Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, bakarak сказав:

Підкажіть будь-ласка де краще замовити проект електропостачання житлового будинку? Маю планування меблів та розташування розеток.

Потрібно ще мати список того що буде підключено/підключатись і де 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас, наче, звязківці присутні, а мо так хто знає: Либідь К-1А, розпайка живлення (XLR)

Хлопці просять організувати живлення від 220В (12В 10А), не можу знайти розпіновку :(  Також, не зрозуміло, то має бути зарядний пристрій чи БЖ?

1718973547_.thumb.png.0ecf1372836f61779399e0f21f71c126.png

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Слизька тема та не заради срачу піднімаю :) Майже домалював розводку електрики. Тепер дивлючсь на цю паутину і якось моторошно стає. Завжди посміювався з кілометрів кабеля у двушці, а сам таке саме намалював.

Групи розеток (3*2.5) : спальня + дитяча1, вітальня+дитяча2, фартук кухні (мультиварка, чайник, мікрохвильовка), посудомийка, пралка + ванна.


Питання: 
- про переріз кабелю і розбивку на группи.
Інтернет каже, що 2,5мм2 тримає 3,5кВт. Не можу я придумати, що таке можна увімкнути у вітальні і дитячій на 4кВт. З іншого боку, 1,5мм2 - це 2,2кВт. Це теж не мало, але вже уява малює картину майбутнього "нахіба я так зробив". Компроміс: розетки 1,5мм2, але груп більше (покімнатно).

- про захисний провідник (PE)
Не беручи до уваги кухню/котел/пралку, заземлення в будинку потрібно лише стаціонарним компьютерам. Вся мілка побутова техніка з двохконтактними вилками. Тож, розетки "для всякого різного" робити можна без заземлення. Може я щось прогавив?

- кухня/пралка
Основні споживачі енергії у нас на кухні. Та чи так і їм потрібні 2,5кв? Походив по інтернет-магазинам: посудомийка 2,0-2,4кВт, пралка до 2,0 кВт, мультиварка 1,5кВт, чайник та мікрохвильовка 2,0-2,5кВт (але дуже короткочасно).
Тож, може і тут варто поставити 1,5мм2 але більше груп. Розвести кожну з двох ліній 1,5мм на обидві грпи розеток фартука. Тоді мікрохвильовка і мультиварка, що стоять поруч, будуть на різних лініях - буде можливість скомпонувати потужності. Пралку і посудомику на окремі групи і теж на 1,5мм.

3*2,5 тоді залишається тільки як магістраль на подвір'я/хозблок.

Я розумію, що питання перерізу кабелю окрім правил безпеки має ще великий шар понтів, мрій, самостверджень і уявної зручності.
Тож, прошу розглянути питання лише з боку достатності і безпеки. Може я щось страшне прогавив?

___
P.S.
Я  розумію, що більшість з читачів собі так би не робила. Я поважаю ваш погляд і прошу взаємності.

P.P.S.
Про виту пару 2*2*0,5 на вимикачі (бо вона у мене є) навіть і розказувати не буду )))

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, AndryG сказал:

розумію, що питання перерізу кабелю окрім правил безпеки має ще великий шар понтів, мрій, самостверджень і уявної зручності.
Тож, прошу розглянути питання лише з боку достатності і безпеки. Може я щось страшне прогавив?

Ваш дім - ваше діло. Якщо ви особисто розрахували навантаження та убезпечили/унеможливили перегруз, та поставите захисні автомати не більше 16А - робіть проводку 1,5 мм.кв. При цьому збільшуючи кількість ліній??? Який в цьому сенс, незрозуміло(

42 минуты назад, AndryG сказал:

Про виту пару 2*2*0,5 на вимикачі (бо вона у мене є) навіть і розказувати не буду )))

На вимикачі світла? В мережі 220В?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитата

При цьому збільшуючи кількість ліній??? Який в цьому сенс, незрозуміло(

Одна лінія 2,5мм десять розеток, загалом  3,5кВт
Дві лініі 1,5мм по п'ять розеток, загалом 4,4кВт.
Основні витрати кабелю - від розеток до коробок. Прикинув, що поставити кабель 1,5 і додати ще одну "магістраль" від коробок до щита буде вигідніше.
Да і монтаж розеток з 2,5 кабелем не назвати простим і приємним.

На вимикачах буде низька напруга і саморобна електронна комутація. Саме читаю про плінти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, AndryG сказав:

Одна лінія 2,5мм десять розеток, загалом  3,5кВт
Дві лініі 1,5мм по п'ять розеток, загалом 4,4кВт.
Основні витрати кабелю - від розеток до коробок. Прикинув, що поставити кабель 1,5 і додати ще одну "магістраль" від коробок до щита буде вигідніше.
Да і монтаж розеток з 2,5 кабелем не назвати простим і приємним.

На вимикачах буде низька напруга і саморобна електронна комутація. Саме читаю про плінти.

на вимикачі підведіть виту пару, синальний кабель чи щось типу цього, підключіть освітлення через інмпульсні реле чи просто через реле які будуть керуватись 12 чи 24 вольт, чи вже щось з автоматизації вибирайте, тут є навіть не одна тема на форумі, є й готові рішення з коробки тема 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, AndryG сказал:

Основні витрати кабелю - від розеток до коробок. Прикинув, що поставити кабель 1,5 і додати ще одну "магістраль" від коробок до щита буде вигідніше.

5 розеток - це можливих 5 електроприймача. Що і хто в майбутньому всуне в ту розетку - невідомо. Тому і є норми для стаціонарних електропроводок.

Ну і знову теж саме. На п'ять розеток ставити максимум 16А, а то і 10А - це таке собі))) 

Ви ж питали про безпеку?

35 минут назад, AndryG сказал:

Да і монтаж розеток з 2,5 кабелем не назвати простим і приємним.

Найміть електрика і можете навіть не вставати з дівану.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, AndryG сказав:

Одна лінія 2,5мм десять розеток, загалом  3,5кВт
Дві лініі 1,5мм по п'ять розеток, загалом 4,4кВт.
Основні витрати кабелю - від розеток до коробок. Прикинув, що поставити кабель 1,5 і додати ще одну "магістраль" від коробок до щита буде вигідніше.
Да і монтаж розеток з 2,5 кабелем не назвати простим і приємним.

На вимикачах буде низька напруга і саморобна електронна комутація. Саме читаю про плінти.

фен для волосся 2,2кВт і більше

посудовмийка 2+кВт

сушильна машина для одягу старі тенові вроді 2,5кВт +

пральні машини теж десь 2,5кВт

духовка , в мене 3-3,5кВт

електрочайник 2,5кВт

мікрохвильовка до 1кВт без тену

якщо прийдеться якись обігрівач підключити то теж кілька кВт

бойлер вроді від 1 кВт і далі.

варочні електричні воерхні, різні , в мене вроді 7кВт

кондиціонер ну теж різні потужності і методи підключення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, AndryG сказав:

Компроміс: розетки 1,5мм2, але груп більше (покімнатно)

Якщо дві групи розеток близько (наприклад за стіною) то на один автомат і кабель 2.5 можна підключити обидві групи і друга зовсім нічого не буде коштувати (може кілька метрів кабелю), а покімнатно доведеться тягнути всі 10м кабелю та купляти ще один автомат і місце в щитку, в чому економія?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, normal сказав:

Якщо дві групи розеток близько (наприклад за стіною) то на один автомат і кабель 2.5 можна підключити обидві групи і друга зовсім нічого не буде коштувати (може кілька метрів кабелю), а покімнатно доведеться тягнути всі 10м кабелю та купляти ще один автомат і місце в щитку, в чому економія?

я тягав від кожної резетки чи групи резеток 2,5мм2 і від включателів і ламп 1,5мм2 всі дроти в щиток, там все кумутував, так дротів було трохи, на площу 34 м2

зараз в процесі на 100м2.... покищо штроблю стіни  для труб підігріву і  для прокадання труб для кабелів, кабелі по квартирі будуть прокладені  по стелі в лотках.

як буду робити ще не вирішив , покищо для початку 6-7 бухт draka 3*2.5 , і ще 5*1,5 кілька бухт , ще щось на метраж в коробоках є, ще 3(4)*6 теж draka  40-50 метрів, точно незнаю, крім того сиганльний теж draka є десь близько 1км+ від 4 жил до 8 жил, купував колись тут , рахував з запасом :-) 

як це буду все робити ... невирішив, в процесі буду вирішувати :-)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Dr.Yura сказав:

зараз в процесі на 100м2...

В мене на 100м2 вийшло 8 ліній 2.5 по розеткам (робив без коробок), в середньому від щитка 1м до стелі та від стелі максимум 2м донизу, максимальна траса по стелі 12м, щиток ближче до кухні та середини будинку, всього рахуємо: 8*15м=120м кабеля на розетки, звідки у вас ті кілометри я не уявляю... Ні ПЗВ ні АВ ніколи не вибивали

e.jpg

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, AndryG сказал:

Не можу я придумати, що таке можна увімкнути у вітальні і дитячій на 4кВт. З іншого боку, 1,5мм2 - це 2,2кВт. 

Практика показывает, что в любой блок розеток может быть включён обогреватель (1,5...2 кВт) и пылесос (у меня Bosch 2,4 кВт).
Исключение составляют разве что блоки за телевизором, но на них, как правило, не тянут отдельную линию.
Так что лучше всё-таки все розеточные линии вести кабелем 3х2,5. 


 

Змінено користувачем engeneer
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я вел много отдельных линий ,даже на одиночные розетки . 3х2,5 медь. провода ушло немеряно.

 

20230501_195800.222222222.jpg

  • Лайк 2
  • Хаха 1
  • Конфуз 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

В мене на 100м2 вийшло 8 ліній 2.5 по розеткам (робив без коробок), в середньому від щитка 1м до стелі та від стелі максимум 2м донизу, максимальна траса по стелі 12м, щиток ближче до кухні та середини будинку, всього рахуємо: 8*15м=120м кабеля на розетки, звідки у вас ті кілометри я не уявляю... Ні ПЗВ ні АВ ніколи не вибивали

e.jpg

Так немає універсального рішення якщо чесно. Дивлячись які фінанси і які можливості замовник закладає в електрику.

Хтось хоче розумний або напіврозумний будинок), хтось хоче поділ на відключаємі і не відключаємі лінії, комусь до вподоби керувати освітленням чи вентиляцією в будинку. Звичайно такі рішення потребують більше ліній і їх розподіл. Головне щоб усі були задоволені результатом)

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, панове, за відгук. Серйозних зауважень "да ти згориш" не прозвучало. Як я і казав, проводка в хаті - це філософія чи, навіть, релігія :)

Був радий побачити "вимикач ION" - не я один таким граюсь, а то всі знайомі "без розуміння" сприймають мою ідею звести освітлення і вимикачі до щитка :) Як дійдуть руки, то, можливо, обійдусь рішенням з коробки без саморобки.

Уважно прочитав кожне повідомлення. Гадаю, нема ніякого сенсу розводити срач "що ви в ті розетки пхаєте на стільки кВт" ))) Гарного всім вечора.

Розведу в sketchup обидва варіанти (одна лінія 3*2,5 / дві лінії 3*1,5) і порахую вартість. Може кому ще буде корисним.

Тепер треба розібратись, як з моделі скетчапа вытягнути перелік ліній і їх довжину, але то вже інша історія.

Змінено користувачем AndryG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, normal сказав:

В мене на 100м2 вийшло 8 ліній 2.5 по розеткам (робив без коробок), в середньому від щитка 1м до стелі та від стелі максимум 2м донизу, максимальна траса по стелі 12м, щиток ближче до кухні та середини будинку, всього рахуємо: 8*15м=120м кабеля на розетки, звідки у вас ті кілометри я не уявляю... Ні ПЗВ ні АВ ніколи не вибивали

 

в мене від підлоги до стелі зараз 3 метри, квартира 10*10метрів, щиток в однму з кутів квартири.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

приятель в 2008 году строил дом . Провода у него ушло 2 ,5 километра  . У меня метров 700 - 800 .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Dr.Yura сказал:

в мене від підлоги до стелі зараз 3 метри, квартира 10*10метрів, щиток в однму з кутів квартири.

Додаємо мінімум на кожний кінець шлейфу ще близько 1 метру для розключень. Плюс кути...

Чудес не буває. По-перше, сам себе не обдуриш, а по-друге, кабель з маркованим метражем. Скільки замовників вже ходили та з лінійкою переміряли))))

P.s. можна також взяти нормальний проект та подивуватись, куди ті кабелі діваються.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, Firetuf сказав:

Додаємо мінімум на кожний кінець шлейфу ще близько 1 метру для розключень. Плюс кути...

Чудес не буває. По-перше, сам себе не обдуриш, а по-друге, кабель з маркованим метражем. Скільки замовників вже ходили та з лінійкою переміряли))))

P.s. можна також взяти нормальний проект та подивуватись, куди ті кабелі діваються.

це я для себе, заморочуватись до метра попередньо прораховувати невмію небачу змісту, планувати як тчоно все піде теж не вдаєтсья :-)

проект нероблю, бувають зміни в процесі роботи :-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dr.Yura сказав:

в мене від підлоги до стелі зараз 3 метри, квартира 10*10метрів, щиток в однму з кутів квартири

Ну нехай 3.5м до стелі та 2.5м до щитка (все з запасом), якщо вести по діагоналі (з вугла до вугла) то максимум траси 15м, якщо під стінами то 20м, але ж не всі розетки у протилежному куті, в середньому все одно лінія вийде 6+(20/2)=16м, навіть якщо на 60 розеток зробити 15 ліній, то всього 15*16=240м кабелю (а не 1-3км) і це вже з великим запасом, бо наприклад в мене з 50 розеток реально використовується тільки половина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dr.Yura сказал:

це я для себе, заморочуватись до метра попередньо прораховувати невмію небачу змісту, планувати як тчоно все піде теж не вдаєтсья :-)

проект нероблю, бувають зміни в процесі роботи :-)

Офф. Я не тобі особисто, а так, взагалі, хто не вірить, куди подівся кабель)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щит небольшого , до 200м2 одноэтажника

надо еще несколько групп добавить, а уже некуда(

 

Спойлер

image.thumb.png.c0eb89acf8d9ddb767fb32dbd9b7cffb.png

 

 

Змінено користувачем Телесистемы
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Телесистемы сказав:

Щит небольшого , до 200м2 одноэтажника

надо еще несколько групп добавить, а уже некуда(

 

  Приховати вміст

image.thumb.png.c0eb89acf8d9ddb767fb32dbd9b7cffb.png

 

 

а є фото підвідних ліній до щитка, а то всюди є сам щит, мене цікавить як люди самі підводи в щиток роблять, чи ці ввідні дроти відразу на вході підключають на клеми, чи залишають запас кабелю, чи відразу сам кабель по дротакх ролводять на автомати чи клеми і т.д, є такі фото?

бо в мене з цим проблема, залишати якийсь трохи запас на вході це буде жмут кабелів вперемішку ну й т.д.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Firetuf сказал:

а так, взагалі, хто не вірить, куди подівся кабель)))

Ну чому не вірю? Я, коли робив капітальний ремонт будиночка, був приємно вражений вартістю кабелю, який мені привіз прораб. Лише коли всі роботи вже майже були завершені, зрозумів, що то був кабель з іншого будівництва :) 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...