Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Хочу построить домик 80 м нужен совет!

V.K.L

Рекомендовані повідомлення

12 годин тому, V.K.L сказав:

Газ протянуть будет дороже золота)

А про сонячні панелі не було думок?  В Одесі сонця багато. Для невеликого будинку, де помірне споживання, мабуть, є сенс замислитись. Якщо мені, на Київщині, є сенс мати ЗТ на СЕС в 10кВт, то в Одесі тим паче.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, allanek сказал:

А про сонячні панелі не було думок?  В Одесі сонця багато. Для невеликого будинку, де помірне споживання, мабуть, є сенс замислитись. Якщо мені, на Київщині, є сенс мати ЗТ на СЕС в 10кВт, то в Одесі тим паче.

Ему про СЭС рано думать))

Но заложить коммуникации на этапе строительства никто не мешает конечно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, DimaF сказав:

Ему про СЭС рано думать))

Це  може стати альтернативою газу. Тож треба думати зараз. Бо там грошей обмаль і рішення повинні бути виваженими.  А СЕС, це  ще один варіант і дуже непоганий для Одеси.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, DimaF сказав:

Ему про СЭС рано думать))

Но заложить коммуникации на этапе строительства никто не мешает конечно.

так в цьому сенсі і думати )) 

нам наприклад це дуже допомогло, коли руки нарешті дійшли до СЄС, це панели довше носили на дах чим підключали))

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

СЕС в 10кВт

Вартістю 275000грн, ділимо на 1000грн (максимальні витрати на опалення 80м2 в місяць за нічним тарифом в Одессі), ділимо на 6 (максимальна кількість місяців в опалювальному сезоні), вийде 45 років безкоштовного опалення

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікаво буде спостерігати за  аргументами, коли піднімуть ціну на кВт. Надивилась я на "математиків" на початку війни, коли не було нічого, зовсім, ні газу, ні єлектрики, ні камінов(печі). 

Дай Боже, щоби більше не повторилось такого і щоб не сиділи без світла. В наш час, чим більше незалежності від обставин та людей, тим краще.

 

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Участок рядом со стадионом никому не пожелаешь.

Треугольный маленький - разве что вам нравятся углы внутри двора.

 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, normal сказал:

Вартістю 275000грн, ділимо на 1000грн (максимальні витрати на опалення 80м2 в місяць за нічним тарифом в Одессі), ділимо на 6 (максимальна кількість місяців в опалювальному сезоні), вийде 45 років безкоштовного опалення

ну така собі математика, окрім опалення в будинку є ще власне споживання і воно не по ночному тарифу і не 6 місяців сезону та ще і від площі майже не залежить, а ще раптово зникає електрика від міста, а оскількі москалі зникати поки що не планують - то це фактор буде актуальним не один рік скоріш за все. Інша справа що 10 квт як на мене історія і правда сумнівна, бо то дикий оверхед за який комусь так чи інакше буде треба заплатити

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, V.K.L сказал:

 Может где-то есть тема с расчетами в сравнении газ-электричество, хотя вряд ли есть одинаковые условия.

вже багато разів показано що на довгостроковому терміні важлива не вартість енергоносія, а вартість калорії, а всі теплоносію так чи інакше під то підтягуються (фактично ринок саморегулює), скільки б не було коливань цін вартість калорії електрики та газу співставна (бо так працює ринок). 
Підключення газу коштує суттєво дорожче (хоча я тут збільшував потужність і воно теж взагалі ніфіга не дешево) - на виході отримуєте деякі плюшки яких нема в електрики (більшу автономність, більшу пікову потужність, незалежність від часу, додаткове джерело тепла), чи готові ви платити за ці плюшки то вже кожний вирішує для себе сам

Змінено користувачем standov
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.04.2023 в 14:15, allanek сказал:

Дивне пояснення. В мене і гаражний кооператив був з приватизованою землею. Тобто , знести чи виселити не можна. З гаражом я ще можу зрозуміти, то явище звичайне, але з садовим товариством-ні.

Таке може статись і з ділянкою під забудову. В мене знайома так купила в дорогому районі міста ( Вишгород) ділянку, де був прокладений підземний кабіль і на тому місці ділянки не можна було будувати нічого, поки не вирішить питання з переносом того кабелю. Взнала про це лише після купівлі, коли мала акт власності на руках.

А де саме у Вишгороді?можете в особисті будь ласка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, standov сказав:

така собі математика, окрім опалення в будинку є ще власне споживання і воно не по ночному тарифу

У мене на 100м2 (троє людей) за рік виходе 9500грн за газ та 3000грн за електрику, на 80м2 (два пенсіонера) заплатять від сили 10000грн, тобто 275000/10000 = 27.5 років, а тепер додайте: чи проживуть стільки сонячні панелі? чи вироблять вони щось уночі та взимку? Це як той тепловий насос за 200000грн з гарантією 3 роки, краще я за ті гроші 20 років звичайним котлом опалюватиму

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, normal сказал:

У мене на 100м2 (троє людей) за рік виходе 9500грн за газ та 3000грн за електрику

148квт/місяць?

А ви там точно живете? :grin:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трохи більше (двозонний лічильник), але опалення, ГВП та плита на газу, все інше на електриці як у всіх (але забув - тариф 1.44 до 250кВт*г), взимку більше напевно бо вода холодніша для посудомийки та пральної 

el.gif

el2.gif

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, normal сказал:

У мене на 100м2 (троє людей) за рік виходе 9500грн за газ та 3000грн за електрику, на 80м2 (два пенсіонера) заплатять від сили 10000грн, тобто 275000/10000 = 27.5 років, а тепер додайте: чи проживуть стільки сонячні панелі? чи вироблять вони щось уночі та взимку? Це як той тепловий насос за 200000грн з гарантією 3 роки, краще я за ті гроші 20 років звичайним котлом опалюватиму

Ну а в мене і місяць використання між 800-1000квтг без опалення як розумієте, але то в мене інша крайність але використання не на опалення більше ніж у вас на опалення. Рахувати якісь окупності по екстремумам (шо в низ що вверх) то себе обманювати, а нащо нам себе обманювати)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, standov сказал:

Ну а в мене і місяць використання між 800-1000квтг без опалення

Отож!
у мене в середньому 600квт, газ, бойлер електро, а як можно жити в будинку і вкладатись у 148? :unknown:

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Фрай сказав:

як можно жити в будинку і вкладатись у 148? :unknown:

Можна. У нас за квітень 144. Бойлера немає, все інше є, 80 кв.м, проживає четверо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Фрай сказал:

а як можно жити в будинку і вкладатись у 148?

светодиодные лампы, купание в еле теплой воде, и бан любых электроприборов кроме ноутбука и гаджетов.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

Отож!
у мене в середньому 600квт, газ, бойлер електро, а як можно жити в будинку і вкладатись у 148? :unknown:

 

питання скоріше нащо при такому споживанні рахувати окупність 10квт сес ) (умовно).

По споживанню - в мене в блекаути споживання десь 500вт він батарейок, тобто в місяць то буде  360квт "методом галімого калькулятора", для того шоб вписатися в 148 треба в 2 рази знизити, це означає погасити відеонагляд, вимкнути обидва монітори робочі, не вмикати дітям різні мультики в різних кімнатах одночасно, заміти всю мережу на якийсь побутовий роутер, думати що де вмикається по світлу, забути про приточку (відкрити вікна, збільшити рахунок за газ) але це все без прання (2є дітей малих), без кавоварок/плиток і тп. Можна? Ну мабуть можна якщо то нащось треба

Змінено користувачем standov
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, standov сказал:

в мене в блекаути споживання десь 500вт

а холодильник від чого працює?

У мене у блекауті батареї 4 кВт вистачало на півтори доби. Холодильник (no frost, щоб йому пусто було), морозилка, комп, освітлення (led). Тобто, все, ні в чому себе не обмежуючи, окрім електрочайника, плити та бойлера. Але по обмеженнях - то тільки комп відключити... Все жерли холодильник з морозилкою

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, sly сказал:

а холодильник від чого працює?

У мене у блекауті батареї 4 кВт вистачало на півтори доби. Холодильник (no frost, щоб йому пусто було), морозилка, комп, освітлення (led). Тобто, все, ні в чому себе не обмежуючи, окрім електрочайника, плити та бойлера. Але по обмеженнях - то тільки комп відключити... Все жерли холодильник з морозилкою

холодильник, насос води від батарейок, тобто теж в тих 500вт враховані. В мене максимальна доля тих 500 то "серверна стойка", там приблизно 170вт постійно, але там все що мені потрібно без особливих надлишків і з плануванням енергобюджету (тобто залізо з невеликим споживанням). Багато неочікувано вижирає насос в газовому котлі, холодильник та насос води в піку зрозуміло що багато але на інтервалі часу там "копійки"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, apereverzev сказав:

светодиодные лампы, купание в еле теплой воде, и бан любых электроприборов кроме ноутбука и гаджетов.

Светодиодные лампы - это да. Еле теплая вода и бан - нет.

Вместо них микроволновка, электродуховка, электрочайник, мультиварка, холодильник, электроковрик Nuga Best и т.д. и т.п.

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, standov сказал:

холодильник, насос води від батарейок, тобто теж в тих 500вт враховані. В мене максимальна доля тих 500 то "серверна стойка", там приблизно 170вт постійно, але там все що мені потрібно без особливих надлишків і з плануванням енергобюджету (тобто залізо з невеликим споживанням). Багато неочікувано вижирає насос в газовому котлі, холодильник та насос води в піку зрозуміло що багато але на інтервалі часу там "копійки"

точно, ще насос.

серверну я вимикав... Але в мене холодильник side-by-side реально багато жере... (морозилка 60 вт проти 260 холодильника, а у режимі розморожування - до 360) мабуть, тому в мене багато.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vadimv сказал:

Можна. У нас за квітень 144. Бойлера немає, все інше є, 80 кв.м, проживає четверо.

Не, ну про ваш экономный способ жизни можно не говорить, тут вы впереди планеты. )

я за обычный способ жизни не ущемляя себя ни в чем, особенно сейчас когда в любой момент может кардинально поменяться жизненная ситуация.

побывал еще у оного экономного, извините, но закрыть второй этаж, отключить комнаты и в оставшемся пространстве держать температуру до 16 градусов зимой это не экономия, а жлобство и неуважение к себе.

зачем ты строил такую домину, зачем тебе сейчас деньги в чулке на черный день? :unknown:
 

39 минут назад, standov сказал:

питання скоріше нащо при такому споживанні рахувати окупність 10квт сес )

От тоже непонятно, вероятно для ЗТ, не? )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Фрай сказав:

Не, ну про ваш экономный способ жизни можно не говорить, тут вы впереди планеты. )

В доме всегда светло, тепло (25-26 градусов), вода в душе горячая, еда греется быстро, оптика, четыре ноута, электроковрик Nuga Best - я лично вообще не вижу, где тут экономия. Обычный комфортный образ жизни.

Другое дело, что я крипту не майню, сваркой не увлекаюсь и сауны электрической нет - это да.

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...