Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нужна помощь по вентиляции

Seymur

Рекомендовані повідомлення

В 22.10.2023 в 17:28, TaurosRMK сказал:

А фактично в результаті вийде те саме по споживанню нагрівача що і в моєму випадку? Просто думаю чи залишити як є, чи можливо замінити ТТ реле, якщо буде якась користь від нього. Єдине що можна плавно регюлювати нагрів, а не циклами вкл/викл, але то таке.

питання в тому що саме ви плануєте робити, цим реле гарно робити точне регулювання температури, але для того потрібно додати досить точний датчик температури в канал, подалі від самого нагрівача що не було паразитного нагрівання випроміненням і на те все натягнути пропорційне керування (PID) тоді буде комбінація економії єє та точної температури на виході. Ось я описав свій досвід, там саме про таке реле і нагрівач 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.10.2023 в 16:02, volomoto сказал:

@TaurosRMK

Вологість з часом внормується, але треба щоб вентиляція працювала постійно. У вас в стінах є дофіга води, яка випаровується як тільки ви забираєте вологу з повітря. @Dmodeгарно описав процес.

Із постійною адекватною вентиляцією в холодну пору у вас буде проблема заниженої вологості. Наприклад, в мене останні кілька днів вночі температура падає до нуля і постійно працює рекуператор десь на 150-200 м3/год, і ось так виглядає волоність витяжного повітря із трьома зволожувачами (один виключається на ніч, а два працюють постійно і мають уставку 50%, макс. продуктивнітсь зволожувачів — 0.5 л/год):

image.thumb.png.2f199811793098f91aa81829429da7f9.png

 

P.S. Отам де курсор — це прийом ванни.


     Это справедливо лишь в том случае, если НЕТ постоянного притока достаточно большого объема влаги. Если, например, нет гидроизоляции фундамента, то пониженная влажность будет приводить к повышенному "подсосу" этой влаги из фундамента. Замкнутый круг....

   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 хвилин тому, tayatlas сказав:

Замкнутый круг....

Шо робити, якщо це старий будинок... Приходиться миритися з тим що є.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, standov сказав:

питання в тому що саме ви плануєте робити, цим реле гарно робити точне регулювання температури, але для того потрібно додати досить точний датчик температури в канал, подалі від самого нагрівача що не було паразитного нагрівання випроміненням і на те все натягнути пропорційне керування (PID) тоді буде комбінація економії єє та точної температури на виході. Ось я описав свій досвід, там саме про таке реле і нагрівач 

Поки воно працює як я описав, вкл/викл на певний час в залежності від розрахунку. Датчик є, РТ1000, стоїть десь в ~1.5-1.6м від нагрівача. Записаний алгоритм щось регулює, але повноцінним регулюванням це назвати важко. Є ПІД регулятор, але фактично це П-регулятор (15/0/0), коефіцієнт підібраний "на око" і більше не пробував настроювати, бо то трохи довгий процес. І напевно з моїм реле, яке просто замикає контакт, буде складно налаштувати ПІД регулятор, все ж таки реле яке буде на виході плавно змінювати напругу, тим самим змінювати потужність нагріву, буде більше підходити для ПІД регулятора. Хоча для початку ще б з тим ПІД регулятором розібратися, бо пробував щось налаштовувати, виходить щось не то, що очікуєш, тому вернув просто Kp=15 і так працює :-) 

Коли буде час, треба трохи програму переписати, пофіксити деякі моменти і дещо добавити. Можливо якісь зміни в автоматизації будуть, те саме реле з регулюванням напруги, або керування обертами вентиляторів через контроллер, якщо знайду відповідний девайс.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Pid то трошки науки та багато шаманства. Можете спробувати к-ти з моєї статті, я досить довго тюнив щоб не були зайвої осциляції і не було дуже довго. В теорії ситуація і модель майже ідентичні.

Апд. З тим що замикає то не вийде, там pwm регулювання

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, TaurosRMK сказал:

Шо робити, якщо це старий будинок... Приходиться миритися з тим що є.


   Я просто напишу, чтобы сделал я в случае, если отсутствует гидроизоляция между фундаментом и стенами.

  1) Работы разумеется проводить в сухую пору года

  2) Откопать по периметру фундамент и сделать гидроизоляцию с утеплением (сначала бы сантиметров 8-10 что-то типа пенопластобетона, а сверху - 3-5 см экструдированного полистирола)

  3) Закопать и сделать отмостку сантиметров 70-80 шириной с гидроизоляцией (в идеале с укладкой 5 см плит экструдированного полистирола)

   И получаем на выходе утепленный гидроизолированный фундамент + отвод прямой влаги от него. Вероятностть намокания непосредственно фундамента значительно снижается, а значит есть шанс через 1-2 года проблему из постоянной перевести в периодическую и возможно даже нечастую.....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Натрапив на деякий товар і написав продавцю чи підійде для регулювання швидкості вентиляторів. А він показав ось цей товар 
a.aliexpress.com/_EHjwV6B

Вроді то що шукаю, хоча по китайськи фіг розбереш, перекладач не все нормально переводить. Але вказано що для моторів підходить і є різні сигнали керування. Не можу знайти даташит, щоб всі характеристики подивитися. Здається те що треба. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Натрапив на деякий товар і написав продавцю чи підійде для регулювання швидкості вентиляторів. А він показав ось цей товар 
a.aliexpress.com/_EHjwV6B

Це аналогічне тому, що @Dmode скидав раніше, тобто типовий симісторний регулятор напруги, який в певних межах (від 50 до 100%) може керувати двигунами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, volomoto сказав:

Це аналогічне тому, що @Dmode скидав раніше, тобто типовий симісторний регулятор напруги, який в певних межах (від 50 до 100%) може керувати двигунами.

Здається не зовсім те, десь із переведеного китайського було написано що там тиристори і пристрій можна використовувати для моторів в тому числі. А на тих ТТР які раніше показували чітко було вказано що не підходить для моторів. Знайти б датишит, стало б зрозуміло що це насправді. 

До речі, є трансформаторні регулятори і у більшості з них мінімальна напруга ~90В. На якомусь форумі писали що мінімальна напруга для старту вентилятора якраз коливається в цих межах 90-100В. Якщо грубо порахувати, то це приблизно 42-45% від номіналу. В такому випадку вірно казати що вентилятор видає продуктивність 45% чи там залежність трохи інша? І виходить що АС вентилятор не може працювати на низьких обертах, умовно щоб видавати 25-30% продуктивності? 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, TaurosRMK сказав:

Здається не зовсім те, десь із переведеного китайського було написано що там тиристори і пристрій можна використовувати для моторів в тому числі. А на тих ТТР які раніше показували чітко було вказано що не підходить для моторів. Знайти б датишит, стало б зрозуміло що це насправді.

Це одне і те саме: фазоімпульсний регулятор напруги на базі симістора. Такий регулятор як підходить, так і не підходить для керування моторами, бо там є певні обмження, про які потрібно знати, щоб не спалити електродвигун. Китайцям простіше написати що не підходить, ніж пояснювати ті ньюанси. Вентр РС-1-300 — це точно такий самий регулятор, просто слабенький. Якщо прочитаєте уважно інструкцію до Вентс РС-1-400 (там чорним виділено), бо зрозумієте, якої функції нема в універсального тиристорного регулятора.

1 годину тому, TaurosRMK сказав:

До речі, є трансформаторні регулятори і у більшості з них мінімальна напруга ~90В. На якомусь форумі писали що мінімальна напруга для старту вентилятора якраз коливається в цих межах 90-100В. Якщо грубо порахувати, то це приблизно 42-45% від номіналу. В такому випадку вірно казати що вентилятор видає продуктивність 45% чи там залежність трохи інша? І виходить що АС вентилятор не може працювати на низьких обертах, умовно щоб видавати 25-30% продуктивності? 

Ні, при 110 В (тобто половина номінальної напруги) буде 25% електричної потужності вентилятора. Потужність залежить квадратично від напруги, а не лінійно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

Ні, при 110 В (тобто половина номінальної напруги) буде 25% електричної потужності вентилятора. Потужність залежить квадратично від напруги, а не лінійно.

Зрозуміло. Глянув на графік залежності продуктивності від потужності, модель ВКМ 150, приблизно 100 Вт (0.45А) 220В, по графіку видно що при 80Вт близько нуля продуктивності. А 80Вт це десь 175В, значить немає сенсу в напругах нижче, бо толку рівно ноль? 😁 Або це якись графік не правильний, або я щось не зрозумів.

2 години тому, volomoto сказав:

Це одне і те саме: фазоімпульсний регулятор напруги на базі симістора.

Можливо й так, треба розбиратися. Вентр РС-1-300 це тиристорний регулятор, там якраз написано що не рекомендується використовувати на обертах нижче 50%, тобто діапазон регулювання 50-100% обертів. Виходить якщо знайти щось аналогічне але не ручного керування, то потрібно так само тримати діапазон 50-100%? Тоді теоретично можна купити ці штуки і зробити керування обертами через контроллер, але в діапазоні 50-100%?

VENTS_VKM_150-160_150-160_s_b_aeroto.gif

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

для збільшення діапазону регулювання і підвищення ефективності AC вентиляторів може варто глянути на частотні перетворювачі? Можна спробувати до одного підключити обидва вентилятори.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, yur43 сказав:

для збільшення діапазону регулювання і підвищення ефективності AC вентиляторів може варто глянути на частотні перетворювачі? Можна спробувати до одного підключити обидва вентилятори.

Дивився на такий варіант, нюанс в тому, що однофазних частотників майже немає, тільки трифазні. Взагалі якась проблема з тими вентиляторами, виходить або прості ручні регулятори або трансформаторні, які тоже ручні, або автоматичні, але по ціні як пару вентиляторів 🤣 регулюй чим хочеш. І не зрозуміло чи взагалі буде якась ефективність на низьких обертах, чи вентилятор буде просто крутитися без напору. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, TaurosRMK сказав:

не зрозуміло чи взагалі буде якась ефективність на низьких обертах, чи вентилятор буде просто крутитися без напору. 

колись я експериментував, підключав простий вітряк з конденсатором збільшеним в два рази до частотника з 1-ф входом і 3-ф виходом. Підключав на вихід однієї фази, підбирав якісь коефіцієнти. Все чудово працювало на низьких обертах. А от на високих починався гул від двигуна, але мене влаштовував діапазон нижче 70% приблизно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, TaurosRMK сказав:

по графіку видно що при 80Вт близько нуля продуктивності.

Ви плутаєте тепле з м'яким, бо та діаграма показує потужність залежно від статичного тиску. Тобто якщо заглушити вихід вентилятора, то він буде всеодно крутитись і споживати енергію, але потім повітря буде відсутній. От саме в цій ситуації і буде споживання 80 Вт.

16 годин тому, TaurosRMK сказав:

тобто діапазон регулювання 50-100% обертів.

Не обертів, а електричної потужності, а оберти вже які вийдуть. Ви не контролюєте оберти в АС двигунах.

16 годин тому, TaurosRMK сказав:

Виходить якщо знайти щось аналогічне але не ручного керування, то потрібно так само тримати діапазон 50-100%? Тоді теоретично можна купити ці штуки і зробити керування обертами через контроллер, але в діапазоні 50-100%?

Вам вже все сказали раніше: берете тиристорний регулятор, який керується аналоговим сигналом, наприклад 0—10 В, і в контроллері обмежуєте діапазон регулювання до 5—10 В. Нижню межу треба підбирати експериментально, щоб вентилятор впевнено стартував, і вона не є чимось абсолютним. Для одного вентилятора це може бути 4 В, а для іншого — 6, але точно не 0, бо тоді велика ймовірність спалити двигун.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чтобы не создавать темы, спрошу тут
А на сколько данная диаграмма реалистична?
image.png.d4bdcccb4fa6504a839b7555a30358b1.png
Как то странно мне кажется,что производительность не меняется на большом промежутке давления

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, ЯД сказав:

Чтобы не создавать темы, спрошу тут
А на сколько данная диаграмма реалистична?
image.png.d4bdcccb4fa6504a839b7555a30358b1.png
Как то странно мне кажется,что производительность не меняется на большом промежутке давления

Ну вона ж визначається не тільки вентиляторами, але й фільтрами, і теплообмінником, і каналами. Мабуть, в реальності воно не так ідеально, як на діаграмі, але думаю, можна вважати, що установка дає потрібний діапазон витрат при тиску від 0 до 500. Просто це буде на різних швидкостях вентиляторів та з різним шумом

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

просто что меня смутило - вот диаграмма модели более производительней. И картинка сильно отличается
image.png.be23687479fbcebff0d80b99ef8fa081.png

Получается более производительная можель на максималке не сможет выдать 400 кубов при 450Па, тогда как менее производительная - может. как то странно

Змінено користувачем ЯД
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Привіт! Планується ванна кімната на мансардному поверсі, встановлене вікно, але потрібно зробити природню вентиляцію. На фото (панорамна фотка) видно що на крайній стіні проходить комин з трьому вентканалами. Думав врізати вентиляцію в один з цих каналів, але це стіна скатного даху, і висота там зараз чорнова 1.6м, а коли зашиється і заллється стяжка то буде 1,35. Якщо врізати по цій стіні у вент канал, то чи буде тяга?

qzua6fR.jpeg

Сам комин побудований з достатньою висотою, враховуючи привила по висоті.

image.thumb.png.5e79dece9a8bfcdf18f36f742c44651f.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Андрій Миколайович сказал:

а коли зашиється і заллється стяжка то буде 1,35. Якщо врізати по цій стіні у вент канал, то чи буде тяга?

Будет.

Свистеть не будет, но естественная вентиляция будет.

Двери главное чтобы открыты были, или имели зазор в 1-1.5 сантиметра от пола.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, DimaF сказав:

Будет.

Свистеть не будет, но естественная вентиляция будет.

Двери главное чтобы открыты были, или имели зазор в 1-1.5 сантиметра от пола.

Я просто думаю про те, якщо вкінці буде стояти ванна, і весь пар буде збиратись вгорі по вищій стіні, а зимою напевно не завжди можливо відкрити мансердне вікно ... чи завжди? чи може обмерзати? просто не мав нагоди жити з мансардним віком) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Андрій Миколайович сказав:

Я просто думаю про те, якщо вкінці буде стояти ванна, і весь пар буде збиратись вгорі по вищій стіні, а зимою напевно не завжди можливо відкрити мансердне вікно ... чи завжди? чи може обмерзати? просто не мав нагоди жити з мансардним віком) 

Ну от , ви ж самі все чудово розумієте. Не буде вона там працювати. Робіть в протилежному від дверей куті , у найвищій точці.

Пс.. Ви що димохід накрили загальним наддашком?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, ЯД сказав:

просто что меня смутило - вот диаграмма модели более производительней. И картинка сильно отличается
image.png.be23687479fbcebff0d80b99ef8fa081.png

Получается более производительная можель на максималке не сможет выдать 400 кубов при 450Па, тогда как менее производительная - может. как то странно

рекомендую дивитися актуальні моделі тут:

vents.ua/catalog/air-handling-units/

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, andrey_ka сказав:

Ну от , ви ж самі все чудово розумієте. Не буде вона там працювати. Робіть в протилежному від дверей куті , у найвищій точці.

Пс.. Ви що димохід накрили загальним наддашком?

Якщо робити в протилежному, тоді я не зможу врізатись у сам канал комина, бо комин у приміщенні на другому поверсі тільки в ванні, а далі вже дах.

image.png.c9b891462c66817b64c6379bbeb4ec3a.png

 

Щодо піддашку - так , там однин наразі глухий дашок, але я ще буду гільзувати канал що для котла, тому будуть вирізатись отвори

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29.10.2023 в 12:35, ЯД сказав:

Как то странно мне кажется,что производительность не меняется на большом промежутке давления

Все правильно в цій діаграмі і вона скопійована із сайту виробника вентиляторів: EBM PAPST. Тільки Вентс трохи злукавив, бо показав діаграму вентилятора, а не всієї вентустановки, тобто не враховано падіння тиску на теплообміннику та фільтрах.

В мене саме така ПВУ і там дійсно дуже хитрі вентилятори, які дають постійний потік. Не знаю як воно точно працює, але було таке, що в мене забилась вхідна груба сітка, яка знаходиться під  жалюзями на фасаді:

Прихований текст

image.thumb.png.bc000cd44468f54a0acdcd6c22607199.png

Приточний вентилятор тоді сам розігнався до максимальної потужності, гудів шо дурний, але потоку майже не було ніякого. Достатньо було почистити ту сітку і обороти,потужність та потік самі внормувалось. Моя ПВУ не має ніякого контроллера, який міг би щось там стабілізувати, і отримує тільки керуючий сигнал 0-10В.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...