Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Авто аккумулятор в ИБП

mib

Рекомендовані повідомлення

В 05.11.2022 в 08:34, mib сказал:

Думаю может ареометром в них потыкать, да и наверно уровень электролита было бы неплохо проверить, пол года все же прошло

Потыкал :-) но появились вопросы

1. Уровень проверял за пол часа до окончания буст зарядки напряжение было 14,15 откуда взялся лишний сантиметр электролита? Было 1,5 над пластинами стало 2,5

2. Плотность при напряжении 14,15 была 1,25-1,26 но учитывая температуру то нужно отнять 0,01 при напряжении поддержки 13,6 плотность стала 1,22-23 и опять таки минус погрешность

Позаглядывал при напряжении 14,15 не булькает вообще, в инструкции к моим акб рекомендуемый заряд 14,4 выставил на мппт контроллере плюс погодная компенсация будет где то 14,6-7 но ээ пропало второй раз за сегодня и солнца нет от слова совсем

В итоге либо конкретный недозаряд, либо им труба :-)

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ещё 16 отключений, не весь архив графиков сохранился, был уверен что он хранится в блютуз модуле, оказалось что в телефоне, а его я поменял

Итого 49 отключений

 

 

Screenshot_2022-11-14-14-38-14-424_com.dc.battery.monitor2.jpg

Screenshot_2022-11-14-14-38-10-416_com.dc.battery.monitor2.jpg

Screenshot_2022-11-14-14-38-06-262_com.dc.battery.monitor2.jpg

Screenshot_2022-11-14-14-37-42-719_com.dc.battery.monitor2.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, volomoto сказал:

Піки під час відключення — це сонце?

Да, бывает из за тучки выходит

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10.11.2022 в 12:48, mib сказав:

1. Уровень проверял за пол часа до окончания буст зарядки напряжение было 14,15 откуда взялся лишний сантиметр электролита? Было 1,5 над пластинами стало 2,5

Схоже за все, що це молекулярний водень, який утворився на катоді і витіснив із пористого сульфату свинцю воду та кислоту. Після завершення зарядки з часом цей водень прореагує з сульфатом і рівень опуститься до пепереднього рівня. Але я можу помилятись.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@mib Грубо говоря 2 месяца без потери емкости , если не разряжать менее 12 В. Получается уже можно сказать, что авто акб с его низкой ценой выгоднее AGM ? И вместо 1шт АГМ на 100 Ач за 8800 грн, выгоднее купить 2шт обычных по 3250 грн при условии разряда их на половину ?

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Enot123h сказал:

@mib Грубо говоря 2 месяца без потери емкости , если не разряжать менее 12 В. Получается уже можно сказать, что авто акб с его низкой ценой выгоднее AGM ? И вместо 1шт АГМ на 100 Ач за 8800 грн, выгоднее купить 2шт обычных по 3250 грн при условии разряда их на половину ?

Я бы не сказал что нет потери ёмкости, я не могу оценить насколько повлияло похолодание акб стоят в сарае летом датчик показывал на акб 25-27 сейчас 10 но летом при разряде до 12 вольт проходило 8 часов, сейчас правда на пару ампер увеличился ток но и хватать стало на 4 часа

Я не могу пока сказать что ёмкость упала на 50% хотя время так и сократилось есть ещё поправка по температуре

Пока думаю докупить ещё 100 или 200 а/ч это в теории продлит жизнь имеющимся и не так быстро умрут новые :-)

Заглядывая в банки ничего там не увидел электролит чистый, но учитывая что я туда смотрел впервые в жизни мог чего то и не увидеть 

так что какого то конкретного ответа я не дам и неизвестно как бы себя в таком режиме повели бы АГМ да и их я бы тоже старался не разряжать ниже 12 вольт итого их бы тоже пришлось покупать 3

у авто пока есть один неоспоримый плюс они везде есть в наличии и ценник не сильно выше чем летом

 

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ещё если попытаться притянуть за уши бензин для генератора то на сейчас акб отработали около 200 часов на разряд, мой генератор потратил бы 100 литров бензина это 5000 грн, сколько ресурса самого генератора под вопросом, плюс тишина так что с таким подходим это уже выгодно

Но 2 раза заводить все же приходилось и тарахтеть по паре часов что бы не высаживать акб

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене генератор не має стаціонарного місця, тому кожного разу його треба витягувати з гаражу надвір, що пісєц як влом робити особливо зранку. Рятує тільки те, що в нас ЕЕ відключають не так часто як в Києві та області, тому якось змирився. Але десь на днях забираю інвертор, а через тиждень літієвий акум на 8 кВт•год і тоді генератор прийдеться заводити коли вже все погано.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, volomoto сказал:

В мене генератор не має стаціонарного місця, тому кожного разу його треба витягувати з гаражу надвір, що пісєц як влом робити особливо зранку. Рятує тільки те, що в нас ЕЕ відключають не так часто як в Києві та області, тому якось змирився. Але десь на днях забираю інвертор, а через тиждень літієвий акум на 8 кВт•год і тоді генератор прийдеться заводити коли вже все погано.

Да у меня тоже его нужно взять в сарае завести подключить потом заглушить и спрятать, вроде как пару минут занимает и генератор весит около 10 кг но в любом случае это напряженей чем когда свет просто не пропадает и работает от ИБП

8 кВт это уже по взрослому мне бы на пару суток хватило

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я до лютого інверторний генератор витягав з комори 2 рази, один раз рубанули кабель на сусідній вулиці інший коли купив і обкатку робив ) а так інвертор з банками покривавав 95% відключень, це максимально зручно та юзерфрендлі

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, mib сказав:

8 кВт это уже по взрослому мне бы на пару суток хватило

В мене повністю електричний будинок без газифікації, тому потреба в ЕЕ велика. Теоретично я міг би бавитись із балоном та переносною газовою плиткою, але влом, бо після замірів виявилось, що для приготування швидкої страви на індукційній плиті потрібно 0.3-0.4 кВт•год енергії, розігріти щось в мікрохвильовці — до 0.1 кВт•год. Крім того є ще базове критичне навантаження (ротер, світч, розумний будинок, вентиляція, відеоспостереження, трохи світла) до якого в робочий час додається ноут, монітори.

8 кВт•год мені має вистачити на повний робочий день без особливого зниження комфорту. А при ціні 200$ за кВт•год за зборку в корпусі разом з BMS я не міг відмовитись від такої пропозиції.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, standov сказав:

а так інвертор з банками покривавав 95% відключень, це максимально зручно та юзерфрендлі

Так, просто я це зрозумів після 10 жовтня, бо в нас до того електропостачання було стабільнішим, ніж до 24 лютого.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, volomoto сказал:

В мене повністю електричний будинок без газифікації, тому потреба в ЕЕ велика. Теоретично я мів би бавитись із балоном та переносною газовою плиткою, але влом, бо після замірів виявилось, що для приготування швидкої страви на індукційній плиті потрібно 0.3-0.4 кВт•год енергії, розігріти щось в мікрохвильовці — до 0.1 кВт•год. Крім того є ще базове критичне навантаження (ротер, світч, розумний будинок, вентиляція, відеоспостереження, трохи світла) до якого в робочий час додається ноут, монітори.

8 кВт•год мені має вистачити на повний робочий день без особливого зниження комфорту. А при ціні 200$ за кВт•год за зборку в корпусі разом з BMS я не міг відмовитись від такої пропозиції.

Ну индукционка тянет за собой более мощный инвертор, а тот в свою очередь больше ест сам на себя, но с батареей на 8 кВт наверно это уже не так важно

Мы газовой плитой с баллончиками пользуемся плюс есть ещё их заправка от большого баллона но это правда не так актуально так как с начала октября использовали аж один :-) во втором наверно ещё половина но это в основном чай/кофе ну и разогреть борщ/суп

Но я и сам начинаю задумываться про более мощный инвертор, но в ключе лета и кондиционеров от солнечных панелей, но это больше от жадности что бы солнечная энергия не пропадала :-)

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, volomoto сказал:

8 кВт•год мені має вистачити на повний робочий день без особливого зниження комфорту. А при ціні 200$ за кВт•год за зборку в корпусі разом з BMS я не міг відмовитись від такої пропозиції.

А можете розповісти, де таке роблять? І із яких модулів?
Те що я почав вивчати - якість модулів дуже відрізняється. Деякі помирають через кілька місяців експлуатаціі. І це літій - я його планую тримати в окремому приміщені там поруч повісити автоматичний вогнегасник.

itc.ua/ua/novini/u-kyyivskij-bagatopoverhivtsi-na-zaryadtsi-vybuhnuv-portatyvnyj-akumulyator-vynykla-pozhezha-a-zhytlo-zaznalo-znachnyh-poshkodzhen/

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, mib сказав:

Но я и сам начинаю задумываться про более мощный инвертор, но в ключе лета и кондиционеров от солнечных панелей, но это больше от жадности что бы солнечная энергия не пропадала :-)

Я просто вчуся на чужих помилках і відразу взяв on-grid гібридний інвертор на 5 кВт :)

Цей інвертор може експортувати зайву сонячну енергію в мережу (якщо є зелений тариф), підмішувати до навантаження, яке підключене зі сторони мережі (якщо нема зеленого тарифу), або скидати її на якесь накопичувальне навантаження (ТЕН в 300л бойлері в моєму випадку). Також інвертор має два MPPT трекери, що дуже важливо для мене, бо в мене дах не має південного схилу, а тільки схід та захід. Спочатку поставлю один стрінг, а потім буде видно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, LAT сказав:

А можете розповісти, де таке роблять? І із яких модулів?

Роблять тут - https://www.facebook.com/power.electro.ua

Модулі LG Chem LGX e78, які йдуть на електромобілі.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, volomoto сказал:

Роблять тут - https://www.facebook.com/power.electro.ua

Модулі LG Chem LGX e78, які йдуть на електромобілі.

Раджу у домі таке не тримати... Гараж\сарай. Пошукайте відео як горить літий.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, LAT сказав:

Раджу у домі таке не тримати... Гараж\сарай. Пошукайте відео як горить літий.

Я знаю як горить літій, але за такою логікою всі електромобілі мали б вже давно згоріти. Якщо є інвертор, який контролює струм розряду та граничні значення напруги, а також BMS, яка захищає від перевантаження та перегріву, то літій буде служити довго і безпроблемно. 

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, LAT сказал:

itc.ua/ua/novini/u-kyyivskij-bagatopoverhivtsi-na-zaryadtsi-vybuhnuv-portatyvnyj-akumulyator-vynykla-pozhezha-a-zhytlo-zaznalo-znachnyh-poshkodzhen/

А як з цієї новини можна зробити висновок що там вибухнув саме літієвий акумулятор? 
А якщо літієвий то яка конкретно хімія і виробник. Там же купа різних модифікацій і форм факторів.
А може там якийсь прохвесор проводив "цікаві досліди" (с) з літієм.

Цього нам журналісти ще не розказали. От як розкажуть тоді можна буде про щось предметно говорити.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, vovarpd сказал:

А як з цієї новини можна зробити висновок що там вибухнув саме літієвий акумулятор? 
А якщо літієвий то яка конкретно хімія і виробник. Там же купа різних модифікацій і форм факторів.
А може там якийсь прохвесор проводив "цікаві досліди" (с) з літієм.

Цього нам журналісти ще не розказали. От як розкажуть тоді можна буде про щось предметно говорити.

особисто я бачу кожного покупця та експлуатанта літія в Україні як технічно грамотну людину, яка використовує виключно нові фірмові батареї, призначені для використання в жилих приміщеннях, з рекомендованими виробником зарядними пристроями. і я не повинен турбуватися через те що хтось з йобнутих сусідів вирішить притягнути шмат пошкодженої батареї з розбитої тесли аби підключити до неї бойлер...

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, volomoto сказал:

то літій буде служити довго і безпроблемно.

Раздербанить модуль Е-мобиля, это не "производить" ячейки. И даже после упаковки в свой корпус они не становятся "заводскими", т.е. надежность исходной ячейки не равна надежности сборки даже если:

 

9 часов назад, volomoto сказал:

є інвертор, який контролює струм розряду та граничні значення напруги, а також BMS,

Там на всех фото видно, что пакеты с повреждениями - гнутые, царапины, вмятины. Вытащить пакет из сборки без повреждений невозможно + условия хранения + пересборка. В тесле хотя-бы индивидуальные элементы в стальном корпусе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, US7IGN сказал:

особисто я бачу кожного покупця та експлуатанта літія в Україні як технічно грамотну людину, яка використовує виключно нові фірмові батареї, призначені для використання в жилих приміщеннях, з рекомендованими виробником зарядними пристроями. і я не повинен турбуватися через те що хтось з йобнутих сусідів вирішить притягнути шмат пошкодженої батареї з розбитої тесли аби підключити до неї бойлер...

А з чого відомо що там вибухнула пошкоджена батарея з тесли? 
Можливо там все було нове, сертифіковане і працювало з рекомендованим виробником зарядним пристроєм.

А щоб не турбуватися - лобіюйте зміни в законодавство. Заборонять, прийдуть, оштрафують. Все решта то лірика. 

І там нижче в тій же новині:

Цитата

Тільки у Києві останніми днями сталися три вибухи та пожежі, пов’язані з використанням туристичних газових пальників. 

Заборонити пальники! Негайно викликайте МЧС, 911 чи що там ще. Аби чого не вийшло.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, vovarpd сказал:

А щоб не турбуватися - лобіюйте зміни в законодавство. Заборонять, прийдуть, оштрафують. Все решта то лірика. 

я вірю владі, тому сиджу на дупі і чекаю що мене обігріють і захистять :lol:

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, vovarpd сказал:
Цитата

Тільки у Києві останніми днями сталися три вибухи та пожежі, пов’язані з використанням туристичних газових пальників. 

Заборонити пальники! Негайно викликайте МЧС, 911 чи що там ще. Аби чого не вийшло.

Нет, достаточно руки поломать тому, кто решил использовать пропан в многоэтажке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • Dr.Yura змінив заголовок на Авто аккумулятор в ИБП

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...