Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Замовити або придбати готовий?

Николай Зубастик

Рекомендовані повідомлення

Придивляюсь до проекту www.archon.com.ua/ru/proekt-budynku/m37c25c391828e,dom-v-koruchkakh-7 Але хочу з повнотілоі цегли та обкласти декоративною цеглою з камьяною ватою утепленням. Тобто і фундамент треба переробляти на 600мм. Чи мае сенс купляти цей проект чи краще замовити у архітектора по зразку? Начебто проект не складний.

 

Змінено користувачем Николай Зубастик
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, Николай Зубастик сказал:

Але хочу з повнотілоі цегли та обкласти декоративною цеглою з камьяною ватою утепленням.

Якось не зовсім логично.  На площі будинку економите, а стіни - по-багатому...

А скільки вати збираєтесь класти? Бо є в мене підозри, що він ще й холодним буде з такими стінами. 

І ще питання - чим опалюватись плануєте? Де збираєтесь встановлювати обладнання? Бо ніякого приміщення для цього в проекті немає 

Змінено користувачем Alvalk
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, Alvalk сказав:

Якось не зовсім логично.  На площі будинку економите, а стіни - по-багатому...

А скільки вати збираєтесь класти? Бо є в мене підозри, що він ще й холодним буде з такими стінами. 

І ще питання - чим опалюватись плануєте? Де збираєтесь встановлювати обладнання? Бо ніякого приміщення для цього в проекті немає 

Я не знаю потрібноі товщини вати то мабудь вже буде рахуватись архітектором. Опалювання електричне. Щодо єкономіі - я просто вважаю що на стінах єкономити немае сенсу, там різниця невелика мабудь буде. На площі будинку я не так єкономлю як просто не маю потреби в великій площі. Не люблю прибирати, витирати пил ))) А ви б порадили на цегляний будинок робити його трохи більшим? PS. Чи то може дійсно робити по проекту, і не видовбуватись з ціею цеглою ))) Тим більш по проекту газоблок можна замінити на керамічний а пенопласт на вату.

 

Змінено користувачем Николай Зубастик
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Николай Зубастик сказав:

Чи мае сенс купляти цей проект

Отримаєте як є і всі зміни за додаткову плату.

 

1 годину тому, Николай Зубастик сказав:

чи краще замовити у архітектора по зразку?

Так ви отримаєте проект за тіж самі гроші +- що на сайті але з адаптацією під ваші матеріали і геологічні умови 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Николай Зубастик сказал:

На площі будинку я не так єкономлю як просто не маю потреби в великій площі. Не люблю прибирати, витирати пил )))

Робот-пилосос вам в поміч )))

Ні, ну якщо вам все подобається, я пас.

Але як по мені, кімнати менше 10м2 дуже тісні.  Кухню-віталью - ну хоча б 24 квадрата.

Плюс  не зовсім зрозуміло, що там  з перекриттям. Бо додаткових несучих стін немає. А між стінами 7м

 

27 минут назад, Николай Зубастик сказал:

Чи то може дійсно робити по проекту, і не видовбуватись з ціею цеглою )))

Я взагалі не розумію, навіщо вам цегляні стіни на одноповерховому будинку?  Вийде дорого і холодно. Я б менше 150мм утеплювача для таких стін  не розглядав. Але Газоблок+100мм все одно вийде дешевше і тепліше

 

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Alvalk сказав:

Плюс  не зовсім зрозуміло, що там  з перекриттям. Бо додаткових несучих стін немає. А між стінами 7м

 

 

Я так зрозумів там заливати по місту плиту треба. Але теж питання чи це достатньо надійно буде? Поляки то порахували але ми ж то любимо з запасом )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, Alvalk сказав:

Плюс  не зовсім зрозуміло, що там  з перекриттям. Бо додаткових несучих стін немає. А між стінами 7м

ферми там,  судячи з розрізу 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Николай Зубастик сказал:

Я не знаю потрібноі товщини вати то мабудь вже буде рахуватись архітектором. Опалювання електричне. Щодо єкономіі - я просто вважаю що на стінах єкономити немае сенсу, там різниця невелика мабудь буде. На площі будинку я не так єкономлю як просто не маю потреби в великій площі. Не люблю прибирати, витирати пил ))) А ви б порадили на цегляний будинок робити його трохи більшим? PS. Чи то може дійсно робити по проекту, і не видовбуватись з ціею цеглою ))) Тим більш по проекту газоблок можна замінити на керамічний а пенопласт на вату.

 

Справа не в тому, чи потребуєте Ви зайву площу. При тому метражі то скоріше про комфорт проживання. В спальнях по 8-9 метрів прибирати просто незручно. А за наявності двоспального ліжка взагалі ще й боком ходити доведеться. Ну і як казали вище, при такому аскетизмі щодо площ хотіти такий конструктив - дуже неординарно) 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Gonchik сказав:

Справа не в тому, чи потребуєте Ви зайву площу. При тому метражі то скоріше про комфорт проживання. В спальнях по 8-9 метрів прибирати просто незручно. А за наявності двоспального ліжка взагалі ще й боком ходити доведеться. Ну і як казали вище, при такому аскетизмі щодо площ хотіти такий конструктив - дуже неординарно) 

Можливо ви маете рацію. Але я гадав що проект на те й проект що ті всі ньюанси стосовно комфорту в ньому враховані.

Змінено користувачем Николай Зубастик
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Gonchik сказал:

Ну і як казали вище, при такому аскетизмі щодо площ хотіти такий конструктив - дуже неординарно) 

 

В 28.10.2023 в 14:23, Николай Зубастик сказал:

и мае сенс купляти цей проект чи краще замовити у архітектора по зразку? Начебто проект не складний.

Я думаю - проблема у тому, що ТС не знайшов де почитати що робить архітектор, і як виглядає типовий проєкт, чим відрізняються між собою архітектори в Україні. Так само виглядає дуже незрозумілим бажання вкласти зайві гроші в фундамент і стіни одноповерхового будинку.

 

Почну з фундаменту товщиною 600 мм. Для того, щоб будувати фундамент без зайвого ризику, потрібна інформація про тримальну здатність грунту та особливості ділянки. Цього ми не знаємо, але 90% ділянок мають проблеми - або заїзд тісний і вузький, чи низький. Неможливо проїхати фурою, довжиною 13,6 м + тягач, вантажопідйомність до 20 тон

Цитата

(тягач зі стандартним напівпричепом, який має габарити 13,6х2,5х2,7 (довжина-ширина-висота)

image.thumb.png.d9b592d23ca6267e4bcc894a32cd550d.png

image.png.ca0b8aba36d3a683f70c05d0e7977fd9.png

Або неможливо працювати краном достатньої вантажопід'ємності для того, щоб цю фуру поперше розвантажити, а по-друге поставити вантаж в котлован чи на ділянку:

product_1_parameter_25.thumb.png.c2988b17146c3f844d893b6d9d94720d.png

 

А тепер подивимося вартість і вагу фундаметного блоку (блок ФБС використовується щоб монтувати стіни фундаменту швидко і без опалубки).

Отже блок ФБС розміром 600*600*2400 мм важить 1,6 - 2 тони

 підібрано з сайту виробника з фільтрами по розміру, є три варіанти по марці бетону в тому самому розмірі, від чого змінюється вартість від 2000 грн за штуку до 3000 грн.

shop.kovalska.com/wall-foundation-blocks/height-580spmm/length-2380spmm/width-600spmm/

image.png.05b90af873b088b86683aedc3f66a4a6.png

на будинок розміром 10*8 м треба як мінімум 14 шт + добірні елементи + для ганку + для тераси + для внутрішніх стін (димоходу). Загальна вага лише одних блоків складе понад 30 тон. Потрібно або дві фури (причеп без тенту), або три бортові КАМАЗи. 

Вартість цих блоків - мінімум 45000 грн + доставка + розгрузка 

Чи одних блоків достатньо для фундаменту? Ні.

Треба викопати котлован і вивезти грунт, зробити розбивку, засипати щебінь для дренажу, залити підготовчий бетон, купити мінімум одну тону арматури, зробити нижню монолітну стрічку, виставивши опалубку. Потім поставити фундаментні блоки, потім знову оплалубку, арматуру і залити верхній монолітний пояс, вивести всі труби (вода, каналізація, електрика), гідроізолювати, засипати грунтом, утрамбувати, зробити чорнову стяжку.

Таким чином вартість такого задоволення з роботою на сьогодні коштуватиме щонайменше 360 000 - 400 000 грн 

А якщо не все так ідеально? Наприклад неможливо використати кран для монтажу блоків? Або грунт вимагає використати монолітний фундамент? Тоді треба більше міксерів бетону, більше арматури і головне - дорогу і якісну опалубку. Бо при товщині стіни фундаменту 60 см, висоті 90 см, вага погонного метру буде понад 1 тону. Щоб втримати таку масу рідкого бетону плюс трясіння від вібратора при якісній укладці, плюс падіння беттону з висоти під тиском (з бетононасосу), потрібна заводська міцна інвентарна щитова опалубка + кран для її монтажу.

image.png.3fa80151d23a6213e506bd183d779e72.png

А це ще додасть у вартості, до 450 000 - 500 000 грн.

 

І факторів, які збільшуватимуть варість буде багато, всі не перерахуєш, не знаючи реалій ділянки.

Тепер фактор зниження вартості - наприклад стіни з газобетону+утеплення ватою, зменшать товщину і вагу фундаментних стін на 1/3. А значить і загальна вартість фундаменту зменшиться. А через зменшення ваги фундаменту, нижню фундаментну стрічку можна зробити вужчою, буде менший тиск на грунт. 

 

Це інтелектуальна робота архітектора, в результаті якої можна або переплатити 300 000 - 400 000 грн на будівництві лише коробки, або витратити їх на щось інше.

 

тепер питання до ТС - чи є у нього ці зайві кошти? Чи представники, менеджери з продажів типових проєктів розуміють це і можуть підказати при виборі проєктних рішень? Чи багато архітекторів це розуміють? Чи є спеціалізація - хтось працює в компанії над великими проєктами, де економічні рішення обираютьь інші люди, їх задача тільки креслити те, що скажуть? Чи архітектори-візуалізатори, які роблять зовнішній вигляд будинку, не задумуючись про його вартість і варіанти як здешевити, як підібрати саме те, що потрібно для конкретної ділянки?

багато питань без відповіді, а звідси і неточність завдання і великий розбіг по ціні, і збільшення собівартості або втрата якості через незнання процесів

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, архітектор сказав:

 

Я думаю - проблема у тому, що ТС не знайшов де почитати що робить архітектор, і як виглядає типовий проєкт, чим відрізняються між собою архітектори в Україні. Так само виглядає дуже незрозумілим бажання вкласти зайві гроші в фундамент і стіни одноповерхового будинку.

 

Почну з фундаменту товщиною 600 мм. Для того, щоб будувати фундамент без зайвого ризику, потрібна інформація про тримальну здатність грунту та особливості ділянки. Цього ми не знаємо, але 90% ділянок мають проблеми - або заїзд тісний і вузький, чи низький. Неможливо проїхати фурою, довжиною 13,6 м + тягач, вантажопідйомність до 20 тон

image.thumb.png.d9b592d23ca6267e4bcc894a32cd550d.png

image.png.ca0b8aba36d3a683f70c05d0e7977fd9.png

Або неможливо працювати краном достатньої вантажопід'ємності для того, щоб цю фуру поперше розвантажити, а по-друге поставити вантаж в котлован чи на ділянку:

product_1_parameter_25.thumb.png.c2988b17146c3f844d893b6d9d94720d.png

 

А тепер подивимося вартість і вагу фундаметного блоку (блок ФБС використовується щоб монтувати стіни фундаменту швидко і без опалубки).

Отже блок ФБС розміром 600*600*2400 мм важить 1,6 - 2 тони

 підібрано з сайту виробника з фільтрами по розміру, є три варіанти по марці бетону в тому самому розмірі, від чого змінюється вартість від 2000 грн за штуку до 3000 грн.

shop.kovalska.com/wall-foundation-blocks/height-580spmm/length-2380spmm/width-600spmm/

image.png.05b90af873b088b86683aedc3f66a4a6.png

на будинок розміром 10*8 м треба як мінімум 14 шт + добірні елементи + для ганку + для тераси + для внутрішніх стін (димоходу). Загальна вага лише одних блоків складе понад 30 тон. Потрібно або дві фури (причеп без тенту), або три бортові КАМАЗи. 

Вартість цих блоків - мінімум 45000 грн + доставка + розгрузка 

Чи одних блоків достатньо для фундаменту? Ні.

Треба викопати котлован і вивезти грунт, зробити розбивку, засипати щебінь для дренажу, залити підготовчий бетон, купити мінімум одну тону арматури, зробити нижню монолітну стрічку, виставивши опалубку. Потім поставити фундаментні блоки, потім знову оплалубку, арматуру і залити верхній монолітний пояс, вивести всі труби (вода, каналізація, електрика), гідроізолювати, засипати грунтом, утрамбувати, зробити чорнову стяжку.

Таким чином вартість такого задоволення з роботою на сьогодні коштуватиме щонайменше 360 000 - 400 000 грн 

А якщо не все так ідеально? Наприклад неможливо використати кран для монтажу блоків? Або грунт вимагає використати монолітний фундамент? Тоді треба більше міксерів бетону, більше арматури і головне - дорогу і якісну опалубку. Бо при товщині стіни фундаменту 60 см, висоті 90 см, вага погонного метру буде понад 1 тону. Щоб втримати таку масу рідкого бетону плюс трясіння від вібратора при якісній укладці, плюс падіння беттону з висоти під тиском (з бетононасосу), потрібна заводська міцна інвентарна щитова опалубка + кран для її монтажу.

image.png.3fa80151d23a6213e506bd183d779e72.png

А це ще додасть у вартості, до 450 000 - 500 000 грн.

 

І факторів, які збільшуватимуть варість буде багато, всі не перерахуєш, не знаючи реалій ділянки.

Тепер фактор зниження вартості - наприклад стіни з газобетону+утеплення ватою, зменшать товщину і вагу фундаментних стін на 1/3. А значить і загальна вартість фундаменту зменшиться. А через зменшення ваги фундаменту, нижню фундаментну стрічку можна зробити вужчою, буде менший тиск на грунт. 

 

Це інтелектуальна робота архітектора, в результаті якої можна або переплатити 300 000 - 400 000 грн на будівництві лише коробки, або витратити їх на щось інше.

 

тепер питання до ТС - чи є у нього ці зайві кошти? Чи представники, менеджери з продажів типових проєктів розуміють це і можуть підказати при виборі проєктних рішень? Чи багато архітекторів це розуміють? Чи є спеціалізація - хтось працює в компанії над великими проєктами, де економічні рішення обираютьь інші люди, їх задача тільки креслити те, що скажуть? Чи архітектори-візуалізатори, які роблять зовнішній вигляд будинку, не задумуючись про його вартість і варіанти як здешевити, як підібрати саме те, що потрібно для конкретної ділянки?

багато питань без відповіді, а звідси і неточність завдання і великий розбіг по ціні, і збільшення собівартості або втрата якості через незнання процесів

Ого я про це і не замислювався, круто, дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, Николай Зубастик сказал:

Ого я про це і не замислювався, круто, дякую.

Так отож! :)

Вам бы определится, что вы будете делать с вот той папочкой которую оплатите и получите на руки. 

Либо вы строго-строго собираетесь следовать чертёжам из папочки, либо будете использовать проект как направление движения. 

 В зависимости от этого и решение - купить готовый, заказать индивидуально или, как опция, распечатать по той ссылке что в первом посте :). 

Потому что процесс переноса задуманного в натуру может в реалии быть оооочень отдалённо похож на бумажную версию как в лучшую так и худшую стороны... И соответственно цена реализации может просто отвернуться вас от тех или иных проектных решений из бумажного варианта. 

Так что для начала определитесь - для чего вам тот или иной вариант. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, tansss сказал:

что вы будете делать с вот той папочкой которую оплатите и получите на руки

о, тут починається винос мозку для всіх причетних. Наприклад, з альбомом проєктних рішень можна зайти на сайт https://www.rabotniki.ua/uk/catalog та спробувати відкрити ящик Пандори. 

Я уявляю собі цей процес приблизно так:

- телефонуєте першому по списку представнику ринку будівельних послуг. У більшості випадків це буде менеджер по роботі з клієнтами, чи то диспетчер по прийому телефонних дзвінків. Типові питання - типові відповіді. Чим менше знає і розуміє потенційний клієнт, тим типовіші його питання і менш пов'язані з реальністю, якої фізично неможливо знати до тих пір, поки не закінчиш будівництво.

- можливо хтось погодиться приїхати на місце, оглянути ділянку, пустити пил в очі замовнику. Раніше більшість представників підрядників надавали перевагу старому перевіреному способу - очній зустрічі з замовником, щоб краще зрозуміти його фінансове становище, рівень забитості голови міфами про будівництво/ чи боронь Боже реальним досвідом будівництва будинків

- якщо голова забита міфами - тут своя стратегія продажу послуг. Не сперечатися там, де є хибне уявлення, навпаки, підсилювати впевненість замовника у своєму виборі. Наприклад, хоче замовник витратити зайвий матеріал - чудово. Можна йому запропонувати більше знижок, а заробити на більшому обсязі проданих матеріалів. В будь-якому разі краще, коли немає ясності на папері, коли замовник не дуже розбирається. Тут завжди можна підняти очікування на словах і зовсім інше зробити в реальності. Наприклад - замість копати котлован, викопати траншею і залити в неї бетон без опалубки взагалі. Або залити на землю плиту, без будь-яких траншей. Додати якісь "народні" слова, яких немає в будівельних нормах. Наприклад козирнути словом "ущемленная плита", пофіг, що це сленг і під ним може бути все що завгодно. Як слово "хлоп", яке може означати як чоловіка, так і звук. Головне мати на увазі своє, знати як це продається на звук, не заглиблюватися в норми і креслення. На гарний звук багато чого можна продати і зовсім по різному побудувати.

- якщо замовник не витримає такої зливи невпорядкованої сленгової інформації, заплутається та зіб'ється з орієнтиру, тоді вже на рівні особистих вмінь менеджера з продажів буде прийняте остаточне рішення

Як би мало бути? 

- проект мав би проходити експертизу фахівців, реєструватися на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва, за допомогою фахівця мав би бути розроблений генеральний план забудови, схема забудови, внесена в реєстр, подане повідомлення про початок будівельних робіт, зроблено кошторис, на підставі відповідності документації перевірено потенційних підрядників до заключення договору, в процесі виконання робіт та після їх завершення. А потім, якщо будівництво відповідає проєктним рішенням - офіційно введено будинок в експлуатацію. Чи так буває? Дуже рідко, в більшості випадків так, як описано вище або так, як можна побачити з розділу "як ми будуємо будинки" цього форуму. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Gonchik сказав:

А за наявності двоспального ліжка взагалі ще й боком ходити доведеться

При проході 800 - боком? 😉

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, i.may сказав:

При проході 800

(2810-1700)/2=555

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, vadimv сказал:

(2810-1700)/2=555

І ще там місце на штору біля вікна лишити треба. Але на дідька воно там кому те розставляння меблів і моделювання проходів потрібне? Сказав - не треба зайвого простору, значить не треба. Може там і ліжко 1400 шириною нормально сприймається. Люди ж різні)

Змінено користувачем Gonchik
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Николай Зубастик сказал:

Ого я про це і не замислювався, круто, дякую.

Круто це коли в результаті у вас все зійшлося, невеликі розбіжності на жаль будуть, але!
Колись замовив проект одному відомому архітектору на будиночок з дерева на цокольному поверсі з бетону.

Все ок, дав ще й свого конструктора аби той розрахував матеріали та таке інше, окрема сума.

А потім цей проект я показав Непопу, він тільки поверхово глянув і сказав, що це повна дурня і марнотратство, бо на таких фундаментах його компанія будує багатоповерхівки.

Згадав ще одного телемагната, що хотів побудуватись у Лютежі на кручі, так йому фундамент під огорожу зробили по феншую на 2 метри глибиною і 1 метр завширшки.

Теж архітектор працював. )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.10.2023 в 15:48, Николай Зубастик сказав:

Не люблю прибирати, витирати пил )))

То ви ще не одружені не маєте рабині робота пилососа з двома щітками дітьми? То не поспішайте, бо краще мати і цегляні стіни і ліжко шириною від 1.8м та два комоди від 0.8м, це вже ширина 3.5-4м, а ще двері 0.8 і телевізор від 58" на відстані від 3.5, щоб головою не мотиляти, тобто від 12-14м2 потрібно на спальню і дитячим не менше, бо там ще робочий стіл краще шириною від 0.8 і кресло, щоб очі об монітор та спину на табуретці не ломати. Це самий дешевий проект у всьому і його можна тільки ще здешевлювати, а не намагатися зробити канфетку

 

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, i.may сказав:

А чому не 2810-1700=1110 ? 😉

А тому, що там намальовано два проходи по 555, а не один 1110.

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, vadimv сказав:

А тому що ліжко двоспальне.

Ну і? Та хоч 2м завширшки.

Хто сказав, що воно не може стояти в куті, і обов'язково мати дві тумби збоків???

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Фрай сказал:

А потім цей проект я показав Непопу

Архітектори різні і досвід і їх суперсила в кожному випадку різні. Якщо сказати що всі архітектори в Україні однакові - це буде черговий міф. 

Щодо Непопа і його досвіду... Ну не знаю. Чи є релевантною експертиза Непопа і проєкт будинку 80 м2? Сумніваюся. Чи є релевантним досвід Непопа і приватні будинки площею понад 1000 м2 - можливо. Але там зовісм інші теми і схеми.

Нижче цитата про Непопа з інтернету:

Цитата

 

У серпні 2019 року слідчі Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області відкрили кримінальне провадження за фактом того, що посадові особи КМДА спільно з керівниками столичних комунальних підприємств і службовими особами приватних фірм створили схему з привласнення і розтрати бюджетних коштів і виводили квартири на посередників, у яких осідали 20-30%.

СБУ за підозрою в отриманні хабара затримала людину з оточення Непопа - Петра Шарафетдінова, який працює заступником керівника ГО "Благодійний фонд "Солом'янський", що виконує функції громадської приймальні Непопа.

ЗМІ також пов’язують Непопа з намаганням забудувати озеро Качине в Києві, на захист якого стали екоактивісти. 

Помічений у піарі на свята з залученням дітей. Так, у дитсадку №225 на Солом’янці батькам дітей роздавали пасочки із листівкою, на якій було зображення нардепа Дмитра Андрієвського і Непопа. 27 липня 2018 року Непоп був призначений заступником голови КМДА Віталія Кличка. У 2017 році став прогульником, пропустивши 29% засідань комісії. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, i.may сказав:

Хто сказав, що воно не може стояти в куті

А ви пробували перестрибувати дружину і заправляти 2м простирадло як людина павук? я ні :)

Змінено користувачем normal
  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, i.may сказав:

Хто сказав, що воно не може стояти в куті

Той, хто його посередині намалював.

З проходами по 555 по боках.  

8 хвилин тому, normal сказав:

А ви пробували перестрибувати дружину і заправляти 2м простирадло як людина павук? я ні :)

Я пробував, коли ми вперли двоспальне ліжко в хрущобу.

Але от навіщо витрачати купу грошей, щоб побудувати хрущобу, де нормально не становиться найменше двоспальне ліжко - ото питання...

Змінено користувачем vadimv
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, i.may сказав:

і обов'язково мати дві тумби збоків???

Так! Щоб чужі труселя не одягнути, чи ліки не випити, щоб одежа жіночими кремами не провонялась, щоб свою мобілку чи ноут поставити, пульт від ТВ, та і головне не розбудити один одного якщо графіки не співпадають, то повинна бути достатня відстань

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...