перед снігопадом і це просто щастя, бо я не знаю як би зараз тягав туди-сюди генератор.

 

 

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 9
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, standov сказал:

Буду ще один брати скоріш за все

Вже взяв і третю. Бо насос скважини, чайник... Звикаєшь. Але тепер треба ставити реле щоб відрубало кухню, коли працює насос. Бо інвертор на 5 квт.

І автоматичний перемикач мережа\інвертор для насосу скважини.
www.amazon.com/dp/B098SCZGZC

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, LAT сказал:

І автоматичний перемикач мережа\інвертор для насосу скважини.
www.amazon.com/dp/B098SCZGZC

на али их валом.

есть и компактней, на дин-рейку. Мне уже приехал такой, четырехполюсный (брал для генератора)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, sly сказал:

на али их валом.

есть и компактней, на дин-рейку. Мне уже приехал такой, четырехполюсный (брал для генератора)

З алі були не зрозумілі строки. У вас за скільки доіхало?
На чому ви зупинилися? Задоволені вибором?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, LAT сказал:

З алі були не зрозумілі строки. У вас за скільки доіхало?
На чому ви зупинилися? Задоволені вибором?

3 тижні. Там з вересня пише фантастичні сроки, але реально їде 2-3 тижні.

Не дуже вибирав, узяв у "geya relay store". 4х полюсний на дін-рейку вийшов 1200 грн

Якістю задоволений

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, LAT сказал:

Вже взяв і третю. Бо насос скважини, чайник... Звикаєшь. Але тепер треба ставити реле щоб відрубало кухню, коли працює насос. Бо інвертор на 5 квт.

І автоматичний перемикач мережа\інвертор для насосу скважини.
www.amazon.com/dp/B098SCZGZC

а шо з насосом? о_О В мене і не крякає, водолєй 800вт

ПС може тоді вже краще частотнік на насос поставити? Трошки дорожче але якось рішення проблеми а не боротьба з наслідками.

Мені третю то вже перебор буде, бо 10 годин автономності то мені за глаза

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, standov сказал:

краще частотнік на насос поставити?

а вот на водолей у меня едет плавный пуск с того же али )))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, sly сказал:

а вот на водолей у меня едет плавный пуск с того же али )))

ну це все ще не частотнік )) я про шось типу sirio

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

а шо з насосом? о_О В мене і не крякає, водолєй 800вт

ПС може тоді вже краще частотнік на насос поставити? Трошки дорожче але якось рішення проблеми а не боротьба з наслідками.

Мені третю то вже перебор буде, бо 10 годин автономності то мені за глаза

У мене теж водолій, еле він бере десь 2.5квт при роботі. По ваттметру. Ну і чайник 2 квт.

Буду ставити плавний пуск теж.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, sly сказав:

я на днях свой нарастил до 4,3 квт - тоже очень доволен. При моем среднем потреблении это от 12 и более часов ни в чем себе не отказывая (проектор с мультиками, два холодильника и т.п.).

 

Про "нарощування" дуже цікаво. Конструкція, фото, відгуки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, yur43 сказал:

Про "нарощування" дуже цікаво. Конструкція, фото, відгуки.

Фото не будет. Батарея под пломбой.

Логично предположить, что добавлены ячейки.

 

Змінено користувачем sly
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

ну це все ще не частотнік )) я про шось типу sirio

Знаю. Частотник не хочу по ряду причин

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

ПС може тоді вже краще частотнік на насос поставити? Трошки дорожче але якось рішення проблеми а не боротьба з наслідками.

В хорошого інвертора вже є "вбудований" плавний старт і реалізований він функцією циклічного захисту від перевантаження.

Цитата

The user’s faced the waveform problem due to the fact that the current was relatively large when the load first started, and it exceeded the current protection threshold therefore the current protection circuit was triggered to turn off the IGBT this is when the current began to drop. In the next working cycle, the IGBT will continue to turn on and the current will continue to rise. After rising to the current protection threshold, the IGBT is turned off, and the cycle is repeated.

This kind of protection is adopted to trigger the current working cycle one at a time, instead of turning off the whole machine once the current threshold is triggered. Due to some heave duty devices, there will be a large current (inrush current) when the load is just started, and through the cycle-by-cycle overcurrent After a period of protection, the load can be brought up. And once the over-current protection is triggered to turn off the machine, it will cause some loads to be unable to be brought up. Through cycle-by-cycle protection, the product can be adapted to larger loads.

Повна стаття.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, volomoto сказал:

і реалізований він функцією циклічного захисту від перевантаження.

ну то трошки інше, то "захист" самого інвертора, і ситуацію коли в вас інвертор живиться від генератора, в якого потужність менша не розрулює.

В мене холодильник чудово стартує від інвертора але майже гарантовано уводить в захист генератор за інвертором, який заряджає в тотальний блекаут. Це то шо я казав раніше - боротьба із наслідками а не причиною

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

ну то трошки інше, то "захист" самого інвертора, і ситуацію коли в вас інвертор живиться від генератора, в якого потужність менша не розрулює.

Про генератор йшлося хіба десь раніше, але не в процитованому мною дописі. Але якщо я б і живив інвертор від генератора, то потужність генератора має бути як потужність заряду акумів + потужність інвертора. Тільки тоді можна досягнути якогось комфорту і не боятися перевантажити генератор. В іншому випадку краще відключити всіх потужних споживачів, поки йде заряд акумів. Плавний старт чи частотник, звичайно, допоможуть, але якщо залишається достатньо запасу. Для потужності заряду 2-2.5 кВт потрібен генератор хоча б 4-5 кВт, якщо не хочеться відключати споживачів від інвертора.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, volomoto сказал:

4-5 кВт

ну ось 4квт генератор і уводиться холодильником )) під час заряду. Ця вся математика не працює на пускових токах нажаль

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

ну ось 4квт генератор і уводиться холодильником )) під час заряду.

Почали з насоса, а завершили холодильником :)
Поміняти холодильник на інверторний зараз дешевше, ніж купити потужніший генератор.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну потужнішій генератор так само важчий ) В концепції "витягнути в блекаут з комори" генератор має бути мінімально-можливою потужності (маси). А холодильник то так, до слова як приклад шо теорія інколи не співпадає із практикою 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, standov сказал:

ну потужнішій генератор так само важчий ) В концепції "витягнути в блекаут з комори" генератор має бути мінімально-можливою потужності (маси). А холодильник то так, до слова як приклад шо теорія інколи не співпадає із практикою 

Добавьте внешнее зарядное на 50% мощности генератора и заряжайтесь им, это ведь уже чп когда сели батареи и нужно заводить генератор значит в нагрузке пришла пора убавить апетиты

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, mib сказал:

Добавьте внешнее зарядное на 50% мощности генератора и заряжайтесь им, это ведь уже чп когда сели батареи и нужно заводить генератор значит в нагрузке пришла пора убавить апетиты

це значить зараз тільки шо відключення не планове а аварійне 😉 Про зарядне взагалі не зрозумів, куди додати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...